cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Çorum
Merkez Bayi

Yetkili : Fatih Salman
Adres: Mimar Sinan, Ankara Yolu 3. Cd. No:15, 19100 MERKEZ/Çorum
Tel: 0546 542 24 62
Çağrı Merkezi: 444 02 26

Çorum Oto ekspertiz, Türkiye’nin Çorum ilinde sizlere bu hizmeti en iyi şekilde sağlar. Çorum bölgesinde gerçekleşecek tüm araç alım satımlarında, Çorum oto ekspertizi tercih edebilirsiniz. Böylece aracınızı güvenli ve bilinçli bir şekilde satın almış olursunuz. Satın alacağınız arabanın maliyeti kadar ödemek ve aracın tüm kusurlarını eksiksiz bir şekilde bilmek istiyorsanız, mutlaka Çorum oto ekspertiz hizmetlerimizi tercih etmelisiniz.

ÇORUM OTO EKSPERTİZ

Sıfır ya da ikinci el araç alımlarında araçların mekanik, motor ve kaporta gibi temel kısımlarının temizliği alıcı için büyük önem arz eder. Fakat bu durum, her zaman yeni araç satın alacaklar tarafından sağlıklı ve doğru bir şekilde tespit edilemeyebilir.

Satıcıların araçta değer kaybı yaşanmaması için araçtaki kusurları belirtmeyebilir ya da eksik söyleyebilir. Bu gibi durumlarda araç, değerinin üzerinde bir fiyata satılacaktır. Satın alacağımız arabayı güvenli ve rahat bir şekilde, temizliğinden emin olarak alabilmemiz için oto ekspertiz işlemi yaptırmamız gerekmektedir. Bu sayede alıcı ve satıcı güven kazanır, aracın gerçek değeri tespit edilir ve satış doğru ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Oto Ekspertiz Nedir?

2. El otomobil pazarına ya da internet ortamındaki araç ilanlarına baktığınızda “Memurdan temiz”, “Bayandan az kullanılmış” ya da “Hatasız boyasız” gibi birçok ilanla karşılaşabilirsiniz. Ne yazık ki hatasız boyasız, tüm bakımlarının yapıldığını ve masrafsız araç olarak belirtilen araçların çoğunun satış sonrasında yapılan ekspertiz notları tam tersi olabiliyor ve bu sektörde sıkça rastlanılan bir olay. Piyasada bu tarz ifadelerle ilan yapan satıcılardan mutlaka güvenilir ekspertiz raporu istenmelidir.

Çorum oto ekspertiz, içinde barındırdığı profesyonel servis çalışanları ile birlikte satın alacağınız veya satacağınız araçları en ince ayrıntısına kadar inceler ve sizlere tüm raporları sunar. Bu sayede bineceğiniz aracın kalitesini ve ne kadara mal olduğunu anlayabilir, bu raporlara göre aracını alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.

Oto Ekspertiz ile aracın çeşitli kısımları incelenir. Bu kısımlar aracın boyasından, şanzımanına kadar birçok bölgeden oluşmaktadır. Araçtaki en ufak hatalar bile ortaya çıkar. Çünkü kullanılan araçlar hatasız bir şekilde ölçüm yapmaktadır. Bu sayede araç alım satımlarında aracın durumu fiyatın belirleyicisi olur. Hatta araçta saklanmış hasarlar var ise dolandırılmayı engeller.

Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Ekspertiz yapılırken ilk olarak süspansiyon testine bakılır. Süspansiyon testi içerisinde bütün tekerlerin süspansiyonları, bilgisayarlı makine ile doğru bir şekilde kontrol edilir. Test esnasında direnç kaybı var mı, tekerleklerde patlak bir yer var mı, doğru ve stabil çalışıyorlar mı ve görevlerini yerine getiriyor mu diye bakılır.

Süspansiyon kontrolünden sonra frenler test edilir. Fren test cihazı ile araçta bulunan frenler tek tek kontrol edilir. Fren sıkma değeri bir makine tarafından ölçülür. Fren sıkma değerleri oldukça önemlidir örneğin, 100 km hızın üzerinde seyir eden bir aracın frenleme yapması halinde dengesiz frenlenen bir araç sağa ya da sola doğru çeker. Kaza riski artar. Denge 4 teker üzerinde eşit olmalıdır. Bir tekerin diğer bir tekerden daha az ya da daha fazla frenlemesi aracın savrulmasına ve kaza yapmasına sebebiyet verebilir.

Fren testinden sonra dyno testine geçilir, araç lifte kaldırılır. Dynometre yani motor kondisyon testi yapılır. Dyno testi için aracın lift ile yükseğe kaldırılması gerekmektedir. Araç lift ile kaldırıldıktan sonra önce motor ve şanzıman kısmında darbe göçük ya da hasar olup olmadığına bakılır daha sonra motordan çıkan aktarma organları kontrol edilir. Kontrol edilen bölgelerde yağ kaçağı ya da kırık göçük vs. var ise rapor edilir. Dyno testi motorun limitlerini zorlayabilecek bir testtir dolayısıyla motorda ya da diğer bölgelerde deforme ve hasar var ise tehlike oluşturabilmektedir. Dyno testine bu kontroller yapıldıktan sonra geçilir.

Dynotestinden sonra araç beyni kontrol edilir. Araç lift üzerinde tekrar yükseltilir ve diagnostic test işlemine başlanır. Araç beyninde bir arıza görülür ise bu kod ile ortaya çıkar, çıkan arızalar doğru bir şekilde tespit edildikten sonra koda göre rapor yazılır.

Tüm bu testlere ek olarak bir de el freni testi yapılır. Aracın frenleme mesafesine bakılır.

 • Maksimum sol ve sağ fren kuvvetlerin gücü tespiti
 • Frenleme şiddetine göre tekerlerin katkı payı ölçüm hesabı
 • Sol ve sağ teker farkı yüzde hesaplaması
 • Frenleme şiddetine göre fren yüzdeleri hesaplama işlemi
 • İsteğe bağlı olarak gerçekleştirilen kol kuvveti ölçümü
 • Araç ağırlığına göre fren sisteminin yeterlilik tespiti yapılır.
Ekspertiz Uygulama

Çorum Oto Ekspertiz

NEDEN ÇORUM OTO EXPERTİZ?

Oto ekspertiz hizmeti almak için birçok firmaya başvurabilirsiniz. Önemli olan, firmalar arasında işini en iyi şekilde yapan, profesyonel ekspertiz ustaları ile çalışan ve en iyi şekilde araçları inceleyen firmaları tercih etmektir. Çorum oto ekspertiz olarak araç alım satımlarınızda sizlere profesyonel hizmet sunuyoruz. Alanında uzman eksper çalışanlarımız ile birlikte satın alacağınız veya satacağınız aracı inceler ve sizlere gerekli olan detayları sunarız.

Oto Ekspertiz Fiyatları

Çorum oto ekspertiz ile aracınızı ekspertizi işlemine sokarken birtakım masraflar çıkmaktadır. Bu masraflar firmamızdan seçeceğiniz paket içeriğine göre değişmektedir. Bu paketlerde verilen hizmetler farklı olduğundan dolayı ortaya çıkacak olan masraflarda değişkenlik gösterecektir. Ortalama olarak en düşük paketler 300 TL’den başlamakta olup en yüksek paketler ile 2000 TL gibi bir masraf çıkabilmektedir. Alacağınız hizmet ödediğiniz paraya değeceğinden şüpheniz olmasın. Üst seviye paketlerde sigorta işlemi de yapılmakta olup aracınıza aldığınız hizmeti garantiye almış olursunuz. Garantili veya sigortalı işlemlerimiz sizin ilerleyen dönemde bütçenizi koruyarak olası sorunlarda sizin masrafınızda sizlere yardımcı olmaktadır.

Hemen Online Randevu Almak İçin Tıklayınız….

Oto Ekspertiz Paketleri

Aracınızı ekspertiz işlemine sokarken birçok firma arasından birçok paket arasından seçim yapmanız istenir. Bu paketler aracınıza alacağınız hizmetin detayını içerir. Daha fazla test veya farklı testler demektir. Bu testler doğrultusunda aracınızın hasar durumu tespit edilir, geçmişi ortaya çıkartılır. Aracınızın yaşı, geçirdiği kazalar, boyanıp boyanmadığı, HGS geçişleri, aracın vergi borcu olup olmadığı gibi birçok çeşit sorunu ortaya çıkarır. Bu paketlerin içeriği hemen hemen aynı olmasa da neredeyse tüm paketlerde fren testi, motor testi, dyno testi, şanzıman kontrolü, el freni testi gibi testler bulunur.

Genel olarak en lüks paketlerde yapılabilecek tüm testler yapılır, ayrıca ek hizmetlerde verilir. Aracı alacak kişinin havaalanından karşılamak, müşteriye notere kadar eşlik etmek gibi hizmetler de sunulabilir. Kısacası yaptığınız ödeme kadar kalite alırsınız. Tüm paketlerin içerisinde aşağıdaki listedeki gibi testler olabilir. Dediğimiz gibi bu listedeki testler paketlerden pakete değişkenlik göstermektedir. Yani tüm hizmetleri almadığınızı görünce paket içeriğinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

 • Motor Ekspertizi
 • Kaporta Ekspertizi
 • Boya Ekspertizi
 • 5664 Tramer sorgulama
 • OBD Testi
 • Dinamometre Testi
 • PTT Muayene kilometre sorgulama
 • HGS Geçiş sorgulama
 • TPC ceza sorgulama
 • Vergi Borcu sorgulama
 • Test Hattı
 • Fren Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Test
 • Amortisör Testi
 • Dış Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • İç Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • Motor-Mekanik Sigortası
 • Air-bag Kontrolü

Bu testleri yaptıran kişilerin sigortalı ve garantili hizmetlerden faydalanmasını tavsiye ederiz. Sigortalı ve garantili hizmetler yapacağınız ödemeyi garantiye almanızı sağlar. İlerleyen dönemlerde başınızın ağrımamasına sebep olur. Normalin bir tık üstünde ödeme ile sizlerde vereceğiniz tüm paranın hakkını almış olursunuz.

Kurumsal Oto Ekspertiz Nedir?

Aracı için oto ekspertiz hizmeti alacak kişilerin seçeceği firmaların kurumsal olması işleri daha da kolaylaştırır. Kurumsal firmaların birçok bayisi vardır. Ayrıca internet üzerinden tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fiyat- paket içerikleri sayesinde şubeye gitmeden önce bilgi edinebilirsiniz. (Arayıp fiyat bilgisinin güncel olup olmadığını sormakta fayda vardır.) İletişim bilgilerine web sitelerinden bulup aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. 

Çorum oto ekspertiz arayan kişilerin internet üzerinden yapacağı inceleme ile farklı firmaların fiyat listesini kıyaslayabilir, bu sayede en kaliteli hizmeti en uyguna alabilir. Alınacak hizmetler makineler ile yapıldığından hata payı olmadığından o konuda şüpheniz olmasın. Yine de işini sağlama almak isteyenler sigortalı-garantili hizmetleri tercih etmesinde fayda vardır. Ayrıca kurumsal oto ekspertizlerin diğer firmalara göre daha güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Yıllardır bu işin içinde olan kişilerdir. Ayrıca eksperler 2 yıl meslek yüksek okulu okudukları için uzman kişilerdir. Bu nedenle herhangi bir problem yaşamadan aracınıza ekspertiz hizmeti alabilirsiniz.

Garantili Ekspertiz Hizmeti

Çorum oto ekspertiz arayan kişilerin, dikkat etmesi gereken bir diğer husus üst kısımlarda bahsettiğimiz garantili hizmetlerden yararlanmasıdır. Garantili hizmetler sayesinde aracınıza alacağınız hizmetin kısa süreliğine garantiye almasını sağlamaktadır. Bu garantili hizmet ile aracınızda oluşabilecek bir problemin sizlere olan etkisini en aza indirmesini sağlayacaktır.

Alacağınız hizmetin garanti koşullarını firmadan öğrenmenizde fayda var. Genelde 1 ay geçerli sunulan garanti 1000 km gibi bir yol gidilmesi takdirde erkenden sonra erecektir. Ancak bu yol uzunluğu ve garanti süresi değişkenlik gösterebilir. Hangisi ilk biterse garanti o vakitte sonra erecektir. Sonrasında aracınız normal kullanıma geçiş yapacaktır.

Sigortalı Ekspertiz Hizmeti

Aracınızın oto ekspertiz hizmetinden sonra sizlere sunulacak garanti hizmetine ek olarak sigorta hizmetleri de verilmektedir. Sigorta hizmeti alacağınız ekspertiz hizmetinde hangi metal kısım sigortalanıp orada bir problem çıkması sonucu sizlere bu problemin giderilmesi için ödeme yapan bir şirketin olmasıdır. Bu sigortayı yaptırmak 2. El araç alımından sonra sizlerin aracı kullanırken kafanızın rahat olmasını sağlar. Çünkü cebinizi düşünmenize gerek yoktur.

Oto Ekspertizde Hangi Araçlar Kullanılır?

Araç alım satımlarında en gerekli oto ekspertizlerde hangi aletler araçlar kullanılır diye soruyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabını bilmeniz aracınızı oto ekspertiz işlemi için daha bilgili olmanızı sağlar. Bu sayede daha emin adımlarla ekspertiz işlemine gidip yorumlama yapabilirsiniz.

 • Lift
 • Yönetim Paneli
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
 • Dinamometre
 • Fren Hidrolik Testi Cihazı
 • Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz
 • Lastik Dış Derinlik Ölçeri
 • Lastik Basınç Hava Saati
 • Akü Test Cihazı
 • Arıza Tespit Cihazı
 • Fren Testi Cihazı
 • Yanal Kayma Testi Cihazı
 • Süspansiyon Test Cihazı
 • Kaporta ve Boya Test Cihazı

Yukarıdaki aletler sayesinde aracınız ekspertiz işleminden geçecektir. Her alet kullanılmayabilir, sebebi ise sizin alacağınız pakette aradığınız test işleminin gerçekleşemeyecek olmasıdır. Paketten pakete değişen içerikler buna sebep olur. En hızlı, en doğru, en kolay hasar tespitleri bu aletler ile yapılmaktadır. Bu sayede aracın tüm problemleri gün yüzüne çıkartılır. Olası hasarlar ekspertiz sahibine bildirilir.

Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Aracımızı verdiğimiz firmadan firmaya değişkenlik gösterse de çok uzun sürmemektedir. Raporlar 1-3 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Aracın modeline göre de değişkenlik gösterebilir. Ayrıca aldığınız hizmetin içeriğine göre de değişkenlik gösterebilir. Çünkü test sayısı fazla veya az olması durumu etkiler. Tabii bu durum ekspertiz hizmeti alığınız firmaya göre değişkenlik gösterebilir.

Çorum Oto Ekspertiz Bayimiz Hizmete başladı. Çorum Oto Ekspertiz Fiyatları ile Çorum Oto Ekspertiz Firmaları arasında en iyi hizmeti vermek için Modern ve Şık Mağazası ve Profesyonel kadrosu ile hizmetinizde…

experix corum bayi

çorum oto ekspertiz

Corum Oto Ekspertiz 2

çorum oto ekspertiz fiyatları

Corum Oto Ekspertiz 4

çorum oto ekspertiz firmaları

Corum Oto Ekspertiz 5

çorum oto ekspertiz

Corum Oto Ekspertiz 6

çorum oto ekspertiz 4×4

Corum Oto Ekspertiz 7 1

çorum merkez oto ekspertiz

Corum Oto Ekspertiz 8

çorum oto ekspertiz

Corum Oto Ekspertiz 9

çorum araç ekspertiz

Corum Oto Ekspertiz 10

çorum otomobil ekspertiz

Corum Oto Ekspertiz 11

çorum oto ekspertiz fiyatları

Corum Oto Ekspertiz 12

çorum oto ekspertiz

Corum Oto Eksperti Merkezi

çorum oto ekspertiz

Corum arac ekspertiz

çorum oto ekspertiz

corum 4x4 oto ekspertiz

çorum oto ekspertiz

corum 4x4 oto ekspertiz

çorum 4×4 oto ekspertiz

Oto-Ekspertiz Randevu Al

Çorum Oto Ekspertiz

Çorum Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1500 arasında değişmektedir.

Çorum Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisidir, ve Kurumsal Markadır.

Tüm raporlarımız Garantili ve Tse Belgelidir

Çorum Experix Oto Ekspertiz Bayisi Notere 5km Uzaklıktadır.

Firmamızda Kaporta dan Airbag kontrollerine kadar geniş bir inceleme alanı mevcut.

4.9/5