HYUNDAI SUV Modelleri ile birlikte müşterilerin karşısına çıkıyor. Dört farklı SUV modeli ile beraber müşteriler istedikleri aracı seçebiliyor. Otomotiv sektörü, her geçen gün gelişen ve daha iyiye giden bir alan olmakta. Bu alanda yapılan pek çok gelişme otomobillerin daha verimli hale gelmesini sağlıyor. 20. yüzyılda oldukça ilkel olan otomobiller 21. yüzyılda daha modern ve daha donanımlı bir şekilde müşterilerin önüne sunuluyor. Bu işte yıllardır var olan HYUNDAI markası da yeni teknolojileri kullanarak özellikle güvenliğe önem göstererek araç modelleri geliştiriyor. Firmanın geliştirmiş olduğu SUV araçlar arasında BAYON, KONA, yeni TUCSON ve yeni Santa FE hibrit modeli bulunuyor. Bu konuda siz değerli kullanıcılarımız için bu modellerin teknik detaylarından söz ediyor olacağız.

HYUNDAI SUV Modelleri

HYUNDAI SUV Modelleri

HYUNDAI SUV Modelleri

BAYON

HYUNDAI’nin modellerinden birisi olan BAYON, göz alıcı tasarımıyla ön plana çıkıyor. Belirgin çizgilere sahip olan bu model, estetik konusunda kendini kanıtlamış durumda. Şık bir görünüme sahip olan HYUNDAI BAYON, ödüllü SUV mimarisi ile birlikte farklı bir tasarıma imza atıyor. Firmanın geliştirmiş olduğu bu model, genişliği ile birlikte geniş ailelerin vazgeçilmezlerinden birisi olurken aracın ön kısmında ok biçiminde yer alan farlar farklı bir hava katıyor. Bunun yanı sıra ön kısımda bulunan ince LED gündüz farları araca benzersiz bir görünüm katarken aracın ızgara kısmı da özenle geliştirilmiş durumda. Güçlü kompakt SUV tasarımına ev sahipliği yapan BAYON, çift renkli şık alaşım jantlara sahip olarak da kullanıcılarını karşılıyor.

HYUNDAI SUV modelleri arasında yer alan BAYON modelinin arka kısmını incelediğimizde ok tasarımını içeren LED farlara sahip olduğu görülüyor. Kırmızı renkli bu farlar, aracın tasarımını güzelleştirirken bagaj kısmının estetik tasarımı da birçok müşteriyi memnun etmiş durumda. İçerisi geniş ve ferah olan bu model, güzel bir aydınlatmaya sahip. Sportif yapıya sahip dört kollu direksiyonu bünyesinde barındıran BAYON modeli, direksiyon simidinde yer alan pek çok fonksiyonel tuş sayesinde aracın denetiminin şoför tarafından hızlıca ele alınmasını sağlıyor. Aracın iç kısmında yer alan bir diğer özellik geniş bir multimedya ekranı barındırıyor olması. Bu ekran sayesinde pek çok şey mümkün hale gelirken araç hakkında bilgi almak da mümkün oluyor. Bunun yanı sıra direksiyonun arkasında bulunan dijital gösterge paneli araç ile ilgili önemli bilgiler sağlıyor.

Araçta yer alan özellikler arasında gece yolculuklarında loş ve renkli bir ortam katacak olan yerden sağlanan hafif mavi ışıklar olmakta. Mavi LED aydınlatmaya sahip olan bu sistem, geceleri farklı ve keyifli bir atmosferin içerisine girilmesini sağlıyor. Bununla beraber koltuklar da özenli bir şekilde geliştirilmiş durumda. Her bir koltuk yolcunun refah içerisinde konforlu bir şekilde oturmasını sağlayacak şekilde dizayn edildi. Geniş bagaj kapasitesine sahip olan BAYON modelinde şerit takip sistemi, şeritte kalma asistanı ve ön çarpışma önleme asistanı gibi güvenlik özellikleri de bulunuyor. Bu sayede yolculuğun daha güvenli ve daha konforlu geçmesi mümkün oluyor.

HYUNDAI SUV Modelleri

HYUNDAI SUV Modelleri

KONA

HYUNDAI SUV modelleri arasında markanın bir diğer modeli olan KONA modeli karşımıza çıkıyor olmakta. KONA siyah, mavi, beyaz, kırmızı ve gri gibi pek çok renk tonuna sahip olarak müşterilerini karşılıyor. 16 inç alaşım jant ile birlikte gelen bu model, koruma plakası özelliğiyle birlikte aerodinamik bir hava akışı sağlıyor. Otomobili yandan incelediğimizde sportif bir görünüme sahip olduğu ön plana çıkıyor. Keskin bir gövdeye ev sahipliği yapan bu model, plastik bir çamurluk ile estetik bir görünüm katmayı başarıyor. Otomobile arka taraftan baktığımızda şık far tasarımları, plaka kısmının içe doğru olması ve bagaj kapısının muazzam detayı müşterileri karşılıyor.

200 nanometre tork gücüne sahip olan ve HYUNDAI SUV modelleri arasında belirtilen bu model 1.6 T-GDi benzinli motoru içerisinde bulunduruyor. Bunun yanı sıra U 1.6 dizel motor seçeneği de bulunan KONA, 48 voltluk hafif hibrit sistem ile birlikte de bizleri karşılıyor olmakta. Hibrit sistemin gücünden faydalanan bu model, enerji ve yakıt verimliliğini sağlayarak daha tasarruflu bir kullanım sunuyor. Ön çarpışma önleme yardımcısı ve şerit takip yardımı gibi güvenlik seçeneklerine sahip olan model güvenlik konusunda da insanlara başarılı bir performans vaat ediyor.

HYUNDAI SUV Modelleri

HYUNDAI SUV Modelleri

Yeni TUCSON

TUCSON modeli de HYUNDAI SUV modelleri arasında yer alan bir diğer model olarak bizlerin önüne çıkıyor. 18 inç alaşım janta sahip olan bu araçlar pek çok renk seçeneği ile birlikte kullanıcıların önüne çıkıyor. Şık jantlara sahip olan modeller dış tasarımının etkileyiciliğinin yanı sıra iç dekorasyonuyla da kullanıcıların ilgisini çekmiş durumda. Aracın iç tasarımını incelediğimizde karşımıza çıkan etkili özellikler arasında geniş bir bagaja sahip oluşu yer alıyor. Arka koltuğun katlanması ile beraber daha büyük eşyaların yerleştirilmesi mümkün olurken bununla birlikte arka kısma yatak yerleştirip yatmak da sürücü ve yolcuların tercih edebileceği bir durum olabilir. Çünkü aracın arka kısmı oldukça geniş.

HYUNDAI SUV modelleri arasında bulunan yeni nesil TUCSON hakkında bilinmesi gereken daha pek çok şey var. 265 nanometre ve 320 nanometre olmak üzere iki farklı motor seçeneğine sahip olan TUCSON, elektronik vites paneline ev sahipliği yapıyor. Elektronik vites paneli sayesinde kolaylıkla vites atmak imkanlı hale geliyor. Araçta bulunan sürüş modu ise kullanıcının uygun bir mod seçerek daha iyi ve keyifli sürüş yapmasını sağlıyor. Ön çarpışma önleme asistanı, şerit takip asistanı, kör nokta çarpışma önleme, kör nokta görüntüleme ve çevre görüş sistemi gibi güvenlik teknolojileriyle araçtaki insanların güvenliğini düşünen HYUNDAI, sorunsuz bir yolculuğu mümkün hale getirmede etkili olmaya çalışıyor.

Experix 1 5

Yeni SANTA FE Hibrit

HYUNDAI SUV modelleri arasında kendini gösteren SANTA FE Hibrit modeli, yakıt verimliliğini üst düzeye çıkarmak için bulunuyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olan bu model, 19 inç alaşım jantları içerisinde barındırıyor. İster ön olsun ister arka olsun ister yan kısımlar olsun her bir tarafının özenle geliştirilmiş olduğu bu aracın ihtişamlı görünümü çevredeki insanların da ilgisini çekecek cinsten.

Aracın iç tasarımını incelediğimizde standart araçlarda olduğu gibi 4 koltuğun yerine 6 koltuğun bulunduğu görülüyor. Bu da aracın daha geniş aileler için uygun şekilde tasarlandığını gösteriyor. Dört farklı koltuk rengi seçeneğine sahip olan modelin koltukları deri olarak kaplanmış durumda. Akıllı bagaj kapağına sahip olan SANTA Fe Hibrit, farklı şekillerde yerleşim düzenine de sahip olabiliyor. Örneğin arka koltuklar kaplanıp geniş bir bagaj alanı elde edilebiliyor.

HYUNDAI SUV modelleri arasında yer alan SANTA FE Hibrit, performansıyla da ön plana çıkan bir araç oluyor. 1.6 T-GDi turbo hibrit motora sahip olan bu model 265 nanometre tork gücüne ulaşabiliyor. Farklı sürüş modları ile birlikte en iyi sürüş deneyimini sunma keyfini ön planda tutan bu model, dört çekişli sisteme sahip. Modelin sunduğu bazı güvenlik teknolojileri arasında kör nokta çarpışma önleme sistemi, güvenlik çıkış asistanı, kör nokta görüntüleme sistemi ve güvenli elektrikli cam yer alıyor.

Okuyunuz: Experix Oto Ekspertiz