cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

İstanbul
Tahtakale Bayi

Yetkili : Cüneyt Temellioğlu
Adres: Tahtakale, Açelya Sokağı No:7,
Avcılar / İstanbul
Tel: 0507 317 71 91
Çağrı Merkezi: 444 02 26
cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

İstanbul
Avcılar Bayi

Yetkili : Sinan Sandıkçı
Adres: Üniversite, Şehit Doğançabuk sokak NO:4, 34320 Avcılar/İstanbul
Tel: 0532 424 98 12
Çağrı Merkezi: 444 02 26

İstanbul Oto Ekspertiz

İstanbul’da araba satım alımı gerçekleştirirken aranan İstanbul oto ekspertiz, çeşitli araç incelemelerinde sizlere yardımcı olurlar. İstanbul gibi büyük bir şehirde birçok İstanbul oto ekspertiz firması bulunur. Bunlar arasında seçim yapmak gerekir. Bu seçim esnasında fiyat paket içeriği uyumuna bakmalıyız. Paketlerdeki hizmetler farklılıklar gösterebilir bunlara oranla fiyat da değişkenlik gösterebilir. İstanbul içi araç alım satımlarda İstanbul oto ekspertizleri çok duyulur. İstanbul oto ekspertizlerini kullanarak araç alım satımları daha güvenli hale gelir. 

Oto Ekspertiz Nedir?

Araç muayenesi olarak söyleyebileceğimiz ekspertiz aracımızın geçmişi hakkında bize uzmanları tarafından bilgi verir. Bu bilgiler aracımızın yaşı, aracın daha önceden aldığı hasarlar, HGS geçişleri gibi birçok bilgidir. Bu bilgiler sonucunda araç satışı gerçekleşirken istenen fiyat belli olur. Ayrıca araç sahibinin size söylemediği geçmiş bilgilere de ulaşabilirsiniz. Bu sayede dolandırılma riskiniz en aza iner. Aracınızı sadece alım satım esnasında değil normal İstanbul trafiğinde yapacağınız bir trafik kazası ile aldığı darbenin tespitinde de kullanılabilir. Alınan hasar dış tarafta gibi gözükse de iç taraflara da bu hasar yansımış olabilir. En basitinden fren sisteminize gelen bir darbe ile aracınızın bir tanesi freninin daha az çalışması aracınızın savrulmasına sebebiyet verebilir.

Istanbul Oto Ekspertiz

İstanbul Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Fiyatları

Firmadan firmaya birçok hizmet paketi vardır. Bu paketlerin içeriğinde de birçok hizmet bulunmaktadır. Her paket farklı içeriğe sahip olup firmadan firmaya değişkenlik gösteren paketlerde vardır. Bu paketler ile sizlerde kendi bütçenize en uygun ekspertiz hizmetini alabileceksiniz. Ancak her paket içerisinde aradığınız hizmet olmayabilir bu nedenle ek ödeme yapmanız gerekebilir. Bu fiyat karşılaştırmasını farklı firmalar ile de yapmanızı tavsiye ederiz. Farklı firmalar aynı hizmeti daha uyguna verebiliyor. Aynı hizmetten farklı bir firmaya daha fazla kâr bırakarak yüksek ücret ödeyebilirsiniz. Bu gibi nedenlerden dolayı önceliğiniz internet üzerinde araştırma yaparak paketleri incelemektir. Ayrıca incelediğiniz sitede iletişim bilgilerini kullanarak firmalar ile iletişime geçebilir aklınıza takılanları sorabilirsiniz.

Ayrıca fiyat listesinin güncel olduğunu sorgulamanız tavsiyemizdir. Web sitelerini güncelleyemeyen bir firmaya denk gelmişi olma ihtimalinize karşın aracınızı ekspertize götürdüğünüzde farklı bir ücretle karşılaşmak istemezsiniz. Ancak ortalama olarak alacağınız hizmete yönelik bu fiyatlar 300-2000 TL arasında değişmektedir. Fiyat aralığının fazla olmasının sebebi bahsettiğimiz gibi firmaların farklı paketler ile karşınıza çıkmasıdır.

Oto Ekspertiz Paketleri

İstanbul oto ekspertiz paketleri araştırması yapan bir kişinin araştırması gereken bir diğer şey ise oto ekspertiz paketleridir. Bu paketlerin içeriği hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu bilgiler doğrultusunda aracınızı ekspertiz hizmetine verebilirsiniz. Ancak sizlere buradan belli başlı paketler vardır, bu paketi alırsanız bu hizmetten faydalanabilirsiniz gibi şeyler söylemek doğru olmayacaktır. Bu paketler firmadan firmaya değişkenlik gösterdiğinden farklı hizmetleri farklı fiyatlara almanız mümkün olacaktır. Lüks bir ekspertiz firmasından alacağınız lüks bir paket ile sizi havaalanından karşılayıp alacağınız araca hatta notere kadar götüren paketler olduğu gibi sizin arabanızı firmalarına teslim etmeniz doğrultusunda en düşük fiyat ile standart hizmetleri sunabilirler.

Ayrıca gezer ekspertiz hizmetiyle firma çalışanları aracınızın yanına kendileri geliri incelemeyi aracınızın bulunduğu konumdan yapar, raporu öyle sunabilirler. Sizlere ise fiyat olarak bu paketler 300-2000 TL arası yansıyabilir. Bu paketler içerisinde aşağıdaki hizmetler bulunabilir. Ancak verilen hizmetler paketten pakete göre eksilip azalabilir. Bu nedenle almak istediğiniz paketi iyi incelemeli fiyat konusunda doğru bir araştırma yapmalısınız. Aşağıdaki listede neredeyse tüm hizmetleri bulabilirsiniz. En lüks pakette ise hemen hemen hepsi olduğu hatta aşağıdaki listenin eksik bile olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul oto ekspertizi arayan kişiler sadece aracın donanım performansı hakkında bilgi edineceğini düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Aşağıdaki listede belirtildiği gibi araçların kilometre sorgulaması, HGS geçişleri, Vergi borcu sorgulaması, ceza sorgulaması gibi trafiğe çıkmasına engel olabilecek çeşitli verilere de ulaşabilirler.

 • Motor Ekspertizi
 • Kaporta Ekspertizi
 • Boya Ekspertizi
 • 5664 Tramer sorgulama
 • OBD Testi
 • Dinamometre Testi
 • PTT Muayene kilometre sorgulama
 • HGS Geçiş sorgulama
 • TPC ceza sorgulama
 • Vergi Borcu sorgulama
 • Test Hattı
 • Fren Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Test
 • Amortisör Testi
 • Dış Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • İç Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • Motor-Mekanik Sigortası
 • Airbag Kontrolü

Bu paketleri tercih ederken her ne kadar sizin seçiminiz dahi olsa hizmetlerin garantili ve sigortalı olmasını talep etmenizi tavsiye ederiz. Ödeme yaptığınız zaman bunun geçici bir hizmet olarak kalmamasını sağlamalı ödediğiniz ücretin hakkını almalısınız. Bu sayede bir tık daha fazla ödeyerek daha fazla maliyet oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Istanbul Oto Ekspertiz

İstanbul Oto Ekspertiz

Oto Ekspertizde İncelenen Yerler

İstanbul oto ekspertizi hizmeti arayan bir kimse aracının hangi bölmelerinin incelendiğini bilmek isteyebilir. Bu sayede hem araç hakkında bilgisi artacaktır. Hem de ekspertizde çıkacak sorunlar hakkında az da olsa fikir sahibi olabilecektir. Oto ekspertiz ile aracın çeşitli kısımları yetkili uzmanlar tarafından incelenir. Genelde makineler kullanılır. Bu sayede hata payı en aza çekilir. Aracımızın dış boyasına, amortisörlerine, şanzımanına, yağ kaçağına, fren sistemine, el frenine, aracın beyin kısmındaki kodlamalara bakılır. Bu sayede aracımızın ne tarafında hasar olduğu tespit edilir. Tespit edilen hasar ekspertiz yaptıran kişiye bildirilir.

Kurumsal Oto Ekspertiz Nedir?

İstanbul içerisinde İstanbul oto ekspertiz arayan kişilerin başvuracağı oto ekspertizlerin kurumsal olması daha avantajlıdır. Bu avantajlardan birisi eğer çalışmak istediğimiz firmanın birçok bayisi olmasıdır. Bu sebeple kendimize en yakın olanı tercih edebiliriz. Ayrıca kurumsal firmalarda olası sorunlarda karşımıza alabileceğimiz birilerinin olması daha mümkün. Çünkü daha resmi çalışan firmalar müşterileri ile daha iyi ilişki kurabilmek için onlarla görüşen çalışanlar ayarlamış olurlar genelde. Bu nedenle olası sorunlarımız daha hızlı çözüme kavuşur. Kurumsal oto ekspertizlerin daha güvenilir olması da yadsınamaz. Çünkü karşımıza aldığımız kişinin herhangi bir durumda bize vereceği bilgiler daha resmi ve detaylı bir şekilde incelenmiş olup tarafınıza öyle iletilir. İnternet üzerinden kurumsal firmalar hakkında bilgi almanız daha da kolaydır. Web sitelerini güncel tutar, güzel dizayna sahip olurlar.

Bu web siteleri aracılığıyla sizlerde detaylı bir şekilde ekspertiz paketleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Olası durumlarda iletişime geçebilmek çok kolaydır. Web sitelerinde bulunan cep telefonunu tuşlamanız yeterlidir. Ayrıca web sitelerinden paket-fiyat bilgilerine ulaşmanız sizin diğer firmalar ile olan kıyaslamanızı çok daha kolay hale getirecektir. Diğer firmalar ile yapılacak olan bu kıyaslama sizin bütçenizi korumaya yöneliktir. Aynı hizmeti daha ucuza alabilecek iken farklı bir firmada daha fazla para vererek almak istemezsiniz.

Garantili Oto Ekspertiz

İstanbul oto ekspertiz hizmeti arayan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise aracın ekspertizi sonrası incelenen malzemelerin garantili bir şekilde teslim edilmesidir. Bu garanti koşulları sayesinde 2. El aracı kullananların herhangi mekanik parçayı dert etmelerine gerek kalmayacaktır. Garanti süresi değişken olup genelde 1 aylık bir garanti hizmeti sunmaktadırlar. Bu hizmet 1 aydan önce 1000 km kullanımı daha önce gerçekleşirse 1 ay dolmadan 1000 km yolculuğun sonunda garanti sonlanır. Ancak bu süre ve yol uzunluğu firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir bunu unutmayın. Aracınızı aldığınız ilk ay malzemenin bozuk çıkma problemini yaşamayacaksınızdır. Zamanla araç eskiyeceği için 1 ay sonrasında normal kullanıma geçecektir.

Sigortalı Oto Ekspertiz

İstanbul oto ekspertiz işlemi sonrasında bazı kısımları sigortalatmak gerekir. Çünkü aracınızın 2. El olması geçmişini bilmediğimiz anlamına gelir. Bu geçmiş her ne kadar ekspertiz işlemi sırasında ortaya dökülse de olası durumlar için sigortalatmak en doğrusudur. Aracımızın sigortalattığımız malzemesinde sigorta kapsamında herhangi bir problem meydana gelirse bu problemi sigorta şirketi ödeme yaparak karşılayabilir. Ancak sigorta kapsamı hakkında detaylı bilgi için oto ekspertiz firmasına başvurmanız tavsiye edilir. Küçük bir ödenek ile geçmişini bilmediğiniz aracın sigortasını yaptırmak ilerleyen dönemlerde sizin için ekonomik problemleri engelleyecektir.

Oto Ekspertizde Hangi Araçlar Kullanılır?

Aracımızı teslim ettiğimiz firmada ekspertiz işlemlerinde belli başlı araçları kullanır. Bu araçlar aracımızın yerden yükselmesini veya çeşitli testlerin yapılmasını sağlar. İnsanların yapmayacağı testleri araçlar hatasız bir şekilde test ederek aracın hasarlarını tespit eder. Ayrıca kullanımları çok kolaydır. İnsanların yapamayacağı işleri çok kısa sürede yapabilirler.

 • Akü Test Cihazı
 • Arıza Tespit Cihazı
 • Fren Testi Cihazı
 • Yanal Kayma Testi Cihazı
 • Süspansiyon Test Cihazı
 • Kaporta ve Boya Test Cihazı
 • Fren Hidrolik Testi Cihazı
 • Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz
 • Lastik Dış Derinlik Ölçeri
 • Lastik Basınç Hava Saati
 • Lift
 • Yönetim Paneli
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
 • Dinamometre

Bu araçların her biri farklı işlevlerde aracımızdaki hasar tespitinde kullanılır. En hızlı, en kolay, en doğru ölçümler bu araçlar ile yapılır.

Oto Ekspertiz İşlemi Nasıl Yapılır?

İstanbul oto ekspertiz hizmeti arayan kişilerin bilmesi gereken bir diğer husus bu ekspertiz işleminin nasıl yapıldığıdır. Aslında her ekspertiz işlemi alınan hizmet paketine göre farklı yapılsa da standart olan belli başlı işlemler vardır.

 • Boya tespiti için araçlarımızı ekspertize temiz götürmeliyiz. Çünkü kirli gelen arabalarda toz toprağın boya tespitine engeli kaçınılmazdır. Araç sahipleri mümkünse yıkatıp getirmesi hem araç satarken alıcının gözüne güzel gözükmesini sağlar hem de aracın boya tespitinde sorunlar oluşmaz.
 • İlk yapılacak test fren testidir. Bu test sonucunda hasarlı olan fren tespit edilir. 4 tekerde de eşit fren gücü uygulanması gerekir. Aksi takdirde araç fren kullanımında savrulabilir. Sağa veya sola çekebilir. Fren sıkma değerleri eksperler tarafından makineler ile ölçülüp değerlendirilir.
 • İkinci test ise motor kondisyonudur. Bu test ile araç lift ile yükseğe kaldırılır. Şanzıman, motor, metal aksanlarda hasar; yağ sızıntısı gibi çeşitli sızıntılar olup olmadığı incelenir. Olası hatalar tespit edilerek belgelenir. Bundan sonra ise araca dyno testi uygulanır. Bu test ile aracın sınırları zorlanır. Alabileceği en büyük hızda gidercesine zorlanır. Olası hasar sonucu araç çıkması gereken en üst seviyeye çıkamayabilir. Bu durumda araçtaki sorun detaylıca aranır.
 • Son test ise el freni testidir. Aracın el freni sisteminin çalışıp çalışmadığı, tekerlek fren sistemi ilişkisi ve bunların hesaplamaları yapılır.
 • En son tüm veriler bilgisayar üzerinde birleştirilir ve tek evraka dönüştürülür. Herhangi bir hasar çıkması durumunda ekspertiz başvurucusuna durum iletilir. Araçta çıkabilecek ek hasarlar sonucu alıcı vazgeçebilir veya araç fiyatında düşme talep edebilir. Araç ekspertiz hizmetini ekspertiz talep eden kişi ödeyecektir. Yani ekspertizi talep eden alıcı ödeme yapacaktır. Bu işlemlerden sonra araç ekspertizden çıkabilir.
Ekspertiz Sonrası Rapor Kaç Günde Çıkar?

Araç satış işlemleri için gereken ekspertiz raporu 1-3 iş günü içerisinde hazırlanır. Raporda aracın tüm detayları, geçmişi ortaya çıktığı için araç talipleri bu rapora göre arabayı almak isteyip istemediğine karar verebilir. Araba kafasına yatan kişi notere giderek alım-satım işlemlerini gerçekleştirebilir.

İstanbul, Oto, Ekspertiz, İstanbul Computest Oto Ekspertiz, İstanbul Ekspertiz, Dyno Test, İstanbul Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Ekspertiz Fiyatları, İstanbul Oto Expertiz, İstanbul Oto Check Up, İstanbul Oto Test, İstanbul Dinamometre 4 Çeker, İstanbul Oto Ekspertiz Yapan Yerler, İstanbul Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, İstanbul , İstanbul Mobil Oto Ekspertiz, İstanbul Mobil Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, İstanbul Mobil Oto Expertiz, İstanbul Mobil Oto Check Up, İstanbul Oto Test, İstanbul Mobil Dinamometre 4 Çeker, İstanbul Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, İstanbul Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil İstanbul , İstanbul Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Ekspertiz Fiyatları, İstanbul Oto Expertiz, İstanbul Oto Check Up, İstanbul Oto Test, İstanbul Dinamometre 4 Çeker, İstanbul Oto Ekspertiz Yapan Yerler, İstanbul Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, İstanbul , İstanbul Mobil Oto Ekspertiz, İstanbul Mobil Oto Ekspertiz, İstanbul Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, İstanbul Mobil Oto Expertiz, İstanbul Airbag Kontrol, İstanbul Conta test, İstanbul airbag bakan ekspertiz, İstanbul oto ekspertiz Yorum, İstanbul oto Ekspertiz Tavsiye, experix İstanbul, kurumsal oto ekspertiz İstanbul, garantili oto ekspertiz İstanbul, sigortalı oto ekspertiz İstanbul, tse belgeli oto ekspertiz İstanbul, esenyurt oto ekspertiz, maltepe oto ekspertiz, ümraniye oto ekspertiz, kadıköy oto ekspertiz, pendik oto ekspertiz, kaynarca oto ekspertiz, beylikdüzü oto ekspertiz, bakırköy oto ekspertiz, sancaktepe oto ekspertiz