Kastamonu Oto Ekspertiz firması ile araç satış ve alış işlemlerinizi güvenle tamamlayabilirsiniz. Ekspertiz firması sayesinde aracın gerçek değerini, tüm geçmişini, başından geçen kazaları, aksamlarında yaşanılan sıkıntıları gün sonunda rapor halinde alabilirsiniz. Oto ekspertiz firması seçerken fiyat ve performansın birbirine ne kadar uyumluğu olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Yüksek ücret isteyen her yer size en doğru bilgileri verir diye düşünmemeniz gerekirken ucuz ücret alan yerleri de işlerini kötü yapıyorlar olarak düşünmemeniz gerekir. Önemli olan aracınıza uygun cihazlara sahipler mi, değiller mi bunu öğrenmeniz gerekir. Gelişen teknoloji ile birlikte araçların test cihazlarındaki istekleri de farklılaşmaya başlar. Her marka ve modelin istekleri değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı senelerdir sektör içerisinde olan, kendini ispatlamış kurumsal oto ekspertiz firması tercih etmeniz önemlidir.

Kastamonu Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz hizmetlerinde tek tek test seçebileceğiniz gibi paketler halinde de tercih yapabilirsiniz. Paket tercihleri tek hizmet seçmekten daha avantajlı fiyatlar sunar. En düşük paketten en üst elite paketlere kadar uzanan bu seçeneklerde aracınızın ihtiyaçlarını ön planda tutarak seçim yapmanız gerekmektedir. En düşük pakette bir aracın çalışabilirliği konusunda gerekli testler yer alır. İçerisindeki test sayıları çoğaldıkça paket fiyatları da aynı oranda artış gösterir. Tüm detayları ile aracın her noktasında sorun olup olmadığının kontrol edilmesini talep ediyorsanız eğer üst paketlerden birini seçmeniz sağlıklı olacaktır. Bunun haricinde üst paket seçmeyip hizmeti tercih ettiğiniz paket ile beraber alabilir ve ek ücret ödeyebilirsiniz.

Kastamonu Oto Ekspertiz otomobilin sahip olduğu arıza ve hasarlar dışında trafiğe çıkış iznini de kontrol eder. Çünkü trafik yasağı olan bir aracı, sahibi satmak isteyebilir. Bunun dışında araçta yer alan başka hasarları da gizlemek isteyebilir, başından geçen kazarları gizliyor olabilir. Araç satın alırken satıcıya ne kadar güvenecek olsanız da onun bilgisi dışında sıkıntılar da yer alıyor olabilir. Oto ekspertiz raporları hukuki değer de taşıdığı için önemlidir ve araç satın alırken mutlaka talep etmeniz gerekir. Talep ettiğiniz raporun hazırlanma tarihinin 3 günü geçmemesi gerekir. 3 günden eski bir ekspertiz raporu tam anlamı ile güvenilir olmayabilir. Araç, trafiğe çıkmaya devam ettiği için başına bir şey gelmiş olabilir. Başına gelen her şey de aracın fiyatını günceller. Değer kaybı yaşanır ve siz aracı aldıktan sonra hasarları konusunda daha çok masraf ödemek zorunda kalabilirsiniz. Daha büyük masrafların çıkmaması için araç alırken en küçük ayrıntıyı atlamamanız gerektiğidir.

 

Oto Ekspertiz Nedir?

Aracın alındığı günden bugüne kadar geçirdiği tüm kazalar ve hasarların, trafiğe çıkış uyguluğunun uzmanlar tarafından kontrol edildiği testlere oto ekspertiz denir. Tüm bu kontroller ardından sizlere bir rapor sunar ve aracına geçmişine dair her şeyi bu rapor aracılığı ile görebilirsiniz. Kastamonu Oto Ekspertiz ile sizler de araca dair tüm detayları görebilir ve aracı değerinde alıp almayacağınızı bilirsiniz. Özellikle ikinci el araç alım satımlarında yaptırılan bu işlem araçta tespit edilemeyen bir sorun ile karşılaşıldığında da yaptırılır. Bunun haricinde kazaya karışan aracın hasarının net olarak belirlenmesi gerektiğinde, iflas ve boşanma durumlarında, araç satış değerinin belirlenmesinde ve fabrika çıkışında herhangi bir sorun olup olmadığının öğrenilmesi için de oto ekspertize başvurulur.

 

Oto Ekspertiz Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

– Seçtiğiniz oto ekspertiz firmasının kullandığı test cihazlarının neler olduğu, testlerin doğruluğu açısından önemlidir.

– TSE belgesine sahip Kastamonu Oto Ekspertiz firması olduğunu araştırmanız gerekir. TSE belgeli oto ekspertiz firmalarından alacağınız raporlar hukuki belge niteliği taşımaktadır. Aksi halde mağdur olacağınız bir durumla karşılaşırsanız bunu ispatlayamazsınız ve oto ekspertiz raporunuz kabul görmez.

– Seçim aşamasında her firmanın paket seçeneklerini ve aralarındaki fiyat farklarını incelemeniz gerekmektedir. 2019’da çıkan yasa ile beraber 8 yaşından küçük ve 160.000km’nin altında olan araçlarda oto ekspertiz raporu satın alım işlemlerinde zorunlu hale getirilmiştir. Bundan dolayı bazı firmalar, yaptırılması zorunlu olan bu işlemden yüksek fiyat talep edebilir.

– Garanti veren oto ekspertiz firmalarını tercih etmeniz önemlidir. Bazı paketler içerisinde garanti de yer alır. Ancak düşük bir paket aldıysanız garanti hizmetine ek ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

– Firma seçim aşamasında tüm Türkiye’de kendini tanıtmış ve kurumsal bir firma seçmeniz işlemleriniz daha düzgün ilerleyeceğinin de bir kanıtıdır. İnternet üzerinden de yapılan yorumları inceleyerek alacağınız hizmetin kalitesini önceden öğrenebilirsiniz.

Kastamonu Oto Ekspertiz

Kastamonu Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Raporu Neden Önemlidir?

Otomobil piyasası yüksek ücretlerin döndüğü bir alandır. Bundan dolayı alıcı değerinde bir ikinci el otomobil almak ve uzun süre tam performans kullanmak ister. Oto ekspertiz raporu yapılmadan alınan araçtan birçok sorun çıkabilir. Bu sorunların en korkulanı da motorda sıkıntı olmasıdır. Motor araçta en yüksek maliyete sahip olan sorunların başında gelir. Aracın direkt çalışabilirliğini elinden tutar. Kastamonu Oto Ekspertiz sayesinde motorda bir sorun varsa güvenle, aracı satın almadan önce öğrenebilir ve almayı düşündüğünüz aracın tüm geçmişine sahip olabilirsiniz. Motorda değişen bir parça var mı, aracın kilometresi ile oynanmış mı, fren ve direksiyon hidroliği sızdırıyor mu? Bu soruların cevaplarına ulaşarak alacağınız araç ile daha ne kadar yılınız olduğunu tahmin edebilirsiniz. Araç; kayıtlara geçmemiş hasar ve değişene sahip olabilir. Satıcı, aracın değerinin düşmemesi için bunu saklıyor olabilir. Bu durumların önüne geçmek için kurumsal ve bağımsız oto ekspertiz firmaları tercih edilmelidir.

Oto Ekspertiz Paket ve Fiyatları Nelerdir?

Oto ekspertiz paketleri içerisinde yer alan hizmete göre fiyat farklılıklarına sahiptir. Önemli olan bu noktada paket dahilinde yer almıyorsa eğer garanti talep etmenizdir. Düşük paketlerde garanti hizmetinin bulunmuyor olsa da ek ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Kastamonu Oto Ekspertiz 4 farklı paket seçeceği ile karşınıza çıkar.

 

– Ekonomik paket

– Standart paket

– Profesyonel paket

– Elite paket

 

Bu paketler arasında sadece elite paket içerisine garanti hizmeti de dahildir. Eğer sizin için Ekonomik paket yeterliyse ancak garanti de istiyorsanız cüzi bir rakam ödeyerek sahip olabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyatları 300TL ile 1000TL arasında farklılık göstermektedir. Raporlar 1 – 3 iş günü içerisinde çıkar ve e-Devlet üzerinden ücretsiz bir şekilde tüm detaylarıyla ulaşılabilinir.

 

Sigortalı ve Garantili Oto Ekspertiz Hizmeti Neden Önemlidir?

Sigorta ve garanti, hizmetin tek bir raporla sınırlı kalmamasını sağladığı için avantajlıdır. Kastamonu Oto Ekspertiz sizlere bu seçenekleri sunar. Çünkü ikinci el araç aldıktan sonra yaşama ihtimaliniz olan sıkıntıların farkındadır. Garanti ve sigorta sayesinde, aracı satın aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız masrafsız bir şekilde kısa sürede de çözüme ulaşabilirsiniz. Genelde garanti tercih edeceğiniz de pakete göre ücretsiz olarak sunulur. Sigorta ise küçük bedeller karşılığında düzenlenir. Sigorta sayesinde araç yolda kaldığında anında çekiciye ulaşabilirsiniz, şehir dışında yaşayacağınız bir sıkıntıya karşı seyahat bileti veya otel gibi hizmetler sunar. İlerleyen dönemlerde problem yaşadığınızda çözüme nasıl ulaşacağınızı düşünmemeniz ve kendinizi bunaltmamanız için garanti ve sigorta yaptırmanız sağlıklı bir işlem olacaktır.

Kastamonu oto ekspertiz

Kastamonu-oto-ekspertiz

Oto Ekspertiz Hizmetleri Nelerdir?

Kastamonu Oto Ekspertiz aracın birçok hasar, elektronik aksam ve motorunda sorunu olup olmadığına baktıktan sonra ceza, vergi borcu ve HGS geçişlerini de sorgulayarak trafiğe çıkış yasağı var mı kontrol eder. Oto ekspertiz hizmetleri;

– TPC ceza sorgusu

– Vergi borcu sorgusu

– HGS sorgusu

– Boya ve Kaporta Kontrolü

– OBD testi

– Motor ekspertizi

– Airbag kontrol

– İç ve Dış Kondisyon Ekspertiz Kontrolü

– PTT muayene kilometre sorgusu

– Motor – mekanik sigortası

– 5664 Tramer Sorgusu

– Fren ve Süspansiyon Testi

– Dinamometre Testi

 

Tüm bu kontroller ile araç genel durumu bilgisine ulaşılır. Satın alınacak pakete göre alınacak hizmetler değişir. Bazı paketlerde 5664 Tramer sorgusu olmayabilir bazen paketlerde de garantisi de içerisinde olur. Tam testlerin yaptırılması ve garantiye alınması sağlıklı satın alma sağlar ve araç kullanım aşamasındayken olası sıkıntılardan korur.

 

Oto Ekspertiz Hizmeti Nasıl Yapılmaktadır?

Alınan paketlere göre değişiklik gösteren oto ekspertiz hizmetlerinde tüm paketler içerisinde yer alan belli başlı kontroller vardır. Bu kontroller genel olarak aracın çalışabilirliğini ve trafiğe çıkışını kontrol eder. Kastamonu Oto Ekspertiz aracın sürüş güvenliğini kontrol ederek raporu hazırlar.

– İlk olarak boya kontrolü yapılır. Araç orijinal boyasını kaybetmiş olabilir. Fakat bu durum kazaya karıştığı anlamına gelmez. Güneş yanıklarından dolayı da araç sahibi boya değişikliği yaptırmak istemiş olabilir. Buna kesin olarak ulaşmak için oto ekspertiz kontrolü gerekmektedir. Araç kontrole getirilmeden önce yıkatılmalıdır. Aksi halde üzerinde bulunan tozdan ve kirden kaynaklı boya kontrolü yanlış sonuçlar verir.

– Aracın seyir halindeyken doğru durması önemlidir. Bundan dolayı fren testi yapılır. Fren testi için araç özel bir rampaya oturtulur ve oto ekspertiz de araç içerisine geçer. Tüm tekerleklere eşit seviyede fren gücü gönderilir. Tüm tekerleklerin aynı seviyede bu gücü alıp almadıkları bilgisayar yardımı ile ölçülür ve kayıt altına alınır. Eğer tekerleklerden biri fazla güç alıyorsa seyir halindeyken aracın savrulmasına ve kötü kazaların gerçekleşmesine neden olur.

– Otomobilin fabrika çıkışında sahip olduğu belli bir sınır vardır. Bu sınıra hala ulaşıp ulaşamadığı Dyno testi ile kontrol edilir. Dyno testi kapsamında araç sınırı zorlanır, maksimum seviyeye ulaşır olduğu kontrol edilir. Eğer maksimum seviyeye ulaşamazsa aracın bir noktasında sorun var demektir. Bu sorunun bulunması için ayrıntılı inceleme işlemleri başlar.

– Motor kondisyon testi için ise araç lift üzerine çıkarılır. Tüm şanzıman, metal aksamlar ve motorda hasar olup olmadığı önce el ile sonrasında da bilgisayar yardımı ile kontrol edilir. Bu sayede en küçük sorun bile kolaylıkla bulunur.

– Son olarak da el freni testi başlar. El freni ile tekerlekler arasındaki ilişki kontrol edilir. Tüm hesaplamalar bilgisayara aktarılır, hesaplanır ve rapor oluşmaya başlar. Bütün sonuçlar belge haline getirildikten sonra araç sahibine iletilir. Araç sahibinin de bilgisi olmayan hasarlar çıkabilir, hasar boyutları ayrıntılı olarak öğrenilir ve gün sonunda alıcı aracı alıp almayacağı konusunda net bir fikre sahip olur.

Experix Kurumsal Ekspertiz

Otomobil sektöründen 1996 yılından itibaren hizmet veren Experix, 81 ilde ve ilçelerinde tecrübesi ve tarafsızlığı ile oto ekspertiz ihtiyaçlarınızı karşılar. Kastamonu Oto Ekspertiz bağımsız oto ekspertiz raporları ile güvenli belgeler çıkarmaktadır. Mekanik ve teknik incelemeleri ile hazırladığı raporu gözünüz arkada kalmadan noter ve hukuki işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Gelişen teknolojiye uygun kullandığı cihazları sayesinde tüm marka ve model araçlarınızı gönül rahatlığı ile oto ekspertiz testlerine götürebilirsiniz. Her nerede olursanız olun Experix ile güvenli ve tecrübeli ellerdesiniz.