Experix Karaman Oto Ekspertiz

Karaman Oto Ekspertiz tarafsız raporları ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir. Araçların gerçek değerini belirlemek için ikinci el araç alış satış işlemlerinde güvenle firmamıza başvuruda bulunabilir ve randevunuzu online olarak oluşturabilirsiniz. Son model oto ekspertiz cihazları ile her zaman doğru sonuç ve güvenilir rapor sizi bekliyor.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, araç konusundan uzman kişi anlamına gelmektedir. Oto ekspertizleri ikinci el ve sıfır araçlarda farklı ekipman, makine ve teknikler kullanarak aracın çalışabilirliğini kontrol etmekte ve araçla ilgili ayrıntılı bilgileri çıkarmaktadır. Herhangi bir değişeni, hatası, kazası var mı bunları kontrol ederek aracın geçmişi hakkında detaylı bilgi verir. Bu bilgileri de araç sahiplerine ayrıntılı rapor halinde sunar. Karaman Oto Ekspertiz sertifikalı uzman ekibi ile araçlarınızı özenle kontrol eder ve raporlar. Boya ve kaporta bilgisi, fren aksamlarının durumu, hasar bilgisi ve motor performansı üzerine birçok yönden inceleme yapar. Araç çalışabilirliği ve trafiğe çıkışında bir sorun olup olmadığını kontrol eder. Aracın geçmişini ayrıntılı olarak ortaya çıkarır ve araç sahibinin dahi bilgisi olmayan sıkıntılar var ise oto ekspertiz raporunda yer verir.

Oto ekspertiz sayesinde aracın geçmişte kaza yapıp yapmadığı ve sonucunda aldığı hasarlar, aracın kilometresi ile oynanıp oynanmadığı, değişenlerinin ne olduğu kesin olarak ortaya çıkar. Mekanik ve dijital aksamlarında arızalı parça olup olmadığı bulunur. İç ve dış kontrolleri yapılır, herhangi çizik, boya, değişen parçası var mı raporlanır.

 

Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu mu?

2019 yılında çıkan yönetmelik üzerine araç satışlarında oto ekspertiz raporu zorunlu hale gelmiştir. 8 yaşından küçük ve 160.000km’nin altında olan araçların satış işlemlerinde oto ekspertiz raporu alınması gerekmektedir. Bu sayede alıcı ve satıcı mağdur olmaz. Ancak raporun alınacağı firmanın bu noktada tarafsız ve güvenilir olması önemlidir. Karaman Oto Ekspertiz senelerdir tecrübesini ve güvenilirliğini kanıtlamış, uzman ekibi ile tarafsız oto ekspertiz raporlarını sizlere sunmaktadır. Bu sayede alıcı araç alım işlemleri sonrasında mağdur olmaz ve aracın sahip olduğu tüm sıkınları ve geçmişini raporda görebilir.

Gelişen teknoloji ile araçlarda eski usul muayene zamanla rafa kalkmaya başladı. Otomobillerin dijitalleşmesi, muayenelerde kullanılacak olan makinelerin de daha ayrıntılı ve çeşitli olmasının önünü açtı. İkinci el aracın değerinin doğru ve net olarak belirlenebilmesi için bu işlemlerin oto ekspertiz alanında kendini kanıtlamış firmalara yaptırılması gerekmektedir. Karaman Oto Ekspertiz, Experix güvencesi ile en gelişmiş cihazları kullanarak araç muayenesini tamamlar.

Karaman Oto Ekspertiz

Karaman Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Oto ekspertiz araç için bir check-up işlemidir. İleride oluşabilecek sorunlar önceden fark edilir ve gerekli önlemlerin alınabilmesine olanak tanır. Uzman ekipler tarafından incelenir, yorumlanır ve rapor haline getirilir. Özellikle araç alım – satım işlemlerinde aracın gerçek değerinin belirlenmesi için yaptırılması gereken bir işlemdir. Karaman Oto Ekspertiz aracın gerçek değerini ortaya çıkarır ve tüm geçmişi raporlayarak ayrıntılı bir şekilde sunar. Oto ekspertiz raporu sadece araç alım satım işlemlerinde kullanılmaz.

– Araçta tespit edilemeyen bir sorun ile karşılaşıldığında ayrıntılı inceleme

– Araç kazaya karıştığında hasarın net olarak belirlenmesinde

– İflas ve boşanma durumlarında aracın yasal olarak değerinin belirlenmesi

– Aracın gerçek satış değerinin belirlenmesi gerektiğinde

– Sıfır bir araç ise eğer fabrika çıkışında hata olup olmadığı

Durumlarında direkt çözüm ve net sonuca ulaşılabilmesi için oto ekspertiz yaptırılmakta ve rapor yasal olarak kullanılmaktadır.

 

Oto Ekspertiz Neden Önemlidir?

Karaman Oto Ekspertiz aracın piyasa değerini tarafsız bir şekilde size sunar. Ekspertiz araç hakkında ayrıntılı bilgiler sunarken çıkan sorunların da sigorta şirketi tarafıdan karşılanmasını sağlar. Bunun haricinde aracın başından geçen bazı hasarlar kayıt altında olmayabilir. Kaza kaydı, hasar görmüş ve sel altında kalmış araçların en küçük hasarları oto ekspertiz sayesinde tespit edilir. Çıkan oto ekspertiz raporunda her hasar en küçük ayrıntısına kadar yer alır.

 

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Karaman Oto Ekspertiz TSE belgeli oto ekspertiz firmasıdır. En çok ve sıklıkla ikinci el araç alımlarında kullanılan oto ekspertiz raporunda aracın kilometre bilgisi, motoru, yaşı, fren sistemi, elektronik aksamları gibi sahip olduğu bütün parçalar incelenir ve tam randımanlı çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Bu sayede araç satış işlemleri daha güvenli bir hale gelir. Araç hakkında toplanan bilgiler değerinde satılıp satılmadığını ve araç hakkında gizlenen bir şey olup olmadığını ortaya çıkarır. Zorunlu ekspertiz yönetmeliği sayesinde ikinci el araçlarda alıcıları aldatma yoluna gitmek zorlaşır. Aracın hasarlı olup olmadığı, küçük çizik denilen yerin aslında ciddi bir kaza olduğu gibi durumlar ortaya çıkar.

Oto Ekspertiz Raporu Hukuki Niteliği Var mıdır?

Oto ekspertiz raporunun yasal bir belge olması için öncelikle hizmet aldığınız yerin TSE belgeli olması gerekmektedir. Karaman Oto Ekspertiz TSE belgesine ve uzman kadroya sahip bir firmadır. Oto ekspertizde araç sorumluluğu satıcıya aittir. Bu durum araç sahibinin tanıdığı kişilere araç bakımını yaptırması ve bazı şeylerin üstünü kapatmasına sebep olabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için alıcı ve satıcı ortak bir kararla oto ekspertize götürmesi en sağlıklısı olacaktır. Karaman oto ekspertiz bu durumların önüne geçerek bağımsız ve tarafsız oto ekspertiz raporu çıkarmaktadır.

 

Oto Ekspertiz Fiyatları Nedir?

Dilerseniz tek tek hizmet seçebileceğiniz gibi dilerseniz de paketler halinde hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Karaman Oto Ekspertiz 300TL ile 1000TL arasında değişen ücretlendirmeler uygulamaktadır. Aracın ihtiyaçlarına göre seçeceğiniz paket ve hizmetler sonucunda fiyatlandırmada değişiklik olmaktadır. Gün sonunda ne hizmeti alacağınızı bilir ve ödediğiniz ücretin karşılığını alırsınız.

 

Oto Ekspertiz Hizmetleri Nelerdir?

Ekspertiz hizmetlerinde tercih edilen paket doğrultusunda muayene başlar. Yapılacak bakımlara ve araç – marka modeline göre kullanılacak cihazlar da değişir. Karaman Oto Ekspertiz tüm araçlara uygun ve gelişen teknoloji ile eş cihazlar kullanarak aracınızı ayrıntılı olarak inceler. Aracın trafiğe çıkışında sorun olup olmayacağına ve aracın çalışabilirliğine bakar. Paket seçenekleri içerisinde hizmetler değişmektedir. Değişim olsa da bazı hizmetler her pakette olması gereken standartlığını koruyan muayenelerdir. Bu muayenelerden bazıları boya ve kaporta testleri, dyno testi ve motor testleridir.

 

– Araç altı kontrol testleri

– Motor performansı testi

-Yanal kayma testi

– Süspansiyon testi

– Fren testi

– Diagnostik testi

– Dyno testi

– Lastik derinlik testi

– Boya ve kaporta testi

– OBD beyin testi

 

Yanal Kayma Testi Nedir?

Yanal kayma testi ile aracın yolda sapma yaşayıp yaşamadığı anlaşılır. Karaman Oto Ekspertiz bilgisayarlı platform üzerinde gerekli test işlemlerini gerçekleştirir. Arka teker ve ön teker arasındaki açıları bilgisayar ile hesaplar. Otomobilin jant, lastik rot ve aksa ayarlarından kaynaklanan bir sorun olup olmadığını kontrol eder. Fabrika çıkışında sahip olması gereken yanal kayma açı değerleri ile şu anki yanal kayma açılarını karşılaştırır. Test sonucunda kusur ve sapma mevcut ise belgelenir ve rapora işlenir.

 

Araç Altı Kontrol Testi Nedir?

Karaman Oto Ekspertiz kaput içinde yer alan tüm bölgeleri lift üzerine çıkararak ayrıntılı olarak inceler. Fren ve direksiyon hidroliği, akü antifrizi, hava filtresi, triger kayışı, radyatör suyu kapasitesi, motor kabloları ve motor yağı işinde uzman kişiler tarafından ayrıntılı olarak kontrol edilir. Lifte kaldırılan araç ilk önce göz ile muayene edilir. Sonrasında özel cihazlar ile gözle görülemeyecek sorunlar test edilerek raporlanır.

 

Fren Testi Nedir?

Karaman Oto Ekspertiz her testi güvenle ve gelişmiş cihazları ile gerçekleştirir. Bu sayede sonuçlarda sapma olmaz ve güvenli bir şekilde muayene tamamlanır.

Öncelikle araç, testin gerçekleşeceği alana alınır ve test için özel olarak kurulan rampaya araç yerleştirilir. Aracın başına ekspertiz uzmanı geçer ve motoru çalıştırarak test işlemini başlatır. Fren testinde frenlerin tutuşu, el freninin çalışması, disklerin güncel durumu, balatalar ve lastikler kontrol edilir. Lastiklerin hepsine aynı kuvvette fren gücü gönderilir ve en yüksek kuvvetin ölçümü yapılır. Eğer bir lastiğe daha az ya da daha fazla kuvvet gidiyorsa seyir halindeyken fren kullanıldığında aracın savrulmasına sebep olur can güvenliğini tehdit edecek kazalar meydana gelir.

 

Diagnostik Test Nedir?

Otomobiller, teknolojinin gelişmesi ile EUC (beyin) denen sisteme sahip olmuşlardır. Bu beyin sayesinde aracın ilk gününden bugüne kadar tüm verileri kendi hafızasında yer etmektedir. Aracın her noktasında bulunan sensörler herhangi bir sıkıntıda direkt beyine tüm verileri aktarır. Bu arızalar EUC tarafından her zaman kayıt altında tutulur. Karaman Oto Ekspertiz son teknoloji diagnostik test cihazları ile beyine bağlantı sağlayarak tüm hata ve arızalara ulaşır. Bu sayede beyinde herhangi bir arıza varsa kısa süre içerisinde eksiksiz bir şekilde öğrenilir. Diagnostik test cihazları sayesinde akü ve dizel yakıt tüketimi kontrol edilir, motor elektroniği, araç bilgisayarı, far ayarları, dış aydınlatma ve alarm sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığının cevapları alınır.

 

Süspansiyon Testi Nedir?

Süspansiyon, aracın yol tutuş performansını üst düzeye çıkaran bir sistemdir. Araç yola ne kadar iyi tutunursa yolculuk minimum sarsıntı ile devam eder. Süspansiyon testi Karaman Oto Ekspertiz tarafından özel cihazlar ile yapılır. Dört farklı koldan aracın süspansiyon sistemine erişim sağlanır. Dört koldan aynı anda titreşim gönderilir ve mevcut olan arızaların tespit edilir. Araçta bulunan gürültü ve denge problemleri kolaylıkla ortaya çıkar.

 

DYNO Testi Nedir?

Dyno testi, aracın motor performansını ölçen bir testtir. Ortaya çıkan gücün ne kadar aktarıldığı ve aktarılırken güç kaybı olup olmadığı ölçülür. Oto ekspertiz raporlarının içerisinde de yer alan bu test, ayrıntılı olarak incelenmesi gereken ve titizlikle çalışılan en önemli noktadan biridir. Çünkü tork, ivlenme gücü ve motor beygir gücü kontrol edilir. Vites geçişlerinde sorun olup olmadığına bakılır. Karaman Oto Ekspertiz motordan çıkan gücün normal şartlar altında tekerleklere ne kadar gönderildiğini ölçerek bunları belgeler ve gün sonunda oto ekspertiz raporunda yer alır.

 

Karaman Kurumsal Oto Ekspertiz

TSE belgeli Karaman Oto Ekspertiz firmamızda yaptırdığınız tüm işlemler talepleriniz doğrulusunda garantilenir. Experix güvencesi ile bağımsız ve tüm ayrıntıların yer aldığı oto ekspertiz raporları hazırlanır. Alıcı ve satıcıyı mağdur olmasını engeller, testler sonucunda çıkan her ayrıntıyı belgeler. 1996’dan beri Türkiye’nin her noktasında faaliyet gösteren Experix gelişen teknolojiyi her zaman kontrol eder. Testlerde kullanılan cihazları son gelişmiş cihazlar olur ve tüm marka – model araçlara uygunluk sağlayacak özelliklere sahiptir. Uzman kadrosu ile birlikte aracınıza dair bütün ihtiyaçlarınızı karşılar. Tarafsız ve disiplinli çalışma anlayışı ile otomobil sektöründeki liderliğini günümüzde de devam ettirmektedir. Sizler de güvenilir sonuçlar almak istiyorsanız hemen randevu oluşturabilirsiniz.