Canlı Konuş
Yol Tarifi

İvedik Oto Ekspertiz

İvedik Oto ekspertiz firmaları , ikinci el taşıtların incelenmesi, geçmiş hasar kayıtlarına bakılması, kaza ve gelecekteki durumunun belirlenmesi için bazı işlemlerin yapıldığı servislerdir. Bu servislere taşıt alım satım prosedürleri esnasında başvuruda bulunulmaktadır. Taşıt satmayı veya satın almayı düşünen kişiler satışa işlemleri öncesinde İvedik Oto Ekspertiz servislerine, taşıtları götürerek ;taşıtın durumunu ortaya koymak amacı ile birtakım testler uygulamaktadır .

Bu kontrollerin sonucunda da düzenlenen oto ekspertiz raporunda taşıtın ne durumda olduğu ortaya çıkartılmaktadır. Dolayısı ile de taşıtların kusurlu , aşınma durumu, motoru, elektronik sistemleri gibi çok önemli kısımları hakkında tüm ayrıntılar ortaya konur. Satın alınacak olan İvedik Oto Ekspertiz raporu öncesinde; kişiler isterse kusurların giderilmesi hususunda talepte bulunabilir ve de bu durum İvedik Oto ekspertiz raporunun puanının artmasında katkı sağlayabilir.

Bunun yanında ayrıca taşıt alacak olan kişiler de aynı işlemleri alacağı taşıtlar için uygulanma sağlanabilir . Yapılmakta olan bu kontrollerin sonucunda da taşıtların ne durumda olduğunu ortaya çıkaran bu rapor ile alıcı, alıp almama konusunda da kararını veya taşıta ne kadar fiyat ödemesi konusu da açıklığa kavuşmuş olacaktır. İvedik Oto Ekspertiz servisleri hem alıcılara hem de satıcılara eşit olarak tarafsız olmak zorundadır. Böylelikle de hiçbir tarafta kötü bir mağduriyet yaşamayacaktır.

İvedik Oto Ekspertiz hizmetin İvedik ilimizin her yerinde verilebilir olması da bir ekspertiz servisi hizmetinin alınması için oldukça önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır . Bu açıdan ülkemizin İvedik’de bulunan taşıtlar için de ekspertiz hizmeti vermekte olan Oto Ekspertiz hizmetlerinde , istenilen taşıtın incelenmesi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Beğenilen taşıtlarla ilgili olarak bilgilerin verilmesi ve de randevu alınması halinde İvedik Oto Ekspertiz ekipleri İvedik’de yer alan araçların her türlü kontrolünü gerçekleştirerek sizlere oto ekspertiz raporu hazırlayacaktır.

İvedik Oto Ekspertiz firma hizmetleri için bu ilde hizmet vermekte olan yetkililer ile iletişim geçilmelidir .İvedik oto ekspertiz firma hizmetlerinde, Oto Ekspertiz olarak verilen hizmetler ile profesyonelce hizmet verilmeye çalışılmaktadır.

Böylelikle tarafların hakkı korunarak ve de sürekli olarak, ekiplere tarafsız hizmet anlayışı verilmektedir. Böylelikle de , İvedik oto ekspertiz firmaların da yenilikler takip edilerek ve son teknolojik aletler ile hizmet sağlayan bir çok firma bulunmaktadır. Bu durumda da her geçen gün daha da uzman teknolojik adımlarla sağlamaları yapılmaktadır.

 1. El araç alım satım işlemleri sektörlerinde büyük bir alan olan İvedikotoekspertiz işlemleri devam ettiği müddetçe İvedik oto ekspertiz hizmetleri için duyulan ihtiyaç da gün geçtikçe artış göstermektedir. Satın alınan araçların, hangi hususta hizmet alınmak istenilen paketlere göre değişen paketler ile farklı fiyat aralıklarında hizmet sunulmaktadır.

Satın alınmakta olunan ikinci el taşıtlarda çıkabilecek herhangi bir kusur; taşıtların satın alımı öncesinde meydana gelen; hasarlar, kusurlar , mekanik ve elektronik sorunlar, satın alan kişiler için zorlu bu yasal dönem yaşatacaktır. Bu gibi kötü olayların önüne geçmek için tarafsız İvedik oto ekspertiz hizmeti verebilmek için uzun yıllar boyunca, birçok ekspertiz firması uzman ekibi ile hizmet vermektedir .

ivedik oto ekspertiz

ivedik oto ekspertiz

İvedik Oto Ekspertiz İşlemleri Nelerdir?

İvedik oto ekspertiz işlemleri başta olmak üzere, hizmet çeşitliği ile verilen geniş kapsamlı hizmetler; aksamların kontrolünden, süspansiyon kontrolüne kadar sürdürülmektedir . Böylelikle , bir taşıtın ihtiyacı olarak her türlü testler , yetkinlik belgesine sahip olan alanında uzmanlaşmış olan yetkililer tarafından etraflıca gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında da , ayrıca firmalar tarafından oto ekspertiz hizmetlerinin alınması talebinde bulunan müşterilerin sağlamış olduğu randevulu hizmetler sayesinde her zaman kolay bir hizmet sağlanmaktadır. Veya geniş hizmet paket ağı ile direkt bir açıdan tarafsız ekspertiz hizmetlerinden yararlanılabilir.

İvedik Oto Ekspertiz İle Sağlanan Hizmetler

 • Noter tasdiki
 • Muayene randevusu
 • HGS borç kaydı sorgulama
 • Araç Km sorgulama
 • Hasar kaydı sorgulaması

Hizmetlerini veren İvedik Oto Ekspertiz firmaları, müşterilerinin tüm taleplerini karşılamaktadır. Bunun yanında , diğer tüm alanlarda da hizmet verildiği gibi diğer tüm alanlarda da çalışmalara, göre teknolojik aletler ile desteklenmeleri sağlanmaktadır . Böylelikle de , İvedik oto ekspertiz hizmetlerin de üstün kaliteli sağlanmaya çalışılarak müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verilmektedir.

İvedik Oto Ekspertiz Firmalarının Hizmet Anlayışları Nedir?

Birçok sektörde olduğu gibi, İvedik Oto Ekspertiz firmalarında da hizmet anlayışı olarak müşterilerin isteklerine göre hedefler bulunmaktadır. İvedik Oto ekspertiz çalışmaların genel açıdan tarafsız olunmasının öneminin farkında olunması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda da; tarafsızlık ilkelerine göre ,söz konusu olan firmaların ana şartı olarak çalışmalar yürütülmektedir. Bunun yanında ayrıca , Oto Ekspertiz firmalarından destek almak isteyen müşteriler, herhangi bir taşıt için sunulmakta olan hizmet anlayışı sonucunda da hazırlanmakta olan tarafsız İvedik oto ekspertiz raporu, TSE onaylı okunmasına da dikkat edilmelidir. Böylelikle de , firmaların sağlamış olduğu güven de tastiklenmiş olur.

İvedik Oto Ekspertiz hizmetlerinde tercih edilen son teknoloji ekipmanlar ile taşıtların çevre dostu olarak yapılmasına dikkat edilmesi de önemlidir . İvedik Oto Ekspertiz firmaları olarak bir diğer konuda paket hizmetlerdir. Bu paketler içerisinde yer alan hizmetler; firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte fiyatlandırmalarda da farklılıklar söz konusudur.

İvedik oto ekspertiz hizmetleri ile yetkinlik sayesinde sağlanmış olan başarılı hizmet anlayışı profesyonel çalışanlar ve üst düzey elektronik ekipmanları sayesinde gerçekleşmektedir. Bunun yanında ayrıca , Oto Ekspertiz Firmaları olarak, TSE belgeli işlemlerin yapılması da oldukça önemlidir.

Farklı model taşıtlarda , farklı özelliklere sahip olan pek çok taşıt için bulundurulan teknik altyapı ile tüm müşterilere aynı mesafede profesyonel İvedik Oto Ekspertiz hizmetleri sağlanmaktadır . Genelde ikinci el araçlar için sağlanmakta olan İvedik oto ekspertiz hizmetleri, computest işlemlerinden de geçirilerek , bütün aşamalar sırayla yapılmaktadır. Böylelikle de oto ekspertiz hizmeti alan kişi veya kişilerin akıllarında kalan tüm soru işaretleri ile ileride ortaya çıkabilecek olan durumlara karşın, detaylıca İvedik Oto Ekspertiz raporu sunulmaktadır . Verilmekte olunan İvedik oto ekspertiz hizmetleri, yalnızca verilmekte kalınmıyor ve de müşteri memnuniyeti sağlanması için çaba harcanmaktadır.

Geniş bakım-onarım hizmetleri sayesinde, İvedik oto ekspertiz firmaları ile birçok müşteriye kaliteli bir oto ekspertiz hizmetlerini, uygun fiyatlı oto ekspertiz hizmetleri garantisi ile verilmeye çalışılmaktadır . Hizmet verilen taşıtların, Oto ekspertiz işlemlerinin, her zaman bir garantiye ihtiyaç duyulduğunun da bilincinde olunması ve de İvedik Oto Ekspertiz firmaların yapmış olduğu tüm hizmetlerin doğrultusunda yetkili hizmet şartlarının da sağlanması gerekmektedir .

Ankara İvedik Oto Ekspertiz hizmetleri olarak, Oto Eksper konusunda bilmeniz gereken tüm bilgileri sizlere aktarmaya çalışılmaktadır. Bu içerikte İvedik oto ekspertiz hizmetleri yapılırken ; dikkat edilmesi gereken tüm noktaları yazının devamında anlatmaya çalışacağız.

Burada ilk önce , neden oto ekspertiz yaptırılması gerekiyor, bunun üstünde durulması lazım. Şayet İkinci el bir taşıt alınıyor ise özellikle de taşıtları satan kişi veya kişiler ya D kurum veya kuruluşlar öncelikli olarak dikkat ettikleri ilk şey ; taşıtların en hızlı şekilde satılmasıdır. Söz konusu olan taşıtların eksiklikleri veya geçmişe dayalı sorunları satıcıları pek ilgilendirmez. Bu gibi durumlarda da öncelikli olarak taşıtların satışlarına odaklanılmalıdır. Taşıtlar hakkında detaylı olarak verileri paylaşan kişi, kurum ya da kuruluşlar varlığı garantili işlem yürütmeye katkı sağlamayacaktır. Ama bu kadar işine saygılı ve güvenir araç satıcılarına denk gelinme ihtimali oldukça düşük bir durumdur . Şayet gelecekte kötü durumlar ile karşılaşmak istenilmiyorsa mutlaka güvenilir ve alanında profesyonel bir İvedik oto ekspertiz firması ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

İvedik oto ekspertiz firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Birçok oto ekspertiz firması seçimi yapılırken, nelere dikkat edilmesi konusunda bir çok görüş bulunuyor. Bu açıdan öncelik de , kurumsal kimliklerin korunması ve de alanında uzmanlaşmış profesyonel bir İvedik oto ekspertiz firmasının seçiminin yapılmasıdır. Yapılmakta olunan bu İvedik oto ekspertiz test sonuçlarının yorumlanabilmesi bir raporla sizlere sunulmaktadır. Bu nedenle de ivedilikle dikkat edilmelidir . Taraflara bir araç konusunda genel açıdan bir fikir verebilecek olan testlerin taraflara sunuluyor olması gerekiyor.

Hangi oto ekspertiz testleri/paketleri seçilmeli?

Bir kara taşıtı hakkında genel bir bilgi sahibi olunması için hangi testlerin yapılması gerekiyor? Hangi İvedik oto ekspertiz paketlerinin seçilmesi gerekiyor? Süspansiyon ve el freni testleri, amortisör ve motor testleri, akü performansı ve şanzıman performans testleri, dış boya ve ön arka aksamların kontrollerini içeren paketlerin tercih edilmesi; kişilere satın alımı planlanan araç hakkında daha fazla bilgi verecektir . Taşıtların ön ve arka aksamları lifte kaldırılmak sureti ile kontrolünün yapılıyor olması müşterilere daha fazla bilgi verilmesini sağlamaktadır . Bu nedenle de paket seçimleri yapılır iken, bu seçenekleri de es geçilmemesi gerekmektedir . Yapılmakta olunan bu testlerle ilgili daha detaylı testler yapılmasını talep ediyorsanız, bunun için testlere başlamadan evvel İvedik oto ekspertiz firması yetkililerinden ya da çalışanlarından talep edebilirsininiz.

İvedik Oto Ekspertiz Kaç Dakika Sürmektedir?

İvedik Oto ekspertiz işlemleri kaç dakika sürer? Garantili oto ekspertiz kontrolleri minimum 30 dakikada bitmektedir. Ancak detaylı İvedik oto ekspertiz kontrolleri daha uzun sürecektir. Şayet bu işlemler için zamanınız yoksa , bu kısıtlı zaman dilimlerinde oto ekspertiz işlemlerini kesinlikle yaptırmayın. Eğer illa yaptırılması gerekiyor ise de İvedik oto ekspertiz firmalarında zaman konusunda baskı uygulanmamasına da dikkat edilmemelidir.

Bu konuda testler sağlıklı bir şekilde yürütülmelidir.

Sonuç olarak, şayet İvedik oto ekspertiz işlemlerinin yaptırılmasına karar verilmiş ise , buna dair kısa bir zaman yeterli olmayacaktır. Bu durumda yeterli zaman olduğu vakitler bu işlemler yaptırılmalıdır. İvedik Oto Ekspertiz işlemlerinin sisteme girilmesi ve kontrolü çok önemlidir . Elbette bu süre zarfında yapılacak olan testlerin sayısı da arttıkça artacaktır. Şayet daha detaylı Oto Ekspertiz testi yaptırmak isteniyor ise bunun için 35-40 dakikadan daha fazla vakit ayrılması gerekmektedir.

İvedik Oto Ekspertiz Firmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Husular

İvedik Oto Ekspertiz işlemleri yapılırken, mümkün olduğunca kontrol alanından uzak durulmalıdır. Bunun sebebi ise test aşamasında ; taşıtın hareket halinde olma durumudur. Bu nedenle de o alanlardan uzak durulmalıdır . Kontrollerin gerçekleşme esnasında uzakta durulmalı, taşıtlara çok fazla yaklaşılmamalıdır.

Bunun yanında da taşıt alım ve satım işlemlerinde karşılaşabilecek problemlere karşın, uzmanlar tarafından taşıt almadan önce mutlaka oto ekspertiz raporunun istenmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Bu açıdan yetkililer bu yön de alıcıları uyarmaktadır. Bu hususla ilgili olarak bir çok kişinin dikkatli olunması gerektiğinin de altı çiziliyor.

İşte bu yazımızın devamında, İvedik Oto ekspertiz raporu oluşturulmasında hangi kontrollerin yapıldığı ve de hangi kısımlara bakıldığına dair ayrıntılı bilgi vereceğiz.

 • Yanal Kayma Kontrolü: Bir taşıtın 1 kilometre mesafe içerisinde sağ ya da sol yöne doğru ne kadar kayabileceğini, söz konusu olan mesafede ölçülmesidir.
 • Süspansiyon Kontrolü : Elektronik vasıta ile ilgili olarak taşıtların tüm tekerleri yukarı aşağı yönde hareket ettirilmek sureti ile , taşıtları kasisten geçiş, çukura düşüş ve viraj etkisi verilmektedir . Bu simülasyon şeklinde de taşıtların süspansiyon verimlilikleri ölçülmektedir. Detaylı bir şekilde yapılan süspansiyon kontrollerinin ölçülmesinin ardından da ön ve arka tekerleğin değerleri arasındaki farklılıklar da ölçüm verilerini ortaya koyar .
 • Fren Testi: Elektronik ruloların üzerinde bulunmakta olan kaplama sayesinde, tekerleklere asfalt hissi verilmek suretiyle ön frenler, arka frenler ve el freni de dahil olmak üzere ilgili tüm testler yapılır. Taşıtın toplam fren performansı belirlenir. Tek tek fren performanslarının verimine bakılarak ; ön ve arka frenler arasındaki tüm arızalar tespit edilir.
 • Diagnostik Testi: Söz konusu olan aracın OBD soketi üzerinden diagnoz aletlerine bağlanmak sureti ile genel arıza taraması yapılmaktadır . Taşıtın kayıtlı bulanan tüm arıza kayıtları ekranda gösterilecektir. Söz konusu olan alet ile marka ve model seçimi yapılmasında taşıtların tüm elektronik sistemlerinin de kontrol edilmesi sağlanır.
 • Akü Testi: Bu test taşıt üzerine bağlı akünün voltaj durumunu , şarj durumunu, akü performansı ve de marş akım değerlerinin tüm kontrolleri yapılmaktadır . Yani diğer bir açıyla , test sonucunda taşıt aküsünün mevcut durumu ile ilgili tüm bilgilere yer verilmektedir

Tüm bu kontroller yapılırken mutlaka İvedik Oto Ekspertiz Firmalarının, TSE belgeli ve de yetkinlik belgelerine sahip olan çalışanlara sahip olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Şayet oto ekspertiz raporunda herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu olduğu zaman bu da durumun yasal süreçleri doğurmasına neden olacaktır. Bu nedenle alanında uzman kişiler den yardım alınması en doğru adım olacaktır. İvedik ilinde yer alan oto ekspertiz firmaları ile iletişime geçilerek konuyla ilgili olarak bilgi alınabilir.

ivedik oto ekspertiz fiyatları, İvedik Oto Ekspertiz Firmaları, İvedik Oto Ekspertiz, İvedik Oto Ekspertiz Hizmetleri, İvedik Oto Ekspertiz İşlemleri, 2.El Araç İvedik, İvedik İli, İvedik Oto Sanayi, ivedik experix oto ekspertiz

Değerlendirme Notu