KIRIKKALE OTO EKSPERTİZ

Kurumsal oto ekspertiz markası olan Experix güvencesi ile 2. el araç alım satımlarını güvenle gerçekleştirin. TSE 13805 HYB belgeli merkezlerimizde Garantili ve tam kapsamlı ekspertiz paketleri ile Kırıkkale Oto Ekspertiz hizmetlerimizi deneyimleyebilirsiniz.

Bahşılı, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Sulakyurt, Yahşiyan gibi Kırıkkale ilçelerinde de hizmet almak için Kırıkkale oto ekspertiz bayimizle iletişime geçerek randevu alabilir ya da oto ekspertiz paketleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Kırıkkale
Merkez Bayi

Yetkili : Ahmet Doğukan Erkaya
Adres: Sanayi, Alparslan Türkeş Bulvarı 431/B, 71100 Merkez/Kırıkkale
Tel: 0543 662 58 71
Çağrı Merkezi: 444 02 26

Kırıkkale Oto Ekspertiz

Araç alış satış işlemlerini güvenle tamamlayabilmeniz için oto ekspertiz hizmetleri sunulmaktadır. Kırıkkale Oto Ekspertiz yaptığı ayrıntılı incelemeler ile aracın gerçek değerinin belirlenmesini sağlar. Başından geçen kazalara, hasarlara ve tüm geçmişine oto ekspertiz raporunda ayrıntılı olarak yer verir. Oto ekspertiz firmasına karar vermeden önce firmanın kurumsallığına ve her yerde ulaşılabilir olduğuna emin olmanız gerekir. Alacağınız hizmetin fiyat ve performansını karşılaştırmalı, ayrıca testler için kullandıkları cihazların neler olduğuna da bakmalısınız. Oto ekspertiz için alıcı ve satıcı olarak ortak karar verdiğiniz yerlere gitmeniz karşılıklı güven için önemlidir. Seçtiğiniz yerin kurumsal olması ve TSE belgeli olması büyük değer taşır. Gelişen teknolojinin takipçisi ve uzman kadrosu ile eksiksiz inceleme yapması önemlidir. Experix tüm bu aradıklarınızı sizlere sağlar, kullanıcı yorumları da en önemli kanıtıdır. Senelerdir otomobil sektöründe kendini kanıtlamış Experix ile sizler de gönül rahatlığı ile tüm testleri yaptırabilirsiniz.

Oto ekspertiz yaptırmadan önce aracın nelere ihtiyacı olduğunu iyi anlamanız gerekmektedir. Buna göre size sunulan hizmet ve paketleri değerlendirebilirsiniz. Tek tek hizmet satın alabileceğiniz gibi paketler halinde sunulan hizmetleri de tercih edebilirsiniz. Kırıkkale Oto Ekspertiz sizlere tercih edebileceğiniz 4 çeşit paket sunar. En üst paketi almak her zaman avantaj sağlar. Bu sayede düşük paketlerde yer almayan hizmetlere ve kontrollere de sahip olursunuz. Aracı satın aldıktan sonra kontrolünü sağlatmadığınız noktalarda sorun çıktığı zaman mağdur duruma düşmezsiniz. Garanti hizmeti sayesinde aracı satın aldıktan sonra sorun çıktığında hemen ekspertiz firmasına götürebilir ve cebinizden ek masraf çıkmadan hasarı çözüme ulaştırabilirsiniz. Üst paket tercih etmek istemiyor ama hizmet garantisi olsun istiyorsanız da cüzi bir ücret karşılığında garanti yaptırabilirsiniz.

Oto ekspertiz raporu hazırlanırken sadece aracın hasar durumuna bakılmaz. Bunun dışında HGS geçişleri ve cezalarına da bakılır, trafiğe çıkış izni olup olmadığı kontrol edilir. Araç sahibi aracın satışının hızlı ve kolay olması için bazı sıkıntıları saklıyor olabilir ve geçmişte gerçekleşen değişimler kayıt altında olmayabilir. Bu durumların önüne geçmek için tarafsız ve bağımsız bir oto ekspertiz raporuna sahip olmanız gerekmektedir. Araç hala kullanım halinde de olduğu için çıkış tarihi 3 günü geçmiş ekspertiz raporları dikkate alınmamalıdır. Çünkü bu süreçte araçta yeni sıkıntılar ortaya çıkabilir, aracın altı taşa sürtmüş olabilir. Bunlar da sonrasında büyük masraflara yol açar ve aracı da değerinin üstünde satın almanıza sebep olur.

Oto Ekspertiz Nedir?

Aracın geçmişi hakkında sizlere uzman ekibi ve kullanılan özel cihazlar aracılığı ile ayrıntılı bilgi sunan sisteme oto ekspertiz denir. Araçta değişen var mı, vergi borcu kayıtlı mı, hasar kayıtları nelerdir? Tüm bu ve benzer bilgileri sizlere sunarak araç hakkında bilmediğiniz her şeyi öğrenmenizi sağlar. Böylece araç satış aşamasındayken alıcıya en doğru bilgiler aktarılır. Alıcı ve satıcı bilmedikleri kusurlar var ise oto ekspertiz raporu sayesinde öğrenir. Kırıkkale Oto Ekspertiz ile sadece araç satış işlemlerinde değil, aracınızla bir kaza yaptığınızda hasar raporu için de  hizmet alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu Neden Önemlidir?

Satın alacağınız araçta, işlem tamamlandıktan sonra masraf çıkmasını kimse istemez. Kimse de aracını değerinin altında satmayı istemez. Yüksek ücretlerin döndüğü bu piyasada hem alıcının hem de satıcının haklarının korunması ve iki tarafında mağdur duruma düşmemesi için oto ekspertiz oldukça önemlidir. 2019 yılında çıkan kanunla beraber 8 yaşından küçük ve 160.000 km’yi doldurmamış araçlarda da oto ekspertiz yaptırmak zorunlu hale gelmiştir. Bu zorunluluk alıcı ve satıcı arasında aksi bir sohbetin oluşmasının da önüne geçer. Kırıkkale Oto Ekspertiz araçta yer alan her sorunu ayrıntılı olarak inceler ve bunu raporda belirtir. Sonuç olarak araç satışı değerinde yapılır ve alıcı değerinden yüksek ödeme gerçekleştirmemiş olur. Raporda; değişeni, motorda sıkıntısı ve trafiğe çıkışının serbestliği yer alır. İç ve dış kondisyon, elektronik aksamlar da sorun, kilometre ile oynama olup olmadığı, fren ve hidrolik gaz sızıntısı mevcut mu? Araç kullanımında sürüş güvenliğini tehdit edebilecek her noktaya değinilir.

Oto Ekspertiz Paket Fiyatları Nedir?

Kırıkkale Oto Ekspertiz gün sonunda hangi işlemleri yaptırdığınızı ve ne kadar ücret ödeceğinizi baştan belirler. 300TL ile 1000TL arasında değişen paket seçenekleri ile aracınızı titizlikle inceler. Eğer tercih ettiğiniz pakette özel olarak istediğiniz bir hizmet mevcut değil ise ek ücret ödeyerek kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ekonomik, standart, profesyonel ve elite paket seçenekleri ile oto ekspertiz hizmeti aldıktan sonra ekspertiz sigortası da yaptırabilirsiniz. Ancak oto ekspertiz sigorta ve garanti hizmeti istiyorsanız bunu paket satın alım aşamasında dile getirmeniz gerekmektedir. Oto ekspertiz raporunuz 1-3 gün içerisinde hazır olur. Dilerseniz firmamıza gelip dilerseniz de e-Devlet üzerinden giriş sağlayarak raporuza ücretisiz olarak kavuşabilirsiniz.

Garanti ve Sigorta Neden Önemlidir?

Garanti ve sigorta sayesinde aldığınız hizmet o gün ile sınırlı kalmaz ve belli bir süre boyunca haklarınız devam eder. Kırıkkale Oto Ekspertiz garanti ve sigorta hizmetlerini cüzi bir rakama sizlere sunmaktadır. Aracı satın aldıktan sonra karşılaşma ihtimaliniz olan sıkıntıların çözümü sigorta ve garanti hizmeti ile kolaylıkla gerçekleşir. Garanti hizmeti çoğunlukla tercih ettiğiniz paketler içerisinde dahildir. Fakat sigorta hizmetini ayrı olarak satın almanız gerekmektedir. İstediğiniz zaman aralığına göre de fiyatlarda değişiklik mevcuttur. Kaç kilometreye kadar ve kaç ay boyunca geçerli olacak bir sigorta paketi istediğinize karar vermeniz gerekir.

Oto Ekspertiz Hizmetleri Nelerdir?

Araç çalışabilirliği ve trafik çıkış izninin sorgulanabildiği her yol oto ekspertiz hizmetleri içerisinde yer almaktadır. Kırıkkale Oto Ekspertiz gerekli tüm hizmetleri güvenilir kadrosu ve cihazları ile gerçekleştirir.

– Airbag kontrol

– PTT muayene kilometre sorgusu

– Vergi borcu sorgulama

– HGS sorgusu

– TPC ceza sorgusu

– Motor ekspertizi

– Boya ve kaporta kontrolü

– OBD testi

– Dinamometre testi

– Fren ve süspansiyon testi

– İç ve dış kondisyon kontrolü

– 5664 Tramer sorgulamalar

Bazı paketler içerisinde yukarıda yer alan testlerden bazıları yer almayabilir. Tercih edilecek paket ayrıntılı olarak incelenmelidir. Bu noktada önemli olan en üst paketi tercih etmek değildir, size ve bütçenize uygun bir paketi seçmeniz önemlidir. Sadece ikinci el araç alım satım işlemlerinde değil, olası kazalarda hasar boyutu ve aracın değerinin öğrenilmesi gerektiği zamanlarda da oto ekspertiz hizmeti alındığı için, sizin hangi koşulda neden bu hizmete ihtiyaç duyduğunuz en önemlisidir.

Marka ve modele özel çeşitli cihazlar kullanılarak yapılan incelemeler sonucunda güvenilir bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kullanılan cihazlar sıfır hata payına sahip olup insan hatalarına yer vermeden çalışmalarını sürdürmektedir. Bu sayede de 1-3 gün içerisinde oto ekspertiz işlemleri tamamlanmış olur, araç teslim edilir ve rapor oluşur. Hizmetlerde kullanılan cihazlar;

– Yanal kayma test cihazı

– Yönetim paneli

– Lift

– Boya ve kaporta test cihazı

– Dinamometre

– Fren ve direksiyon hidrolik ölçer

– Arıza tespit cihazı

– Boya kalınlığı ölçüm cihazı

– Süspansiyon test cihazı

– Fren test cihazı

– Akü test cihazı

– Lastik basınç hava saati

– Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar

Bu cihazlar her araç için çeşit farklılığı gösterebilmektedir. Araçların elektronikleşmesi beyin kontrol aşamasında özel cihazlara da ihtiyaç duyulacağını gösterir. Oto ekspertiz raporunda sadece hasarlar değil, iyi durumda olan araç özellikleri de sunulur. İyi, orta ve kötü durumdaki tüm bilgilere yer verilerek karar alıcıya bırakılır. Trafiğe çıkış kaydının da sorgulanması güvenilir işlem yapmanızı sağlar ve dolandırılma riskini en az seviyeye indirir.

Oto Ekspertiz Hizmeti Nasıl Yapılmaktadır?

Paket içeriklerine göre alınan hizmetler farklılık gösterecek olsa da bazı kontroller tüm paketlerde yer alan standart hizmetlerdir. Kırıkkale Oto Ekspertiz tüm standart ve diğer kontrol hizmetlerini sürüş güvenliğini kontrol ederek ayrıntılı olarak yapar, bilgisayarlara gönderir ve raporlar.

– Oto ekspertize araç getirilirken dışının temiz olması önemlidir. Temiz olmazsa eğer üzerindeki tozdan kaynaklı boya kontrolü %100 doğru sonuç ile yapılamaz. Boya kontrolünde, aracın temiz olması hem göz muayenesinde hem de cihaz kontrolünde doğru sonuçları vermesi için önemlidir. Araç sahibi olası kazalardan dolayı ya da güneş yanıklarından kaynaklı aracın boyasını yeniletmiş olabilir. Göz muayenesinde kaba değişiklikler görünür. Ardından özel ışıklı ortamda cihazlar ile kontrol başlar. Bu kontroller sonucunda mikro boyuttaki boya değişiklikleri de ortaya çıkar. Boya değişikliği ve çıkan sonuçlar araç değerinde düşüşe yok açar.

– Boya kontrolleri sonrasında araç özel bir rampaya oturtulur. Bunun sebebi fren testlerinin yapılabilmesi içindir. Ekspertiz uzmanı da aracın içine geçerek manuel kontrol ile sıkıntı olup olmadığını test eder. Ardından tüm tekerleklere eşit fren gücü gönderilir. Tüm tekerlekler alması gerektiği gücü tamamen ve eşit alıyor mu, cihazlar yardımı ile bu kontrol edilir. Eğer tekerlerden bazıları gücü daha az ya da daha çok alıyorsa hemen rapor edilir. Sürüş esnasında tekerleklerin eşit güç almaması aracın savrulmasına yol açar. Bu durum da ciddi kazaların gerçekleşmesine neden olur.

– Fren testi sonrasında motor testi başlar. Dyno testi ile aracın fabrika çıkışındaki performansını hala koruyor mu bu kontrol edilir. Araç üretim aşamasından çıktığında ulaşabildiği belli sınırlara sahiptir. Dyno testi ile aracın sınırları zorlanır ve ilk üretim günündeki gücünü koruyup korumadığı raporlara geçer. Eğer güçte bir düşüş meydana geliyorsa ve maksimum seviyeye ulaşamıyorsa hemen ayrıntılı inceleme noktasına geçilir.

– Ardından araç lift üzerine çıkarılarak motor kondisyon testine başlanır. Metal aksamlarda ve şanzımanda sorun var mı bakılır. Motor, kullanım sürecinde hasarla karşılaş mı ayrıntılı olarak incelenir. Bu noktalarda bilgisayardan yardım alınır, en küçük sıkıntı bile gözden kaçırılmak istenmez. Motorda hasar olması yüksek masraflara sebep olur. Satıcı motorda hasar olduğunu bilmiyorsa eğer aracın değerini etkileyecek olması planları değiştirebilir.

– Son olarak da el freni ve tekerler arasındaki ilişki kontrol edilir. Yapılan kontroller sonucunda çıkan bütün hesaplamalar bilgisayara aktarılır ve rapor haline getirilerek sunulur. Aracın tüm geçmişini öğrenen alıcı da çıkan sonuçlar sonucunda aracı değerinde satın alabilir ya da almaktan vazgeçebilir.

Experix Kurumsal Ekspertiz

Experix, kurumsal kimliği ile otomobil sektöründe 81 ilde hizmet vermektedir. 1996 yılında kurulan şirket, uzman kadrosu ve gelişmiş cihazları ile müşterilerini mutlu etmektedir. Kırıkkale Oto Ekspertiz aramalarınızda güvenle Experix firmasını tercih edebilir ve kullanıcı yorumlarını da kontrol ederek bağımsız ve tarafsız hizmete sahip olabilirsiniz. TSE belgesi ile birlikte hazırladığı tüm oto ekspertiz raporları olası hukuk konularında da yasal olarak işlem görür konumdadır. Siz de Türkiye’nin her noktasında ulaşabileceğiniz bir oto ekspertiz firması arıyorsanız hemen randevu alabilirsiniz.

Kırıkkale Oto Ekspertiz

Kırıkkale Oto Ekspertiz Fiyatları 500 lira ile 2500 lira arasında değişmektedir.

Kırıkkale Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Kırıkkale Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Kırıkkale oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Kırıkkale oto Ekspertiz Notere çok yakın Mesafededir.