Erzurum Oto Ekspertiz

Erzurum Oto Ekspertiz araba alım satım işlemlerinde her zaman yanınızda. Oto ekspertiz hizmetleri ile araçta değişen parça olup olmadığı kontrol edilebilir. Araçta yer alan eksiklikler ve değişen parçalar belgelenerek sunulur. Özellikle alıcı için önemli olan oto ekspertiz işlemleri sayesinde sizler de aracın gerçek değerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede gerçek değerinden daha yüksek bir alım işlemi gerçekleşmez ve tüm geçmişini bilerek yeni aracınızı güvenle kullanbilirsiniz.

Ekspertiz firmaları bakım için farklı paketler sunmaktadır. İhtiyaç doğrultusunda paketlerden birini seçebilirsiniz. Paketler arasında fiyat farkları bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz paket içerisinde örneğin Airbag kontrolü yoksa ek ücret ödeyerek bu hizmeti de satın alabilirsiniz. Oto ekspertiz raporu sayesinde almayı düşündüğünüz aracın değerinde satılıp satılmadığını öğrenmiş olursunuz. Sizi zorlayacak önemli sıkıntıların olup olmadığını öğrenir ve gün sonunda bunun üzerinden bir karar verirsiniz.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, aracın geçmişini belgeleme işlemidir. Satıcının da bilgisi olmayan sorunlar ortaya çıkabilir. Geçmiş zamanda karıştığı kazalar, değişen parçalar ve mekanik aksamalar Erzurum Oto Ekspertiz ve uzman ekibi ile kontrol edilir. Kontroller sonrasında belgelenir ve ortaya çıkan raporda araca dair bütün ayrıntılar yer alır. Geçerliliği 3 gün olan oto ekspertiz raporları ile sizlerde araç alım ve satım işlemlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Sizlere sunulan eski ekspertiz raporlarını önemsememeniz gerekmektedir. Geçen süre zarfında araç hiç trafiğe çıkmamış olsa bile bazı sıkıntılar ile karşılaşmış olabilir. Eğer 3 günü geçmiş oto ekspertiz raporunu inceleyerek alım işlemlerinizi gerçekleştirmeye karar veriyorsanız, sonrasında çıkacak problemleri de kabulleniyorsunuz demektir. Bu durum aracı değerinden daha yüksek fiyata da satın almanıza sebep olur. İşlemler her noktada zararınıza sonuçlanır.

Erzurum Oto Ekspertiz Fiyatları Nelerdir?

Paket içerisinde yer alan hizmetlere göre değişkenlik gösteren oto ekspertiz fiyatları, aynı hizmeti alacak olsanız bile firmadan firmaya da farklılık göstermektedir. Erzurum Oto Ekspertiz 300TL – 2000TL arasında fiyat seçenekleri sunar. Paket içerisinde yer alan hizmetlere dayalı olarak fiyatta yükseliş gözlemlenir. Paket içerisinde yer almayan ayrı bir hizmet isterseniz ek ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Bundan dolayı tercih edeceğiniz paketi iyi incelemeniz ve karar vermeniz gerekmektedir. Gün sonunda ödediğiniz ücretin karşılığındaki hizmete bağımsız ve güvenilir bir şekilde ulaşırsınız.

Erzurum Oto Ekspertiz

Erzurum Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Paketleri Nelerdir?

4 farklı paketi ile Erzurum Oto Ekspertiz hizmeti sunmaktadır. İhtiyacınız olan paketlerden birini seçerek kısa sürede oto ekspertiz işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

– Ekonomik Paket

– Standart Paket

– Profesyonel Paket

– Elite Paket

Oto ekspertiz firmaları arasında paketler farklılık göstermektedir. Talep ettiğiniz başka kontroller olduğunda paket dahilinde değil ise ek ücret ödeyerek diğer hizmetlere de sahip olabilirsiniz. Alacağınız paket içerisindeki hizmetleri ayrıntılı olarak inceleyip ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Oto ekspertiz hizmetleri sigorta ve garanti istediğiniz zaman kalıcı hale gelir. Belli bir süre haklarınız devam eder. Bu sayede aldığınız hizmet anlık olmaz ve garanti ve sigorta kapsamındaki haklarınız ile beraber devam eder.

Garantili Oto Ekspertiz

Erzurum Oto Ekspertiz aracınızı inceledikten sonra garantili bir şekilde sizlere teslim eder. Garanti koşulları sayesinde ikinci el araç satın aldığınızda oto ekspertiz raporu dahilinde yer almayan bir sıkıntı ile karşılaştığınızda garanti kapsamına girer. Anlaşmaya göre değişkenlik gösteren garanti süreleri bulunmaktadır. Erzurum Oto Ekspertiz sizlere 1 aylık ve 1000Km kullanım garanti süresi sunar. Eğer 1 ay dolmadan 1000Km üzerine çıkılırsa garanti sonlanır ve araç normal kullanım sürecine girmiş olur. Ancak 1000Km dolmadan ve 1 ay içerisinde bir sorun ile karşılaşırsanız ekspertiz haklarınız devam eder ve aracınızı güvenle tekrar kontrole getirebilirsiniz.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Geçmişini bilmediğiniz aracı sigortalatmanız kendinizi güvene almanız için en iyi yollardan biridir. Erzurum Oto Ekspertiz tarafından sunulan oto ekspertiz raporu ile aracınızın geçmişi ne kadar ortaya dökülse de plan dışında yer alan durumlar için sigortalatmak en doğrusudur. Araçta sigorta kapsamında bir sıkıntı meydana gelirse eğer, sigorta şirketi ödemesini gerçekleştirerek karşılamaktadır. Sigorta dahilinde neler olduğunu yaptığınız anlaşmalar belirlemektedir. Bunun için oto ekspertiz firmasına başvurmanız en sağlıklı sonucu verecektir. Araç sigortası yaptırmak ileri dönemdeki olası sıkıntılarda yüksek ücretler ödemenizi engelleyerek ekonomik olarak da sizlere destek olacaktır.

Oto Ekspertiz Hizmetleri Nelerdir?

Erzurum Oto Ekspertiz sadece aracın aksanlarının doğru çalışıp çalışmadığına, değişeni olup olmadığına bakmaz. Bunlar haricinde araç trafiğe çıkabilir mi, HGS geçişleri, vergi borcu ve ceza sorgulama işlemlerini de gerçekleştirir. Aracın ben fiziksel hem de yasal olarak trafiğe uygun olup olmadığını kontrol eder. Oto ekspertiz belgesinde neler yer alır, nelere bakılır?

– Boya ekspertizi

– Motor ekspertizi

– Kaporta ekspertizi

– HGS Sorgulama

– TPC Sorgulama

– Vergi borcu sorgulama

– Fren testi

– Amortisör testi

– Süspansiyon testi

– İç ve Dış Kondisyon Ekspertiz Kontrolü

– Motor – Mekanik Sigortası

– Dinamometre Testi

– 5664 Tramer sorgulama

– PTT muayene kilometre sorgulama

 

Yapılacak tüm bu kontroller sayesinde araç genel durumu sorgulanır ve tüm geçmişi belgelenir.

Oto Ekspertizde Hangi Cihazlar Kullanılır?

Oto ekspertiz hizmetinde kullanılan araçlar sayesinde tüm işlemler kusursuz tamamlanır. Erzurum Oto Ekspertiz test için gerekli ortamları oluşturur ve uzman ekip tarafından insan gücünün yapmasının zor olacağı işlemleri hatasız bir şekilde tamamlar. Çıkan sonuçlar bilgisayara gönderilir ve oto ekspertiz raporu oluşturulur. Eksiksiz bir şekilde yer alan eksikler ve sorunlar kısa sürede tespit edilir.

– Fren testi cihazı

– Fren hidrolik testi cihazı

– Yanal kayma testi cihazı

– Arıza tespit cihazı

– Akü test cihazı

– Süspansiyon test cihazı

– Boya kalınlığı ölçüm cihazı

– Lastik dış derinlik ölçeri

– Kaporta ve boya testi cihazı

– Dinamometre

– Lift

– Lastik basınç hava saati

– Yönetim paneli

– Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar

Bu cihazlar sayesinde aracın sahip olduğu tüm değişenler ve hasarlar ortaya çıkar. Cihaz ölçümü ve uzman kadro tarafından güvenilir ve hızlı bir şekilde hazırlanır ve rapor şekillenmeye başlar.

Oto Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Erzurum Oto Ekspertiz hem alıcı hem de satıcıyı çok bekletmeden raporu 1 – 3 gün içerisinde hazırlamaktadır. Araç hasar tespit ve iş yoğunluğuna bağlı olarak bu süreçte farklılık yer almaktadır. Yapılan hasar tespit sonuçları sonrasında veriler bilgisayara aktarılır ve tarafsız bir şekilde aracın tüm detayları belgede yer eder. Oto ekspertiz araç sahibinin de bilgisi dışındaki sorunları ortaya çıkarır. Aracın ilk günden itibaren tüm geçmişi yer alır. Araç sahibinin de bilgisi dışında sorunlar olabileceği için araç alım işlemlerinde oto ekspertiz raporunun tarafsız ve güvenilir olması önemlidir. Gün sonunda alıcı aracı alıp almayacağına karar verir ve aldıktan sonra da ne ile karşılaşacağını bilir.

Oto Ekspertiz Raporu Nasıl Sorgulanır?

Gelişen teknoloji sayesinde Erzurum Oto Ekspertiz raporunuzu e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. e-Devlet hesabınıza giriş yapmanızın ardında “trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgulama” aramasını yapmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkar trafik poliçenize tıklayarak “detaylı bilgi” bölümünden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. “Hasar bilgileri” alanından tüm ayrıntıları ile oto ekspertiz raporunuzu hiçbir ücret ödemeden görebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oto ekspertiz raporunun eski olmaması dikkat edilmesi gereken ilk noktalar arasında yer almaktadır. Güncel olmayan bir rapor araç hakkında bilgileri doğru vermeyebilir. Çünkü raporun alındığı günden bugüne kadar araç trafiğe çıksa da çıkmasa da yeni sorunlar oluşmuş olabilir. Erzurum Oto Ekspertiz ayrıntılı ve güncel raporlar sunarak araç hakkındaki tüm ayrıntıları görebilmenizi sağlar. Sahip olduğu performansı ve herhangi bir değişeni olup olmadığını belgeleyerek sunar. Araç ekspertiz raporlarının güncellik süresi 3 gündür. Bundan dolayı aracı satın almaya karar verdiğiniz zaman bir oto ekspertize göstermeniz gerekmektedir. Eski ekspertiz raporu baz alınarak satın alma işlemi gerçekleştirilirse araçta çıkacak herhangi bir sorunun mesuliyeti artık alıcıdadır. Sahip olduğu sorunlar küçük ise bir şekilde sineye çekilebilir. Ancak sıkıntı motorda yer alıyorsa yüksek ücretli bakımların gerçekleşmesine neden olacaktır.

Ekspertiz Raporunun Hukuki Niteliği Var Mıdır?

Olası mağduriyetler ile karşılaşırsanız eğer ekspertiz raporlarını mahkemelerde delil olarak kullanabilirsiniz. Araç sahipleri, aracın değerinin düşmemesi için tanıdık oto ekspertizlere götürüp bazı sorunların üstünü kapatabilir. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi için Erzurum Oto Ekspertiz aracı değerinde satın almanız için tarafsız ve güvenilir belgeler sunmaktadır. Bu sayede alıcı mağdur olmaz ve can sıkıcı durumlar ile uğraşmadan güvenle satın alma işlemlerini tamamlayabilir.

Oto Ekspertiz Hizmeti Nasıl Yapılmaktadır?

Erzurum Oto Ekspertiz paketler dahilinde farklı kontrol işlemlerine sahiptir. Her paket içeriği farklı olsa da belli başlı işlemler ortaktır. Bu ortak işlemler güvenli sürüş, aracın çalışabilirliği ve trafiğe çıkıp çıkamayacağı hakkında bilgi verir.

– Araç, ekspertize öncelikle temiz getirilmelidir. Bu sayede boya kontrolleri sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Eğer araç yıkamadan getirilirse üzeri toz kaplı bir alanda boya kontrolü sağlıklı bir şekilde yapılamaz ve yanlış sonuçlar verir.

– Ana testler arasında güvenli sürüş için gelen ilk kontrol fren testidir. Tüm tekerlere eşit ve olması gereken fren gücünün gidip gitmediğine bakılır. Fren sıkma değerleri kontrol edilir ve araçta dengesizlik mevcut mu incelenir. Eğer eşit güç gitmiyorsa araç seyir halindeyken frene basıldığında savrulma meydana gelebilir ve bu da büyük kazalara neden olur.

– Fren kontrolleri sonrasında araçta en önemli noktalardan biri de motordur. Motor kondisyon testi gerçekleştirilir. Lift ile araç yerden yükseğe çıkarılır ve motor, metal aksanlar, şanzıman kontrolleri gerçekleştirilir. Yağ sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Eğer yağ sızdırması mevcut ise bu bilgi de rapora geçirilir.

– DYNO testi ile aracın sahip olduğu sınırlar kontrol edilir. Üretim aşamasında her aracın ulaşabildiği maksimum seviye vardır. Dyno testi ile aracın bu sınıra hala ulaşıp ulaşamadığına bakılır. Eğer ulaşamıyorsa bir yerde sorun, hasar var demektir. Bu sorun ve hasarın bulunması için ayrıntılı araştırma yapılır.

– En son olarak da el freni testi gerçekleştirilir. Tekerlek ile fren sistemi arasındaki ilişki kontrol edilir. Çalışabilirliğine bakılır. Yapılan tüm incelemeler sonrasında bütün veriler bilgisayara aktarılır. Bilgisayara yardımı ile belge haline getirildikten sonra ara sahibine rapor iletilir. Aracın sahip olduğu hasarlar varsa boyutları öğrenilir. Çıkan sonuca göre alıcı da araçta yer alan hasarlara göre yeni fiyat belirleyebilir ve aracı satın alıp almayacağı konusunda son kararını verir.

Experix Kurumsal Ekspertiz

Experix 1996 yılından günümüze oto ekspertizde kurumsal hizmet anlayışına sahiptir. Erzurum Oto Ekspertiz tarafından tarafsız ve güvenilir araç kontrolü ile otomobil sektöründeki yerini korumaktadır. Sizler de Experix ile yılların verdiği tecrübe ve işinde usta kişiler sayesinde bağımsız raporlara sahip olabilirsiniz. Gönül rahatlığı ile noter işlemlerinizi tamamlayabilir, aracınızda güvenli sürüş deneyimine kavuşabilirsiniz.