Karavanlar, özellikle pandemi döneminin en popüler araçları haline geldi. İyi bir ekspertiz ile karavanlar uzunca bir süre kullanılabilir. İkinci el karavan alırken pek çok farklı sorun ortaya çıktığı için kaliteli bir ekspertiz yaptırmak şarttır. Peki ama karavan ekspertizi söz konusu olduğunda nasıl bir yol izlemek gerekir? Karavan ekspertizi nasıl yapılır? Karavan ekspertizi kimler tarafından yapılmaktadır? Tüm bu soruların cevabını sizin için bir araya getirdik. Hazırsanız soruların cevaplarını sırasıyla vermeye başlayabiliriz.

Karavan Ekspertizi Öncesinde Yapılması Gerekenler

Sizin için detaylı bir şekilde karavan ekspertizi hakkında bilgilendirme yaptık. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için öncelikle karavan alırken nelere dikkat edilmeli içeriğimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Karavan alırken nasıl bir yol izlemek gerekir? Bilinmeyen, önemsenmeyen ve karavan kullanmamış kişilerin dikkat etmediği tüm konu başlıklarına ilgili içeriğimizde değindik.

karavan ekspertizi

Karavan Ekspertizi

Kısaca şu başlıklar karavan almadan yada karavan ekspertizi öncesinde en fazla dikkat edilmesi gereken konu başlıkları arasında yer alır.

Karavanın araç özellikleri: Karavan olmadan önce araç hangi amaçla kullanılmış ne kadar yol yapmış? Bu gibi soruların cevaplarına değinmek son derece önemlidir. Kilometresi, ticari araçlar için çok önemli olmasa da, yine de motorun yıpranması gibi konu başlıklarına değinmek gerekebilir.

Karavanın toplam yolcu kapasitesi: Kaç kişilik bir yolculuğa çıkacaksanız karavanın o kadar kişilik oturma kapasitesinin olması gerekir. Örneğin üç kişilik bir yolculuk düşünüyorsanız karavanınızın oturma kapasitesinin 2+1 şeklinde ruhsatında yer alması gerekir.

Diğer teknik özellikler: Karavanın tuvaleti ve duşu, yatak uzunluğu, mutfak malzemesi, yalıtımı, ısınma ve soğutma sistemleri, elektrik tesisatı karavanlar için olmazsa olmaz özellikler arasında yer alır. Tüm bu teknik detaylar bir arada değerlendirilip ona göre bir karavan tercih edilmelidir.

Karavan Ekspertizi

Karavan Ekspertizi

Karavan Ekspertizi Yaptırırken

Karavan ekspertizi ile normal bir araç ekspertizi arasında bazı önemli farklar bulunur. Genel olarak pek çok noktada ise karavan ekspertizi aynı kabul edilir. Örneğin karavanlar için boya kontrolü göz ardı edilebilir. Pek çok karavan sever herhangi bir sebep olmasa da karavanını boyatma isteyebilir. Oysaki şase sorunları karavanlar açısından son derece büyük bir önem arz eder. Böyle bir konuda sorun yaşamamak adına sizin için hazırladığımız randevu adresimizi hemen doldurarak karavan ekspertiz randevusu alabilirsiniz.

Karavan Ekspertizi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Karavan ekspertizi yaptırdığınız adreste öncelikle şunlara dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Aynı ticari bir aracın ekspertiz işlemi yapılıyor gibi motorunun titizlikle incelenmesi son derece önemlidir. Genellikle karavan alacak kişiler, ekspertiz yaptırmamayı yada öylesine bir ustaya baktırmayı tercih ederler.

Karavan almak isteyen kişilerin önceliği her zaman için aracın genel özellikleri ve karavan olarak vaat ettiğidir. Oysa ki, dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlıkları arasında karavanın motor aksamı ve çalışması gelir. İyi bir şekilde çalışmasını sürdürmeyen motor sizin için sorun oluşturabilir. Bu konuya özellikle dikkat etmeli ve bu duruma uygun bir araç tercih etmelisiniz. Aksi takdirde yolda istenmeyen sorunlarla karşılaşmanız içten bile değildir.

İkinci konu başlığı ise aracın önceki zamanından kalan; kaza, yaralanma gibi sorunlarıdır. Genellikle şasesinde, podyelerinde bazı araçların ciddi anlamda sorunlar oluşabilir. Bir de bunun üstüne aracın kendi ağırlığı ile birlikte karavan ekipmanları da eklenince sorun yaşamak kaçınılmaz olur. Bu konuya da özellikle dikkat edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Sonuç olarak karavan ekspertizi, doğru karavanı bulmanız hususunda bir gerekliliktir. Bu konuda pek çok adres çalışma yapmakta ve karavan ekspertizi uygulamaktadır. Yalnız bu ekspertiz adreslerinin baktığı noktalar, deneyimleri ve kullandığı ekipmanlar her zaman aynı olmamaktadır. Bu sebeple işinizi şansa bırakmamak adına en iyisi ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Bizler experix adresi olarak sadece bir tık uzağınızdayız.

Herkes Karavan Ekspertizi Yapamaz.

Her ekspertiz şirketi karavan ekspertizi konusunda gerekli teknik donanımlara sahip olmayabilir. Bu sebeple karavan ekspertizi yaptırmadan önce o adresin yorumlarına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bizler Experix Adresi Olarak

Karavan ekspertizi gibi bilgi gerektiren bir konuda her türlü teknik destek ve bilgiyi vermekte hazırız.

Sadece adresimizi ziyaret ederek hızlı bir şekilde ekspertiz randevusu alıp işlem yaptırmaya başlayabilirsiniz. Yılların verdiği deneyimle hızlı bir şekilde ekspertiz işlemini tamamlayabiliriz.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak için sizde hemen iletişime geçebilirsiniz.

Değerlendirme Notu