Carvak Nedir?

Carvak, dünyanın lider 2. el araç alım ve satış platformu olan Kavak.com‘un Türkiye ‘de hizmet verdiği markasıdır. Araç alımı yapmak ya da aracınızı satmak için web sitesi üzerinden başvurabilir ya da hizmet noktaları ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Tüm süreci şeffaf, güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlayan Carvak ekibi, 240 nokta oto ekspertizi yaparak satın aldığı araçları, 3 Ay/ 5000 km motor, mekanik ve elektronik garantili olarak satışa sunar. Üstelik satın alınan araçlarda 15 gün içinde hiç bir sebep sunmadan 500 km’ye kadar iade etme garantisi verilir. Meksika’nın ilk Unicornları arasında yer alan Kavak.com Türkiye’de ki rakibi Vavacars ile büyük rekabet halindedir.

Carvak Nasıl Çalışır?

Carvak nedir, güvenilir mi

Carvak nedir, güvenilir mi

Carvak 2. el araç alımı ya da satışı konusunda hizmet veren Global ve Kurumsal bir şirkettir. Alım ve satımlarda dolandırıcılık ya da uğraştırıcı süreçlerle uğraşmak istemeyenler için güvenilir çözümler üretmektedirler.

Carvak ile aracınız satmak istiyorsanız, web sitesi üzerinden “Arabanı Sat” butonuna tıklayıp, ardından “Anında Fiyat Al” seçeneği ile aracınıza ait özellikleri belirtin. Belirtmiş olduğunuz özellikler doğrultusunda  sizlere ön fiyat teklifi sunulur. Ön fiyat teklifini değerlendirmek isterseniz, Carvak tarafından sizlere ücretsiz oto ekspertiz için randevu verilir. Ekspertiz dilediğiniz taktirde Carvak mağazalarında ya da evinizin yakınında yapılabilir. Bu noktada aracınızın 240 farklı noktası incelenerek sizlere son teklif yapılır. Son teklif tutarı genellikle, ön teklif tutarından düşük olmaktadır. Bunun en büyük nedeni araçta meydana gelen deformasyonlar ve mevcut olarak ortaya çıkabilecek olan arızalardır.

Sizlere Carvak tarafından verilen “final teklifi” ile aracın satışını aynı gün yapabilirsiniz. Teklifi değerlendirmek için sizlere 3 günlük süre tanınır. Teklifi kabul ettiğiniz taktirde aynı gün noter işlemleri gerçekleştirilerek, ödemeniz hesabınıza geçer. Bu noktada noter masrafları Carvak tarafında karşılanmaktadır.

Carvak Güvenilir mi?Arabanı Sat

Kavak.com‘un Türkiye’de hizmetlerini yürüttüğü markasıdır. Global bir marka olan Kavak.com güvencesi ile Carvak.com‘a güvenebilir ve aracınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Araç satışında noter işlemleri tamamlandıktan sonra, sizlere verilen final teklifi aynı gün hesabınıza yatırılır. Araç satın alma kısmında ise durumlar farklı ilerlemektedir.

Carvak.Com tarafından satılan araçları “Araba Satın AL” bölümündeki ilanlardan ya da Sahibinden.com üzerinden inceleyebilirsiniz. Eğer aracınızı Carvak’a sattıysanız sizlere araç alımında 10.000 TL’ye varan yeni araç indirimi sunulur. Bu indirim bir hediye çeki ile sizlere verilir. Karar verip aracı satın almak istediğinizde ise ” Yerinde Gör” seçeneği ile randevu alırsınız. Ödeme işlemleri ile birlikte noterde aracı üzerinize alarak aynı gün içinde satın alma işlemleri tamamlanmış olur.

Araç alım ve satımında ise Carvak güvenilir mi sorusu ile karşılaşılmaktadır. ortalama araç bedelleri 250 Bin TL ile 3 Milyon TL arasında olduğu için güven, şeffaflık ve garantili araç satışının öneminin farkındayız. Öncelikle kurumsal bir şirketten araç alımı ya da satışı yaptığınız için, tüm süreç sözleşme üzerinde gerçekleşir. Müşteri memnuniyeti ile büyümeyi başaran Carvak bu noktada şeffaf bir şekilde tüm bilgileri sizinle paylaşır. Karşılıklı olarak yapılan anlaşma ile araç alımı ve satımı tamamlanır.

Carvak Yorumları Nasıl?

2. el araç alım ve satımlarında ileride yaşanabilecek olan sorunlara karşı güven oldukça önemlidir. İnternette Ekşi Sözlük, Şikayetvar.Com ve bazı sitelerde bu tarz girişimlere ait yorumları inceleyebilirsiniz. Ancak sizler için hızlı bir şekilde yaptığımız Carvak yorumları analizini paylaşalım.

Şirket ile ilgili en çok yapılan yorum fiyatların ön teklif tutarından ya da Sahibinden.com‘da ki fiyatlardan düşük olmasıdır. Bu tarz yorumlar göreceli olmaklar birlikte tamamen şirket prensiplerine karşı yapılan eleştiridir. Unutulmamalıdır ki bir şirketin ayakta kalması için kâr sağlaması gerekir. Bu noktada yapılan ön teklif sonrası ücretsiz bir şekilde aracınıza oto ekspertiz yapılır. Yapılan ekspertizle birlikte araç boya, değişen parçalar, motor performansı ve elektronik beyin ölçümü gibi testlerle birlikte teklif verilir. Bu noktada verilen teklifin ön teklif tutarından düşük olması normal karşılanabilir. Ayrıca tüm bu operasyon sürecinin bir maliyete sahip olduğu da bilinmelidir.

Carvak yorumları arasında anında araç satmanın ve satın almanın olumlu yorumları da mevcut. Zaman kaybetmeden ve bireysel olarak pazarlık yapan alıcılar ile uğraşmadan hızlı satış yapmak ya da araç satın almak zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Bilindiği üzere 2. el araç alış ve satışında karşılaşılan dolandırıcılık olayları tüm bu işlemlerde çekincelerin oluşmasına neden olmaktadır. Güvenilir bir şekilde araç alım satımı için hem Carvak hem de Vavacars sektörde çözüm sağlayan girişimler arasında yer almaktadır.

Carvak Şikayetleri Nelerdir?

Carvak yorumlarının göreceli olduğundan bahsetmiştik. Ancak araç alımı ve satışında yapılan şikayetler için Şikayetvar.com sitesini inceleyerek bilgi edinmek mümkün. Bu noktada araç satışında sadece verilen fiyatlardan yana eleştiri sunulmaktadır. Ancak bu eleştirilerin göreceli olduğunu ve şirketin vermiş olduğu teklifin kabul edilmesinin zorunlu olmadığını belirtmeliyiz. Peki haklı tüketici şikayetleri nelerdir?

Carvak üzerinden araba alan bazı tüketicilerin ekspertiz raporundan kaynaklanan şikayetleri mevcut. Örneğin; tek parça boyalı denilen aracın 2 ya da 3 parça boyaya sahip olması gibi. Ya da web sitesinde bahsedilen çizik ve hasarın araç inceleme noktasında daha farklı olduğu tarzında şikayetler var. Şirket tarafından bu tarz şikayetlere karşı verilen cevap ise, son onayın tüketici tarafından verildiğidir.

EXPERİX Kurumsal oto ekspertiz markası olarak hem sıfır hem de 2. el araç alım satımında ekspertiz yapmanızı önermekteyiz. Bu noktada Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermek amacıyla yola çıkmış olan firmamız, sizlerin yanında yer almaktadır. Satın almış olduğunuz araç 500 farklı nokta ekspertizi ile A’dan Z’ye incelenir. Sizlere tarafsız olarak ekspertiz raporu sunulur. Bu doğrultuda araç alım ve satımını güvenle tamamlamış olursunuz.

Carvak Hangi İllerde Var?

2. el araç satımının güvenle yapılabilmesi için Kurumsal bir firma ile çalışabilirsiniz. Bu noktada Kavak.Com Meksika’dan çıkarak dünya markası olmayı başarmıştır. Türkiye’de operasyonlarını Carvak markası ile genişleten firma henüz sadece İstanbul ilinde hizmet vermektedir. İstanbul’da yer alan mağazalar aracılığı ile araç alımı ya da satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul’da yer alan Carvak mağazaları:

 • Carvak Vialand AVM –
  Yeşilpınar Mah. Şehit Metin Kaya Sok. İsfanbul AVM No:11A İç Kapı No:12 Eyüpsultan/İstanbul
 • Carvak Maltepe Park AVM –
  Maltepe Park Avm, Cevizli, Tugay Yolu Cd. No:67, 34846 Maltepe/İstanbul (P2 ikinci park katı – mavi otopark)
 • Carvak Metrocity AVM –
  Esentepe Mah. Büyükdere Cd. No:171, 34330 Beşiktaş/İstanbul (6. Bodrum Kat ( Mavi Otopark) Metro katından girince 3 kat aşağıda otoparkta)

Not: Carvak araç ekspertiz noktalarını ise sizlere verilecek olan randevu sonucunda öğrenebilirsiniz. Tüm mağazalarda 100’den fazla araç stoğu yer almaktadır.

Carvak Araba Satmak

 • Arabanız 150.000 km’den fazla ise
 • Ağır Hasar Kayıtlı ise
 • Aracınız LPG’li ise
 • 2010 yılından daha eski bir modele sahip ise;

Carvak tarafından aracınız satın alınmamakta ya da ön teklif verilmemektedir. Bu şartların dışında kalan araçlarınızı web sitesinden “Ön Teklif Al” butonuna tıklayarak satış sürecine adım atabilirsiniz. “Anında teklif al” butonuna tıklayıp aracınıza ait KM, hasar, boya, değişen parça, yıl, benzin, vites vb. gibi bilgileri paylaşın. Tüm bu bilgiler sonrasında sizlere tahmini ön teklifte bulunulur.

Ön teklif sonrasında Ücretsiz ekspertiz randevusu alarak ya tercih ettiğiniz mağazayı ziyaret edebilir ya da adresinize oto ekspertiz çağırabilirsiniz. Oto ekspertiz firması tarafından aracınıza ait 240 farklı nokta (Motor, elektronik, kaporta vs.) detaylı bir şekilde incelenir. Yapılan inceleme sonrasında sizlere Carvak müşteri temsilcileri tarafından “Final Teklifi” yapılır. Kabul etmeniz durumunda aynı gün noter satışı ve hesabınıza ödeme transferi gerçekleştirilir. Tüm bu süreçte Carvak danışmanı sizlerle birlikte hareket edip, yanınızda yer alacaktır.

Carvak Fiyat Al

2. el oto alış satış devi olan Carvak üzerinden fiyat almak için Carvak.Com adresine giriş yapın. Ardından sırasıyla “Ön Teklif Al” >> “Anında Fiyat Teklifi Al” butonuna tıklayın. Karşınıza sırasıyla Yıl >> Marka >> Model >> Versiyon >> Renk >> KM >>  Şehir bilgilerini isteyen bir ekran gelecek. Tüm bilgileri doldurduktan sonra “Teklifi Gör” butonuna tıklayarak Carvak Fiyat Alma sürecini tamamlamış olurusunuz.

Carvak Arabam Kaç Para?

Aracınızın değerinin Ön Teklif ve Final Teklifi sürecinden öğrenebilirsiniz. Ön teklif almak için Arabanı Sat linki üzerinden ilerleyebilirsiniz. Sizlere şirket tarafından 3 günlük geçerli bir teklif sunulacaktır. Ancak bu tekliflerin olağanüstü süreçlerde geçerli olmayabileceğini unutmayınız.