Amasya oto ekspertiz
Experix Amasya Bayi
Kurumsal, Garantili Profesyonel Oto Ekspertiz
konum
hemen ara
shbet
whatsapp
Antalya Oto Ekspertiz Merkezi 2

Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Amasya Bayi

2. El araç almayı düşünen kişi satıcının söylediklerine tam olarak güvenemediği için alacağı araca oto ekspertiz işlemi yaptırmak ister. Oto ekspertiz araçlara uygulanan profesyonel bir test olarak bilinir. Oto ekspertiz işlemi aracın geçmişini öğrenmek için yaptırılır. Çünkü aracı satan kişi aracın geçmişte yaşanılan bir kazadan kaynaklı olarak değer kaybı yaşamış olma ihtimalini saklayabilir. Araçta değişen bir parça var mı, mekanik aksamlarından birinde bir problem var mı, şu an bulunan bir arızası var mı bakılır. Çünkü bu durumlar araç alacak kişi için oldukça önemlidir.

Amasya oto ekspertiz kurumsal firması oto ekspertiz konusunda markalaşmış bir firmadır. Oto ekspertiz dikkatli bir şekilde ve titizlikle yapılmalıdır. Oto ekspertiz işlemlerinde her ayrıntı teker teker detaylı olarak incelenmelidir. Oto ekspertiz işlemlerinin aşamaları oldukça çeşitli sayıdadır. Her aşamanın ustası farklıdır ve bu ustalar kendi uzmanlık alanındaki testlere bakmalıdırlar. Oto ekspertiz işlemlerinde her yapılan aşamanın cihazları da birbirinden farklıdır.

Oto ekspertiz işlemleri yaptırırken bu işlemler hakkında biraz bilgiye sahip olmalısınız. Bilmeniz gereken en önemli bilgilerden bir tanesi kurumsal bir firmada bu işlemleri yaptırmalısınız. Oto ekspertiz yaptırmak istediğiniz aracı temiz bir şekilde teste getirmelisiniz. Aracın temiz olması oldukça önemlidir. Çünkü boya kontrol işlemlerinde araç kirli olursa eğer hazırlanan rapor doğru veriler içermez.

Amasya oto ekspertiz işlemleri için almak istediğiniz hizmet hakkında genel olarak bir ilgi verir. Kullanılan cihazlar ve bu işlemi yapan ustalar test için oldukça önemlidir. Doğru verilerle gerçekçi bir raporlama elde etmek istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz. Oto ekspertiz işlemlerinden ilk adım göz çarpan yer boya ve kaporta testi yapılır. Temiz olan araç ilk önce çıplak göz ile bir teste tabi tutulur. Genel olarak boyanan bazı bölgeler dikkatli bir şekilde incelenir. Bu aşamadan hemen sonra boya kontrol için oluşturulan özel ışıklı odalarda araç tekrar teste alınır. Burada da titizlikle incelenen araç son olarak cihaza bağlanır ve tüm aşamaları tek tek gözden geçirilir. İnceleyen uzmanlar tarafından ayrıntılı bir raporlama oluşturulur.

İkinci adım olarak araç süspansiyon testine sokulur. 4 adet tekerin süspansiyonları bilgisayarlı cihazlar ile kontrol edilir. Süspansiyon test işlemleri sırasında aracın lastiklerinde direnç kaybı var mı, patlak herhangi bir bölgesi var mı ve işlevini tam olarak yerine getiriyor mu diye incelenmektedir. Süspansiyon testinin devamında aracın frenlerinin kontrolü sağlanmaktadır. Fren sıkma değeri bir cihaz tarafından test edilir.

Amasya oto ekspertiz uzamları bütün bu testleri yaptıktan sonra yapılan işlemlerle ve tespit edilen bilgilerle bir rapor hazırlarlar. Uzmanlar inceledikleri verileri rapora ayrıntılı bir şekilde aktarırlar. Rapora aktarılan bilgiler oto ekspertiz yaptıran kişilere birebir anlatılır ve rapor takdim edilir. 2. El araç almayı düşünen kişiler bu rapora göre karar verirler. Eğer araçta değer kaybı varsa ve bu alacak kişiden saklanmışsa eğer alıcı aracı almaktan vazgeçer. Satıcının söylediği gibi araçta herhangi aksi bir durum yoksa alıcı gönül rahatlığıyla aracı satın alır.

Amasya Oto Ekspertiz Fiyatları Ne Kadar ?

Amasya oto ekspertiz kurumu müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için oto ekspertiz konusunda her ayrıntıya oldukça dikkat etmektedirler. Oto ekspertiz işlemlerinde alanında uzmanlaşmış ustalarla ve son teknolojik en doğru sonuçları gösteren cihazlar ile hizmet sunarlar. Bu sayede müşteriler kaliteli bir hizmet alırken aynı zamanda da en doğru sonuçları elde ederler.

Oto ekspertiz işlemlerinde fiyatlar sürekli olarak farklılık göstermektedir. Belirlenmiş olan bir sabit fiyat bulunmamaktadır. Her kurumun ve markanın fiyatı birbiri ile değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik birbirleri arasında çok uç noktalarda değildir. Adıyaman oto ekspertiz kurumu müşterilerinin taleplerine göre uygun bütçeli paketler hazırlamışlardır. Oto ekspertiz yaptırmayı planlayan kişiler bu paketlerden bir tanesini seçerek hizmet alabilirler.

Amasya oto ekspertiz size paket imkanının yanında aynı zamanda her hizmetten tek tek yararlanma imkanı da sağlar. Bu hizmetten yararlanma tercihi tamamen oto ekspertiz yaptıracak kişiye bağlıdır. Araçla ilgili çok detaylı bir bilgilendirme isteyen kişi en üst paketi tercih eder. Daha genel bilgi almak isteyen ve genellikle araçların zarar aldığı bölge incelensin isterlerse eğer ona uygun paket tercih ederler. Oto ekspertiz fiyatları her bütçeye uygun şekildedir. 2. El araç almayı düşünüyorsanız eğer aracı almadan önce oto ekspertiz yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Amasya Oto Ekspertiz Paketleri Nelerdir ?

Amasya oto ekspertiz işlemlerinde kurumlar her bütçeye uygun olan paketler hazırlamışlardır. Bu paketler oldukça çeşitlidir ve uygun fiyatlıdır. Paketler oluşturulurken sadece verilecek hizmet olarak değil aynı zaman da kullanılan cihaz ve usta sayısını da içermektedir. Oto ekspertiz yaptırmayı düşündüğünüz işlemlerden uygun olanı tercih ederek hizmet alabilirsiniz.

Oto ekspertiz paketleri size kurum tarafından detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Paketlerin içerdiği işlemler, usta sayısı ve kullanılan cihazlar hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirme yapılır. Usta sayısına, cihaz markasına ve yapıla işlemin detayına göre paket fiyatları değişiklik göstermektedir. Amasya oto ekspertiz kurumu oto ekspertiz paketlerini bu şekilde oluşturarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefler.

2. el araç alımlarında oto ekspertiz işlemleri sıklıkla tercih edilir. Eğer alacağınız aracın geçmişine dair kesin bir bilginiz bulunmuyorsa eğer bu konuda satıcının size vermiş olduğu bilgilere güvenerek aracı satın alamazsınız. Bunun için kurumsal olan güvenli bir yerden oto ekspertiz hizmeti almalısınız. Amasya oto ekspertiz işlemlerinde sıklıkla tercih edilen ve alanında en iyi olan bir kurumdur. Oto ekspertiz işlemleri konusunda herkese gerektiği kadar güvenemeyebilirsiniz. Bunun için kurumsal firmalarla çalışmalısınız.

Oto Ekspertiz Cihazları Nelerdir

Oto ekspertiz profesyonel bir şekilde araçları teste sokmaktır. Burada yapılan bütün işlemler alanında profesyonelleşmiş uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Son teknolojik cihazlar kullanılarak en iyi verilere ulaşılmaktadır. İşlemler dikkatli ve ayrıntılı bir şekilde yapılır. Amasya oto ekspertiz oldukça titizlikle çalışır. Müşterilerin aklına takılan ya da öğrenmek istedikleri tüm detayları ayrıntılı bir şekilde raporlarlar.

Oto ekspertiz işlemlerinde testi kimin yaptığı kadar testin yapıldığı cihaz da oldukça önemlidir. Her işlem için farklı cihazlar kullanılmak zorundadır. Bu cihazların yeni nesil cihazlar olması da oldukça önemlidir. Bu cihazlar daha gerçekçi veriler vererek araçta bulunan problemi hemen fark ederler. Amasya oto ekspertiz kurumu yeni nesil cihazları ile müşterilerine her an hizmet sağlamaktadırlar.

Oto ekspertiz işlemlerinde sağlıklı sonuçlar almanız için cihazın kalitesini de ön planda tutmalısınız. Cihaz kaliteli ise raporlamada gerçek olan verileri elde edersiniz. Eğer cihaz kalitesiz bir cihaz ise raporlama verilerinde bulunan veriler doğru olmayabilir. Bunun için ekspertiz işlemi yaptıracağınız kurumun hangi cihazları ve markaları kullandığına dikkat ediniz. Amasya oto ekspertiz bu konuda oldukça güvenilir bir kurumdur ve teknolojiyi yakından takip ederek en yeni nesil cihazları kullanırlar.

Amasya Oto Ekspertiz Boya Kaporta Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Araç satın alacağımız zaman gözümüze ilk çarpan ve bizi etkileyen ilk yer aracın boyası ve kaportasıdır. Bundan dolayı boya ve kaporta bölümü oldukça önemlidir. Aracın alacağı ilk darbede boya ve kaporta etkilenmektedir. Araçta kaporta ile ilgili bir problem varsa eğer araç değer kaybı yaşamış olabilir. Aracın boyası ile ilgili bir problem varsa eğer araç ciddi bir problem ile karşı karşıya kalmış olabilir. Tüm bunlar oto ekspertiz boya kaporta kontrolü ile meydana çıkmaktadır.

Amasya oto ekspertiz kurumu bu konuda oldukça uzmanlaşmıştır. Vermiş olduğu hizmetle birlikte alanında markalaşmış bir kurumdur. Kaporta aracın iç mekanizmasını koruyan bir yapı görevindedir. Aracın kaza yapmasında ya da araca dışardan darbe gelmesinde kaporta koruyucu kalkan gibi iç mekanizmayı korumaktadır. Kaporta testi alanında uzmanlaşmış kişilerin yeni nesil cihazlarla işlem yapmasıdır. Kaporta testi oldukça önemlidir ve doğru veriler almak yararınıza olacaktır.

Boya kontrol testine girecek olan aracın ilk şartı temiz olmasıdır. Kirli olan bir araca boya kontrol testi yaparsanız elde etmiş olduğunuz sonuç tam olarak doğru olmayabilir. Bunun için boya kontrol testine gelirken aracın temizlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Amasya oto ekspertiz ustaları temiz olmayan araçlar için uyarı yaparlar. Eğer araç temiz ise boya kontrolüne alınır ve çıplak göz ile aracın her yeri dikkatli bir şekilde incelenir. Bu işlemden hemen sonra boya kontrolü için oluşturulmuş özel ışıklı odaya alınarak araç odada ayrıntılı olarak incelenir. Genel olarak araçlarda sıklıkla boyatılan bölümler daha dikkatli incelenir. Bu işlemden hemen sonra araç cihaza bağlanarak kontrol sağlanır.

Amasya oto ekspertiz uzmanları yapılan bu işlemlerin her aşamasını tek tek rapor haline getirerek oto ekspertiz yaptıran kişilere detaylı olarak bilgi sunmaktadırlar. Yapılan her işlemin verileri açık bir şekilde yazılır. Boyanmış olan bölüm milimi milimine kadar yazılarak kişiye bilgi verilir. Bu rapor oldukça önemlidir. Aracın değer kaybı yaşayıp yaşamadığını gösterir. Boya kaporta kontrolünü bilindik kurumsal bir oto ekspertiz şirketinde yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Amasya Motor Mekanik Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz işlemlerinin en önemli olan kısmı motor ve mekanik kısmıdır. Motor mekanik kısmı aracın işleyişini etkileyen bir bölümdür ve bundan dolayı testinin dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Oto ekspertiz yapılmayan bir motor aksamı kişi aracı aldıktan sonra bozulursa eğer kişiye ciddi oranlarda masraflar açabilir. Bunun için araç alacak kişilerin motor kontrolü yaptırması özellikle tavsiye edilir. Motor ve mekanik kontrolünün yapılması için araç ilk önce lifte kaldırılır.

Lifte alınan araç ilk önce çalıştırılır ve motordan gelen ses dinlenir. Motordan gelen ses eğer değişikse burada bir kontrol sağlanır. Eğer sesi ile ilgili bir problem yoksa aracın diğer motor aksamlarına bakılır. Araçta titreme var mı, araçta tekleme var mı gibi mekanik aksamlar incelenmektedir. Eğer bu bölümlerde de herhangi bir sıkıtı yoksa motorun iç kısmı kontrol edilir.

Amasya oto ekspertiz uzmanları motor testini incelikle oldukça özenli bir şekilde yaparlar. Motorun bütün aksamları tek tek detaylı bir şekilde incelenir. En ufak ayrıntı gözden kaçırılmaz ve yeni nesil cihazlar kullanılarak titizlikler incelenir. Cihazların işlevleri de oldukça önemlidir ve kalitesi de önemlidir. Motor test cihazları arasında da oldukça fazla çeşit vardır. Amasya oto ekspertiz kurumu en iyi marka motor ve mekanik cihazları kullanırlar. Motor mekanik incelemeleri bittikten sonra uzmanlar bilgisayara aktarmış oldukları verilerle detaylı olarak bir rapor hazırlarlar. Bu raporlar oto ekspertiz yaptıran kişiye ayrıntılı bir şekilde aktarılır.

Amasya Airbag Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz kurumunda airbag kontrolü oldukça dikkatli ve titizlikle yapılmaktadır. Airbaglerin etkili bir şekilde koruyucu güce sahip olabilmeleri için kullanım koşullarının da sürücü ve araçta bulunan diğer kişiler tarafından da doğru bilinmesi gereklidir. Hava yastığı olarak bilinen airbag kaza anında aracın içinde bulunan kişilerin hayatını korumak ve yaralanmalarını önlemek için vardır. Airbag kontrolü yapılırken oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir.

Airbag kontrolü yapılacağı zaman airbagin sökülmesi gereklidir. Daha sonra aracın içinde bulunan emniyet kemeri ve kablolardaki direnç testte tabi tutulur. Airbag beyninin orijinal olması da olduka önemli bir konudur. Airbag testi yapılacağı zaman teknik kontrol şartken test esnasında sensörün çalışıp çalışmadığını da test etmelisiniz.

Amasya oto ekspertiz uzmanları infilatör olarak bilinen gaz dolu tüpü de titizlikle incelerler. Çünkü içerisinde yer alan kimyasal bileşenlerin kontrol edilmesi gereklidir. Bu gaz kaza anında airbagin şişmesine yarayan bir kimyasal gazdır. Hava yastığı insan hayatını korumada oldukça etkili bir etkendir bundan dolayı zamanında açılması oldukça önemlidir. Bunun içinde belirli zamanlarda kontrole tabi tutulması gereklidir.

Amasya oto ekspertiz testlerini gerçekleştiren ustalar işlemlerinden sonra yapılan tüm hizmetleri detaylı olarak rapor etmek zorundadırlar. Bu rapor daha sonra oto ekspertiz yaptıran kişiler tarafından detaylı olarak bilgilendirilirler.

Amasya Oto Ekspertiz Conta Testi Nedir Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz conta testini uzman kişiler tarafından titizlikle yapmaktadırlar. Conta motor üst kapağı ile motor bloğu arasında bulunan silindir kapağında yer alır. Görevi ise motor suyu ve motor yağı arasında paravan görevi yapmaktır. Conta testi contanın ne kadar sağlıklı olduğunu göre bilmek için yapılan bir işlemdir. Contada herhangi bir çatlak, parçalanma ya da aşınma var mı yok mu olarak bakılır.

Contanın üstünde çatlama, parçalanma ya da aşınma varsa soğutma suyu motor yanma odasında bulunan gazlar ile birbiriyle karışmaya başlar. Çatlamanın zaman içinde büyümesi ile birlikte silindir kapak contası yanar ve motor suyu ile motor yağı tamamen birbirine karışır. Bundan kaynaklı olarak soğutma suyu azalır buda motora ciddi bir şekilde zarar verir. Amasya oto ekspertiz conta testinde motorun zarar görmemesi için ya da mevcut bulunan bir zararın olup olmadığını anlamak için ayrıntılı olarak inceler.

Amasya oto ekspertiz ustaları contanın sağlamlığını test ederek rapora işlerler. Eğer contada herhangi bir çatlama ya da açılma mevcut ise bu durun oto ekspertiz yaptıran kişi ile paylaşılır ve bunun sonucunda ne gibi sorunlar meydana gelir bilgisi verilir.

 
Amasya Oto Ekspertiz Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz uzmanları oto ekspertiz konusunda oldukça profesyonel bir ekiptir. Müşteri memnuniyeti baz alınarak oluşturulan bu ekip alanında uzman ve tecrübeli bir ekiptir. En ufak ayrıntıyı dahi dikkatli bir şekilde inceleyerek müşterilerine detaylı bilgi aktarılmaktadır.

Amasya oto ekspertiz arıza tespiti yaparken yapılacak olan her işlem için farklı bir usta kullanmaktadır. Motor ve mekanik bölümün ustası farklıdır, boya kaporta bölümünün ustası farklıdır, airbag test ustası farklıdır. Bunun nedeni ise daha sağlıklı veriler elde ederek gerçekçi bir rapor sunmaktır.

Amasya oto ekspertiz arıza tespiti içinde her işlem için farklı cihazlar kullanmaktadırlar. Bunun nedeni ise arızayı doğru şekilde tespit etmek içindir. Arızayı doğru şekilde tespit edebilmek için yeni nesil cihazlarla ve uzman bir ekiple çalışılır.

Amasya Oto Ekspertiz Raporu Nereden Alınır ?

Amasya oto ekspertiz kurumu rapor aşamasını oldukça önem verirler. Bunun nedeni ise raporlama tüm yapılan işlemlerin elde edilmiş olduğu verilerin yazıya dökülmüş halidir. Oto ekspertiz yaptıran kişiler bu raporu ciddiye alarak araç alımı hakkında bir karara varırlar.

Amasya oto ekspertiz her aşamayı raporlamayı şart koşmuştur. Bunun nedeni ise müşteri detaylı olarak bilgilenmeli ve kararını rapora göre vermesidir. Raporlamada önemli olan koşul işlemi yapan ustanın kendisinin birebir raporlama yapmasıdır.

Amasya oto ekspertiz raporlama konusunda oldukça dikkatli ve titiz çalışan bir kurumdur. Raporlamada olması gereken her maddeyi bulabilirsiniz. Aklınıza takılan en ufak bir soru kalmayacaktır.

Amasya Oto Ekspertiz Kurumsal Markası: EXPERİX

Amasya oto ekspertiz kurumsal bir markadır. Oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişiler için önemli bir noktadır. Çünkü her alanda olduğu gibi kurumsal olmayan firmalarda yalan ya da kandırma raporlar elde edebilirsiniz. Yanlış verilerle sizi kandırabilirler. Kurumsal bir firma ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Amasya oto ekspertiz kurumsal bir marka olduğu için çalıştığı ustalar ve kullandığı cihazlar bellidir. Bu cihazlar son derece güvenli ve doğru sonuçlar verir. Kurumsal markaların en güzel özelliği de budur. Amasya oto ekspertiz kurumsal markaların arasında en fazla tercih edilen firmadır.

Amasya Oto Ekspertiz Experix Şubesi

Amasya oto ekspertiz bilinen en iyi kurumsal markalardan bir tanesidir. Temelinde müşteri memnuniyeti bulunan bu firma aynı zamanda işleyiş açısından da oldukça beğenilmektedir. Profesyonel bir ekip ile çalışan ve yeni nesil cihazlar kullanan Amasya oto ekspertiz firması sıklıkla tercih edilmektedir.

Oto ekspertiz kadar raporlamada önemli bir detaydır ve bundan kaynaklı olarak raporlamayı titizlikle yapmaktadırlar. Amasya oto ekspertiz kurumsal firmasına rahatlıkla güvenebilirsiniz ve çıkan rapor ile doğru karar verebilirsiniz.

Amasya Oto Ekspertiz Fiyatları Ne Kadar ?

Amasya oto ekspertiz kurumu müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için oto ekspertiz konusunda her ayrıntıya oldukça dikkat etmektedirler. Oto ekspertiz işlemlerinde alanında uzmanlaşmış ustalarla ve son teknolojik en doğru sonuçları gösteren cihazlar ile hizmet sunarlar. Bu sayede müşteriler kaliteli bir hizmet alırken aynı zamanda da en doğru sonuçları elde ederler.

Oto ekspertiz işlemlerinde fiyatlar sürekli olarak farklılık göstermektedir. Belirlenmiş olan bir sabit fiyat bulunmamaktadır. Her kurumun ve markanın fiyatı birbiri ile değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik birbirleri arasında çok uç noktalarda değildir. Adıyaman oto ekspertiz kurumu müşterilerinin taleplerine göre uygun bütçeli paketler hazırlamışlardır. Oto ekspertiz yaptırmayı planlayan kişiler bu paketlerden bir tanesini seçerek hizmet alabilirler.

Amasya oto ekspertiz size paket imkanının yanında aynı zamanda her hizmetten tek tek yararlanma imkanı da sağlar. Bu hizmetten yararlanma tercihi tamamen oto ekspertiz yaptıracak kişiye bağlıdır. Araçla ilgili çok detaylı bir bilgilendirme isteyen kişi en üst paketi tercih eder. Daha genel bilgi almak isteyen ve genellikle araçların zarar aldığı bölge incelensin isterlerse eğer ona uygun paket tercih ederler. Oto ekspertiz fiyatları her bütçeye uygun şekildedir. 2. El araç almayı düşünüyorsanız eğer aracı almadan önce oto ekspertiz yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Ekonomik Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Standart Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Profesyonel Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • İç Konfor Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Elite Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Airbag Kontrol

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

 • 1 Ay 1000 Km Garanti

 • Yol Yardım Hediye

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Amasya Oto Ekspertiz Paketleri Nelerdir ?

Amasya oto ekspertiz işlemlerinde kurumlar her bütçeye uygun olan paketler hazırlamışlardır. Bu paketler oldukça çeşitlidir ve uygun fiyatlıdır. Paketler oluşturulurken sadece verilecek hizmet olarak değil aynı zaman da kullanılan cihaz ve usta sayısını da içermektedir. Oto ekspertiz yaptırmayı düşündüğünüz işlemlerden uygun olanı tercih ederek hizmet alabilirsiniz.

Oto ekspertiz paketleri size kurum tarafından detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Paketlerin içerdiği işlemler, usta sayısı ve kullanılan cihazlar hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirme yapılır. Usta sayısına, cihaz markasına ve yapıla işlemin detayına göre paket fiyatları değişiklik göstermektedir. Amasya oto ekspertiz kurumu oto ekspertiz paketlerini bu şekilde oluşturarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefler.

2. el araç alımlarında oto ekspertiz işlemleri sıklıkla tercih edilir. Eğer alacağınız aracın geçmişine dair kesin bir bilginiz bulunmuyorsa eğer bu konuda satıcının size vermiş olduğu bilgilere güvenerek aracı satın alamazsınız. Bunun için kurumsal olan güvenli bir yerden oto ekspertiz hizmeti almalısınız. Amasya oto ekspertiz işlemlerinde sıklıkla tercih edilen ve alanında en iyi olan bir kurumdur. Oto ekspertiz işlemleri konusunda herkese gerektiği kadar güvenemeyebilirsiniz. Bunun için kurumsal firmalarla çalışmalısınız.

Amasya Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Cihazları Nelerdir

Oto ekspertiz profesyonel bir şekilde araçları teste sokmaktır. Burada yapılan bütün işlemler alanında profesyonelleşmiş uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Son teknolojik cihazlar kullanılarak en iyi verilere ulaşılmaktadır. İşlemler dikkatli ve ayrıntılı bir şekilde yapılır. Amasya oto ekspertiz oldukça titizlikle çalışır. Müşterilerin aklına takılan ya da öğrenmek istedikleri tüm detayları ayrıntılı bir şekilde raporlarlar.

Oto ekspertiz işlemlerinde testi kimin yaptığı kadar testin yapıldığı cihaz da oldukça önemlidir. Her işlem için farklı cihazlar kullanılmak zorundadır. Bu cihazların yeni nesil cihazlar olması da oldukça önemlidir. Bu cihazlar daha gerçekçi veriler vererek araçta bulunan problemi hemen fark ederler. Amasya oto ekspertiz kurumu yeni nesil cihazları ile müşterilerine her an hizmet sağlamaktadırlar.

Oto ekspertiz işlemlerinde sağlıklı sonuçlar almanız için cihazın kalitesini de ön planda tutmalısınız. Cihaz kaliteli ise raporlamada gerçek olan verileri elde edersiniz. Eğer cihaz kalitesiz bir cihaz ise raporlama verilerinde bulunan veriler doğru olmayabilir. Bunun için ekspertiz işlemi yaptıracağınız kurumun hangi cihazları ve markaları kullandığına dikkat ediniz. Amasya oto ekspertiz bu konuda oldukça güvenilir bir kurumdur ve teknolojiyi yakından takip ederek en yeni nesil cihazları kullanırlar.

Amasya Oto Ekspertiz Boya Kaporta Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Araç satın alacağımız zaman gözümüze ilk çarpan ve bizi etkileyen ilk yer aracın boyası ve kaportasıdır. Bundan dolayı boya ve kaporta bölümü oldukça önemlidir. Aracın alacağı ilk darbede boya ve kaporta etkilenmektedir. Araçta kaporta ile ilgili bir problem varsa eğer araç değer kaybı yaşamış olabilir. Aracın boyası ile ilgili bir problem varsa eğer araç ciddi bir problem ile karşı karşıya kalmış olabilir. Tüm bunlar oto ekspertiz boya kaporta kontrolü ile meydana çıkmaktadır.

Amasya oto ekspertiz kurumu bu konuda oldukça uzmanlaşmıştır. Vermiş olduğu hizmetle birlikte alanında markalaşmış bir kurumdur. Kaporta aracın iç mekanizmasını koruyan bir yapı görevindedir. Aracın kaza yapmasında ya da araca dışardan darbe gelmesinde kaporta koruyucu kalkan gibi iç mekanizmayı korumaktadır. Kaporta testi alanında uzmanlaşmış kişilerin yeni nesil cihazlarla işlem yapmasıdır. Kaporta testi oldukça önemlidir ve doğru veriler almak yararınıza olacaktır.

Boya kontrol testine girecek olan aracın ilk şartı temiz olmasıdır. Kirli olan bir araca boya kontrol testi yaparsanız elde etmiş olduğunuz sonuç tam olarak doğru olmayabilir. Bunun için boya kontrol testine gelirken aracın temizlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Amasya oto ekspertiz ustaları temiz olmayan araçlar için uyarı yaparlar. Eğer araç temiz ise boya kontrolüne alınır ve çıplak göz ile aracın her yeri dikkatli bir şekilde incelenir. Bu işlemden hemen sonra boya kontrolü için oluşturulmuş özel ışıklı odaya alınarak araç odada ayrıntılı olarak incelenir. Genel olarak araçlarda sıklıkla boyatılan bölümler daha dikkatli incelenir. Bu işlemden hemen sonra araç cihaza bağlanarak kontrol sağlanır.

Amasya oto ekspertiz uzmanları yapılan bu işlemlerin her aşamasını tek tek rapor haline getirerek oto ekspertiz yaptıran kişilere detaylı olarak bilgi sunmaktadırlar. Yapılan her işlemin verileri açık bir şekilde yazılır. Boyanmış olan bölüm milimi milimine kadar yazılarak kişiye bilgi verilir. Bu rapor oldukça önemlidir. Aracın değer kaybı yaşayıp yaşamadığını gösterir. Boya kaporta kontrolünü bilindik kurumsal bir oto ekspertiz şirketinde yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Amasya Motor Mekanik Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz işlemlerinin en önemli olan kısmı motor ve mekanik kısmıdır. Motor mekanik kısmı aracın işleyişini etkileyen bir bölümdür ve bundan dolayı testinin dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir. Oto ekspertiz yapılmayan bir motor aksamı kişi aracı aldıktan sonra bozulursa eğer kişiye ciddi oranlarda masraflar açabilir. Bunun için araç alacak kişilerin motor kontrolü yaptırması özellikle tavsiye edilir. Motor ve mekanik kontrolünün yapılması için araç ilk önce lifte kaldırılır.

Lifte alınan araç ilk önce çalıştırılır ve motordan gelen ses dinlenir. Motordan gelen ses eğer değişikse burada bir kontrol sağlanır. Eğer sesi ile ilgili bir problem yoksa aracın diğer motor aksamlarına bakılır. Araçta titreme var mı, araçta tekleme var mı gibi mekanik aksamlar incelenmektedir. Eğer bu bölümlerde de herhangi bir sıkıtı yoksa motorun iç kısmı kontrol edilir.

Amasya oto ekspertiz uzmanları motor testini incelikle oldukça özenli bir şekilde yaparlar. Motorun bütün aksamları tek tek detaylı bir şekilde incelenir. En ufak ayrıntı gözden kaçırılmaz ve yeni nesil cihazlar kullanılarak titizlikler incelenir. Cihazların işlevleri de oldukça önemlidir ve kalitesi de önemlidir. Motor test cihazları arasında da oldukça fazla çeşit vardır. Amasya oto ekspertiz kurumu en iyi marka motor ve mekanik cihazları kullanırlar. Motor mekanik incelemeleri bittikten sonra uzmanlar bilgisayara aktarmış oldukları verilerle detaylı olarak bir rapor hazırlarlar. Bu raporlar oto ekspertiz yaptıran kişiye ayrıntılı bir şekilde aktarılır.

Amasya Airbag Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz kurumunda airbag kontrolü oldukça dikkatli ve titizlikle yapılmaktadır. Airbaglerin etkili bir şekilde koruyucu güce sahip olabilmeleri için kullanım koşullarının da sürücü ve araçta bulunan diğer kişiler tarafından da doğru bilinmesi gereklidir. Hava yastığı olarak bilinen airbag kaza anında aracın içinde bulunan kişilerin hayatını korumak ve yaralanmalarını önlemek için vardır. Airbag kontrolü yapılırken oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir.

Airbag kontrolü yapılacağı zaman airbagin sökülmesi gereklidir. Daha sonra aracın içinde bulunan emniyet kemeri ve kablolardaki direnç testte tabi tutulur. Airbag beyninin orijinal olması da olduka önemli bir konudur. Airbag testi yapılacağı zaman teknik kontrol şartken test esnasında sensörün çalışıp çalışmadığını da test etmelisiniz.

Amasya oto ekspertiz uzmanları infilatör olarak bilinen gaz dolu tüpü de titizlikle incelerler. Çünkü içerisinde yer alan kimyasal bileşenlerin kontrol edilmesi gereklidir. Bu gaz kaza anında airbagin şişmesine yarayan bir kimyasal gazdır. Hava yastığı insan hayatını korumada oldukça etkili bir etkendir bundan dolayı zamanında açılması oldukça önemlidir. Bunun içinde belirli zamanlarda kontrole tabi tutulması gereklidir.

Amasya oto ekspertiz testlerini gerçekleştiren ustalar işlemlerinden sonra yapılan tüm hizmetleri detaylı olarak rapor etmek zorundadırlar. Bu rapor daha sonra oto ekspertiz yaptıran kişiler tarafından detaylı olarak bilgilendirilirler.

Amasya Oto Ekspertiz Conta Testi Nedir Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz conta testini uzman kişiler tarafından titizlikle yapmaktadırlar. Conta motor üst kapağı ile motor bloğu arasında bulunan silindir kapağında yer alır. Görevi ise motor suyu ve motor yağı arasında paravan görevi yapmaktır. Conta testi contanın ne kadar sağlıklı olduğunu göre bilmek için yapılan bir işlemdir. Contada herhangi bir çatlak, parçalanma ya da aşınma var mı yok mu olarak bakılır.

Contanın üstünde çatlama, parçalanma ya da aşınma varsa soğutma suyu motor yanma odasında bulunan gazlar ile birbiriyle karışmaya başlar. Çatlamanın zaman içinde büyümesi ile birlikte silindir kapak contası yanar ve motor suyu ile motor yağı tamamen birbirine karışır. Bundan kaynaklı olarak soğutma suyu azalır buda motora ciddi bir şekilde zarar verir. Amasya oto ekspertiz conta testinde motorun zarar görmemesi için ya da mevcut bulunan bir zararın olup olmadığını anlamak için ayrıntılı olarak inceler.

Amasya oto ekspertiz ustaları contanın sağlamlığını test ederek rapora işlerler. Eğer contada herhangi bir çatlama ya da açılma mevcut ise bu durun oto ekspertiz yaptıran kişi ile paylaşılır ve bunun sonucunda ne gibi sorunlar meydana gelir bilgisi verilir.

 
Amasya Oto Ekspertiz Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Amasya oto ekspertiz uzmanları oto ekspertiz konusunda oldukça profesyonel bir ekiptir. Müşteri memnuniyeti baz alınarak oluşturulan bu ekip alanında uzman ve tecrübeli bir ekiptir. En ufak ayrıntıyı dahi dikkatli bir şekilde inceleyerek müşterilerine detaylı bilgi aktarılmaktadır.

Amasya oto ekspertiz arıza tespiti yaparken yapılacak olan her işlem için farklı bir usta kullanmaktadır. Motor ve mekanik bölümün ustası farklıdır, boya kaporta bölümünün ustası farklıdır, airbag test ustası farklıdır. Bunun nedeni ise daha sağlıklı veriler elde ederek gerçekçi bir rapor sunmaktır.

Amasya oto ekspertiz arıza tespiti içinde her işlem için farklı cihazlar kullanmaktadırlar. Bunun nedeni ise arızayı doğru şekilde tespit etmek içindir. Arızayı doğru şekilde tespit edebilmek için yeni nesil cihazlarla ve uzman bir ekiple çalışılır.

Amasya Oto Ekspertiz Raporu Nereden Alınır ?

Amasya oto ekspertiz kurumu rapor aşamasını oldukça önem verirler. Bunun nedeni ise raporlama tüm yapılan işlemlerin elde edilmiş olduğu verilerin yazıya dökülmüş halidir. Oto ekspertiz yaptıran kişiler bu raporu ciddiye alarak araç alımı hakkında bir karara varırlar.

Amasya oto ekspertiz her aşamayı raporlamayı şart koşmuştur. Bunun nedeni ise müşteri detaylı olarak bilgilenmeli ve kararını rapora göre vermesidir. Raporlamada önemli olan koşul işlemi yapan ustanın kendisinin birebir raporlama yapmasıdır.

Amasya oto ekspertiz raporlama konusunda oldukça dikkatli ve titiz çalışan bir kurumdur. Raporlamada olması gereken her maddeyi bulabilirsiniz. Aklınıza takılan en ufak bir soru kalmayacaktır.

Experix Test Alanı 2
Experix İç Mekan Örnek
Experix gece önden görünüş
Experix dış cephe tasarım
Experix Bekleme Salonu Örnek
Experix Dış Cephe 3

Amasya Oto Ekspertiz Kurumsal Markası: EXPERİX

Amasya oto ekspertiz kurumsal bir markadır. Oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişiler için önemli bir noktadır. Çünkü her alanda olduğu gibi kurumsal olmayan firmalarda yalan ya da kandırma raporlar elde edebilirsiniz. Yanlış verilerle sizi kandırabilirler. Kurumsal bir firma ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Amasya oto ekspertiz kurumsal bir marka olduğu için çalıştığı ustalar ve kullandığı cihazlar bellidir. Bu cihazlar son derece güvenli ve doğru sonuçlar verir. Kurumsal markaların en güzel özelliği de budur. Amasya oto ekspertiz kurumsal markaların arasında en fazla tercih edilen firmadır.

Amasya Oto Ekspertiz Experix Şubesi

Amasya oto ekspertiz bilinen en iyi kurumsal markalardan bir tanesidir. Temelinde müşteri memnuniyeti bulunan bu firma aynı zamanda işleyiş açısından da oldukça beğenilmektedir. Profesyonel bir ekip ile çalışan ve yeni nesil cihazlar kullanan Amasya oto ekspertiz firması sıklıkla tercih edilmektedir.

Oto ekspertiz kadar raporlamada önemli bir detaydır ve bundan kaynaklı olarak raporlamayı titizlikle yapmaktadırlar. Amasya oto ekspertiz kurumsal firmasına rahatlıkla güvenebilirsiniz ve çıkan rapor ile doğru karar verebilirsiniz.

Amasya Oto Ekspertiz

Amasya Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Amasya Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Amasya Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Amasya oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Amasya Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi Ellibeşevler Mahallesi Alparslan Türkeş Cad. Dumlu Petrol No:5 İç Kapı No:1, 05200 Merkez/Amasya

Amasya oto Ekspertiz Notere Yakın Mesafededir.