Ağrı Oto Ekspertiz

İkinci el araç almayı düşünen kişiler aracı almadan önce bir uzmana göstererek aracın geçmişini öğrenmek ister. Çünkü aracı satan kişi araç geçmişi ile ilgili sakladığı bilgiler olduğunu düşünebilir ya da aracın değer kaybı yaşayacak bir geçmişi olduğunu düşünebilir. Bunun için bir uzman tarafından görülmesi belirli testlere sokulması ve tüm geçmişinin raporlanması oldukça önemlidir. Ağrı oto ekspertiz tamda bunun için oluşturulmuş bir hizmettir. 

Oto ekspertiz işlemleri uzmanlar tarafından titizlikle yapılmaktadır. Son teknolojik aletlerle araç detaylı bir şekilde incelenmektedir. Aracın geçmişte yaşamış olduğu bir kaza, değer kaybı, değişen bir parçası ya da mekanik aksamı ile ilgili bir problem var mı bakılır. Her aşama başka uzman ustalar tarafından bakılmaktadır. Ustalar inceledikleri parçaları ayrıntılı bir şekilde rapor etmektedir. Bu işlemlerin kurumsal ve güvenli bir yerde yapılması oldukça önemlidir.

Satın alacağı aracı oto ekspertize sokacak kişi öncelikle aracın temiz olduğundan emin olması gereklidir. Çünkü araç kirli ise oto ekspertiz işlemlerinde doğru sonuç vermeyecektir. Kirli olan araca boya ve kaporta işlemi yapılırsa bu işlem doğru sonuç vermez ve raporlama yanlış yapılır. Bunun gibi sorunlar yaşanmaması ve raporun doğru sonuç vermesi için oto ekspertiz yapılacak olan aracın temizletilip getirilmesi gerekmektedir. Ağrı oto ekspertiz ustaları bu konuya oldukça dikkat etmektedirler.

Oto ekspertiz işlemlerinde ilk işlem süspansiyon testidir. Süspansiyon testi 4 adet lastiğin kontrolünün sağlanmasıdır. 4 adet lastik makine ile bilgisayara bağlanır ve lastiklerin süspansiyonları kontrol edilir. Bu test ile lastiklerde herhangi bir direnç kaybı var mı diye bakılır. Lastik süspansiyonlarında patlak bir yer var mı süspansiyonlar işlevini tam olarak yerine getiriyor mu diye kontrol edilir. Bu işlemlerden sonra uzman tarafından süspansiyon testi hakkında rapor hazırlanır.

İkinci aşama fren testi aşamasıdır. Fren testi için bir makineye bağlanarak fren sıkma değeri ölçülür. Fren sıkma değerlerinin hepsinin aynı olması gerekmektedir. Eğer birbirinden farklı değerler verirse problem var demektir. Aracın 4 tekerinin dengede olması oldukça önemlidir. Tekerler dengede değilse eğer araç sağa sola savrulabilir. Frenleme sırasında bir teker diğerinden daha az frenleme yaparsa eğer araç savrulabilir. Fren testi oto ekspertiz işlemlerinde oldukça önemlidir ve yapılması gereklidir.

Dynometre yani motor testi için araç uzman tarafından lifte kaldırılır. Dynometre oldukça sınırları zorlayıcı bir testtir. Bundan dolayı ilk olarak şanzıman bölgesine, motor bölgesine ve aktarma organlarında herhangi bir problem var mı bakılır ve darbe, kırık gibi deformasyon yerleri belirlenir. Eğer deformasyon yok ise dynometre testine sokulur. Dynometretest ustaları bütün değerleri titizlikle ve detaylı bir şekilde rapor ederler. Lifte kaldırılan araç diagnostic testi ile beyin kontrolü sağlanmaktadır. Oto ekspertiz sırasında beyinde bir problem çıkarsa eğer bu kod ile ortaya çıkar ve koda göre raporlama yapılmaktadır. Bütün bu testlerden sonra sıra el freni testine gelir ve el freni kontrolü sağlanmaktadır.

Oto ekspertiz işlemleri oldukça önemlidir ve titizlikle yapılmalıdır. Ağrı oto ekspertiz müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için en iyi uzmanlarla çalışır. Son teknoloji olan test araçlarını kullanır. Her test işleminin cihazı farklıdır. Bir cihaz ile tüm test işlemleri yapılmaz yapılırsa eğer bu raporlama doğru sayılmaz. Her testin uzmanı ve cihazı farklı olduğu için bu işlemler sıra ile yapılır ve test sonunda uzman tarafından detaylı bir şekide rapor tutulmaktadır.

AĞRI OTO EKSPERTİZ FİYATLARI

Oto ekspertiz işlemleri için belirlenmiş sabit bir ücret bulunmamaktadır. Oto ekspertiz işlemlerini birden çok kurumsal firma yapılmaktadır. Bu firmalar müşteri taleplerine göre oto ekspertiz paketleri oluşturmaktadır. Ağrı oto ekspertiz merkezi müşterilerine hem paket imkanı hem de diledikleri hizmeti alma imkanı sağlarlar. Bundan dolayı aracın özelliklerine göre ve bireyin isteğine göre bir  otoekspertiz işlemi yapılmaktadır. Oto ekspertiz işlemlerinde doğru hizmet almak oldukça önemlidir ve bunun için en iyi oto ekspertiz firmanı tercih etmelisiniz. 

Ağrı oto ekspertiz işlemlerinde müşterilerin taleplerine göre kalem kalem fiyat belirlenmektedir. Burada müşterilere genel bir bilgi verilir. Paketler ayrıntılı bir şekilde anlatılır ve müşterinin isteğine göre işlem aşamaları belirlenmektedir. Oto ekspertiz işlemlerini bütçenize ve isteklerinize göre rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu işlemler alınacak olan hizmete, uzman sayısına, kullanılacak cihaza göre fiyat değişikliği göstermektedir.

Her bütçeye uygun bir oto ekspertiz işlemi bulmanız mümkündür. Ama burada önemli olan güvenli bir kurumsal firmadan hizmet almanızdır. Eğer doğru testler yaptırılmazsa tüm bütçeniz boşa gidebilir ve doğru bir rapor elde edemeyebilirsiniz. Bunun için güvenilir bütçenize uygun bir yerden oto ekspertiz hizmeti almalısınız. Ağrı oto ekspertizmüşterilerine en iyi hizmeti sunar ve bütçelerine en uygun fiyatları belirler.

AĞRI OTO EKSPERTİZ PAKETLERİ 

Ağrı oto ekspertiz hizmetlerinde müşterilere farklı paket imkanları sunulmaktadır. Ağrı oto ekspertiz kurumu müşterilerine en iyi hizmeti vermek için uğraşır. Bundan kaynaklı olarak almak istedikleri hizmetleri bütçelerine uygun bir şekilde paket haline getirmişlerdir. Alacağı araca oto ekspertiz yaptırmayı düşünen kişiye bu paketler ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişi taleplerine en uygun olan paketi seçerek oto ekspertiz hizmeti alırlar.

Ağrı oto ekspertiz paketlerinin içinde en temel oto ekspertiz hizmetleri ile daha detaylı oto ekspertiz işlemlerine kadar imkan bulunmaktadır. Bu paketlerden dilediğinizi seçebilme imkanınız olduğu gibi aynı zamanda hizmetleri tek tek alarak kendinize bir paket oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız paketin işlemleri kalem kalem hesaplanarak size bildirilir.

Ağrı oto ekspertiz paketlerinin içersinde bulunan işlemlere göre cihaz ve usta sayısı değişiklik göstermektedir. Oto ekspertiz işlemlerinde kullanılan cihazlar ve usta tecrübesi oldukça önemlidir. Her işlemin ustası ve cihazı farklı olduğu için işlemlerin ücretlendirilmesi buna göre yapılmaktadır. Eğer alacağınız aracın geçmişini detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız oto ekspertiz merkezinin size sunmuş olduğu en üst paketi tercih etmelisiniz. 

AĞRI OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI 

2. el araç almayı düşünen kişiler alacakları aracın geçmişinde herhangi bir kaza yaşayıp yaşamadığını, araçla ilgili bir hasar olup olmadığını ve araçta değişen bir parça olup olmadığını merak etmektedir. Çünkü bunların hepsi araçta değer düşüklüğü sağlayabilir. Aracın geçmişi ile ilgili bilgi edinmek için bir oto ekspertiz işlemleri yaptırmanız gerekmektedir. Ağrı oto ekspertiz bütün bu işlemleri yaparken oldukça titiz davranırlar. 

Oto ekspertiz işlemleri yapılırken doğru cihazları kullanmak önemlidir. Teknoloji gün geçtikçe ilerlemekte ve bundan dolayı cihazlarda yenilenmektedir. Oto ekspertiz işlemlerinde her işlemin cihazı birbirinden farklıdır. Ağrı oto ekspertiz son teknolojik cihazları kullanarak müşterilerine en iyi bilgileri sunmaktadır. Bu cihazlarla yapılan oto ekspertiz işlemleri gerçekçi veriler elde eder ve müşteriler kesinleşmiş veriler üzerinden bilgilendirilir. 

Ağrı oto ekspertiz müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak isteyen bir firmadır. Bundan kaynaklı olarak en iyi ustalarla çalışarak müşterilerinin aklına takılan bütün soruları cevaplarlar. En iyi usta ve cihazlarla çalışması sonucunda en gerçekçi raporlamayı oluşturur. Alacağı araca oto ekspertizyaptıran kişi bu verilerden dolayı aracı alıp almama konusunda kesin bir karara varır. 

AĞRI OTO EKSPERTİZ BOYA KAPORTA KONTROLÜ 

Ağrı oto ekspertiz firmasında boya kontrolü yaptırmak isteyen müşterimiz öncelikli olarak aracı güzelce temizletmesi gerekmektedir. Kirli olan araç için yapılan boya kontrol işlemi doğru sonuç vermemektedir. Boya kontrol işlemlerinden net bir veri elde edebilmek için ilk önce aracı temizletmelidir. 

Temiz olan araç oto ekspertiz boya kontrolü işlemlerinde ilk adım araç uzmanlar tarafından çıplak göz ile incelenir. Aracın genel olarak en fazla boya yapılan yerleri detaylı bir şekilde gözlemlenir. Daha sonra boya kontrol işlemleri için özel hazırlanan ışıklı odaya alınır. Bu odada detaylı bir şekilde aracın her yerine bakılır. Ağrı oto ekspertiz uzmanları çıplak gözle görülmeyecek boya işlemlerinin de olma ihtimalini düşünerek aracı boya ile ilgili kontrol cihazına bağlar. Burada aracın daha öne boyanmış bir parçası olup olmadığına ayrıntılı olarak bakılır.

Araçlarda gözümüze çarpan ilk yer araç kaportasıdır. Araç kaportası aracın içinde bulunan motor ve diğer parçalarını bir nebze koruması için dıştan oluşturulan sac yapılı bir yapıdır. Araç kaportası herhangi bir kaza sırasında aracın parçalarını koruma görevi görmektedir. Ağrı oto ekspertiz uzmanları kaportayı detaylı ince ince inceler çünkü kaporta geçmişte büyük bir darbe alarak değişmiş, onarılmış ya da hala hasarlı olabilir. Bu nedenlerden kaynaklı olarak araç değer kaybı yaşayabilir. Kaportanın ve boyanın oto ekspertiz yapılması oldukça önemlidir.

AĞRI OTO EKSPERTİZ MOTOR MEKANİK KONTROLÜ 

Ağrı oto ekspertiz motor mekanik kontrolü için öncelikle araç lifte kaldırılır. Motor mekanik kontrol uzmanları ilk olarak aracın çalışma sesine bakarlar. Buradaki amaç ara çalışırken motordan nasıl ses geldiğini anlamak içindir. Daha sonra uzmanlar araçta titreme olup olmadığına bakarlar, vibrasyo mevcut mu değil mi incelemesi yaparlar, araç rölantisinde bir problem var mı bakarlar, araçta baskı balata sorunu var mı, arıza ışığı yakıyor mu, lastik basınç uyarısı veriyor mu diye kontrol sağlarlar.

Ağrı oto ekspertiz uzmanları motor mekanik işlemlerini sıraya koymuştur ve ona göre inceleme yaparlar. Bu ilk incelemeden sonra sıra motor yağı incelemesine gelmektedir. Bazı araçların motor yağları araç içinden dijital olarak gösterilmektedir. Bazı araçların motor yağları ise motor yağ çubukları ile bakılmalıdır. Daha sonra motor üst kapağı açılarak aracın triger kayışı kilometresine göre kontrol edilir. Eğer araç yüksek kilometrede ise triger kayışının değişip değişmediği oldukça önemlidir. Triger kayışı değişmişse ne zaman ve kaç kilometrede değiştiği bilgisi uzmanlarla paylaşılmalıdır.

Ağrı oto ekspertiz uzmanları akabinde fren hidrolik yağlarını kontrol ederler, antifiriz ölçülür, araç yakıt sistemi kontrol edilir ve sızdırmaz varsa raporlanır. Araçta hidrolik direksiyon mevcutsa, hidrolik boruları yağ kaçakları kontrolü sağlanır. Motorla ilgili olan tüm parçalar tek tek en ince detayına kadar incelenerek rapor haline getirilir. Bu rapor müşteriye detaylı bir anlatımla sunulur. 

AĞRI OTO EKSPERTİZ AİRBAG KONTROLÜ

Oto ekspertiz işlemlerinde en önemli kontrollerden bir tanesi de airbag kontrolüdür. Airbag kontrolü her araç için mutlaka yapılmalıdır. Ağrı oto ekspertiz uzmanlarının titizlik ile çalıştığı bu incelemede oldukça önem vererek rapor hazırlarlar. Airbag bir araç için hayati bir önem arz etmektedir. Airbag kaza anında açılarak sürücünün ve yanında bulunan yolcuların hayatını kurtarabilir. Hava yastığı olarak bilinen bu parça oldukça önemli ve kontrol yapılması gereklidir. 

Ağrı oto ekspertiz uzmanları airbag kontrolünü yaptıktan sonra oto ekspertiz yaptıran kişiyi detaylı olarak bilgilendirmektedirler. Hava yatığı kontrollerinin yapılması için öncelikli olarak bu parçaların sökülmesi gerekir, emniyet kemeri ve kablodaki dirençler kontrol edilir. Airbage ait olan beynin orijinal olması da oldukça önemlidir. Airbag kontrolü yapılacağı zaman teknik bir kontrol yeterli olurken sensörünçalışıp çalışmadığını kontrol etmek oldukça önemlidir. 

İnfilatör olarak adlandırılan gaz dolu tüp olarak bilinen parça kaza anında hava yastığının şişmesini sağlamaktadır. Bu tüpün içerisinde bulunan kimyasal bileşenler Ağrı oto ekspertiztarafından kontrol edilmelidir. Bu aşama airbag kontrolü için oldukça önemlidir.

AĞRI OTO EKSPERTİZ CONTA TESTİ

Ağrı oto ekspertiz hizmetlerinde conta testi için uygulama yapılacaksa eğer ilk olarak araç çalıştırılır. Motorun normal sıcaklığına gelmesi beklenmektedir. Silindir kapak contasının üstünde kılcal çatlamaların gerçekleştiğini düşünen genleşme hazinesinin kapağı açılarak mavi renk olan test sıvısı uygulanır. Bu sıvı döküldükten sonra renk değişimi oluyorsa gaz kaçağını var demektir. 

Silindir kapağının üstünde bulunan çatlamalar küçük ise sızan gaz miktarı da az olur ve sıvı mavi renkten yeşil renge dönüşür. Eğer çatlak büyük ise bu sıvı mavi renkten sarı renge dönüşmektedir. Her iki durumda da renk değiştiren conta da kaçak olduğunu belirleyen Ağrı oto ekspertiz uzmanları raporlarında bu durumdan detaylı olarak bahsederler. 

Conta testi oldukça önemlidir. Araç alma sırasında yaptırılmasının önemi de büyüktür. Contada bulunan çatlak büyüyerek contayı yakarsa eğer paravan görevi gören conta erir ve soğutma odasında bulunan sular motor yanma odasında bulunan gazlarla birbirine karışarak motorda büyük hasarlar oluşturabilir. Ağrı oto ekspertiz uzmanlarının incelemesi sonucunda contada çatlak var mı yok mu rapora eklenir. 

AĞRI OTO EKSPERTİZ ARIZA TESPİTİ

2. El araç almayı düşünen kişiler araçta herhangi bir arıza durumunun olmasını istemez. Bunun için alacağı aracı oto ekspertiz testine sokarak arızası olup olmadığına baktırır. Ağrı oto ekspertiz firması müşterilerin bu taleplerini tam anlamı ile karşılamaktadırlar. Aracın her yerine ince detaylarla incelemektedirler. Her parçanın ustası birbirinden farklı olarak arıza tespiti yapılmaktadır. 

Ağrı oto ekspertiz uzmanları arıza tespiti yaparken her işlem için farklı cihaz kullanmaktadırlar. Alanında uzman olan kişiler tarafından incelemeler yapılmaktadır. Arıza tespitin doğru yapılması oldukça önemlidir araç alacak kişiler için ve sadece mevcut olan arıza tespitini değil ileride oluşacak olan arızanın ihtimalini öğrenmekte oldukça önemlidir. 

Ağrı oto ekspertiz uzmanları raporlama yaparlarken arıza tespit ettikleri noktaları ince ince detaylı bir şekilde aktarım yapmaktadırlar. Hem rapora rastlanılan arızaları yazarlar hem de oto ekspertiz yaptıran kişiye birebir arızanın ne olduğunu anlatırlar. 

AĞRI OTO EKSPERTİZ RAPORU

Ağrı oto ekspertiz uzmanları raporlama konusunda oldukça kaliteli çalışırlar. Raporlama oto ekspertiz işlemlerinin en önemli yeridir. İncelenen cihazların ve inceleme yapan ustaların işlemler sonucunda elde etmiş oldukları verileri kapsar. Detaylı bir şekilde rapora aktarım sağlanır. 

Ağrı oto ekspertiz raporuna göre oto ekspertiz yaptıran kişi aracı alıp almayacağına karar verir. Eğer raporda aracı satan kişinin aksine şeyler yazıyorsa yani araçta arıza varsa, araçta değişen parça varsa ya da araç değer kaybı yaşamışsa bu aracı almaktan vazgeçer. Ağrı oto ekspertiz sayesinde en iyi hizmeti alabilirsiniz. En doğru verileri sunar. Yüksek kaliteli hizmeti ile rahatlıkla güvenebilirsiniz.

AĞRI OTO EKSPERTİZ KURUMSAL MARKA

Ağrı oto ekspertiz kurumsal bir firmadır. Oto ekspertiz işlemlerinde kurumsal firma ile çalışmanız oldukça önemlidir. Kurumsal firmalar her zaman güvenlidir ve hazırladıkları raporlar doğrudur. Kurumsal firmalar prezentabl olarak çalışmaktadır. En iyi firmalar ve en iyi cihazlarla çalışmaktadır.

Ağrı oto ekspertiz müşteri memnuniyetinide oldukça fazla önemsemektedir. Bunun içinde oto ekspertiz hizmetlerinde en iyi hizmeti sağlamaktadır. Alanında uzman kişilerle dikkatli bir şekilde oto ekspertiz işlemleri yapmaktadırlar. İncelemelerin ayrıntılı bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Tüm verilere dikkat edilmelidir. Gözden kaçan küçük bir ayrıntı ileri de büyük sorunlara neden olabilir.

Ağrı oto ekspertiz bunları dikkate alarak hem cihaz ile hem de bilgisayara bağlayarak incelemeler yapmaktadır. Bu sayede cihazın gözden kaçan kısmını bilgisayarın verilerinden belirleyebilirsiniz. Oto ekspertiz yaptırmayı düşünüyorsanız kurumsal markalar ile çalışmalısınız.

AĞRI OTO EKSPERTİZ; EXPERİX KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

Experix kurumsal bir firmadır ve Ağrı oto ekspertiz firmalarının arasında en fazla tercih edilen markadır. Müşterilerine güvenli bir şekilde hizmet veren bu firma sayesinde doğru verilerle bir raporlamaya sahip olursunuz.

2. El araç almayı düşünen kişiler genel olarak Ağrı oto ekspertiz firmalarını tercih etmektedirler. 2. El araç alımlarında oto ekspertiz oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise aracın geçmişini öğrenmektir. Araç değer kaybı yaşamışsa ya da herhangi gizlenen bir hasarı varsa bu oto ekspertiz sayesinde belli olur.

Experix kurumsal firma oto ekspertiz işlemlerine gerekli önemi vermektedir. Alanında uzman kişilerle çalışarak ve her işlem için son teknoloji cihazları kullanarak en iyi hizmeti sağlamaktadırlar. Ağrı oto ekspertiz raporlaması son derece güvenlidir. Gerçek verilere dayanarak hazırlanmıştır.