Mobil oto ekspertiz hizmeti, sizlere sunduğumuz bir hizmetten ziyade değerlendirme yapmak istediğimiz bir araç ekspertiz faaliyetidir. Experix oto ekspertiz merkezi olarak, uzaktan merkezimize yönlendirmiş olduğunuz araçların ekspertiz raporunu oluşturup, sizlere mobilden göndermekteyiz. Ancak mobil ekspertiz kavramı, yani sizin istediğiniz bir lokasyonda ekspertiz yapılması ya da yaptırılması, tavsiye ettiğimiz hizmet türleri arasında yer almamaktadır.

Oto ekspertiz fiyatları başlıklı sayfamızda, ekspertiz paketlerine ilişkin yapılan işlemleri inceleyebilirsiniz. Motor performans testi, fren testi, yanal kayma testi vb. testlerin mobil olarak araç parkuru olmadan yapılması mümkün değildir. Mobil oto ekspertiz hizmeti ile aracınıza ilişkin yapılacak olan ekspertiz testlerini oldukça kısıtlıdır. Boya ölçüm cihazı, OBD test cihazı ve motor mekanik incelemesi, satın alacağınız araç ile ilgili karar vermeniz için yeterli olmayacaktır.

Experix Mobil Oto Ekspertiz

Experix Mobil Oto Ekspertiz

Detaylı ekspertiz paketleri ile 2. el araç alımını gerçekleştirmeniz için, mutlaka ekspertiz merkezlerini ziyaret etmeli ya da satın alacağınız aracı bizlere yönlendirmelisiniz.

Gezici araç ekspertiz servisleri ile zamandan tasarruf etmek mümkün gibi görünse de, eksik yapılan ekspertiz hizmetleri sizin için çıkabilecek herhangi bir sorunda uğraştırıcı olabilir. Örneğin; motor performans testi için aracınız parkura çıkartılıp, motor gücü ölçülmelidir. Her 2 araçtan birinin hasarlı olduğunu düşünürsek, sadece motor testi değil, bir çok testin yapılması, sizler için daha güvenilir olacaktır.

Ekspertiz merkezlerimizde yapılan mikro görüntüleyici cihazlar ile yapılan airbag testi, süspansiyon kontrolü, alt takım kontrol vb. testler daha sağlıklı ekspertiz sonuçları almanız açısından güvenilir olacaktır.

 

Mobil Oto Ekspertiz Yaptırılır mı?

Mobil oto ekspertiz servisi, hizmette zenginlik üretmek anlamıyla çıkartılıp, bir çok oto ekspertiz firması tarafından terk edilmeye başlanmıştır. Nedeni ise ekspertiz hizmetinin kapsamının dar olması ve TS 13805 standartları kapsamında, belirtilen bir çok hizmetin yerine getirilememesidir. 

Araç ekspertizi yaptıracak olan kişiler, oto ekspertiz hizmetini satıcı ile anlaştıktan sonra son aşamada yaptırmalıdırlar. Ekspertiz hizmeti fiyatları 350 TL’den başlayıp, hizmet detayına göre artmaktadır. Hem alıcı hem de satıcının mağduriyet yaşamaması için, satın alma evresinin son aşamasında, tam kapsamlı ve garantili oto ekspertiz hizmeti almalısınız. 

Experix A.Ş olarak merkezimize yönlendirdiğiniz araçların, ekspertiz raporunu oluşturup, sizlere mobil olarak raporluyoruz. Bu sayede ekspertiz merkezimize gelmeden, satın alacağınız araç hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlıyoruz.