konya oto ekspertiz
Experix Konya Bayi
Kurumsal, Garantili Profesyonel Oto Ekspertiz
konum
hemen ara
shbet
whatsapp
fiyat
Antalya Oto Ekspertiz Merkezi 2

Konya Oto Ekspertiz

Konya’da ikinci el araçların alım satım işlemlerinde tarafsız hizmet sunan Konya oto ekspertiz TSE belgeli ve kurumsal bir oto ekspertiz firmasıdır. İkinci el araç ticaretinde güvenilir işlem yapmayı sağlayan oto ekspertiz, 2. el araçlar hakkında bizlere en doğru bilgileri verir. Kurumsal oto ekspertiz firması Konya oto ekspertizde tüm oto ekspertiz işlemleri son teknolojik cihazlarla uygulanmaktadır.

Oto ekspertiz nedir?

İkinci el araçlarla ilgili detaylı ve doğru bilgilerin elde edilmesi için araçların incelenmesine ve araçlara çeşitli kontrol ve testler uygulanmasına oto ekspertiz denir. Oto ekspertizde araçlara uygulanan kontrol ve testler bilgisayarlı ve elektronik cihazlar ile uygulanır. TSE belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından uygulanan bu işlemler sayesinde ikinci el araç satın almak isteyen kişilerin mağduriyet yaşamaları önlenir. Günümüzde bu işlemler son teknoloji ürünü cihazlar tarafından yapılmaktadır. Bu sayede bir araçla ilgili tüm gerçek bilgilere ulaşılmaktadır. Bir aracın geçmiş kaza ve hasar bilgileri de araca uygulanan kontrol ve testlerin sonucunda öğrenilmektedir. İkinci el araçlara uygulanan bu test ve kontrollerin sonucunda aracın boyanıp boyanmadığı, kilometresinde değişim yapılıp yapılmadığı veya hasarlı olup olmadığı da ortaya çıkmaktadır. Konya oto ekspertiz firmasında uygulanan bütün kontrol ve testler uzman ekspertizler tarafından tarafsız ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Yapılan kontrol ve testlerin sonuçları ile oluşturulan rapor sizlere teslim edilir. Aracın raporunda araçla ilgili detaylı tüm bilgiler yer almaktadır.

Oto ekspertiz nasıl yapılır?

İkinci el araç alım ve satım işlemlerinde uygulanan bir hizmet olan oto ekspertiz, çeşitli kontrol ve testlerle uygulanmaktadır. Oto ekspertiz ikinci el araçların ayrıntılı olarak incelenmesidir. Oto ekspertiz uygulamak için uygulanan kontrol ve testlerde araç detaylı olarak muayene edilmektedir. Bu muayene işlemleri sırasında ise araçtaki önemli bütün bilgiler öğrenilmektedir. Örneğin ikinci el bir aracın geçmişte kaza yapıp yapmadığı ve parçalarının değiştirilip değiştirilmediği veya aracın herhangi bir sisteminde arıza olup olmadığı bu işlemler sayesinde öğrenilmektedir. Oto ekspertiz yapılması için öncelikle aracın yıkatılmış olması gerekmektedir. Oto ekspertiz uygulanması için araç firmanın ekspertiz alanına alınır. Daha sonra araca motor mekanik kontrol, boya kaporta kontrol, süspansiyon kontrol testi, yanal kayma testi, alt takım kontrol, fren testi kontrolü, airbag kontrolü, OBD beyin kontrol ve araç iç dış kontrol uygulanır. Aracın test ve kontrollerinin her biri özel olarak düzenlenen alanlarda uygulanır. Konya oto ekspertiz firmamızda aracınıza uygulanan tüm işlemler uzmanların gözetimi altında gerçekleştirilir.

Konya Oto Ekspertizde Nelere Bakılır?

Konya oto ekspertiz firmamızda ikinci el bir araçla ilgili en doğru bilgileri öğrenmek için çeşitli kontrol ve testler uygulanır. Bu testlerin ilk aşamasında boya ve kaporta kontrolü yer alır. Boya ve kaporta kontrolünde aracın daha önce boyanıp boyanmadığına bakılır. Araç fabrika çıkışından sonra boyandıysa aracın neden boyandığı, aracın hasar alıp almadığı ortaya çıkarılır. Boya ve kaporta testinden sonra araca süspansiyon testi uygulanır. Aracın amortisörlerin incelendiği süspansiyon testi bilgisayarlı cihaz yardımıyla yapılır. Süspansiyon testinden sonra yanal kayma testine geçilir. Bu testte araç liftin üzerine alınır ve 1 km’lik yol sürüşünde aracın sağa veya sola kayma potansiyeli ölçülür. Yanal kayma testinden sonra araca fren testi uygulanmaktadır. Son teknoloji ürünü fren test cihazı ile uygulanan fren testinde aracın frenleri detaylı olarak muayene edilir. Fren testinde aynı zamanda fren diskleri, fren balataları ve fren hortumları da detaylı olarak incelenir. Fren testinde hem sağ hem de sol frenlerin gücü tespit edilir. Aracın frenleme şiddeti ve aracın ağırlığına göre fren sisteminin yeterlilik düzeyi ölçülür. Bu işlemlerden sonra aracın motor ve mekanik kontrolleri ile aracın alt kısmının kontrolü yapılır. Bu aşamalarda aracın mekanik parçaları, motoru ve motor hortumları ayrıntılı olarak kontrol edilir. Daha sonra araca obd beyin kontrolü uygulanır. Obd beyin kontrolü ile aracın geçmiş hasar ve kaza kayıt bilgilerine ulaşılır. Aracınıza uygulanan test ve kontrollerin sonuçları ile oto ekspertiz raporunuz oluşturulur.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir? Nasıl Alınır?

Konya Oto ekspertiz raporu 2. el araçlara oto ekspertiz işlemlerinin sonucunda verilen resmi bir belgedir. Bu rapor 2. el araçlar için bir güven belgesi niteliği taşımaktadır. 2. el bir araçla ilgili en doğru bilgiler sadece ekspertiz raporu ile öğrenilebilir. Bu yüzden oto ekspertiz raporu olmayan bir araç satın alınmamalıdır. Günümüzde 8 yaşından küçük veya kilometresi 160 binden az olan araçlar satılmadan önce ekspertiz raporu alınması zorunludur. Eğer bu rapor alınmadığı takdirde aracın satış işlemleri yasal niteliğini kaybetmektedir. Özellikle 2. el araç satın almak isteyenler için çok faydalı olan bu rapor, araçlarını satmak isteyenler için de avantajlıdır. Araç sahipleri bu rapor sayesinde araçlarının gerçek değerini resmi olarak kanıtlayabilmektedir. Bu yüzden oto ekspertiz raporu almak, her araç için zorunlu olmasa da aslında tüm araçlar için zorunlu olması gereken bir rapordur.

Konya Oto Ekspertiz Raporunun Faydaları Nelerdir?

Konya oto ekspertiz firmamızdan oto ekspertiz raporu almak istediğinizde aracınıza yasal olarak zorunlu tutulan test ve kontroller uygulanır. Bu test ve kontroller deneyimli ve uzman ekspertizlerimiz tarafından yapılır. Uyguladığımız tüm test ve kontrollerin sonuçları ile detaylı ekspertiz raporunuz oluşturulur. Aracınıza firmamızdan rapor almanızın en büyük faydalarından biri firmamızın tarafsız, şeffaf ve güvenilir bir firma olmasıdır. Firmamızda uyguladığımız tüm işlemler yasal mevzuatın belirttiği özelliklere uygun olan, son teknoloji ürünü bilgisayarlı cihazlarla uygulanmaktadır. Bu yüzden firmamızda uyguladığımız tüm işlemler güvenlidir, hata oranları sıfırdır. Aracınızla ilgili elde ettiğimiz bilgiler tarafsızca raporunuzda belirtilir. Aracınızda bir sorun olarak gördüğümüz tüm konular da raporunuzda ayrıntılı olarak yer alır. Dolayısıyla aracınızla ilgili bir sorun olup olmadığını, bir sorun varsa bu sorunun neden kaynaklandığını ve bu sorunun en iyi nasıl çözülebileceğini de Konya oto ekspertiz raporunuzdan öğrenebilirsiniz. Konya oto ekspertiz raporu 5 yıl boyunca geçerli bir rapordur. Aracınızın 5 yıl içindeki satış işlemlerinde Konya oto ekspertiz raporunuzu yasal bir belge olarak kullanabilirsiniz.

Konya Oto Ekspertiz

Konya Oto Ekspertiz

Konya Oto Ekspertiz Fiyatları

Oto ekspertiz fiyatları 2. el araçlara uygulanan kontrol ve testlerin kapsamına göre değişmektedir. Konya oto ekspertiz fiyatları ise firmamızdan satın alabileceğiniz oto ekspertiz paketlerine göre belirlenir. Firmamızda satışa sunduğumuz 4 farklı oto ekspertiz paketi bulunmaktadır. Bunlar; ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ve elite pakettir. Ekonomik paket, aracı hakkında bilgi almak isteyenler için oluşturulmuş uygun fiyatlı ekspertiz paketidir. Ekonomik pakette bir araçla ilgili en temel bilgileri öğrenmenizi sağlayan temel test ve kontroller yer almaktadır. Aracınızı satmak istemediğiniz halde aracınız hakkında doğru bilgiler almak istiyorsanız bu paketi satın alabilirsiniz. Standart pakette ise oto ekspertiz raporu alabilmek için aracınıza uygulanması gereken tüm test ve kontroller bulunur. Profesyonel ve elite paketlerde bu test ve kontrollere ek olarak aracınızla ilgili çok daha detaylı bilgiler test ve kontroller yer alır.

Oto Ekspertizde Nelere Dikkat Etmeli?

Günümüzde bazı araçlar için zorunlu hale getirilen oto ekspertiz raporu alma sürecinde birçok kişi mağdur olmaktadır. Siz de mağdur olmamak için aracınıza oto ekspertiz yaptırmak istiyorsanız bazı önemli noktalara dikkat etmelisiniz. Bu noktalardan en önemlisi oto ekspertiz işlemlerinin mutlaka TSE belgeli bir firmada yaptırmanız gerektiğidir. Eğer ekspertiz yaptırdığınız firma TSE belgeli değilse oto ekspertiz raporunuz geçersiz hale gelmektedir. Bu yüzden oto ekspertiz yaptıracağınız firma mutlaka TSE belgeli bir oto ekspertiz firması olmalıdır. Oto ekspertizde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise 2. el araçların satışından en az 3 gün önce oto ekspertiz raporunun alınması gerektiğidir. Yönetmeliğe göre bazı araçlarda oto ekspertiz raporu zorunlu hale getirilmiştir. Bu araçlarda oto ekspertiz raporu olmadan satış işlemleri yapılamamaktadır. Bu yüzden 2. el araç satışlarında oto ekspertiz raporunun en az 3 gün önce alınmış olması gerekmektedir. Oto ekspertizde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise oto ekspertiz raporu alınan bir araç için oto ekspertiz firmasının 3 ay veya 5000 km garanti verme zorunluluğu olmasıdır. Bu yüzden oto ekspertiz yaptıracağınız firmanın garantili ve sigortalı oto ekspertiz işlemleri yapan kurumsal bir firma olması çok önemlidir.

Kurumsal Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz hizmetinin kurumsal bir firmadan alınmasının birçok avantajı vardır. Öncelikle kurumsal bir oto ekspertiz firmasından hizmet almanız, tarafsız ve güvenilir hizmet almanız anlamına gelmektedir. Kurumsal bir oto ekspertiz firmasında tüm işlemler olması gerektiği gibi uygulanır. Araçlara uygulanan test ve kontroller yasal mevzuata uygun olarak gerçekleştirilir. Aynı zamanda kurumsal bir firmadan alacağınız hizmetler garantilidir. Herhangi bir sorun yaşadığınızda 7 gün 24 saat destek alabilirsiniz ve sorununuz en kısa sürede çözülerek memnuniyetiniz sağlanır. Kurumsal oto ekspertiz hizmeti almanın başka bir avantajı ise şeffaf ve tarafsız hizmet almanızdır. Kurumsal oto ekspertiz firmasında tüm işlemler tarafsız olarak uygulanır. Aracınızla ilgili tüm bilgiler şeffaf ve tarafsız olan firma tarafından sizlere iletilir. Bu yüzden kurumsal oto ekspertiz firmalarından hizmet almak demek, güvenli ve garantili hizmet almak demektir. Konya oto ekspertiz firmamız Konya’da kurumsal oto ekspertiz hizmeti veren oto ekspertiz firmalarından biridir. Oto ekspertiz ve oto ekspertiz raporu ile ilgili bizlere her konuda danışabilir, firmamızı arayarak hizmetlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Garantili Oto Ekspertiz

Konya oto ekspertiz firmamızda hizmetinize sunduğumuz işlemler garantili işlemlerdir. Konya oto ekspertiz firmamızdan satın aldığınız oto ekspertiz paketlerine göre, aracınıza uygulanan testler ve kontroller garantili olarak uygulanır. Garantili oto ekspertiz hizmetimizle aracınızın tüm parçaları ve sistemleri garanti altına alınmaktadır. Aracınıza uygulanan test ve kontrollerde herhangi bir problem veya arıza meydana gelirse zararınızı firmamız karşılamaktadır. Firmamızdan satın alacağınız garantili oto ekspertiz işlemlerimiz 1 ay garantilidir. Firmamızdan sigortalı oto ekspertiz hizmeti aldıktan itibaren 1 ay içinde aracınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda firmamız sorununuzu çözerek sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Firmamızdan satın alacağınız garantili oto ekspertiz işlemlerinde garanti süresi 1 ay olsa da bazı durumlarda müşterilerimizin talebine göre bu süre uzatılabilmektedir.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Konya oto ekspertiz firmamızda sigortalı oto ekspertiz hizmeti verilmektedir. Sigortalı oto ekspertiz hizmetimizde, işlemler sırasında aracınızı garantiye almak için aracınıza sigorta yapılır. Elite paketimiz içinde ücretsiz verilen bu hizmeti firmamızdan ayrı olarak da satın alabilirsiniz. Sigortalı oto ekspertiz hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilir, müşteri destek ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

KONYA KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

KONYA KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

Ekonomik Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Standart Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Profesyonel Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • İç Konfor Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Elite Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Airbag Kontrol

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

 • 1 Ay 1000 Km Garanti

 • Yol Yardım Hediye

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL