cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Hatay
Kırıkhan Bayi

Yetkili : Abdülsamet Çetin
Adres: Gazi, Alparslan Türkeş Cd. D:No:61, 31440 Kırıkhan/Hatay
Tel: 0506 068 48 60
Çağrı Merkezi: 444 02 26

oto ekspertiz kırıkhan, kırıkhan oto ekspertiz, kırıkhan en iyi oto ekspertiz, kırıkhan kurumsal oto ekspertiz, kırıkhan ekspertiz firmaları, experix kırıkhan oto ekspertiz

Kırıkhan oto ekspertiz firmamız, Kırıkhan’de sizlere güvenilir oto ekspertiz hizmeti veren kurumsal bir oto ekspertiz firmasıdır. Kırıkhan’de 2. el veya sıfır araçlarınız için oto ekspertiz hizmeti veren Kırıkhan Oto Ekspertiz firmamız 2. el ve sıfır araçlarınızın oto ekspertiz incelemelerini yapan, köklü ve kurumsal bir firmadır. 1990’lı yıllardan beri bu alanda hizmet veren firmamız son teknoloji ürünü cihazları ile sizlere tarafsız ve güvenilir bir oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır. Sıfır ve 2. el araçlarınızı tarafsız bir gözle inceleyen firmamız, size en doğru bilgileri sunarak araç alış ve satışlarınızı güvenilir bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda tüm oto ekspertiz işlemleriniz son teknoloji ürünü bilgisayarlı cihazlarımız ve ekipmanlarımızla uygulanmaktadır. 2. el araçlarınıza oto ekspertiz raporu almak için Kırıkhan Experix bayimizi hemen arayabilir, Kırıkhan oto ekspertiz firmamıza başvurarak oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Kırıkhan Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz sıfır ve 2. el araçların uzman oto ekspertizler tarafından incelenmesi, araç hakkında bilgi edinmek için çeşitli makine ve cihazlar kullanılarak aracın muayene edilmesidir. Uzman oto ekspertizler, oto ekspertiz işlemleri uygulamak için araçları bilgisayar sistemli makinalarla test ederler. Oto ekspertiz, TSE hizmet belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından uygulanan işlemlerdir. Eskiden 2. el araçları dışarıdan kontrol ederek incelemek mümkündü. Ancak günümüzde araç teknolojisi oldukça ilerlemiştir. Günümüzde üretilen tüm araçlar bilgisayarlı ve elektronik sistemli araçlardır. Bu araçları dışarıdan kontrol edip incelemek mümkün değildir.  Bu yüzden günümüzde araçları inceleyebilmek için son teknoloji ürünü bilgisayarlı cihazlar kullanılmaktadır. Araçlarla ilgili en doğru ve kesin bilgileri öğrenebilmek için bilgisayarlı cihaz ve makinalar kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Bu nedenle günümüzde bir araç satın almadan önce hem sıfır hem de 2. el araçlarda mutlaka oto ekspertiz yaptırmak çok önemlidir. Oto ekspertiz işlemleri ise, aracın motor ve mekaniğinin, fren sisteminin, süspansiyon sisteminin, elektronik sistemlerinin, boya ve kaportasının test edildiği işlemlerdir. Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda tüm bu işlemler garantili olarak yapılmaktadır. Testlerimizin sonuçları ile hazırladığımız oto ekspertiz raporlarımız garantili ve noter onaylıdır.

Kırıkhan Oto Ekspertiz Hangi Testleri Uygular?

Oto ekspertiz firmaları bir araç hakkında en doğru bilgilere ulaşmak için, çeşitli cihazlar, makinalar ve ekipmanlar kullanarak araca çeşitli testler uygularlar. Bu testler yasalar tarafından belirlenmiş ve onaylanmış testlerdir. Aracınızı Kırıkhan oto ekspertiz firmamıza getirdiğiniz zaman önce size oto ekspertiz paketlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi vermekteyiz. Siz aracınız için en uygun paketi seçtikten sonra aracınızın kaydını yapmaktayız. Bunun için öncelikle aracınızın yaşını, araç sahibinin bilgilerini girdiğimiz bir kayıt açarız. Daha sonra aracınıza sırasıyla standart inceleme ve test işlemlerimizi uygularız. Bu testlerin başlıcaları, boya ve kaporta testi, süspansiyon testi, fren testleri, akü testi, yanal kayma testi, motor ve mekanik testi, diagnostik test ve dyno testleridir. Bu testler ile aracınızın daha önce hasar alıp almadığı, kilometresiyle oynanıp oynanmadığı, aracın daha önce kaza geçirip geçirmediği, motorun ve diğer sistemlerin durumu hakkında kritik bilgiler ortaya çıkmaktadır. TSE hizmet belgeli olan Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda bu testlere ek olarak birçok test ve inceleme işlemi de yapılmaktadır. Uyguladığımız tüm test sonuçlarımız garantili ve noter onaylıdır.

Kırıkhan Oto Ekspertiz
Kirikhan Kurumsal Ekspertiz
Kirikhan Ekspertiz
Kirikhan Arac Ekspertiz

Kırıkhan Oto Ekspertizde Her şey Çıkar mı?

Oto ekspertiz işlemleri aracınızın en ince ayrıntısına kadar muayene edilmesidir. Bu yüzden Kırıkhan Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız oto ekspertiz işlemlerimizin sonuçları ile aracınızla ilgili tüm bilgiler öğrenilmektedir. Oto ekspertiz incelemelerimiz sonucunda aracınızla ilgili aşağıdaki bilgileri öğrenebilirsiniz:

Aracınızın geçmişte kaza geçirip geçirmediği

Aracınızda geçmişte bir hasar veya arıza meydana geldiyse nasıl onarıldığı

Aracınızda bir arıza veya hasar olup olmadığı

Aracınızın boya ve kaportasında bir değişiklik yapılıp yapılmadığı

Aracınızın performansı

Aracınızın yakıt performansı

Aracınızın elektronik sisteminin durumu

Aracın mekanik sisteminin durumu

Kırıkhan Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının 2019 yılında düzenlemiş olduğu yönetmeliğe göre bazı 2. el araçların satışında oto ekspertiz raporu almak zorunlu hale gelmiştir. Bu yönetmeliğe göre, 8 yaşından küçük ve 160 bin km’nin altındaki 2. el araç satışı yapan işletmelerin, bir TSE belgeli oto ekspertiz firmasına oto ekspertiz yaptırmaları ve noter onaylı oto ekspertiz raporu almaları gerekmektedir. Ayrıca oto ekspertiz raporu, satıştan en az 3 gün önce alınmalıdır. Oto ekspertiz raporu olmayan araçların satışları geçersiz sayılmaktadır. Oto ekspertiz raporu, oto ekspertiz işlem ve testlerin sonuçlarının yer aldığı noter onaylı resmi bir belgedir. Bu belge, aracın incelemelerini ve testlerini yapan oto ekspertiz firması tarafından düzenlenmektedir. Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda tarafsız ve güvenilir bir şekilde düzenlediğimiz oto ekspertiz raporlarımız, noter onaylı ve garantilidir. Oto ekspertiz raporlarımızda araçla ilgili tüm bilgilere detaylı olarak yer verilmektedir. Kırıkhan Oto Ekspertiz, hem sıfır hem de ikinci el araçlarınıza ekspertiz raporu almak için başvurabileceğiniz güvenli ve kurumsal bir firmadır. Oto ekspertiz paketlerimizi öğrenmek ve oto ekspertiz raporu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için hemen Kırıkhan Oto Ekspertiz firmamızı arayabilirsiniz.

Kırıkhan Oto Ekspertiz Raporunda Hangi Bilgiler Yer Alır?

Aracın teknik bilgileri

Aracın iç ve dış aksamların özellikleri

Aracın fabrika çıkışından sonra meydana gelen tüm değişimler

Aracın geçmiş kaza ve hasar bilgisi

Aracın hasar durumu

Aracın mevcut arıza ve problemleri

Araca uygulanan tüm test sonuçları

Aracın genel durumu ve performansı

Oto Ekspertiz Yapılmadan Neden Araç Alınmamalı?

İkinci el araç pazarında her gün birçok araç ‘bayandan temiz’, ‘doktordan temiz’ gibi ifadelerle satışa sunulmaktadır. Aracın sorunsuz olduğunu iddia eden birçok satıcının aracına oto ekspertiz uygulandığında, bu araçların hasarlı, sel altında kalmış, ciddi arızaları olan araçlar olduğu görülmektedir. Bu yüzden 2. el araç alırken hata yapmamak için alacağınız aracın güvenilir bir oto ekspertiz firmasından oto ekspertiz raporu alması çok önemlidir. Günümüzde üretilen bütün araçlar elektronik sistemli, bilgisayarlı araçlardır. Bu araçlar hakkında en doğru bilgilere ulaşabilmek için bu araçlara bilgisayar sistemli cihazlarla oto ekspertiz işlemleri uygulanması gerekmektedir. Son teknoloji cihazlarına bağlanan araçlar hakkında herhangi bir arıza varsa tespit edilmekte, geçmişte kaza yapıp yapmadığı, hasarlı olup olmadığı ortaya çıkmaktadır.  Kırıkhan oto ekspertiz firmamıza tüm oto ekspertiz işlemleriniz için başvurabilir, oto ekspertiz raporu işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. Oto ekspertiz raporu hakkında ayrıntılı bilgi için Kırıkhan Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Ekonomik Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Standart Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Profesyonel Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • İç Konfor Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Elite Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Airbag Kontrol

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

 • 1 Ay 1000 Km Garanti

 • Yol Yardım Hediye

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL
Oto Ekspertiz Raporu Almak İçin Masrafları Kim Öder?

Oto ekspertiz inceleme ve test ücretlerini, buna ek olarak oto ekspertiz raporu ücretini, yönetmeliğe göre, aracın satıcısı ödemekle yükümlüdür. 2. el aracı satan firma veya şirketler oto ekspertiz firmasına başvurarak aracın oto ekspertiz işlemlerini yaptırmalıdır, bu yüzden oto ekspertiz ücretini de satıcı ödemek zorundadır. Ancak yönetmeliğe göre, aracı almak isteyen alıcı oto ekspertiz raporuna itiraz ederse, oto ekspertiz işlemlerini kendisi, yani alıcı yaptırmak zorundadır. Bu durumda oto ekspertiz raporunun ücretini alıcı ödemelidir.

Kırıkhan Oto Ekspertiz Testleri Nelerdir?

Boya ve Kaporta Testi

Süspansiyon Testi

Fren Testi

Yanal Kayma Testi

Akü Testi

Motor Mekanik Testi

Diagnostik Test

Dyno Testi

Boya ve Kaporta Testi

Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda boya ve kaporta testi, ilk uyguladığımız testtir. Bu test aracınızın geçmişte hasar alıp almadığını öğrenebildiğimiz önemli bir testtir. Boya ve kaporta testimizde aracınız mikron ölçüm cihazımızla ölçülür. Bu sayede aracınızın kaporta ve boyasında değişmiş ve yenilenmiş bir alan olup olmadığı tespit edilmektedir. Aracınızda böyle bir alan tespit edildiği takdirde bu alanda geçmişte bir hasar olup olmadığı incelenir. Eğer hasar meydana gelmişse bu hasarın nasıl giderildiği de tespit edilir. Boya ve kaporta testimizin sonuçları oto ekspertiz raporunuza kaydedilir.

Süspansiyon Testi (Amortisör Testi)

Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda yapılan süspansiyon testinde, amortisörleriniz test edilmekte, aracınızın yol tutuş gücü değerlendirilmektedir.

Fren Testi

Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda fren testi, çok aşamalı ve kapsamlı bir test olarak uygulanmaktadır. Fren testi birçok farklı testten oluşmaktadır. Aracınızda can güvenliğiniz için en hassas ve önemli testlerden biri olan fren testi, ölçüm cihazları ve ekipmanlarla uygulanmaktadır. Fren testinde fren, fren diski, fren kaloperi, balatalar ve fren kayışları ayrıntılı olarak test edilir. Fren testlerinde aldığımız tüm sonuçlar titizlikle raporunuza kaydedilir.

Akü Testi

Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız akü testi, aracınızın aküsünü, şarj performansını, voltajını, akü hortumlarını ve akü değerlerini inceleyen testtir. Akü testinin sonucunda elde ettiğimiz tüm bilgiler, oto ekspertiz raporuna işlenir.

Yanal Kayma Testi

Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda uygulanan yanal kayma testi, aracınızın lift üzerine alınarak uygulanmaktadır. Yanal kayma testinde, aracınızın 1 km’lik yol boyunca sağa ya da sola kayma potansiyeli ölçülmektedir. Yanal kayma testimizde aracınızın rot balans ayarı da değerlendirilmektedir.

Motor ve Mekanik Testleri

Kırıkhan Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor ve mekanik testleri aracınızın alt kısmının da incelendiği çok kapsamlı bir testtir. Bu test aynı zamanda bilgisayarlı cihazımıza bağlanarak motorunuzun ve mekanik aksamların test edilmesini kapsamaktadır. Kırıkhan Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor ve mekanik testleri, aşağıdaki test aşamalarından oluşmaktadır:

Motor Yağı Kontrolleri

Motor Soğutma Suyu Kontrolleri

Debriyaj Balata Kontrolleri

Marş ve Volan Kontrolleri

Motor Üfleme Kontrolleri

Motor Kayışların Kontrolleri

Enjektörlerin Kontrolü

Motor supaplarının ve İticilerin Kontrolü

Egzoz Kontrolleri

Lastik ve Jantların Kontrolleri

Motorun Mekanik Kontrolleri

Diagnostik (OBD) Testi

OBD beyin testi olarak da bilinen diagnostik test, aracın bilgisayar sistemini, dijital sistemini ve elektronik sistemini inceler. Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda uygulanan diagnostik testte aracınız bilgisayarlı cihazımıza bağlanmakta, aracınızın geçmiş kaza ve hasar kayıtları incelenmekte, aracınızın elektronik sistemi test edilmektedir. Bu testlerin sonucunda aracınızın elektronik ve bilgisayar sisteminde bir arıza olup olmadığı da ortaya çıkarılmaktadır. Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız diagnostik testi, aşağıdaki testleri kapsamaktadır:

ABS, ESP, ASR Güvenlik Sistemlerinin Kontrolü

Airbag (Hava Yastığı) Arıza Kontrolü

Basınç Düğmesi Devre Hatası Kontrolü

Bağlantı Soketi Kontrolü

Elektronik Aksamların Kontrolleri

ABS Fren Sistemi Arıza Kontrolleri

ABS Hidrolik Pompa Kontrolü

ABS Giriş Valf Sargısı Kontrolü

ABS Çıkış Valf Sargısı Kontrolü

Silecek Hatası Kontrolleri

Klima Kontrolü

Şanzıman Kontrolü

Merkezi Elektronik Sistemi Kontrolü

Direksiyon Elektroniği Kontrolü

Hata Kodları Okuma ve Silme

Dinamometre (Dyno) Testi

Dinamometre (Dyno) testi, Kırıkhan oto ekspertiz firmamızda aracınızın motor gücünü ve tork gücünü ölçen bir testtir. Bu test ile aynı zamanda aracın motor performansı da değerlendirilmektedir. Dyno testinde aracınız şasi üzerine alınarak test edilir. Dyno testinde, motor aksı, şanzımanı, diferansiyeli, motor ve tork gücü ölçülür.

Kırıkhan Oto Ekspertiz

Kırıkhan Oto Ekspertiz Fiyatları 500 lira ile 2500 lira arasında değişmektedir.

Kırıkhan Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Kırıkhan Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Kırıkhan oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Kırıkhan oto Ekspertiz Notere Yakın Yürüme Mesafesindedir.