Oto Ekspertiz Nedir?

Araçların hasar durumlarını tespit eden kişilere oto ekspertiz denilmektedir. Dışarıdan kusurları fark edilmeyen araçların beyni ve elektronik aksamlarındaki arızlıların gözle görünmesi neredeyse imkânsızdır. Aracın geçmişte herhangi bir kazaya karışıp karışmadığını ya da herhangi bir eksiklik nedeniyle arıza vermesi ya da aracın geçmişteki hasar durumunu öğrenebilmek için aracı mutlaka oto ekspertize götürülmesi gerekmektedir. Bu noktada Girne Oto Ekspertiz bünyesindeki makine ve cihazların son teknolojik ürünü modern cihazlardan olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü firmamız oto ekspertiz sektöründe iddialı bir marka olsa da sizlere en iyi oto ekspertiz hizmeti verebilmek için her zaman yeniliklere her zaman açığız.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

2. el araç alım- satımı öncesinde uzman, kişiler ya da firmalar tarafından yapılan incelemeler ve analizler sonucunda araçların kusur oranlarının belgelendiği rapora ekspertiz (oto rapor) raporu denir. Araç oto ekspertiz işlemleri için firmamız web sitemizi kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Neden Gereklidir?

Oto ekspertiz raporu, alacağınız aracı güvenle kullanabilmeniz için gereklidir ve sadece maddi değil hayati önemde taşımaktadır. Bu nedenle araç alım ve satımlarda iki tarafında güvenliği için oto ekspertiz raporu mutlaka alınmalıdır. 2. El araç alım veya satım işlemlerinde veyahut kendi aracınızın motor ömrünü öğrenmek için mutlak süratle bir oto uzman incelemesine ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir ihtiyacınız doğduğunda firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Bu noktada sektöründe son derece kaliteli ve en iyi oto ekspertiz hizmeti veren firmamız bize getirilen araçların tüm kontrollerini büyük bir titizlikle yapıyoruz. Çünkü biz araç alacak kişilerin, araçlarındaki maddi kusurlar yüzünden sonradan üzülecekleri maddi kayıplar yaşamasını istemiyoruz. Son teknolojik alet ve makineler ve uzman ekibimiz ile araçlarının iç dış aksamını en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz. Müşteri memnuniyetine son derece önem veren firmamız hızlı, kaliteli ve en iyi oto ekspertiz hizmeti ile araçlarınızın muayenesini büyük bir titizlikle yapar. Araç oto ekspertiz işlemleri için firmamız web sitemizi kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs da Gazimağusa, Girne, Güzelyurt , İskele, Lefke, Lefkoşe ilçeleri bulunmaktadır. Girne de Oto Ekspertiz markası Experix En iyi hizmet kalitesi ile çalışmaktadır. Lefkoşe den sonra en büyük nüfusa sahip ilçede güvenle araçlarınızı alıp satabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

2.el araç alımı ve satımında mutlaka oto ekspertiz raporuna ihtiyaç duyulur. Ticaret Bakanlığınca yayınlanan kanunnameye göre oto raporunun geçerlilik süresi tam olarak üç gündür. Bu rapor araç satın alınmadan önceki son  üç güne aitse resmi belge olarak sayılmaktadır. (Kuzey Kıbrıs da Değişiklik gösterebilir) 4. Gününe ait ise belgenin hiçbir resmiyeti kalmamaktadır. Bu sebeple rapor alırken tüm işlemlerinin aynı gün ya da araç alımından bir gün önce yapılması gerekmektedir.

Neden Oto Ekspertiz Yapılmalıdır?

2. el araç satın alırken araca geriye dönük hangi işlemlerin yapıldığının ve araçtaki hasar durumun tespit edilebilmesi için mutlaka bir oto ekspertiz hizmetine ihtiyaç duyulur. Aracın dışarıdan görünümü dayanıklılık düzeyi, fiziksel uygunluğu, çalışması aracın daha önceden ne tür evrelerden geçtiği ve hasar durumu konusunda bilgi almak için yeterli değildir. İşte böyle zamanlarda ekspertizler firmaları tarafından araç gelişmiş ekipmanlarla detaylı testten geçirilir. Firmamızın hepsi kendi alanında uzman olan personellerimiz tarafından aracınız teknik ekipman ve cihazlarla yapılan bu kontroller sonrasında ve aracın genel durumu yorumlanır. Bu bilgiler tarafsız ve tamamıyla objektif bir şekilde müşteriye bir raporlama halinde sunulur. Bununla birlikte varsa araçtaki eksiklikler hakkında müşterilere detaylı bilgi verilir. Böylelikle araç alımı satımı sırasında iki taraf arasında oluşacak anlaşmazlıklar en başından engellenmiş olur. Firmamız ekspertiz alanında her zaman koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla hizmet vermektedir

Girne Oto Ekspertiz

Girne Oto Ekspertiz

2. El El Araba Alırken Neleri Kontrol Etmeli

2.El olarak araç satın alırken uzaman incelemesi yaptırmanın en büyük avantajı sonradan araçta meydana gelen hasarlar nedeniyle maddi kayıplar yaşamamanız olacaktır. Bu işlemleri yaptırmak istediğiniz zamanlarda  size en yakın Girne Oto Ekspertiz firması aradığınız da internet sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.

En Sık Görülen Oto Ekspertiz Hataları

2. el Araç satın alırken yapılan en sık görülen hatalardan biride aracı satan kişinin sizi kendi tanıdığı oto ekspertize götürmek istemesidir. Bunun altında yatan neden bilinse de çoğu zaman gözden kaçar. Bunu en önemli sebeplerden biride aracı size satacak olan kişinin sizi götürdüğü oto ekspertiz ile önceden anlaşmış olmasıdır. Tabi bu araçta mevcut olan hasarların ekspertiz raporunda yazılmasını istememesinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda gittiğiniz oto ekspertiz firması satın alacağınız araçla ilgili hasar olmadığına dair bir rapor verilecektir. Bilhassa satın almak istediğiniz araç piyasadaki satış fiyatının altında ise, bu konuda daha uyanık davranmanız ve bunun altında yatan nedeni bulmanız gerekir. Büyük bir olasılıkla bunun en büyük nedeni aracın hasarlı olmasından dolayı piyasanın altında düşük fiyata satılmak istenmesidir. Bu nedenle aracınızı kontrol edeceğiniz oto ekspertizi mutlaka daha önceden kendiniz araştırılmalısınız. Yine aynı şekilde kazaya karışmış araçlarda bunun ekspertiz raporunda yer almaması, plaka değiştirilmesi, aracın kilometresi ve araç arıza tespit cihazının ayarları ile oynanması gibi hileler bazı oto ekspertizler tarafından sıklıkla kullanılır. Bu sebepten ötürü İkinci el araç alım satımında tarafsız ve objektif şekilde hizmet sunmayı kendisine bir görev edinmiş olan Girne Oto Ekspertiz firmamızı tercih edebilirsiniz. Firma olarak uzman oto inceleme kadromuzla araçlarınızın teknik sorunlarını inceleyip analiz yapıyoruz.  Son teknoloji ekipmanlar ile profesyonel ekibimiz,  araçta yaptığı incelemeler sonucunda raporlu sunumları ile müşterilerine en  kaliteli ve en iyi ekspertiz hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiştir.

Oto Ekspertiz Raporu Nasıl Çıkar?

Araç bilgisayarlı test cihazlarına bağlayarak gerekli tüm kontrolleri sağlanır. Oto ekspertiz raporu üzerinden 2. El araç alabilmek için firmamıza doğrudan web sitesi üzerinden  başvurarak ulaşarak rapor temin raporu için randevu alabilirsiniz. Bilgisayarlı test cihazları ile araçla ilgili gerekli tüm kontrolleri sağlayan ekibimiz araçta algılanan hasarları raporlar ile doğrularlar. Bu noktada En iyi oto ekspertiz firmaları arasındaki firmamız alıcı ile satıcı arasında güven bağı oluşması için uğraşırlar. Bu statükoda araçla ilgili gereken tüm testleri yaptıktan sonra müşteri ile ilgili alışverişten kaynaklanan diğer problemlerden sorumlu tutulamazlar. Oto Ekspertiz raporu satın alındıktan sonra verilen ücretin iadesi yapılmamaktadır. Firmamız güvencesi ile satın alacağınız oto rapor sayesinde aracınızın piyasa değerinde alınıp satılmasında size büyük bir kolaylık sağlar. . Girne Oto Ekspertiz işlemlerimiz hakkında bilgi almak için firmamızın web sitemizi kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Neden Girne Oto Ekspertizi Tercih Etmelisiniz?

Oto ekspertiz hizmetini en iyi fiyat garantisi ile sunan firmamızı tercih ederek ikinci el aracınızı araçlarınızın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada yazımızın üst paragrafında da belirttiğimiz üzere son teknolojik makine ve uzman ekibimiz ikinci el araçlarınızın ekspertizini titizlikle yapmaktadır. En iyi oto ekspertiz firmalarının arasında yer alan firmamız aracınızın tüm sistemlerinin,  kontrollerini yapar. Araçta sonradan meydana gelebilecek olası hasar ve sorunları titizlikle raporlayarak sizlere güvenli sürüş imkânı sunmaktadır.  Sizde ikinci el araç alım satım işlemleriniz de veya kendi araçlarınızın oto uzman incelemesine ihtiyaç duyarsınız firmamıza başvura bilirsiniz.

Girne Oto Ekspertiz Fiyatları 2022

Oto ekspertiz fiyatları her firma yaptığı işlemlerin kapsamında kendi ücret tarifesini uygulamaktadır.  Bu nedenle de Oto ekspertiz fiyatları firmadan firmaya değişkenlik gösterebilmektedir. Aracınızda yapılacak test ve kontroller sonucu oto ekspertiz firmamız size fiyat bilgisi sunulacaktır. En iyi oto ekspertiz firmaları arasında kendisine yer edinen firmamızın İndirimli Girne Oto Ekspertiz Fiyatları 2022 için web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek, almak istediğiniz oto ekspertiz hizmeti ile ilgili araç ve konum bilgisi vermek yeterli olacaktır.

Garantili Girne Oto Ekspertiz Hizmetlerimiz

Girne’de faaliyetlerine başlayan firmamız yılların bize vermiş olduğu deneyimle garantili, ekspertiz hizmeti vermektedir. Sizde güvenli otomobil alım satımı yapmak istiyorsanız size bir telefon kadar uzak mesafedeyiz. Son teknoloji cihazlarla ve uzman ekibimizle kontrol ettiğimiz araçların ekspertiz raporlarıyla kapsamlı bir şekilde hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Firmamızın güvencesinde oto ekspertiz işlemine alınan araçlar, kapsamlı bir şekilde incelemeye tabi tutulur. Firmamız tarafından alacağınız ekspertiz hizmetler şunlardır;

  • Alt kontrol testimotor, vites, diferansiyel, balata, fren, elektromotor, amortisör, aks, burç, pim, rot, kompresörler, hortum ve egzozu kapsayan alt ekspertiz parçaları  uzman ekibimiz tarafından dikkatli bir şekilde incelenir.
  • Dış kondisyon testi: Kapılar lambalar, lastikler, aynalar, farlar gibi yardımcı elemanları içeren aracın dış kondisyonunu kapsayan detaylı incelemeler yapılır.
  • Araç motor aksamı test kontrolü:  araç kaporta ve motor aksamı tümüyle test kontrolünden geçirilir.
  • Aracın iç kontrol testi: elektronik elamanlar ve ısıtma sistemleri incelenmesi yapılır. Bu işlemin ardından fren testi ve üst düzey yol tutuş performans testi yapılır.
  • Araç beyin elektroniklerinin testi: araç beyin elektroniklerinin tam kapsamlı kontrolleri yapılır.
  • Hasar dosya kontrolü ile ilgili gerekli tüm kontroller yapılarak güveni bir şekilde araç ekspertiz raporu hazırlanır.

Girne Oto Ekspertiz

İnegöl Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1500 lira arasında değişmektedir.

Girne Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Girne Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Girne oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Girne Oto Ekspertiz Notere Sadece 100 Metre Yürüme Mesafesindedir.