İkinci el araç aldınız ve oto ekspertiz raporu ile notere gitmek istiyorsanız, en yakın oto ekspertiz firmasını araştırabilirsiniz. Ancak bu doğrultuda, oto ekspertiz firmasının yakınlığından ziyade, yetkinliğine önem vermeniz, hatasızı ve kusursuz ekspertiz yaptırmanız açısından oldukça önemlidir. Zira hem haber sitelerinde hem de şikayet sitelerinde, ekspertiz şirketleri tarafından yapılmış olan büyük hatalarla ilgili duyum almışsınızdır. Ekspertiz seçimi konusunda yanılmamak için, firma seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

En Yakın Oto Ekspertiz Firması

En Yakın Oto Ekspertiz Tavsiyesi 1

En Yakın Oto Ekspertiz Tavsiyesi

  • En yakın oto ekspertiz merkezi araştırmaktan ziyade, hakkında yapılan yorumların en iyi olduğu ekspertiz firmalarını araştırabilirsiniz. Ancak yapılan bu yorumların %100 doğru olduğu anlamına gelmemektedir. Tanesi 1 TL’den Google yorumlarının satıldığına şahit olabilirsiniz. Bu doğrultuda, yorum yapanların profil fotoğraflarının olması ve rehber puanlarının yüksek olmasına dikkat ediniz.
  • Oto ekspertiz arayışında karşınıza no-name ve kurumsal oto ekspertiz firmaları çıkacaktır. No-name yani oto ekspertiz bayiliği almamış ancak kendi bireysel markası altında iş yapan firmalar kaliteli olabilir. Ancak kurumsal bir firma olmaması, herhangi bir hukuki durumlar karşılaştığınızda, kendinizi güvende hissetmemenize neden olacaktır. Bu nedenle tercihinizi kurumsal firmalardan yana kullanmanız, daha mantıklı olacaktır.
  • Oto ekspertiz fiyatları seçim yapmanızda etkili olabilir. Ancak fiyatlardan ziyade, fiyat kapsamında sunulan hizmetleri incelemelisiniz. Motor performansı, yanal kayma, süspansiyon, alt takım kontrolü gibi testler standart ve her ekspertiz paketinin içinde bulunmalıdır. Bunlar dışında ekspertiz paketinin içinde bulunacak airbag testi, conta testi gibi hayati öneme sahip, ekspertiz testlerinin paket içerisinde bulunup, bulunmadığını incelemelisiniz.
  • Oto ekspertiz firmasının en çok şubeye sahip olması ya da köklü olmasından ziyade, kullandıkları teknolojinin güncelliğine ve şikayet sitelerinde haklarında yapılan yorumları incelemelisiniz. Kurumsal firmaların kendileri iyi olsa da, bayilik vermiş olduğu girişimciler bazen, kurumsal markanın imajını zedeleyici ekspertiz hizmeti vermektedir. Bu neden yenilikçi ve teknolojiye değer veren firmaları seçerek riskinizi azaltabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Tavsiyesi

Experix oto ekspertiz firması olarak, en çok tavsiye edilen kurumsal oto ekspertiz firmalarının arasında yer almanın gururunu yaşıyoruz. Bu doğrultuda, sizlere en yakın Experix bayisi ile iletişime geçerek, detaylı ekspertiz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Mikro görüntüleyici araçlar ile yaptığımız airbag testi ile, sektöre yenilik katmış bulunmaktayız. Hatalı bir ekspertiz raporu sonucu, büyük bir zarar ile karşılaşmak, haklı olsanız dahi zarar etmenize yol açacaktır. Bu nedenle sizlere en yakın oto ekspertiz tavsiyesi olarak Experix deneyimini yaşayabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyatları sekmesi üzerinden sizlere hitap edecek farklı ekspertiz paketleri ile, 4WD ya da 2WD araçlarınız için, alanında profesyonel ustalarımızdan hizmet alabilirsiniz.

Not: Ekspertiz yaptıracağınız bayilerin TS 13805 hizmet yeterlilik belgesine sahip olmasına ve gerekli belgelerin işletme duvarında asılı bulunmasına dikkat ediniz.

Her iki araçtan birinin hasarlı olduğunu bilerek, ekspertiz yaptırmadan alım satım işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye etmiyoruz. Araç şase eğikliği, motor arızaları, süspansiyon ve kaporta hasarları sizlere uzun vadede, zarar ettirebilir. Güvenilir ve gerekli sertifikalara sahip olan, en yakın oto ekspertiz merkezlerinden, aracınızı tüm testlere sokmalısınız.