Keçiören Oto Ekspertiz

Ankara’nın Keçiören semtinde hizmet veren Keçiören Oto Ekspertiz firmamız, sıfır ve 2. el araçlarınızı detaylı ve tarafsız bir gözle inceleyen, TSE belgeli bir oto ekspertiz firmasıdır. Keçiören oto ekspertiz firmamız ekonomik oto ekspertiz paketleri ve uygun fiyat anlayışıyla ekspertiz işlemleri yapmakta ve oto ekspertiz raporunuzu kısa sürede size teslim etmektedir. Keçiören oto ekspertiz firmamız satmak istediğiniz 2. el araçların tüm ekspertiz işlemlerini uzmanlarımızın gözetiminde uygulamaktadır. Oto ekspertiz raporu için uyguladığımız testlerin öncesinde aracınıza sigorta yapılmaktadır. Firmamızdan alacağınız oto ekspertiz raporunuz noter onaylıdır ve resmi belge niteliği taşımaktadır.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, bir aracın geçmişi hakkında detaylı bilgi veren işlemlerdir. Bu işlemler sonucunda edindiğimiz bilgiler, aracın yaşı, aracın geçmişte aldığı hasarlar, kaza kayıtları, aracın mekanik ve elektronik parçalarının durumu hakkında kritik bilgilerdir. Bu bilgiler, aynı zamanda bir aracın gerçek değerini ortaya çıkaran bilgilerdir. Oto ekspertizle araç sahibinin bilmediği ya da sakladığı tüm bilgiler de öğrenilmektedir. Böylece bir araç satın alırken aldatılma riski ortadan kaldırılmış olmaktadır. Oto ekspertiz, bir araç hakkında dışarıdan bakarak anlayamayacağınız tüm sorunları ve arızaları gün yüzüne çıkarmaktadır. Bu yüzden satın almak istediğiniz araç için güvenilir bir oto ekspertiz firmasından oto ekspertiz raporu almalısınız. Keçiören oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemlerimiz TSE belgeli ve garantilidir. Oto ekspertiz işlemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Keçiören oto ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Keçiören Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz sıfır ve 2. el araçların incelenmesi ve çeşitli ekipman ve makinelerle test edilmesidir. Bu test ve incelemelerin sonuçları ise oto ekspertiz raporu ile belge haline getirilir. İkinci el araçlar günümüzde hasarsız ve az kullanılmış gibi tabirlerle satışa sunulsa da bu araçlarda dışarıdan bakarak anlaşılmayan birçok hasar ve arıza mevcuttur. Bu araçlar bilgisayar sistemli araçlar olduğu için bu araçlardaki hasar ve arızalar ancak bilgisayarlı cihazlar kullanılarak anlaşılmaktadır. İkinci el araçları satın alan alıcıların mağdur olmaması için 2019 yılında çıkarılan yönetmelik ile birlikte 8 yaşından küçük ve 160 bin km’nin altındaki araçlar için oto ekspertiz raporu alınması zorunlu hale getirilmiştir.

Bu yönetmeliğe göre 8 yaşından küçük ve 160 bin km’nin altındaki her araçların satışından en az 3 gün önce, TSE belgeli bir oto ekspertiz firmasına başvuru yaparak noter onaylı oto ekspertiz raporu almak zorunludur. Oto ekspertiz raporu sayesinde günümüzde üretilen bir araç hakkında en detaylı bilgiler öğrenilmekte ve 2. el araç almak isteyen kişilerin mağdur olmasının önüne geçilmektedir. Oto ekspertiz raporu hem aracın gerçek değeri hakkında hem de aracın mevcut durumu hakkında bilgi almanızı sağlayan bir belgedir. Oto ekspertiz raporu ile aracın kilometresiyle oynanıp oynanmadığı, aracın boyanıp boyanmadığı, araçta parça değişimi olup olmadığı, araçta herhangi bir arıza veya sorun olup olmadığı, aracın motoru, fren sistemi, elektronik sistemleri, süspansiyon, aküsü, aracın alt aksamları ve aracın performansı hakkında detaylı bilgi edinilmektedir. 

Keçiören Oto Ekspertiz raporu firmamızda yapılan oto ekspertiz işlemleri sonucunda verdiğimiz noter onaylı bir belgedir. Bu yüzden bu belge, resmi belge niteliği taşımaktadır. Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz testlerimiz ve uygulamalarınız profesyonel oto ekspertiz uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır. Uyguladığımız tüm test sonuçlarımız sigortalı ve garantilidir. Keçiören Oto Ekspertiz raporumuzda, incelediğimiz araç hakkındaki tüm bilgiler detaylı olarak yer almaktadır. Keçiören Oto Ekspertiz raporumuz hakkında daha detaylı bilgi almak için Keçiören Experix bayimizi hemen arayabilirsiniz.

Keçiören Oto Ekspertiz

Keçiören Oto Ekspertiz

Keçiören Oto Ekspertiz Fiyatları Nedir?

Oto ekspertiz fiyatları her aracın özelliğine ve her araca uygulanan farklı işlemlere göre değişmektedir. Keçiören oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz raporu için hizmetinize sunduğumuz birçok ekonomik oto ekspertiz paketi mevcuttur. Oto ekspertiz paketlerimizin hepsi, 2. el otomobil satışlarınız için gerekli olan oto ekspertiz raporu için uygun paketlerdir. Bu paketlerden birini seçerek aracınıza hemen Keçiören oto ekspertiz firmamızda işlemlerinizi yaptırabilir ve oto ekspertiz raporunuzu hemen alabilirsiniz. Oto ekspertiz fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için Keçiören oto ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Keçiören Oto Ekspertiz Paketleri Nedir?

Keçiören oto ekspertiz paketlerimiz, her bütçeye uygun olarak hazırlanmış oto ekspertiz paketleridir. Tüm oto ekspertiz paketlerimize oto ekspertiz raporu dahildir. Keçiören oto ekspertiz paketlerimizin her testi, son teknoloji cihazlarımız ve ekipmanlarımızla yapılmaktadır. Bütün oto ekspertiz paketlerimiz sigortalı, garantili ve noter onaylıdır. Standart oto ekspertiz paketlerimizde oto ekspertiz raporu için gerekli tüm testler ve incelemeler yapılmaktadır. Bu test ve işlemlere ek olarak opsiyonel testlerimiz de bulunmaktadır.

Firmamızda ekonomik oto ekspertiz paketimizde motor – mekanik kontrol testleri, boya ve kaporta kontrol testleri,  araç altı kontrol testleri, iç ve dış kontrol testleri, dyno motor performans testi yer almaktadır. Standart oto ekspertiz paketimizde ise;  motor – mekanik kontrol testleri, boya ve kaporta kontrol testleri, araç altı kontrol testleri, iç ve dış kontrol testleri, dyno motor performans testi, fren, süspansiyon, yanal kayma testleri ile OBD arıza tespit testleri yer almaktadır. Profesyonel ve elit paketlerimizde ise bu testlere ek olarak opsiyonel test ve çeşitli ek özellikler yer almaktadır. Sıfır veya ikinci el araçlarınız için size en uygun paketlerimizden birini seçebilir veya dilerseniz oto ekspertiz test ve işlemlerimizi ayrı olarak satın alabilirsiniz. Keçiören Oto Ekspertiz paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Uzaktan Ekspertiz Yaptırabilir miyim?

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızı arayarak sıfır ve 2. el araçlarınız için uzaktan oto ekspertiz işlemlerinizi yaptırabilir ve oto ekspertiz raporunuzu hemen alabilirsiniz. Ankara dışında yaşayan müşterilerimiz için sunduğumuz uzaktan oto ekspertiz hizmetimizle, satın almak istediğiniz aracın satıcı bilgilerini bizimle paylaşarak firmamızda oto ekspertiz işlemlerinizi kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Firmamızda uyguladığımız test aşamaları ve sonuçları size whatsapp üzerinden ulaştırılmaktadır.

Keçiören Oto Ekspertiz İşlemleri Nasıl Yapılır?

Keçiören oto ekspertiz firmamızda uygulanan oto ekspertiz işlemleri çeşitli testlerden ve kontrollerden oluşmaktadır. Firmamızda 2. el araçlar için hazırladığımız oto ekspertiz raporu için uyguladığımız başlıca testler; boya ve kaporta testi, süspansiyon testi, fren testi, akü testi, yanal kayma testi, motor ve mekanik testi, diagnostik test ve dyno testidir. Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız bu testlerin hepsi bilgisayar sistemli cihazlarımız ve ekipmanlarımız ile uygulanmaktadır. Uyguladığımız tüm testler uzman oto ekspertizlerimiz ve ustalarımız tarafından uygulanan garantili ve sigortalı testlerdir. Firmamızda her aracın ihtiyacına göre hizmetinize sunduğumuz oto ekspertiz paketlerimiz arasından size en uygun paketi seçerek oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilir, oto ekspertiz raporunuzu anında alabilirsiniz.

  • Boya ve Kaporta Testi
  • Süspansiyon Testi
  • Fren Testi
  • Yanal Kayma Testi
  • Akü Testi
  • Motor ve Mekanik Testi
  • Diagnostik Test (OBD)
  • Dyno Testi

Boya ve Kaporta Testi

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız boya ve kaporta testinde boya ve kaportanızda yenilenen bir alan olup olmadığı, aracınızda hasar olup olmadığı tespit edilmektedir. Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız boya ve kaporta testi hassas mikron ölçüm cihazımızla uygulanmaktadır. Bu testte aracınızda hasar olup olmadığı ve eğer varsa bu hasarın nasıl onarıldığı da tespit edilmektedir.

Süspansiyon Testi (Amortisör Testi)

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda süspansiyon testi, amortisörlerinizin ayrıntılı olarak incelenip kontrol edildiği testtir. Bu test çeşitli cihazlarımızla uygulanmaktadır. Çeşitli aşamalardan oluşan süspansiyon testinde aracınızın yol tutuş performansı değerlendirilmektedir. Elde edilen bilgiler oto ekspertiz raporunuza işlenmektedir. Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız süspansiyon testinin başlıca aşamaları şunlardır:

Tekerleklerin tutunma gücünün ölçülmesi

Tekerleklerin tutunma frekanslarının ölçülmesi

Her bir tekerleğin ağırlığının ve performansının ölçülmesi

Aracın ağırlığının ölçülmesi ve aracın yol tutuş performansının değerlendirilmesi

Fren Testi

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız fren testi çeşitli aşamalardan oluşan bir testtir. Can güvenliğiniz için hassas bir test olan fren testi, Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda titizlikle uygulanan kapsamlı bir testtir. Hassas ölçüm cihazlarımız ve ekipmanlarımız ile uyguladığımız fren testimizde fren, fren diski, balatalar, fren hortumları, fren kaliperi gibi fren parçaları test edilerek kontrolleri yapılmaktadır. Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız fren testi aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır:

Frenin kuvvetinin ölçülmesi

Tekerleklerin kuvvetinin ölçülmesi

Fren yapıldığında tekerleklerin kuvvete verdiği tepkinin ölçülmesi

Ön ve arka tekerleklerin performanslarının ölçülmesi

ABS sisteminin incelenmesi

Genel fren sisteminin değerlendirilmesi

Yanal Kayma Testi

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız yanal kayma testinde aracınız lift üzerine alınır ve aracınızın 1 kilometrelik yol boyunca sağa veya sola kayma potansiyeli ölçülür. Bu test aynı zamanda aracınızın rot balans ayarının değerlendirildiği bir testtir. Test ve kontrollerin sonucunda edindiğimiz bilgiler oto ekspertiz raporunuza kaydedilmektedir.

Akü Testi

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız akü testi ile akünüzün performansı, voltaj değeri, şarj performansı gibi hassas detaylar incelenmekte ve akünüzün genel değerlendirilmesi yapılmaktadır. Akü testinizin sonuçları titizlikle oto ekspertiz raporunuza işlenir.

Motor ve Mekanik Testi

Motor ve mekanik testi, Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda aracınız lift üzerine alınıp yukarı kaldırılarak uygulanmaktadır. Motor ve mekanik testinde aracınızın motor ve mekanik parçaları kontrol edilir ve motor ve mekanik aksamlar hassas ölçüm cihazlarımızla test edilir. Aynı zamanda aracınızın alt kısmı ayrıntılı olarak incelenir. Elde ettiğimiz bilgiler ise oto ekspertiz raporunuza kaydedilir.

Diagnostik (OBD) Test

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız diagnostik testinde aracınız bilgisayarlı cihazımıza bağlanır ve aracınızın geçmiş hasar ve arıza kayıtları kontrol edilir. Diagnoz cihazımız ile uyguladığımız bu test ile aracınızın bilgisayar sistemi ve elektronik sistemleri ayrıntılı bir şekilde kontrol edilir. Elde ettiğimiz tüm bilgiler oto ekspertiz raporunuza işlenir.

Dinamometre (DYNO) Testi

Keçiören Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız dyno testinde aracınız şasi üzerine alınarak test edilir. Dyno testinde aracınızın tork gücü, motor gücü ve motorun performansı değerlendirilir. Aynı zamanda bu test ile aracınızın yağ tüketimi, akünün durumu gibi birçok kritik ayrıntı da kontrol edilir. Dyno testinde elde ettiğimiz tüm bilgiler, oto ekspertiz raporunuza detaylı olarak kaydedilir.

Keçiören Oto Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Keçiören Oto Ekspertiz raporu, aracınız için uyguladığımız işlemlere göre 1 ila 3 gün içerisinde hazırlanarak tarafınıza teslim edilmektedir. 2. el araçların satış işlemleri için titizlikle hazırladığımız oto ekspertiz raporunuz test ve kontrollerin hemen sonrasında noter onayı da alınarak hazır hale gelmektedir. Bu süreç, araçta herhangi bir arıza veya sorunun belirlenmesiyle, arıza ve sorunun ayrıntılı olarak tespit edilebilmesi için birkaç gün uzayabilmektedir. Oto ekspertiz raporu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Keçiören Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.