ARTVİN OTO EKSPERTİZ

Oto ekspertiz araçlara yapılan profesyonel bir kontroldür. 2. El araçlar için yapılan oto ekspertiz işlemleri aracın geçmişini öğrenmek için yapılmaktadır. 2. El araç satın almak isteyen kişiler aracı almadan önce araca oto ekspertiz işlemleri uygulatmaktadır. Bunun nedeni ise alacağı aracında daha önce değişen bir parçası olmuş mu, araç değer kaybı yaşamış mı ya da şu an mevcut bulunan bir arızası var mı kontrol sağlatır.

Artvin oto ekspertiz hizmeti 2. El araç ekspertizi konusunda oldukça profesyoneldir. Satın alacağı araca oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişilerin rahatlıkla tercih edeceği bir kurumdur. Tamamen tarafsız oluşturduğu raporu ile birlikte alanında uzman ustalarla çalışarak en gerçekçi sonuca ulaşırlar. Oto ekspertiz işlemlerinde cihaz kullanımı oldukça önemlidir. Her işlemin cihazı birbirinden farklıdır ve her işlemde farklı cihaz kullanılmak zorundadır.

Oto ekspertiz işlemlerinde raporlama önemli bir konudur. Raporlama tarafsız ve gerçek verilere dayanmalıdır. Oto ekspertiz yaptıran kişiler bu raporlamaya göre karar vermektedirler. Oto ekspertiz hem alıcının hem de satıcının hakkını korumaktadır. Oto ekspertiz işlemlerinde kurumsal bir firma ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır.

Artvin oto ekspertiz tamamen tarafsız bir kurumdur. Profesyonel çalışarak gerçek verilere dayanan raporlar hazırlamaktadır. Oto ekspertiz işlemlerini yapan ustalarında tecrübeleri önemlidir. Oto ekspertiz aracın detaylı incelenmesi işlemidir ve inceleyen ustanın bu konuda uzman olması gereklidir. Ustanın kullandığı cihazda son teknolojik gerçek verilere dayanmalıdır.

Artvin oto ekspertiz kurumundan çıkan rapor sayesinde aracın geçmişi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olursunuz. Bu sayede almak istediğiniz aracım tam değerini öğrenerek aynı zamanda şu anki durumu hakkında da bilgi sahibi olursunuz. 2. El araç almayı düşünen herkesin yaptırması gereken önemli bir işlemdir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ FİYATLARI

2. El araç alma oranı sürekli olarak artış göstermektedir. Talebin fazla olması ile birlikte dolandırıcılık oranları da artmıştır. Bunun önüne geçmek için araca oto ekspertiz işlemi yaptırmanız gerekir. Oto ekspertiz aracın ayrıntılı bir şekilde alanında uzman kişiler tarafından incelenme işlemidir. Bu sayede araç geçmişte ne gibi arızalar vermiş, ne gibi işlemlerden geçmiş, hangi parçaları değişmiş bilgisini edinebilirsiniz. Aynı zamanda şu an bir arızası var mı ya da ilerleyen süreç içerisinde ciddi bir arıza açar mı bilgisini edinebilirsiniz.

Artvin oto ekspertiz bu konuda size yardımcı olacak alanında en iyi firmadır. Bu firmalar müşterilerinin taleplerine göre oto ekspertiz paketleri hazırlamaktadırlar. Müşterileri isterlerse bu paketlerden yararlanabilirler isterlerse her işlemi tek tek alabilirler. Her bütçeye uygun olan bir paket ve işlem vardır. Sabit bir fiyatı bulunmayan oto ekspertiz işlemlerinin ortalama bir fiyatı bulunmaktadır. Oto ekspertiz fiyatları kurumlardan kurumlara göre değişmesinin nedeni ise kullandıkları cihazlardır.

Artvin oto ekspertiz firması en iyi ustalarla ve cihazlarla çalışmaktadır. Aracınızı detaylı bir şekilde inceleyerek en ufak bir bölümünü atlamamaktadırlar. Araç detaylı bir şekilde incelenirken aynı zamanda da her işlem ayrıntılı olarak raporlanmaktadır. Bu sayede oto ekspertiz yaptıran kişi araç geçmişi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilir.

Artvin oto ekspertiz kurumu başlangıç paketten başlayarak en üst pakete kadar kademeli olarak paket oluşturmuşlardır. Yaptırmak istediğiniz işleme göre paket seçebilirsiniz ya da bütçenize en uygun olan paketi tercih edebilirsiniz. Oto ekspertiz işlemlerini tek tek olarak da tercih etme imkanınıza vardır.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ PAKETLERİ

Artvin oto ekspertiz kurumu oto ekspertiz firmaları arasında en fazla tercih edilen markadır. En iyi cihazları kullanan ve en iyi ustalarla çalışan Artvin oto ekspertiz firması aynı zamanda da her bütçeye hitap etmesi ile bilinmektedir. Oto ekspertiz işlemlerinde oldukça fazla seçenekler bulunmaktadır ve bu süreç belirli bir zaman almaktadır.

Oto ekspertiz paketlerinin içinde aynı zamanda usta sayısı ve kullanılan cihazlarda yer almaktadır. Sadece işlem olarak değil aynı zamanda cihaz ve usta olarak da bir değerlendirme yapılmaktadır. Motor mekanik işlemleri, kaporta işlemleri, boya işlemleri, conta işlemleri, airbag işlemleri, fren testi işlemleri gibi aracın birçok yeri detaylı olarak incelenmektedir.

Artvin oto ekspertiz kurumu tüm bu işlemleri tek tek paketler haline getirmiştir. Bu paketler sayesinde dilediğiniz işlemi uygun fiyata satın alabilirsiniz ve yanında başka işlemlerden de faydalanabilirsiniz. Oto ekspertiz işlemlerinde yapılan incelemeler aynı zamanda hayati bir problemin önüne geçmek içindir. Fren testi ya da airbag testi sayesinde olası bir kazadan hafif yaralar alınarak atlatılır.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI

Artvin oto ekspertiz kurumunun cihazları TS 13805 standartlarında belirlenen cihazlardandır. Bu cihazlar genel olarak bu firma tarafından paketler dahilinde satılmaktadır. İstenilen standartlara uygunluk göstermesi önemlidir çünkü bu sayede gerçek veriler elde edebilirsiniz. Eğer belirlenen kriterlere uygunluk gösteren bir cihaz kullanmazsanız elde edilen verilerde yanlışlıklarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Artvin oto ekspertiz kurumunun cihazları son teknolojik ve belirlenen kriterlere en uygun olan cihazlardır. Bu cihazlar alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından kullanılmaktadır. Oto ekspertiz işlemlerinde en fazla kullanılan cihazlar şunlardır; süspansiyon testi cihazı, yanal kayma testi cihazı, fren testi cihazı, yönetim paneli cihazı, bilgisayar altyapısı ve temek yazılımlar, dinamometre, boya kaporta kontrol cihazı, arıza tespit cihazı, lift, akü test cihazı, lastik diş derinlik ölçer ve lastik basınç hava saati.

Artvin oto ekspertiz işlemleri yapılırken bu cihazların kullanılması oldukça önemlidir. Bütün bu cihazlar en gerçekçi verileri sağlarlar. Bu sayede araç hakkında merak ettiğiniz ne varsa raporda ulaşma imkanınız bulunabilir.

ARTVİN BOYA KAPORTA KONTROLÜ

Oto ekspres işlemlerinde boya kaporta işlemlerine ayrıntılı şekilde yapılmaktadır. Araçlarda ilk göze çarpan bölüm aracın boyası ve kaportasıdır. Kaportada yapılan işlemler direkt olarak görülmektedir. Kaporta aracın motor ve mekanik kısmını koruyucu kalkan görevine sahiptir. Araç darbe aldığı zaman ilk olarak kaporta kısmından alır. Bunun için kaporta testi oldukça önem içermektedir.

Artvin oto ekspertiz uzmanları kaporta kontrolünü detaylı bir şekilde titizlikle yapmaktadırlar. Kaporta ustaları tarafından özel cihazı ile en ufak bir ayrıntı atlanmadan incelenmektedir. Burada görülen en ufak hata darbe gibi her tespit rapora detaylı bir şekilde yansıtılmaktadır. Bu sayede oto ekspertiz yaptıran kişi araç daha önce darbe almış mı ya da kaportayla ilgili bir sıkıntı yaşamış mı gibi soruların cevaplarını alabilirler.

Artvin oto ekspertiz kaportadan sonra aracın boyasını test ederler. Boya kontrolü için aracın temiz olması önemlidir. Kirli olan araçta yapılan boya kontrol işlemi sonucu doğru çıkmaz. Bunun için oto ekspertize boya kontrolü için getirdiğiniz aracın temiz olduğundan emin olduktan sonra ustalara teslim ediniz. Oto ekspertiz ustaları ilk olarak boya testini çıplak göz ile yaparlar. Araçların genel olarak çok darbe aldığı yerler incelenir. Bu aşamadan sonra araç boya koruma için oluşturulmuş özel ışıklı odaya alınır ve burada detaylı bir incelemeye sokulur.

Artvin oto ekspertiz ustaları bu kontrolden sonra detaylı bir şekilde rapor tutarlar. En son aşama olan özel boya kontrol cihazı ile araç kontrol edilir ve burada çıkan verilere dayanılarak bir raporlama hazırlanmaktadır. Bu aşamada araçta en ufak milim bir boya işlemi varsa eğer raporda detaylı olarak belirtilmektedir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ MOTOR MEKANİK KONTROLÜ

Artvin oto ekspertiz merkezinde motor ve mekanik kontrolü için araç kişiden teslim alınır. Teslim alınan araç lifte çekilir ve burada ilk işlem olarak araç çalıştırılır. Burada motorun sesi dinlenmektedir ve araçta ilk çalışma esnasında harici çıkan bir ses var mı, araçta titreme var mı, vibrasyon mevcut mu, herhangi bir elektronik arıza bulunuyor mu bakılır.

Aracın bu işlemleri bittikten hemen sonra lift üzerine alınarak fiziksel kontrolleri başlar. Ruhsattaki şasi numarası ile aracın üstünde bulunan şasi numarası birbirini tutuyor ise bir problem yoktur teste devam edilir. Aracın ön kaputu açılarak test için incelemeler başlar. Aracın motor yağı durumu kontrol edilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte araçlarında bazı özellikler değişmektedir. Eski model araçlarda yağ çubuğu ile bakılır, yeni model araçlarda ise yağ durumuna aracın içinde elektronik olarak bakılır.

Artvin oto ekspertiz ustaları araç yüksek kilometrede ise motor üst kapağı çıkartılarak triger kayışı değişmiş mi değişmemiş mi kontrol ederler. Eğer değişmişse kaç kilometre de ve ne zaman değiştiğini öğrenmek isterler. Bu aşamadan hemen sonra fren hidrolik yağının kontrolü sağlanır. Antifriz değeri de ölçülerek sayısal veri olarak yazılır. Aracın yakıt sisteminin de durumu kontrol edilerek sızdırmaza denk gelinirse bunlar not edilir.

Artvin oto ekspertiz uzmanları motor ve mekanik işlemlere devam eder. Eğer araçta hidrolik direksiyon mevcut ise hidrolik borularda bulunan yağ kaçakları kontrol edilir. Buradan sonra sıra klima işlemlerine gelir. Klima borularının kontrolü için klima çalıştırılır ve bir süre böyle beklenir. Klima gazı yeterli mi ve klima kompresörü devreye giriyor mu bakılır. Daha sonra turbo, radyatör, soğutma fanları, amortisör, akü, balatalar, fren diksleri sırasıyla kontrol edilmektedir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ AİRBAG KONTROLÜ

Airbag araçlarda aracın içinde bulunan kişilerin can güvenliğini korumak için var olan bir güvenlik önlemidir. Airbag hava yastığı olarakta bilinmektedir ve koruyucu bir güce sahiptir. Bunun için airbag kontrolü sağlamak oldukça önemlidir. Artvin oto ekspertiz bu konuyu titizlikle ele alarak incelemeler ve kontroller sağlar.

Airbag kontrolü yapılacağı zaman bu parçaları te tek sökülmesi gerekmektedir. Emniyet kemeri ve kablolardaki dirençler kontrolle tabi tutulmaktadır. Aynı zamanda airbag’ın beyininin orijinal olması da oldukça önemlidir. Artvin oto ekspertiz ustaları teknik kontrol yapacağı zaman sensörlerin çalışıp çalışmadığını kontrol ederler.

Airbag kontrollerinde önemli olan bir diğer nokta ise infilatördür. İnfilatör gaz dolu tüpe denilmektedir. Kaza ya da sert bir darbe anında airbag’in şişmesinde yardımcı olan alettir. Bu tümün içerisinde bulunan gazlar kimyasal bileşen olarak geçmektedir ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Airbag kontrollerinde detaylar oldukça önem içermektedir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ CONTA TESTİ

Conta, motorun üst kapağı ile motorun bloğu arasında bulunan silindir kapağıdır. Motor suyu ve motor yağı arasında paravan görevi görmektedir. Artvin oto ekspertiz kurumunda conta yanık testi, contanın işlevini yerine tam getirip getirmediğini göstermektedir. Eğer contanın üzerinde herhangi bir kırılma ya da çatlama var ise zamanla soğutma suyu ile motor yanma odasının içinde bulunan gazlar birbirine karışmaya başlamıştır.

Contanın üzerinden oluşmuş bu çatlama zamanla büyüyerek silindir kapak contasını yakar ve motor suyu ile motor yağı tamamen birbirine karışır. Araçtaki soğutma suyunun boşalması ya da azalmasından kaynaklı olarak motor ciddi hasarlar görerek çalışmamaya başlar. Artvin oto ekspertiz ustaları aracın bu derece hasar görmemesini önlemek için conta yanık testi yaparlar. Bu test contada bulunan en ufak çatlamanın tespitini yapar. Yanma oluşmadan contanın en kısa sürede değişmesi gerektiğini araç sahibine söyler.

Artvin oto ekspertiz ustalarına gelene kadar araç çoktan conta kapağı yakmışsa eğer motorda arızalar tespit edilir. Conta yanığının son aşamaları, egzozun beyaz renkte duman çıkartması, motorun hararet reaksiyonu göstermesidir. Fakat motorun zarar görmesine engel olamaz. Bu sırada kompresyon testi yapılır. Kompresyon testi, aracın motor ömründe kullanılan yağın kalitesini bile gösteren bir testtir. Motorun genel durumu hakkında detaylı olarak bilgi verir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ ARIZA TESPİTİ

Artvin oto ekspertiz ustaları arıza tespit konusunda oldukça profesyoneldir. Arıza tespit cihazları ile birlikte ustalara tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Aracın her alanı ince ince kontrol sağlanmaktadır. 2 el araçlarda arıza tespit işlemleri oldukça önemlidir. Çünkü var olan bir arıza ilerleyen zamanda daha büyük arızalara neden olabilir. Ya da oluşma ihtimali olan arızalar zamanla arta bilir.

Artvin oto ekspertiz ustaları incelemelerini yaparak rapora detaylı bir şekilde aktarırlar. Aracın neresinde arıza var, arızanın sebebi nedir, arızanın oluşmasını sağlayan herhangi bir problem bulunmakta mıdır gibi sorularında cevabını verir. Eğer araçta herhangi bir arıza varsa ya da oluşmak üzereyse bu detayı usta oto ekspertiz yaptıran kişiye de sözlü olarak beyan eder.

Artvin oto ekspertiz arıza tespiti konusunda son derece güvenebilirsiniz. Tarafsızlık ilkesini baz alan oto ekspertiz firması tamamen gerçek verilere dayanan bir rapor hazırlar. Oto ekspertiz yaptıran kişilerin güvenini sağlamaktadır.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ RAPORU

Artvin oto ekspertiz kurumunda cihazlar ve ustaların tecrübesi kadar raporlama işlemi de oldukça önemlidir. Raporlama yaparken oto ekspertiz firmasının tarafsız olması gerekmektedir. 2. El araç satışlarının artış göstermesinden dolayı dolandırıcılık olayları da artmıştır. Bunun için oto ekspertiz işlemleri bile yaptırırken kurumsal firmalardan yaptırmanız gereklidir.

Artvin oto ekspertiz kurumsal firması hem satıcının hem de alıcının haklarını korumaktadır. Tarafsızlık ilkesini benimseyerek gerçek verilere dayanan raporlar hazırlarlar. Her işlemin ustası farklıdır ve her usta ayrı bir rapor hazırlamaktadır. Eğer kurumsal olmayan bir oto ekspertiz firmasında test yaptırırsanız bu oto ekspertiz firması taraflı olabilir. Yani satıcının tarafını tutarak araçta mevcut bulunan değişen parçaları, hasarları ya da arızaları saklayabilir. Alıcının tarafını tutarak araçta olmayan arıza, değişen parça ya da hasar varmış gibi gösterebilir. Buda aracı alıp satarken fiyatta oynamaya tekabül edebilir. Bunun için tarafsız ve kurumsal bir firma her zaman daha güvenlidir.

Artvin oto ekspertiz firması raporlama işini titizlikle sağlayarak oto ekspertiz işlemleri yapan kişilere gerekli bilgileri sunarlar. Rapora göre alıcı aracı alıp almayacağına karar vermektedir. Oto ekspertiz işlemi sonunda verilen rapor aracın geçmiş belgesidir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ KURUMSAL MARKA

Artvin oto ekspertiz kurumsal bir firma olarak bilinmektedir. Sıklıkla tercih edilen ve güvenilir olarak bilinen bu markanın en büyük özelliği müşterilerine tam istedikleri gibi bir hizmet sağlamalarıdır. Oto ekspertiz firması ilk önce müşteriye hangi işlemleri yaptırmak istediği konusunda detaylı bir bilgiye sahip olurlar. Daha sonra oluşturmuş oldukları paket imkanlarını sunarlar ve bu paketler hakkında detaylı bilgi verirler.

Artvin oto ekspertiz firması cihazlarını tanıtarak raporları güvenilir bir şekilde hazırladıklarını vurgularlar. Alanında uzmanlaşmış ustalar ile çalışarak oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişilerin güvenini sağlarlar. Bu sayede akıllarına takılan bütün sorulara yanıt bulabilirler.

Artvin oto ekspertiz kurumsal markası oto ekspertiz piyasasında bir numaradır. Yapılması gereken işlemleri en kaliteli şekilde yaparak detaylı bir rapor ile müşterilerine sunmaktadırlar. Gerçekçi verilere dayanan bu raporun önem büyüktür. Alıcı olan kişi bu rapora göre karar vermektedir ve aynı zaman da satıcının kendisini kandırıp kandırmadığını öğrenir.

ARTVİN OTO EKSPERTİZ; EXPERİX KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

Artvin oto ekspertiz işlemlerinde en fazla tercih edilen kurumsal bir firmadır. Oto ekspertiz işlemlerinin önemini bilen ve buna göre bir hizmet sağlayan firma müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmaktadır. Bu sayede en kaliteli hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini sağlar.

Artvin oto ekspertiz kurumsal firması oto ekspertiz piyasasındaki en kaliteli cihazları kullanarak en gerçekçi verileri elde etmektedir. Bu sayede oto ekspertiz yaptıran kişilerin güvenini kazanmaktadırlar. Tarafsızlık ilkesi her zaman baz aldıkları bir durumdur ve bu sayede alıcının satıcının hakkını korumuş olur.

Artvin oto ekspertiz firması müşterilerinin sunmuş oldukları kaliteli hizmetten yararlanabilmeleri için paket oluşturmuşlardır. Oto ekspertiz yaptırmak isteyen bu kişiler aynı zamanda bu paketlerden satın alarak kaliteli bir hizmet alabilirler.