Körfez Oto Ekspertiz

Araçların ayrıntılı şekilde kontrol edilmesi işlemine ekspertiz hizmetleri denir. Türkiye’de özellikle de 2.el araç bölümünde çok gerekli bir alandır. Aracını satan kişinin otomobilinin kaliteli olup olmadığı ekspertiz ile ortaya çıkar. Alacakları aracın özelliklerini bilmek için kullanıcılar ekspertize ihtiyaç duyar. Burada oto ekspertizleri önem kazanır.

 Müşteri memnuniyetine son derece önem vererek araçlarıyla ilgili istedikleri her türlü bilgiyi almalarını ve huzur, güven ortamı içinde alışveriş yapabilmelerini s41ağlamayı amaç haline getirmiştir. Son model test ve ölçüm cihazlarıyla, 501 ayrı noktadan araçlar kontrol edilir ve raporlanır. Aracınız en detaylı şekilde analiz edilerek bir dosya haline getirilip size verilir. Analizdeki veriler ve parametreler en anlaşılır şekliyle yazılır. Tarafsızlık ve dürüstlük ilkesi benimsenmiştir.

Körfez Oto Ekspertiz

Körfez Oto Ekspertiz

Körfez Oto Ekspertizin Farkı Ne?

Sıradan bir sürücünün ayırt edemeyeceği, önemini fark edemeyeceği birçok ayrıntıyı analiz eder. Hasara uğramış, değiştirilmiş ve orijinal parçaları tarafsızca raporlar. Özellikle ikinci el araç sektöründe görülen hileler, saklanan kabahatler alıcıların mağduriyetine sebep oluyor. İşte burada  bir Körfez oto ekspertiz aracı firma görevi görüyor.  Aracını satan kişi, vasıtasıyla ilgili tam ayrıntılı bilgiye ve donanıma sahip olmayabilir veya alıcıya ayrıntılı bilgi vermek satan kişinin işine gelmeyebilir. Bu tür durumlarda uzman ekspertizler gereklidir. Başkalarının ticari menfaatleri için mağdur olmaktan bu şekilde korunmuş oluyorsunuz.

Ekspertizde Neler Yapılır?

Öncelikle motor test edilir, durumu belirlenir. Kaporta, boya, parça, hasar gibi durumlar için rapor hazırlanır. Alanında uzman olan ustaların görüşleri alınır. Sonra DYNO testi, motorun kuvveti, tork, sürtünme kayıpları, tekerlek kuvveti, yol simülasyonu ve el freni testi gibi birçok test yapılarak araç kontrol edilir. Tüm bunlar rapor edilerek kullanıcılara verilir.

Kaporta boyasının muayenesi yapılır. Araç bir kazaya karışmış mı ona bakılır, orijinal kendi boyası dışında boya yapılmış mı ve fabrikadan çıktığı haldeki kaportanın aksamı değiştirilmiş mi kontrol edilir. Fabrika haricinde araçların boyanması aracın değer kaybetmesine neden olur. Bu araç Mercedes de olsa Tofaş da olsa değer kaybı kaçınılmazdır. Tavan boyası görmüş araç için değer kaybı 2-3 kat daha fazladır. Bir aracın tavanı boyanmış ise takla atarak hasar görmüş araçtan farkı kalmıyor değer olarak. İkinci el araç aldığınızda bu durumları bilmeden almış olduğunuz için satmaya çalışırken zarara uğrayabiliyorsunuz.

Bunun haricinde daha önce kaza geçirmiş bir araç üstünkörü tamir edilebiliyor. Bu da mal ve can sağlığınızı riske sokuyor. Sağlam bir şekilde tamir edilmeyen araçlar düz bir yolda ilerlerken, sola-sağa çekme yapabiliyor ya da araç ikiye ayrılabiliyor. Tüm bu detaylar sizin güvenliğiniz için ekibimiz tarafından kontrol ediliyor ve raporlanıyor. Körfez oto ekspertiz olarak profesyonel olan ekibimiz sayesinde kalifiye bir kadro ile yapılan kontrollerle araçta gizli kalan saklanan bir şey kalmıyor.

Körfez Oto Ekspertiz

Körfez Oto Ekspertiz

 Ücretler

 Aracın ücretlendirilmesi kullanıcının taleplerine, raporu veren firmaya, uzman kişilerin kapsamlarına ve aracınızın özelliklerine göre değişiklik gösterir. Müşteriler bu ücretlendirme kapsamında araç ekspertiz yapılırken kalem giderleri ve prosedür için gerekli olan bedelleri öğreniyor. Her bütçeye, ihtiyaca ve araca göre uygun seçenekler bulunuyor.

Airbag Kontrolü

Airbagler aracımız içindeki en önemli hayat kurtarma ekipmanımızdır. Bu yüzden kaza anında airbaglerin tam açılacağından ve sağlam olduğundan emin olmalıyız. Eğer araç içindeki Airbagler düzgün açılmazsa, farklı taraftan açılırsa veya basınç, açılma hızı gibi unsurlar dengesiz olursa, sürücüleri korumaz tam aksine kazanın da zararın da daha kötü olmasına neden olurlar. Düzenli periyotlarla kontrol ettirerek, basınç ve hacimlerini test ettirerek bu riskten korunursunuz. İşte burada Körfez airbag bakan ekspertiz çok önem kazanıyor. Hem sevdikleriniz hem de kendiniz için airbag kontrolü, emniyet kemeri gibi önem kazanmaktadır. Körfez ekspertiz airbag testi ile size güvenlikli bir araç sürme sözünü veriyor.

Airbagler Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

 2. Dünya Savaşı zamanında düşmekte olan uçaklarda ve zemine tepe üstü çakılmakta olan uçaklarda, pilotların kaza sonrası hayatta kalabilmelerini sağlamak için düşüş sırasındaki darbe ve yaralanmaları en hafif şekilde atlatmaları için tasarlanmış bir koruyucudur.

Airbagler Niçin Önemli Ve Gereklidir?

 Hava yastığı ya da hava basıncı olan balonlar şeklinde de isimlendirebileceğimiz airbagler, sürücünün kaza, çarpma sırasında boynunun, vücudunun ve bedeninin bütünlüğünü korur, özellikle sürücülerin kafasını, gözünü, boynunu ve yüzünü koruyarak, derin ve hayati derecede önemli kırıkların olmamasını sağlar.

Airbagler Nasıl Çalışır?

Airbagler, araçların içinde sönmüş balon şeklinde durur. Araç kaza yaptığında, darbenin etkisiyle ciddi bir hız kaybı yaşar. Sensörler hız değişimini ölçer. Çarpmanın şiddeti eğer hafif değilse şiddetli bir çarpışmaysa airbag sistemi çalışır. Kimyasal patlayıcılar ateşlenir, airbaglerin içine hızla nitrojen ve argon gazı dolar. Çarpışmadan yaklaşık 30 milisaniye sonra Airbagler tamamen açılmış olur.
 Airbag kontrolü en çok dikkate alınması gereken ve özenli bir şekilde bakılması, test edilmesi gereken koruyucu sistemlerdir. Körfez oto ekspertiz airbag testi yaptığı çalışmalarla alanında yer edinmiş, sözünde duran bir firmadır.