Bir hizmet rezervasyonu yapmak için bize buradan bir mesaj bırakın veya bu numaralı telefondan bizi arayın . 

üks Arabalar için 4 Kolay Bakım Hilesi 

Lüks arabalar hassas oldukları için biraz ekstra özen ve bakıma ihtiyaçları vardır. İşte lüks arabalarınızı yıllarca çalışır durumda tutmanın dört yolu. 

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları nedir? Koltukları Temizle

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları nedir? Aptalca gelebilir ama doğal olarak düzenli kullanımda araba koltuklarınız kirlenmeye mahkumdur. Yeniden satış değerini yüksek tutmak için koltukları düzenli olarak temizleyin, ancak lüks otomobillerde sert temizlik kimyasallarından kaçının. 

Örneğin, çoğu BMW Koltukları genellikle sentetik deriden yapılır.  Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir? sorusunun temel cevabı buradadır. Temizlik önemlidir.

Bunları nasıl temizlemeniz gerektiğini gösteren, Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir? sorusunun temel  basit yöntemi: 

  • Önce koltukları süpürün 
  • Mikrofiber havluyla tozu silin 
  • Sert lekeleri çıkarmak için pH nötr bir temizleyici kullanın 
  • Parlaklık için deri bakım kremi ile bitirin 

Genellikle, araba koltukları 6 ila 7 yıl sürer. Experix, BMW otomobil servisi bulma konusunda size yardımcı olabilir. İstanbul, Ankara’da çok yönlü bir araba servisi arıyorsanız , Experix’i lokasyonumuzu da ziyaret edebilir ve tam kapsamlı araba servisi tekliflerimizi inceleyebilirsiniz . 

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir?

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir?

Dış Mekanların Bakımı

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir? Değişen atmosfer koşullarına, sert güneş ışınlarına ve yolda sürekli toza maruz kalan otomobiller, yıllar içinde parlaklığını kaybetmeye mahkumdur. Mercedes gibi pahalı arabalar için uyguladığınız temizlik ve cilalama rutinine çok dikkat etmeniz gerekiyor. 

Arabanızı profesyonel bir Mercedes araba servisi kadar iyi temizlemek istiyorsanız , bu Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir? rutinini izleyin: 

  • Dış yüzeyi temizlemek için seyreltilmiş bir şampuan kullanın 
  • Kalan lekeleri bir boya temizleyici ile temizleyin 
  • Dış cepheleri araba cilasıyla parlatın 

 Buradaki tek püf noktası, yalnızca Mercedes Benz otomobilleri için özel olarak tasarlanmış şampuan, boya temizleyici ve cila kullanmanız gerektiğidir.  

 Kaliteli bir Mercedes Benz bakım setine sahip olamıyorsanız, bir otomotiv tamircisi Perth’e gidin. 

 AME Automotive’de, Mercedes gibi lüks otomobiller için özel olarak tasarlanmış temizlik kitleri ve ne kullanmanız gerektiği konusunda size tavsiyelerde bulunabilecek özel uzman ekibimiz var. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayın . 

Dikkatli sürüş Teknikleri

Gördüğümüz bazı araçlara inanamayacak olsanız da bir tane ama kesinlikle daha basit bir yol 😊 ! Yolda bir arabanın bakımı, periyodik temizlik hizmetleri kadar önemlidir. Lüks arabalar zorlu sürüş için tasarlanmamıştır. Engebeli ve kapatılmamış bir yola doğru gidiyorsanız, pahalı lüks arabanıza binmekten kaçınmak en iyisidir. 

 Durum kaçınılmazsa ve ne yazık ki çukurlar ve kötü tasarlanmış hız tümsekleri ile karşı karşıya kalırsanız, bunların arasından dikkatli bir şekilde ilerleyin. 

 Engebeli yollarda dikkatsiz sürüşün lastik hasarının ve tekerlek ayarsızlığının bir numaralı nedeni olduğunu biliyor muydunuz ? Bu nedenle, aracınızın bir çukur darbesinden etkilendiğini düşünüyorsanız, daha fazla hasarı önlemek için hemen  otomotiv tamircisiyle iletişime geçin ve aracınızı getirin. 

Lüks araçların daha yüksek sigortası var mı? Lüks bir arabayı sigortalıyorsanız, sigorta için standart bir arabadan daha fazla ödemeyi bekleyin. Lüks araçlar genellikle standart araçlara göre daha pahalı olduğu için sigorta maliyetleri de daha yüksektir. Haliyle aracınıza iyi bakmanız tamamen sizin elinizdedir. Dikkat edin ve düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız tamirci desteği alın.

Düzenli Lastik Bakımı

Lüks otomobiller her zaman birinci sınıf malzemeden yapılır (lastikleri söz konusu olduğunda bile). Bu nedenle araba lastiğinizi değiştirmek veya onarmak maliyetli bir iş olabilir. 

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir? En iyi ipucu! Aracınızın deposunu her doldurduğunuzda, lastik basıncını kontrol ettirmeyi unutmayın. Düşük hava basıncına sahip lastikler, dengenizi bozabilecek ve ciddi bir kaza yapmanıza neden olabilecek patlamalara eğilimlidir. Araç lastiği levhası genellikle sürücü kapısında veya kullanım kılavuzunda bulunur. 

 Lastikle ilgili herhangi bir sorun için Mercedes ve BMW otomobil servisi Perth için bize ulaşın .

Okuyunuz: Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için oto ekspertiz sayfası üzerinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Lüks Otomobiller Ne Sıklıkta Profesyonel Servis Gerektirir? 

Ortalama servis sıklığı araç modeline bağlıdır. Örneğin Mercedes otomobilleri, hangisi önce gelirse, her yıl veya 10.000 kilometrede profesyonel servis gerektirir. 

 Öte yandan bazı BMW otomobillerinin yılda iki kez veya her 5000 kilometrede bir profesyonel bakıma ihtiyacı vardır. 

Experix, Avrupa otomobilinize maliyetinin çok altında fabrika servisi sağlamak için personel ve ekipmana yatırım yaptı. Aracınız için üreticinin servis programı hakkında size tavsiyelerde bulunabiliriz. Lüks bir araca sahip olduğunuzda, servise götürmeden önce bir problemin çıkmasını beklememelisiniz. Bu nedenle, üretici yönergelerine bağlı kalmak ve lüks otomobilinizi en iyi BMW ve Mercedes otomobil servise götürmek en iyisidir . 

Lüks aracımı nasıl korurum?

Lüks aracımı nasıl korurum?

Yeni Arabanızı Korumanın Faydaları

  • Seramik kaplama, kire direnen ve suyu iten bir yüzey sağlar ve bu da daha az bakım gerektirir
  • Küçük çizikler, kaya parçaları, oksidasyon, asit yağmuru, kuş pisliği ve böceklere karşı koruma
  • Oksidasyon ve korozyon en aza indirilir

Yeni arabanız önemli bir yatırımdır ve uzun yıllar keyifle kullanacağınız bir yatırımdır. Yeni lüks otomobilinizin bakımı için en iyi seçim, aracınızın iç ve dış yüzeyine koruyucu seramik kaplama uygulamaktır. Ayrıntılar Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları Nedir? sorusunu en başından beri önemsemenizi gerektirir. Araç satın aldıktan sonra aracınızı mümkün olan en kısa sürede tedavi ettirmenizi önerir. Yeni araç koruma seçeneklerinizi görüşmek için bugün bizimle iletişime geçin. 

Lüks Arabaları 4 Adımda Korumanın Yolları nedir? Son Düşünceler 

Kişisel bakım rutininizin yanı sıra, lüks bir arabayı korumanın büyük bir kısmı, deneyimli bir araba tamircisi bulmakta yatar. Eğer lüks aracınızın durumunu öğrenmek istiyorsanız ayrıca Experix size kurumsal ekspertiz hizmeti sunar. Artık aracınızı korumayı bildiğinize göre, gerisi çocuk oyuncağı. Şimdi, Experix ‘de, 30 yılı aşkın süredir her fiyat aralığındaki Avrupa otomobillerinin servis ve onarımını yapacak kişiler ve kurumlar buluyorz.  Experix , tüm onarım ve servis, araba yıkama, oda spreyi ve her serviste çok daha fazla avantaj için 12 Ay Veya 20.000 Km Garanti sunar. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.