cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Ankara
İskitler Bayi

Yetkili : Çağrı Gözüm
Adres: Zübeyde Hanım, İstanbul Cd. 60/B,Altındağ/Ankara
Tel: 0 545 275 65 76
Çağrı Merkezi: 444 02 26
cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Ankara
İvedik Bayi

Yetkili : Ahmet Başaran
Adres: İvedik O.S.B 1386. Sk. No:1
Yenimahalle Ankara
Tel: 0506 367 77 77
Çağrı Merkezi: 444 02 26
cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Sincan
Vega Otonomi Bayi

Yetkili : NURİ ÖZOĞLU
Adres: Plevne, Çatalca Sokağı No:12/4, 06934 Sincan/Ankara
Tel: 0544 282 97 31
Çağrı Merkezi: 444 02 26

Ankara şehrinde oturup araba satın alma hayali kuran kişiler Ankara oto ekspertiz ararlar. Ancak ne gibi kriterlere dikkat etmelisiniz, doğru ekspertizi nasıl bulabilirim gibi sorularınızı bu yazımızda cevaplayacağız. Ankara Oto Ekspertiz firmaları arasında Profesyonel ve Kurumsal bir marka olan Experix Oto Ekspertiz sizlere Garantili ve Müşteri memnuniyet odaklı hizmet sunar. Tse Belgeli olan Ankara Bayimiz size en iyi hizmeti vermek için alanında uzman kadrosuyla hizmetinizde.

Ankara Oto Ekspertiz

Ankara oto ekspertizi ararken nasıl ekspertiz yapıldığı gibi soruların cevabını bilmeniz gittiğiniz firmada işlemleri takip edebilmenizi sağlar. Ankara’da olan kişilerin ekspertiz firması olarak çok fazla seçeneği vardır. Bu nedenle gitmeden önce araştırma yapması bütçe korunması tarafından önemlidir. Ayrıca kendimize gereken paket içeriği hakkında bilgi sahibi olabilirsek de güzel olur. Bu sayede raporumuzda eksik test var ise belirtebiliriz. Ayrıca mümkünse garantili ve sigortalı firmalar tercih edilmelidir. Olası durumlarda sizin mağdur olmamanızı sağlarlar. Bu sayede kafanız rahat olur.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, otomotivler hakkında bilgi birikimi ve tecrübesi olan uzmanların araba hakkında testler ve yorumlar yaparak arabanın performansı hakkında bilgi vermesidir. Araç alım satımları esnasında bu yorumlar araba almaya onay çıkartırken aksi şekilde almaktan vaz geçirebilir. Çünkü arabada söylenmeyen bir kusurun çıkması araba sahibinin hatasıdır. Fiyattan düşülerek veya tamir ettirip teslim ederek anlaşırlarsa araba satışı gerçekleşebilir. Bu ekspertiz sadece araç alım satımında değil olurda bir trafik kazası yaşanırsa deforme olan araç aksanı tespitinde de kullanılabilir. Kaza sonrası bunu yapmak önemlidir. Çünkü frenlerden birisi hasar alıp daha az fren uygularsa bu durumda araba savrulmaya başlar. Ayrıca kazadan sonra bir sorun çıkartmasa bile ilerleyen dönemlerde kullanıcının veya başkalarının hayatını tehlikeye atabilir. Bu durumlardan kaçınmak için etkili trafik kazalarından sonra da ekspertiz yapılmalıdır. Ayrıca araç satışı esnasında oto ekspertiz işlemi yapılmazsa arabada sonradan ortaya çıkan bir problem satan kişinin suçu olarak görülmez. Ekspertiz işlemi yaptırmayan kişinin suçudur.

Oto Ekspertiz Fiyatları

Ankara oto ekspertiz fiyatları firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Ayrıca sadece firma farkı yoktur. Aynı firma içinde de farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni hizmet paketleridir. Almak istediğiniz pakette hizmet sayısına oranla fiyat yükselmektedir. En az test ile daha ucuza ekspertiz işlemi yapılabilir. Yüksek seviye paketlerde ise test sayısı artmakta, motor ve mekanik aksamları gibi çeşitli şeylere sigorta yapılmaktadır. Ankara oto ekspertizi ararken farklı firmalar ile fiyat karşılaştırması yapmanız sizin bütçenize katkı sağlayacaktır. Size uygun paket ile gerekli testleri en uyguna yapmanız sağlanır. Ancak fiyat aralığını söylememiz gerekirse 300-2000 TL arasında değişkenlik gösterebilir. En uygun paketten üst seviyelere çıkarken aldığınız hizmet ve kalitesi artacaktır. Ancak paket seçimi sizin tercihinize kalmış bir şeydir. Ne kadar üst seviye paketler daha güvenilir olsa da bütçe olarak o parayı ödemek saçma gelebilir size. Alacağınız arabanın kalitesine göre ücret-performans karşılaştırmasını sizin yapmanız en doğrusu olacaktır.

Oto Ekspertiz Paketleri

Ankara oto ekspertizi arayan kişilerin sık sık sorduğu sorulardan birisi de oto ekspertiz paketleri neleri içerir, sorusudur. Bu sorunun cevabını vermek zordur. Çünkü firmadan firmaya bu paketlerin içeriği değişmekte birbirlerinden farklı hizmetler vermektedirler. Ama hemen hemen her pakette fren testi, süspansiyon testi, kondisyon testi, Beyin testi yapılmaktadır. Bunu söyleyebiliriz. Ancak fiyatlar arttıkça firmalar paketlerine birbirinden farklı hizmetler sunduğundan yüksek paket seviyelerinde içeriği söylemek zorlaşır. Ama şunu bilmenizde fayda var. Üst seviye paketlerde sigortalama işlemi yapılmakta ilerleyen dönemlerde malzemenizde olası problemlere karşı sorun yaşamamanız amaçlanmaktadır. Hatta en lüks ekspertiz paketlerinde havaalanına bir ekip gelip sizi karşılayabilir, alacağınız arabanın yanına götürüp noter işlemlerinizi beraber halledebilirsiniz. Bu tür işlemlere kadar giden oto ekspertiz paketleri 300-2000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Sizler farklı firmalara başvurarak fiyatları öğrenebilirsiniz. Birçok hizmetin bulunduğu pakette aşağıdaki hizmetler bulunmaktadır. Genel olarak araba ekspertiz firmaları airbag kontrolünü ayrı paketlerde sunmaktadırlar. Bu nedenle alacağınız pakette airbag kontrolü olmayabilir. Bunu sormanız sizin açınızdan fayda sağlayacaktır. Talebiniz doğrultusunda ortalama 175-275 arasında bir fiyat ile airbag kontrolünüzü kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

 • Motor Uzmanlığı
 • Kaporta Ekspertizi
 • Boya Ekspertizi
 • 5664 Tramer sorgulama
 • OBD Testi
 • Dinamometre Testi
 • PTT Muayene kilometre sorgulama
 • HGS Geçiş sorgulama
 • TPC ceza sorgulama
 • Vergi Borcu sorgulama
 • Test Hattı
 • Fren Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Test
 • Amortisör Testi
 • Dış Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • İç Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • Motor-Mekanik Sigortası
 • Airbag Kontrolü

Bu paket içerikleri her pakette olmayabileceği gibi her firmada da olmayabilir. Sizlere sigortalı hizmet vermeyebilirler. Bu durumda garantili veya sigortalı hizmetleri tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Ankara Oto Ekspertiz

Ankara Oto Ekspertiz

Oto Ekspertizde İncelenen, Bakılan Noktalar

Oto ekspertiz işlemine arabamızı bıraktıktan sonra birtakım testlere tabi tutulur. Bu testlerde arabamızın iç aksamlar ve dış kısmını incelerler. Testler sayesinde şanzımana, motora, amortisörlere, dış boyasına, fren sistemine, beyin yazılımına bakılır. Bu işlemler sonunda bir problem oluşursa ekspertiz raporunda belirtilir. Ayrıca sadece araç donanımına bakmakla kalmayıp aracın hasar kaydı sorgulamasını, HGS geçişleri sorgusunu, aracın trafikten men edilip edilmediği gibi birçok bilgiyi de sizlere suna, belgede belirtirler. Dışarıdan görünmeyen bu bilgilere ekspertiz yapılmadan ulaşamayacağınızı bilerek hareket etmeniz ekspertiz yapılmasını mantıklı kılar. Araç satın alırken ekspertiz yapmak bu yüzden önemlidir. Sizin şanzıman sisteminde göremeyeceğiniz hasarları, eksperler makine aracılığıyla kusursuz ölçümlerin ardından ulaşabilirler.

Kurumsal Oto Ekspertiz

Ankara oto ekspertiz arayan kişilerin bilmesi gereken bir diğer noktada kurumsallaşmış firmalar ile çalışmanın güvenilirliği arttırdığıdır. Birçok bayisi olan firmaların olası durumlarda daha hızlı cevap almanızı sağlarlar. Ayrıca internet üzerinde web sitelerine ulaşarak paket-fiyat bilgisine erişmeniz sizin daha emin adımlarla ekspertize gitmenize olanak sağlar. Ayrıca farklı şirketler ile karşılaştırma yapmanız kolaylaşır. Elinizin altında tek tık ile tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için kurumsal oto ekspertiz firmalarının iletişim bilgilerine ulaşabilir kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sorabilir, internet siteleri üzerindeki fiyat bilgisinin güncel olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu güncel fiyat listesi önemli olabilir. Evde internet sitesinden bakarak ayarladığınız paradan fazlasını isteyebilirler. Verileri güncellemedikleri zaman zam gelirse orada karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle gitmeden önce arayıp paket listesinin güncel fiyatta olup olmadıklarını öğrenmenizde fayda var. İnternet üzerinde araştırabilmenizin bir güzel yanı da kurumsal firmaların Google maps üzerinde açtıkları konum noktalarına gelen yorumları görebilmeniz. Önceki müşterilerinin memnuniyet derecesini görebilmenize olanak sağlar. Bu sayede ekspertiz firması kafanızda daha fazla şekillenir.

Garantili Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz ararken yapılan işten de emin olmanız gerekir. Çünkü ödeme yapıyorsunuz ve karşılığını almak istersiniz. Birçok firma ile 1 aylık veya 1000 km mesafeli garanti anlaşması yapabilirsiniz. Hangisi önce biterse garanti bitmiş olur. Yani 1 aydan kısa sürede 1000 km yol yaparsanız yaptığınız sürede o garanti bitmiş olur. Veya tam tersi olursa çok yol giden biri değilseniz 1 ay sonunda 1000 km yol gitmemiş olsanız dahi garanti süresi bitmiş olur. Amaç o 1 ay içerisinde sizin çeşitli sıkıntılar ile karşılamamanız. Sonrasında araç eskimeye devam ettiği için yeni sorunlar ortaya çıkabilir. Bu oto ekspertiz firmasının sorumluluğunda değildir. Sizler de garantili hizmet alarak araç aldıktan sonra probleminizi en az indirmiş olursunuz.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Alacağınız arabanın ekspertiz işlemini tamamladıktan sonra çeşitli sorunlarla karşılaşmamak için kendimizi güvene almak isteriz. Bu gibi durumlarda ilerleyen süreç içerisinde arabanın aksanlarında sigorta yaptığım kısım zarar görür ise ödemesini sigorta karşılayacaktır. Ancak sigorta kapsamı gibi çeşitli bilgileri firmanızdan almayı unutmayınız. Tam bilgi almamanız durumda yanlış hareketiniz ile sigortadan faydalanamayabilirsiniz. Ayrıca her parça için sigorta sunamayabilirler bunu da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Aldığınız sigorta çeşitlerine dikkat etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Oto Ekspertiz Sadece 2. El Araçlar İçin mi Yapılır?

Oto ekspertiz işlemi sadece 2. El araçlar için yapılmamaktadır. Trafik kazası sonrası hasar alan araçta hasar tespiti için oto ekspertiz işlemi yapılabilir. Bu sayede göremediğimiz hasarları önceden tespit ederek olası kötü sonuçlara engel oluruz. Ankara oto ekspertiz şubeleri ile sizlerde istediğiniz zaman ekspertiz işlemini yapabilirsiniz. İlerleyen dönemlerdeki can ve mal kaybını engellemiş olursunuz.

Oto Ekspertiz İşleminde Hangi Makineler Kullanılır?

Oto ekspertiz işlemini yaparken hangi makineleri kullanılacağını bilmekte fayda vardır. Ancak vereceğimiz liste firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Ayrıca alacağınız hizmet paketine göre de eksilip artabilir.

 • Kaldırmak
 • Yönetim Paneli
 • Süspansiyon Test Cihazı
 • Kaporta ve Boya Test Cihazı
 • Yanal Kayma Testi Cihazı
 • Akü Testi Cihazı
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
 • Arıza Tespit Cihazı
 • Fren Testi Cihazı
 • dinamometre
 • Fren Hidrolik Testi Cihazı
 • Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz
 • Lastik Basınç Hava Saati
 • Lastik Dış Derinlik Ölçeri

Hatasız olarak işlem yapan bu cihazlar insan gözlemine göre daha kaliteli sonuçlar vermektedir. Ve insan testlere göre daha güvenilir sonuçlar verir. Ayrıca işleri ve testleri çok daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu aletlerin kullanılması sizin alçağınız paketin içeriğine göre değişebilir. Aldığınız pakette olmayan bir test sizin için bu aletlerin kullanılmaması anlamına gelir. Aletin kullanılmadığını gördüğünüz esnada paket içeriğinizi kontrol edebilirsiniz.

Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Eksper raporu, işlemler yapıldıktan 1-3 iş günü içerisinde çıkartılır tarafınıza teslim edilir. Olası sorunlar hakkında bilgilendirme yapılır. HGS geçişleri, hasar kayıtları gibi çeşitli raporları da eksper raporu içerisinde bulabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İşlemi Nasıl Yapılır?

Aracımızı oto ekspertiz firmasına teslim ederken neler olduğunu bilmek bizleri daha bilinçli kılar. Bu sayede test etmemiz gereken yerleri bilip ona göre hizmet paketlerini seçebiliriz. Fazla ödeme yapmak yerine uygun ödemeyi yapmamızı sağlar.

 • Aracımızı temiz olarak getirilmesi istenir. Sebebi ise boyama kontrolü yapılırken daha doğru sonuçlara ulaşmaktır.
 • Aracımız ilk olarak fren testi yapılır. Frenlerin eşit derecede sıkması gerekir. Aksi takdirde arabada savrulma söz konusu olur. Fren sıkma değerleri makine tarafından tespit edilir. Sağa veya sola kayma olup olmadığı gözlenir.
 • Fren testinden sonraki test ise motor kondisyonudur. Araba yükseğe lift ile kaldırılır. Aracın şanzımanı, motoru veya aktarma organlarında herhangi bir deformasyon var mı yok mu tespiti yapılır. Ayrıca aracın yağ kaçağı olup olmadığı incelenir. Ardından araca dyno testi yapılarak tüm gücünü kullanması gözlenir. Güç kaybı varsa raporda belirtilir. Aracın sınırları zorlanacağından işlem yapılırken emniyet alınmalıdır. Ön inceleme yapılıp öyle başlanmalıdır.
 • Son test olarak el freni testi gerçekleştirilir. Bu test sayesinde frenleme şiddetine göre tekerin katkı payı gibi, Sağ ve sol teker farkı hesaplaması gibi işlemler yapılır. Başvuran kişinin talebine göre kol kuvveti ölçümü ve araç ağırlığına göre durdurma gücü hesaplanır. Bu işlemlerde ters giden bir şey hissedilirse ekspertiz yaptıran kişiye bildirilir.
 • Son olarak tüm evraklar bir yerde toplanır ve ekspertiz başvurusu yapan kişiye teslim edilir. Herhangi bir problem olup olmadığı tarafına iletilir. Herhangi bir cezası veya hasar kaydı varsa belirtilir. Bu işlemlerden sonra ekspertizin işi kalmamıştır.

Oto-Ekspertiz Randevu Al

Ankara Oto Ekspertiz

Ankara Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Ankara Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Ankara Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Ankara oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?