En Ucuz Araç Sigortası Fiyatları

Aracınıza sigorta yaptırmak, aracınızı koruma altına alan ve tüm araç sahipleri için oldukça gerekli olan bir sigorta türüdür. Aracınıza sigorta yaptırdığınızda, olası kazalarda ve arızalarda masraflarınızı büyük ölçüde sigorta şirketi karşılıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte araç sigortası, artık internet üzerinden de yapılabiliyor. Aracınıza sigorta yaptırmak için istediğiniz özellikleri seçip ödeme planınızı yaptıktan sonra sigortanız aracınıza hemen tanımlanıyor. En ucuz araç sigortası fiyatları ise sigorta firmalarına göre değişiklik gösteriyor.

Araç sigortası, kasko sigortası olarak da biliniyor. Araç sigortasının fiyatlarını büyük ölçüde aracın değeri belirliyor. Sigorta firmaları, araçlara sigorta yaparken araçla ilgili çeşitli özellikleri temel alıyor. Araç sigortasının fiyatı belirleyen aracın değeri, kasko değeri ismiyle de anılıyor. En ucuz araç sigortası fiyatları almak için, aracın kazasız ve hasarsız olması, ekspertiz raporuna sahip olması, araçta herhangi bir arıza olmaması gerekiyor. Araç kaskosunun değerini belirleyen başlıca unsurlar ise şöyle:

 • Aracın markası
 • Aracın modeli
 • Aracın üretim yılı
 • Aracın motor hacmi

Araç sigortası fiyatları aracınıza yaptıracağınız kasko türüne göre de değişiyor. Sigorta şirketleri, kasko fiyatları arttığı için araç sürücülerine ödeme kolaylığı sunan alternatif kasko çeşitleri sunuyor. Kasko çeşitlerine göre sigorta şirketlerinden hem yıllık hem de aylık kasko yaptırabiliyorsunuz. Aylık kasko fiyatları, en ucuz araç sigortası fiyatları olarak oldukça talep görüyor. Aylık kasko yaptırarak, aracınızı aylık ödemeler yaparak güvence altına alabiliyorsunuz. Ancak aylık kasko ücretleri, yıllık kasko ücretlerinden daha düşük olsa da yıllık kasko ücretleri fiyat olarak daha avantajlıdır. Eğer toplu fiyat ödemede zorluk çekmeyecekseniz, kaskonuzu aylık satın almak yerine, yıllık almak daha avantajlı olacaktır.

En Ucuz Araç Sigorta Fiyat

En Ucuz Araç Sigorta Fiyat

Araç Sigortası Nedir?

Araç sigortası, bir aracı kazalara, zararlara, çalınmaya karşı koruma altına alan bir sigorta türüdür. Araç sigortası, araç kaskosu olarak da bilinmektedir. Aracın kaza yapması, çalınması, yanması veya arızalanması gibi zararların tümü araç sigortası kapsamındadır. Araç sigortasının amacı, bir aracı hasar riskine karşı güvence altına almaktır. Bu sigorta ile aracın zarar gördüğü durumlarda sigorta şirketi araç sahibine tazminat öder. Araç sigortasıyla araçtaki hasar sigorta şirketi tarafından ödenerek, araç güvence altına alınır. Bu sayede araç zarara uğradığında, araç sahibi herhangi bir masraf yapmaktan kurtulmuş olur. Bu sigorta, araç sahibini, araç kaza yaptığında, hatalı taraf araç sahibi olsa bile yüksek masraflardan korumaktadır. Araç sigortası, araç zarar gördüğünde hem aracın hem de araç sahibinin zararını karşılar. Araç sigortasının amacı, kişisel zararları karşılamaya yöneliktir. Bu yüzden bu sigorta her araç için yapılması zorunlu olan bir sigorta değildir. Ancak bu sigorta zorunlu olmasa da araç sahipleri için oldukça faydalı bir sigorta çeşididir.

Araç Sigorta Fiyatı

Araç Sigorta Fiyatı

Araç Sigortası ile Trafik Sigortasının Arasındaki Farklar

İnternette en ucuz araç sigortası fiyatları araştırması yapanlar, araç sigortasını çoğu kez trafik sigortası ile karıştırmaktadır. Çoğu sürücü araç sigortasının trafik sigortası ile aynı sigorta türü olduğunu düşünmektedir. Ancak trafik sigortası, araç sigortasından oldukça farklıdır. Örneğin; trafik sigortasında sizden kaynaklanan hataları sigorta karşılamazken, araç sigortasında aracınız sizin hatanız yüzünden zarar gördüğünde bile masrafların bir bölümü sigorta tarafından karşılanır. Aynı zamanda trafik sigortası yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Araç sigortası ise araç sahibinin isteğine bağlı olarak yapılan bir sigorta türüdür. Araç sigortası ile trafik sigortasının arasındaki başlıca farklar ise şunlardır:

 • Araç sigortası isteğe bağlı bir sigortadır. Trafik sigortası ise yasalara göre zorunludur. Her araç sahibi trafik sigortası yaptırmak zorundadır.
 • Trafik sigortası, bir kazada araç sahibi hatalıysa, karşı tarafın zararını karşılar. Araç sigortası ise sigorta yaptıran araç sahibini korumaya yöneliktir. Araç sahibi hatalı olsa bile araç sigortası sürücünün zararını karşılar.
 • Araç sigortası aracı tamamen güvence altına alır. Araç kaza yapmasa bile; araç çalınırsa, arızalanırsa veya zarar görürse zararı sigorta karşılar. Oysa trafik sigortası sadece bir kaza meydana gelirse kullanılır.
 • Araç sigortasında sigorta kapsamını aracın sahibi belirlemektedir. Trafik sigortasında ise bu kapsam Hazine Müsteşarlığı’nın belirlediği sınıra göre uygulanır. Hatta trafik sigortasında sigorta zararı karşılamaya yetmediğinde geri kalan zararı araç sürücüsü öder.

Araç Sigortası Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Araç sigortası, her araç sahibinin yaptırması gereken bir sigorta türü değildir. Ancak araç sigortasının birçok avantajı bulunmaktadır. Araç sigortası, aracınızı her türlü hasar ve arızalara karşı güvence altına alır. Aracınız aniden arızalandığında onarım masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Aracınız ister trafikte seyir halindeyken ister park halindeyken zarar gördüğünde tamir masraflarını araç sahibi değil, sigorta şirketi öder. Bu sayede araç sahibi, aracında meydana gelebilecek yüksek onarım masraflarından tasarruf etmiş olur. Araç sigortası yaptırmanın başlıca avantajları ise şunlardır:

Araç Onarımında Tasarruf

Araç sigortası, bir kaza meydana geldiğinde yalnızca araç sahibini değil, karşı tarafı da düşünen bir sigorta türüdür. Trafik sigortasında bir kazada karşı tarafın zararının yalnızca belirli bir kısmı karşılanır. Oysa İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatlı bir araç sigortasında, karşı tarafın zararı da karşılanır. Bazı araç sigortalarında ihtiyari mali mesuliyet teminatı limiti düşüktür. Bazı araç sigortalarında ise bu teminat araç sürücülerine sınırsız olarak sunulur. Sınırsız İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı, araç sahipleri için oldukça avantajlı bir özelliktir. Sınırsız teminat özelliği olan araç sigortası yaptırırsanız, aracınızla bir arabaya çarptığınızda onarım için hiçbir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Bu durumda hem sizin zararınızı hem de karşı tarafın zararını sigorta şirketi üstlenir.

Ucuz Araç Sigorta Fiyatı

Ucuz Araç Sigorta Fiyatı

Anlaşmalı Servis Avantajı

Araç sigortası, sigorta yaptırılan şirketin anlaşmalı olduğu servislerde indirim avantajı da sağlar. Genellikle sigorta şirketlerinin oto tamir servisleri ve oto ekspertiz firmaları ile anlaşmaları bulunur. Sigorta şirketlerinde aracınıza kasko sigortası yaptırdığınızda, sigorta şirketinin anlaşması olduğu firmalardan indirimli hizmet alırsınız. Bu indirimli hizmetler aracınızla ilgili pek çok konuda tasarruf etmenizi sağlar. Bu yüzden kasko seçmek için en ucuz sigorta fiyatı araştırması yaparken, sigorta şirketlerinin anlaşması olduğu firmaları da inceleyebilirsiniz. Aracınızla yolda kaldığınızda, aracınıza oto ekspertiz yaptırmanız gerektiğinde veya aniden lastiğiniz patladığında bu servis ve firmalardan oldukça uygun fiyatlara hizmet alabilirsiniz. Bazı sigorta şirketleri, kasko satın alan araç sahiplerine anlaşması olduğu firmalardan çeşitli hizmetler de sunmaktadır. Örneğin aracınız arızalandığında serviste onarılırken servis size kullanmanız için 2. el bir araç temin etmektedir. Sigorta yaptıracağınız firmadan bu tür hizmetleri öğrenebilir, kaskonuzu size en uygun sigorta şirketinde yaptırabilirsiniz.

Araç Sigortası Hangi Zararları Karşılar?

İnternette en ucuz araç sigorta fiyatı araştırması yaparken, dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de araç sigortasının hangi zararları karşılayacağıdır. Araç sigortasının karşıladığı zararlar ve ödeme yaptığı limitler, satın alacağınız kaskonun özelliklerine göre değişmektedir. Çoğu araç sigortasında araç sahipleri için standart teminatlar bulunur. Ancak araç sahiplerinin talebiyle teminatların kapsamı artırılabilmektedir. Her sigorta şirketi kendine özel teminatlar içeren araç sigortası da sunar. Bu araç sigortalarının arasından size en uygun kaskoyu seçerek satın alabilirsiniz. Genellikle sigorta şirketleri araç sigortalarını Türkiye sınırları içinde geçerli olacak şekilde düzenler. Eğer aracınızla yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız, bu konuda sigorta şirketini bilgilendirmelisiniz. Aracınızın kaskosunun yurt dışında da geçerli olmasını istiyorsanız, sigorta şirketine ek ücret ödemeniz gerekebilir. Her sigorta şirketinin araç sahiplerine sunduğu kaskolar, farklı zararları karşılamaktadır. Bu yüzden kasko satın almadan önce sigorta şirketiyle görüşüp kaskonuzun hangi zararları karşıladığını öğrenmelisiniz. Araç sigortalarının karşıladığı başlıca zararlar ise şunlardır:

 • Başka bir araca çarpma
 • Duvara çarpma
 • Başka bir aracın, araca çarpması
 • Aracın bir yerden düşmesi
 • Aracın takla atması
 • Aracın yanması
 • Aracın çalınmaya teşebbüs edilmesi
 • Aracın çalınması
 • Aracın depremde hasar görmesi
 • Aracın sel altında kalması
 • Aracın terör eylemlerinde zarar görmesi
 • İhtiyari Mali Mesuliyet Teminatı
 • Kullanım kaynaklı arıza ve hasarlar
En Ucuz Araç Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Araç sigortası yapan birçok sigorta firması vardır. Sigorta firmalarının neredeyse tamamı araç kaskosu yapmaktadır. En ucuz araç sigorta fiyatı almak için sigorta firmalarını inceleyebilir ve en iyi teklif veren firmadan sigorta yaptırabilirsiniz. Sigorta yaptırırken araç sigortası için ödenecek ücretler, aracın durumuna göre değişecektir. En ucuz araç sigortası yaptırmanın oldukça riskli olduğu bilinmelidir. Gelecekte aracın başına gelebilecek olumsuz durumlara karşı, hem fiyatı uygun hem de güvenilir firmaya sigorta yaptırmak çok önemlidir. Bunun için sigorta firmaları hakkında internetteki kullanıcı yorumlarından yardım alınabilir. Günümüzde neredeyse tüm sigorta firmaları hakkında geçmişte bu firmalardan hizmet almış kişilerin kasko yorumları bulunmaktadır. Bu yorumlardan yola çıkarak hem en ucuz araç sigorta fiyatı veren hem de güvenilir bir sigorta firması seçebilirsiniz.

En Ucuz Araç Sigorta Fiyatı

En Ucuz Araç Sigorta Fiyatı araca göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık 500 lira ile 5000 TL arasında sigorta fiyatı çıkmaktadır.

En Ucuz Araç Sigorta Paketleri arasında eklenecek ve çıkarılacak klozlar önemli rol oynamaktadır. Bu konu hakkında firmamıza danışınız.

Araç sigorta fiyatları her yerde farklılık göstermektedir. Bu yüzden fiyat teklifi alarak karşılaştırınız.

Araç sigortası her durumdaki kazaları karşılar evet ama sigorta içeriği miktar konusunda çeşitlilik göstermektedir.

Araç sigortaları 1 (Bir) Yıl geçerlidir. her Yıl yenileme yapılarak kullanılmaktadır.

Araç Sigortaları Zorunludur, yapılmaması durumunda aracınız bağlanır ve ceza ödersiniz.