Aydın Nazilli Oto Ekspertiz

Bir otomobil satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur hiç şüphesiz ki arabanın minimumda hasarlı ve temiz olmasıdır. Çoğunlukla ikinci el satış sitelerinden görülüp beğenilen arabalar ilk etapta temiz ve hasarsızmış gibi gözükse de bu durum her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Aracını pazarlamak isteyen kimseler, otomobili kusursuzmuşçasına yansıtabilir ya da araç, değişen parçalar sebebiyle hasarsız gibi görünebilir. Ancak detaylı bir oto ekspertiz neticesinde araçta meydana gelmiş olan tüm hasar kayıtları tespit edilebilir ve şeffaf bir biçimde ilgiliye bildirilir.
Aydın Nazilli oto ekspertiz, araçta gözle görülmesi mümkün olmayan kusurların tespit edilmesi anlamına gelir. Doğru ve güvenilir bir adreste yapılan ekspertiz sonucu, aracın gerçek durumunu gözler önüne serer. Bu noktada en önemli unsur profesyonel firmalar ile çalışmaktır. Profesyonel firmalar tarafından kullanılan cihazlar son teknoloji ile üretilmiş olacağından araca hiçbir hasar vermeden inceleme yapmayı sağlayacaktır. Doğru isimler tarafından yapılan oto ekspertiz sonucunda aracın gerçek durumu kolayca tespit edilebilecek ve alıcı güvenli bir alışveriş gerçekleştirmiş olacaktır.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Fiyatları

Oto ekspertiz, aracın gerçek değerinin belirlenmesi bakımından son derece büyük bir önem taşır. Yapılacak olan detaylı incelemeler sayesinde aracın hasar durumuna ilişkin tüm bilgilere erişilir ve aracın satış değeri tespit edilir. Bu sayede alıcı, güvenli bir alışveriş süreci geçirmenin keyfine erişir.
Aydın oto ekspertiz fiyatları, ekspertiz hizmetini alacağınız firmanın kullandığı cihazlara ve sunulan hizmetin niteliğine göre değişkenlik gösterir. Experix bünyesinde kullanılan tüm cihazlar son teknoloji ile tasarlanmış olup otomobilde var olan tüm kusurları kolayca analiz edebilecek niteliktedir. Bunun yanı sıra her kesime hitap edebilmek adına farklı ihtiyaçlar baz alınarak oluşturulan farklı fiyatlarda pek çok paket sizlere sunulmaktadır.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Paketleri

Nazilli ekspertiz oto ekspertiz fiyatları, her bütçe ve her ihtiyaca hitap edebilmek adına paketler halinde tasarlanmıştır. Ekspertiz hizmeti kapsamında 4 farklı paket sunulmaktadır. Bu paketler sırasıyla ekonomik, standart, profesyonel ve elite olarak sıralanabilir. Her bir paket kapsamında sunulan hizmetle ve paket fiyatları farklıdır. Online olarak web sitemiz üzerinden yapılacak randevu alımlarında mevcut fiyatlandırma üzerinden yüzde 10 indirim kazanmak mümkündür.
Ekonomik paket kapsamında motor – mekanik kontroller, boya – kaporta kontrolleri, araç altı kontroller, iç – dış kontroller ve dyno motor performans testi hizmeti sunulmaktadır. Tüm bunlara ek olarak standart pakette ise fren-süspansiyon-yanal kayma ve OBD arıza tespit hizmetleri mevcuttur. Profesyonel pakette ise bu hizmetlerin yanı sıra airbag kontrolü ve gerekli görülmesi halinde conta testi yapılmaktadır. Son olarak elite pakette ise 1 ay 1000 km garanti sigortası, yol yardım ve 5664 tüm sorgulamalar mevcuttur.

Tüm bunların yanı sıra araç sigorta ekspertiz paketleri de Experix bünyesinde sunulmaktadır. Bu çerçevede de yine her kesime hitap edebilmek için 3 farklı paket tasarlanmıştır. Tasarlanan bu paketler ay ve kilometre bazında farklı fiyatlandırmalara tabidir.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Cihazları

Oto ekspertiz cihazları son teknoloji ile tasarlanmış olması, aracın hiçbir hasar almadan kusursuz ölçüm değerleri vermesi bakımından büyük önem taşır. Experix bünyesinde kullanılan cihazlar sizlere en güvenilir hizmeti sunmak adına özel olarak seçilmiştir. Firmamızda kullanılan oto ekspertiz cihazları şu şekilde sıralanabilir:
• Süspansiyon testi cihazı,
• Yanal kayma test cihazı,
• Bilgisayar alt yapısı ile gerekli olacak her türlü genel yazılım,
• Lastik diş derinlik ölçer,
• Arıza tespit cihazları,
• Yönetim paneli,
• Kaporta kontrolü ile boya test ölçüm cihazı,
• Fren hidrolik testi cihazı,
• Fren test cihazı,
• Lastik basıncı hava saati,
• Kompresör ile şartlandırıcı,
• Akü test cihazı,
• Boya kalınlığını ölçer cihaz,
• Dinamometre,
• Lift.

Firmamız bünyesinde hizmet sunan tüm personelimiz profesyonel isimlerden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra cihazlarımız da yine sizler için özel olarak son teknoloji ile donatılmıştır. Tam da bu sebeple aracınızı emin ellere teslim ederek en doğru sonuçlara uzman kadromuz sayesinde ulaşmanız mümkündür.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Boya Kaporta Kontrolü

Kaporta, aracın ön kısmında yer alan ve sacdan yapılan tabakaya verilen isimdir. Motor, kapılar ve bagaj kaportayla kaplıdır ve olası bir kaza halinde kaporta, başta motor olmak üzere arabayı korumayı amaçlar. Kaportanın hasar alması halinde araç emin ellere teslim edilirse kısa sürede ilk günkü haline geri döndürmek mümkün olabilir. Tam da bu sebeple oto ekspertiz hizmeti kapsamında kaporta kontrolü yaptırmak büyük önem taşır. 2. El araç sahibi olmak isteyenlerin titizlikle üzerinde durduğu unsurlardan biri olan kaportanın kontrolü ve araçta herhangi bir boya işleminin olup olmadığına bakılması ile kaportada mevcut bir müdahale olup olmadığı kolaylıkla tespit edilebilir.
Kaportada geçmişten kalan bir hasar ya da boya olması halinde aracın değeri düşecektir. Dolayısıyla detaylı bir ekspertiz incelemesi ile kaportanın incelenmesi büyük bir önem taşır. Experix’in son teknoloji ile geliştirilen profesyonel cihazları ile yapılan boya kaporta kontrolü sayesinde kaportada yer alan bir mikronluk boyalar dahi kolayca tespit edilebilir. Kaportada meydana gelmiş tüm hasar ve kusurlar ekspertiz raporuna işlenerek alıcıya sunulur ve güvenli bir ikinci el araç alımı yapmanız mümkün hale gelir.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Motor Mekanik Kontrolü

2. el araç alım satımlarında üzerinde durulan en önemli konulardan biri de motor mekanik kontrolüdür. Motor mekanik kontrolü kapsamında egzoz, lastik diş genişliği, iç motor ve yürür aksam kontrolü gibi pek çok detaya dikkatle bakılır. Bilgisayar destekli cihazlar sayesinde aracın motor aksamı ölçülür ve motor performansı değerlendirilir. Motor performansı, motor gücünün lastiklere ne ölçüde ulaştığını saptar. Motor performansı Dyno Test ile en güncel veriler alınarak ölçülür ve alıcıya sunulan raporda tüm detaylar şeffaf bir biçimde yer alır.
Experix uzmanları tarafından yapılan detaylı inceleme sonucu elde edilen tüm veriler gerçeği yansıtacak niteliktedir. Yıllardan beri süregelen tecrübesi ile sizler için en iyi hizmeti sunmayı hedefleyen firmamız ile güvenli bir ikinci el deneyimi yaşamak mümkündür.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Airbag Kontrolü

Airbag, kaza sırasında hem şoför hem de yolcuyu korumayı amaçlayan bir hava yastığı sistemidir. Kaza sırasında can kurtarıcı nitelikte olması sebebiyle satın alınacak yeni arabadaki hava yastıklarının durumu da büyük bir öneme sahiptir. Tam da bu sebeple yapılacak olan ekspertiz kontrolü sırasında airbag kontrolü de mutlak suretle yapılmalıdır.
Oldukça dayanıklı ve bir o kadar da hafif bir yapıya sahip olan hava yastıkları, kaza anında meydana gelen şiddetli çarpışma neticesinde bireylerin minimum şekilde hasar almasını sağlar. Can güvenliği bakımından büyük bir önem taşıyan hava yastıklarının kaza anında sorunsuzca açılması için ekspertiz işlemi sırasında Airbag testi de yapılması gerekmektedir. Airbag kontrolü, yazılımlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Cihazlara bağlanan araç sistemi sayesinde airbaglerin durumu incelenebilmektedir. Airbag testi kapsamında öncelikle hava yastıklarına ait beynin orijinal olup olmadığına bakılır. Sonrasında araçtaki emniyet kemerlerinin direnci ölçülür. Zira hava yastıklarının güvenli bir şekilde kullanılabilmesi bakımından kişilerin emniyet kemerlerinin takılı olması oldukça önemlidir.
Hava yastığının şişmesini sağlayan infilatörlerin kontrolü de Airbag testi kapsamında değerlendirilen unsurlardandır. İçi gaz dolu olan infilatörler, kaza anında hava yastıklarının şişmesini sağlar. Yine hava yastığının doğru zamanda açılmasını denetleyen elektronik kartlar da Airbag testinde detaylı bir şekilde incelenmeli ve alıcıya sunulmalıdır.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Conta Testi

Conta, araçtaki motor düzeneğinin demirbaşı sayılabilecek nitelikte bir parçadır. Motora sıvı akışı olmasını ve bunun yanı sıra karbondioksitin motor suyuyla karışmasını önler. Conta testi, otomobilde yer alan silindir kapakların sızdırma bakımından kontrolünü sağlayan önemli bir testtir. Silindir kapaklarda yer alan contaların motor güvenliği bakımından sızdırmaz nitelikte olması son derece önemlidir. Contalar bakımsız kaldığında ya da hatalı kullanıma maruz kaldığında yanabilir. Yanma halinde contadan sızacak olan sıvılar motora zarar vererek güvenlik bakımından ciddi bir tehdit oluşturabilir. Bu gibi durumların tespiti bakımından da oto ekspertiz hizmeti kapsamında conta testi yapılması tavsiye edilmektedir. Conta kontrol testi araçtaki motorun zarara uğramasını önler. Contadaki hasar erkenden tespit edilerek iç odalarda ya da motorda oluşabilecek hasarlar engellenmiş olur.
Contanın daha önceden değiştirilmiş olması halinde conta testi doğru sonuçlar vermeyebilir. Bununla birlikte test yapılmış olmasına karşın geçen zaman diliminde contada bazı sorunlar meydana gelebilir. Dolayısıyla düzenli periyotlarda conta kontrolü yapılması tavsiye edilir. Conta testi, basit bir kit yardımı ile kolayca yapılabilmektedir. Bu kit sayesinde mevcut kaçaklar rahatlıkla tespit edilir ve sorunun çözülmesine yönelik tamir işlemlerine başlanır.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Arıza Tespiti

Oto ekspertiz yöntemi ile araçlarda bulunan mevcut ya da geçmiş hasarları tespit etmek mümkündür. Ancak aracınızı emin ellere teslim etmek ve güvenilir sonuçlar elde etmek için mutlak suretle işinde tecrübeli isimlerle çalışmak gerekmektedir.
2. el araç alım satımlarında arızalı araçların arıza bilgisinin saklanmaya çalışıldığına sıklıkla rastlanmaktadır. Bu gibi arızaları her zaman ilk etapta tespit edebilmek mümkün olmayabilir Bunun için detaylı bir ekspertiz incelemesi yoluna başvurmak gerekebilir. Güvenilir firmalardan yaptırılan oto ekspertiz işlemi, araçta mevcut tüm arıza ve kusurların tespitini sağlayacaktır. Aracın kaportasından motoruna kadar tüm detaylar ekspertiz işlemi kapsamında detaylı bir şekilde incelenir ve rapor haline getirilerek alıcıya sunulur. Bu sayede alıcı, satın almak istediği aracın talep edilen maliyete değip değmeyeceği hakkında somut bir bilgiye sahip olur. Bunun yanı sıra araçtaki mevcut arızaların tespit edilmesi, alıcının ileride katlanmakla yükümlü olacağı tüm maliyetleri de açıkça ortaya koyar. Nazilli oto ekspertiz arıza tespiti sayesinde ikinci el otomobil alım satımları çok daha güvenilir bir zeminde tamamlanır.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Raporu

Günümüz araç piyasası düşünüldüğünde ikinci el otomobil alım satımı otomobil sahibi olmak için en makul yollardan biridir. Piyasadaki pek çok aracı uygun fiyatlarla ikinci el olarak bulmak mümkündür. Ancak ikinci el otomobil satın almak isteyenler bakımından en düşündürücü nokta aracın gerçekten söylenen nitelikleri taşıyıp taşımadığıdır. Satıcılar aracın geçmiş hasar kaydını gizleme yoluna gidebilir ve bu sayede aracın gerçek maliyetinden daha fazlasını talep edebilir. Bir otomobilin geçmişte herhangi bir hasara uğrayıp uğramadığını çıplak gözle görmek de her zaman mümkün olmayabilir. Tam da bu noktada uzman ellerden alınan bir oto ekspertiz raporu sizlerin işini kolaylaştıracak ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanızı mümkün kılacaktır. Oto ekspertiz raporu, aracın pek çok açıdan detaylı bir biçimde incelenmesidir. Yapılan incelemelerde profesyonel nitelikteki cihazlar profesyonel uzmanlar tarafından kullanılarak otomobile ilişkin tüm veriler teyit edilir. Bu sayede aracın gerçek durumuna ilişkin bilgi edinmek imkanlı hale gelir ve talep edilen maddi değerin aracın gerçek karşılığı olup olmadığı kolayca saptanır. Oto ekspertiz raporu bakımından en önemli unsur, raporun güvenilir ellerden çıkmasıdır. Aksi takdirde elde edilen sonuçlar gerçeği yansıtmayabilir ve sizlerin yanlış yönlenmesine sebebiyet verebilir.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz Kurumsal Marka

Aydın Nazilli oto ekspertiz hizmeti alınırken tercih edilecek firmalar, kurumsal nitelikteki markalar arasından seçilmelidir. Bu durum pek çok bakımdan önem taşır. Öncelikli olarak hizmet alacağınız firmanın profesyonel oluşu belirli bir tecrübeye sahip olduğunu gösterir. Bu tecrübe, firma çalışanlarının da bu profesyonelliğe uygun bir şekilde seçilmesini sonuçlanacağından aracınızı işinin ehli uzmanlara gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kurumsal firmalar haklarınızı muhafaza edebilmeniz bakımından da sizlerin lehine sonuçlar doğurur. Aracın başına herhangi bir olumsuz durum gelmesi halinde ilgili firmadan haklarınız uyarınca gereğinin yapılması talep etmeniz mümkün hale gelir. Kurumsal firmalar bu konularda oldukça hassas olduğundan aracınızı ve haklarınızı bu yolla korumanız mümkün olacaktır.
Kurumsal firmalarla çalışmak güvenilir sonuçlar elde etmenin kapılarını da aralar. 7/24 hizmet garantisi ile ve sektöre yenilikçi yaklaşımı ile öne çıkan Experix, 1996 yılından beri süregelen tecrübesi ile sizlere her daim en iyi hizmeti sunmayı amaçlar. Her ihtiyaç ve bütçeye hitap eden farklı ekspertiz paketleri ile sigorta ve yol yardımı hediyeli oto ekspertiz deneyimi sunan firmamız, son teknoloji ile çalışan cihazlarla donatılmıştır. Bunun yanı sıra tüm çalışanlarımız oto-check up hizmeti bakımından tecrübeli olmak kaydıyla özenle seçilmekte ve aracınızı tüm detayları ile incelemektedir.

Aydın Nazilli Oto Ekspertiz; Experix Kurumsal Oto Ekspertiz

1996 yılında kurulan Experix, otomobil sektörünün öncü isimleri arasında adından söz ettirmeyi başarmıştır. Uzun yılardır sektörün içinde yer alan ve deneyimini sizlere aktarmak için çalışan uzman kadromuzun yanı sıra son teknoloji ile donatılan cihazlarımız sayesinde aracınız için 7/24 ekspertiz hizmeti Experix bünyesinde sunulur. Kurumsallığı her daim ön planda tutan firmamız, sizler için yalnızca oto ekspertiz hizmeti sunmakla kalmaz. Bunun yanı sıra 2000 model ve üstü tüm araçlarda hiçbir ek ücret talep etmeksizin yol yardım paketi sunar. Üstelik bu fırsat, ücret fark etmeksizin seçeceğiniz tüm ekspertiz paketleri bakımından geçerlidir.
Ekspertiz işlemleriniz garanti kapsamındadır. TUR ASSIST anlaşması uyarınca aracınızın kaporta ve motoru sigortalanır ve oto ekspertiz işlemi sigorta kapsamında gerçekleştirilir. Profesyonel paketlerde 1 ay 1000 km ve elite paketlerde ise 3 ay 5000 km garantisi yine hiçbir ücret talep edilmeksizin sizlere sağlanır.
Kurumsal oto ekspertiz hizmetlerimiz yasal olarak zorunlu tutulan TSE belgesine sahiptir. TSE belgesi sektörde yaşanan olumsuzlukların önüne geçebilmek adına Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) tarafından tasarlanmıştır. Kimi profesyonellikten uzak firmalar, aynı marka ve modeldeki sağlam arabaların ekspertiz raporlarını sağlam olmayan araçlar için temin etmekte ve kimileri ise ağır hasarlı bir araç için sağlam raporu çıkarabilmektedir. Tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek ve alıcıya güvenilir bir rapor sunmayı sağlayabilmek adına tasarlanan TSE belgesi, belge sahibi firmanın sunduğu hizmetin kalite bakımından tescillenmesi olarak nitelendirilebilir. TSE belgesine sahip firmalar, güvenilir hizmet sunduğu kanıtlanış firmalar olarak değerlendirilebilir. İkinci el otomobil alım satımlarında oto ekspertiz hizmeti sunan firmaların TSE belgeli ekspertiz hizmeti sunması oldukça önemlidir.
Siz de Experix güvencesiyle aracınızın oto ekspertiz işlemlerini tamamlayabilir ve güvenli bir alım satım süreci geçirmenin konforuna erişebilirsiniz.