En Yaygın Nissan Sorunları nedir? Nissan, diğerlerinden daha fazla kötü bir marka gibi görünüyor. Eski CEO’ları, gecenin saatlerinde Japonya’dan kaçırılarak şirket skandalından kurtuldu.

Ancak tüm bunlara rağmen, otomobil üreticileri arasında güvenilirlik açısından hala ilk on içinde yer alıyorlar ve sürekli olarak sektör ortalamasının üzerinde kalıyorlar. Sayısız Nissan modelinin servis ve onarımı konusundaki tecrübemize göre, Nissan kamyonetleri ve ticari araçlar arasında en az sorunu görüyoruz. Korkunç CVT şanzımanları bile güvenilmezlik konusundaki itibarlarının üstesinden gelmiş görünüyor. Bir Nissan sahibiyseniz veya bir Nissan satın almayı düşünüyorsanız, mevcut ABD pazarında her model için ortak sorunlardan bazıları burada.

En Yaygın Nissan Sorunları

 Nissan 370Z

Nissan 370Z, yaygın olarak eğlenceli, güvenilir ve uygun fiyatlı bir spor otomobil olarak biliniyor – ancak ilk modellerinde sorunları vardı. En eski modellerden biri olan 2009 – 2011 Nissan 370Z’de aniden başlamama ve işlem sırasında başlat düğmesini kilitleme sorunu vardı. Sahipleri pilleri değiştirdiler, yeni anahtarlıklar aldılar, ancak birileri sorunu hatalı bir direksiyon kilidi tertibatına kadar takip edene kadar hiçbir şey işe yaramadı .

Nissan 370Z ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Debriyaj aşırı ısınması (2010)
 • Hızlanırken güç kaybı (2019)
 • Boya soyulması (2015)
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Altima

Nissan’ın yeni alabileceğiniz en eski modellerinden biri olmasına rağmen, Altima oldukça yakın zamana kadar güvenilirlik konusunda iyi bir üne sahip değildi. 2013, Nissan Altima ile eşanlamlı hale gelen CVT şanzımanındaki sayısız sorun nedeniyle yeni bir Altima satın almak için en kötü yıldı. Sorunlar çoktur ve genellikle durma, hızlanma sırasında tereddüt etme veya sert, sarsıntılı vites değiştirmeler olarak kendini gösterir. CVT şanzımanlar aşırı ısınmaya karşı daha hassastır, bu nedenle bir şanzımana sahipseniz, bakımını yaptırmanız ve yağını yıllık olarak değiştirmeniz zorunludur. Bir CVT şanzımana yaklaşık 220 $ ‘a servis yapılabilir.

Nissan Altima ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Gürültülü hidrolik direksiyon pompası (2015)
 • Sıcak hava üfleyen klima (2014)
 • Direksiyon kilidi arızası (2009)

En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Armadası

Nissan Armada, şanzıman sorunları gösteren başka bir model oldu, ancak bu sefer Nissan’ın tartışmalı CVR şanzımanından kaynaklanmıyor. Armada bunun yerine iyi inşa edilmiş bir RE5R05A şanzıman kullanır, ancak zamanla fabrika şanzımanı, soğutucu geçişlerinde gelişen çatlaklara eğilimlidir ve soğutma sıvısı ile şanzıman sıvısının radyatörün altındaki soğutucuya girerken karışmasını sağlar. Bu olduğunda, genellikle şanzıman, yaklaşık 2.500 $ maliyetle yeniden üretilmiş bir R35905A modeliyle değiştirilir.

Nissan Versa ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Şanzıman aşırı ısınması (2015)
 • Pil bitme Sorunu(2011)
 • Fren güçlendirici arızası (2008)
2019 Nissan Armadası
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Frontier

En son model Nissan Frontier’in çoğu sahibi, onu birkaç sorunu olan güvenilir bir beygir olarak biliyor. 2016 modeli en çok sorun yaşadığımız, yani yavaş hızlanma sorunu yaşadığımız model oldu. Bu genellikle gaz kelebeği konum sensörünün yaklaşık 250 $’lık bir maliyetle değiştirilmesiyle giderilir.

Nissan Frontier ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Hava yastığı uyarı ışığı yanıp sönüyor (2016)
 • Motor rölantide  (2012)
 • Şanzıman yağına sızan soğutma suyu (2007)
2016 Nissan Sınırı
2016 Nissan Sınır | Fotoğraf kredisi: Nissan

Nissan Leaf

Nissan Leaf’te pek fazla sorun görmüyoruz – en azından Nissan sedanlarının sahip olduğu miktarın yakınında değil. Minik Leaf, kısmen Nissan’ın yeni rejeneratif fren sistemi nedeniyle çeşitli frenleme sorunları yaşadı . Bazı Nissan Leaf sahipleri, gösterge panelinde bir ‘fren uyarı ışığı’ ile birlikte kilitlenen frenler bildirmiştir. Bu durumlarda, fren kontrol modülünün arızalı olduğu tespit edildi ve değiştirilmesi sorunu çözdü.

Nissan Leaf ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Pil menzilinin azalması (2013)
 • Şanzıman sürücü girişine yanıt vermiyor (2017)
 • Pil şarj olmuyor (2012)
2017 Nissan Yaprağı
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Maxima

2016 yılında, Nissan Maxima’nın alışılmadık bir sorunu vardı ve bu, arabayı çalıştırdıktan sonra iç ışığın yanıp sönmesini sağlayarak bazen arabayı bir gece kulübüne dönüştürdü. Ayrıca navigasyon sistemi ve gösterge panelinin zaman zaman çalışmayı reddetmesiyle ilgili sorunlara da neden oldu. Sorunun, kablo demetinde kısa devre olduğu tespit edildi ve soruna aşina değilseniz izini sürmeniz zor olabilir. Kablo demetinin değiştirilmesi gerekmediği sürece, bunlar genellikle yaklaşık 300 $’a tamir edilebilir.

Nissan Maxima ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Şanzıman kayması (2006)
 • Tekerlek yatakları gürültülü ve yeniden paketlenmesi gerekiyor (2011)
 • Hidrolik direksiyon arızasına neden olan elektronik direksiyon kilidi (2010)
2016 Nissan Maxima
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Murano

En son Murano, önceki modellerin duyarlı olduğu sorunlardan arınmış görünüyor – ve çok fazla vardı. 2009 Nissan Murano için özellikle kötü bir yıldı ve SUV kafa contasını patlatmaya eğilimliydi . Şişmiş kapak contalarına tipik olarak aşırı ısınan bir motor veya ön ateşleme sorunları neden olur. 2009 Nissan Murano gibi kafa contası arızasına yatkın bir araç kullanıyorsanız , motor soğutma sıvınızın üreticinin programına ve soğutma sisteminizin yıllık denetimine göre değiştirilmesi önemlidir. 2009 Nissan Murano’da bir kafa contasının değiştirilmesi 5000 TL’ye  kadar mal olabilir, bu nedenle önleyici bakım size binlerce lira kazandırabilir!

Nissan Murano ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Fren pedalı çok yumuşak/aşırı hareket (2009)
 • Alternatör aküyü şarj etmiyor (2009)
 • Isıtmalı/soğutmalı koltuklar çalışmıyor (2015)
2015 Nissan Murano
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

 Nissan Pathfinder

Pathfinder, kısmen otuz üç yıllık geçmişi boyunca güvenilirliği konusundaki itibarından dolayı dünya çapında popüler bir satıcıdır . Yine de, popüler SUV için, özellikle sahiplerinin inanılmaz derecede yüksek ve sinir bozucu bir hidrolik direksiyon pompasından şikayet ettiğini gören 2015 Nissan Pathfinder’da, her şey yolunda gitmedi . Bunun nedeni sistemdeki düşük sıvı seviyesi veya hava olabilir, ancak aynı zamanda aşınmış bir servo direksiyon pompasının göstergesi olabilir. Nissan Pathfinder’a ortalama 900 $ karşılığında yedek bir hidrolik direksiyon pompası takılabilir.

Nissan Pathfinder ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Şanzıman vitesten çıkıyor ve vites değiştirmekte tereddüt ediyor (2017)
 • Toplam fren arızası (2014)
 • Motor yanan yağ (2013)
2015 Nissan Yol Bulucu
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Titan

Nissan, ürettikleri diğer araç serilerine göre kamyonetlerinde daha az sorun yaşıyor gibi görünüyor. Titan buna güzel bir örnek ve gördüğümüz birkaç sorun çok ciddi değil. En yaygın sorunlardan biri, bazı Titanların amortisör arızası belirtileri gösterdiği 2011 yılında meydana geldi . Bunlar yaklaşık 500 $ bir maliyetle değiştirilebilir.

Nissan Titan ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Tekerlekler dengesiz olmaya devam ediyor (2018)
 • Hızlanırken tereddüt ediyor (2017)
 • Egzoz sızıntısı (2016)
2011 Nissan Titan
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Nissan Versa

Patlak bir lastik almak için asla iyi bir zaman değildir, ancak Nissan Versa sahipleri için özellikle sorunlu olabilir. Süspansiyonun bir parçasını oluşturan helezon yaylar uzun süredir Nissan fabrikasında yeterli korozyon önleyici kaplama alamıyordu. Bu onları zamanla paslanmaya meyilli hale getirdi, kopacakları noktaya kadar zayıfladı ve sıklıkla ön lastikten vurularak bu süreçte delindi. Süspansiyonunuz anormal aşınma belirtileri gösteriyorsa, hemen değiştirilmesini öneririz.

Nissan Versa ile ilgili diğer en yaygın sorunlar şunlardır:

 • Klima çalışmıyor (2011)
 • Krank Mili / Eksantrik Mili sensörü motorun durmasına ve teklemeye neden oluyor (2012)
 • Lastik basınç sensörü arızalı (2009)
2012 Nissan Versa
En Yaygın Nissan Sorunları nedir?

Ekperix Oto Ekspertiz