Niğde Oto Ekspertiz Nedir?

Sorusuna detaylı olarak açıklama yapmadan evvel, 2. El araç alım satım işlemlerinde araçlar hakkında ilk izlenimlerin önemli olduğunun vurgulamasını yapmamız gerekiyor. Genelde 2. El araç alacak olan alıcılar, daima temiz kullanılmış olan araçları bulmaya ve de almaya çalışmaktadırlar. Fakat zaman zaman dıştan iyi gözüken araçlar inceleme yapıldığında kötü durumda oldukları anlaşılmaktadır. Çünkü birçok ikinci el araç dışardan yepyeni içeriden ise yıpranmış olarak alıcıların karşısına çıkmaktadır. Satın alınacak olan araçların gözle görülmeyen hasarlarının tespit edilmesi ile birlikte araçların asıl piyasa durumlarının ortaya çıkartılması için yapılan tüm incelemelerin genel adı Oto Ekspertiz olarak adlandırılmaktadır. Alanında uzman ve şeffaf olan Niğde Oto Ekspertiz firmaları, tercih edilerek, en doğru hizmetin alınması mümkündür. Çünkü elde edilen Oto Ekspertiz raporlarının gerçek sonuçları vermesi için güvenilir firmalar ile çalışılması gerekmektedir.

Niğde Oto Ekspertiz raporları ile araçların kusursuz olduklarının tespiti yapılır. Alıcı olan tarafların da bu konuda güven alması sağlanmaktadır. 2. El araçların piyasa değerlerinin belirlenmesi için ilk adım elbette Niğde Oto Ekspertiz olmalıdır. Çünkü Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri esnasında elektronik aletler detaylı kontrollerin yapılması ile doğru verilere ulaşılmaktadır. Niğde Oto Ekspertiz işlemlerinin yapılması satın alınacak olan araçların sağlık durumları hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Araçlarda ilk bakışta problemlerinin tespit edilmesi elbette mümkün değildir. Bu açıdan araçların oto ekspertiz kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri sayesinde araçların bakımlı olduğundan emin olunur.

2. El araç alım satım işlemleri sırasında, alıcıların birçoğu alacakları araçlar hakkında detaylı bilgilere sahip olmak isterler. Bu açıdan da oto ekspertiz hizmetlerinden yararlanmak için başvurular da bulunurlar. Fakat günümüz koşullarında oto ekspertiz firmalarından TSE yetki belgesi istenilebilmektedir. Niğde Oto Ekspertiz firmalarının kuruluş amaçları gereği ; araç onarım, tamir olması sebebi ile oto ekspertiz hizmetleri esnasında birçok sorunu halletmeye çalışmaktadırlar.

 

Niğde Oto Ekspertiz Yaptırmanın Önemi Nedir?

Birçok 2.el araç alıcısı araçları test ettirmemektedir. Bu açıdan yanlış adımın atılması ile işler karışmaktadır. Araç alım ve satım işlemlerinden sonra ki süreçte, araçlar bakıma götürüldüğünde tüm sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu durumla da karşılaşınca ne yazık ki yapılacak bir şey kalmamış oluyor.

Alınacak olan 2. El araç veya araçların hasar halinde yapılan işlemleri sonuçları ile karşılaşılmasına gayet doğaldır. Burada bir araçta dikkat edilmesi gereken ana nokta, aracın gerçek piyasa değeri ve gizlenen bir probleminin olup olmadığının tespitinin yapılmasıdır. Elbette daha evvel kaza yapmamış bir araç ile kaza yapan bir aracın piyasa değeri aynı olmayacaktır. Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri verilirken ; araç aksamlarının kontrollerinin yanında ayrıca sürüş esnasında güvenlikten de emin olunmaya çalışılmaktadır. Mesela; motor performans testi, yanal kayma, süspansiyon testi, fren testi, DYNO testi gibi birçok kontroller yapılmaktadır.

Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri sunan firmaların birçoğu, ikinci el oto ekspertiz hizmetlerini şeffaflık ile vermeye çalışmaktadır. Yazılım desteği ile teyit edilen veriler sunum ya da dosya olarak taraflara iletilecektir.

Niğde Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

2. El araç alım satım işlemleri sırasında söz konusu olan araçlarda, şeffaf ve güvenilir bir şekilde inceletebileceğiniz Niğde Oto Ekspertiz servisleri hizmet vermektedir. Niğde Oto Ekspertiz firmaları ile araçların tüm kontrolleri sağlanacaktır. Yetki belgesine sahip olan firmalar önderliğinde elde edilen veriler büyük fayda sağlayacaktır.

Günümüz teknolojisi sayesinde kullanılan cihazlar ile araçların birçok hayati fonksiyonunun kontrolü sağlanmaktadır.

• DYNO Testi : Motor performansını ölçmeye yarayan bir işlemdir. Aracın ne kadar beygir gücü ürettiği bu kontrollerde ölçülmektedir.

• Yanal Kayma Testi :  Araçların ön ve arka tekerleklerinin birbirleriyle ne oranda olduklarının ölçümlerinin yapıldığı kontrolleridir. Bu kontroller sayesinde araçların sürüş güvenliğinin olup olmadığına bakılmaktadır.

• Fren Testi: Araçların fren mekanizmalarının ne derece güvenli olduğunun kontrol edilmesidir. Ayrıca bu esnada disk kontrol işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

• Süspansiyon Testi : Araçların amortisörlerinin kontrolleri yapılmaktadır.

Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri araçların her ayrıntısına bakacaktır. Yeter ki firma yetkili oto ekspertiz firması olsun. Araçlar tüm işlemlerinin ardından daha sonrasında boya ölçün cihazı ile boya kontrolleri yapılarak liftte kaldırılır. Bu kısımda aracın alt kısımdan herhangi bir darbe alıp almadığının kontrol edilmesi ve tespit edilmesidir. Bu aşamada ise şanzıman kontrolü de sağlanmış olur.

Niğde Oto Ekspertiz Raporu Nasıl Hazırlanır?

Niğde Oto Ekspertiz Testleri sırası ile yapıldıktan sonra elde edilmiş olan bilgiler doğrultusunda hazırlanmaktadır. Dilenirse rapor sunum halinde de sunulmaktadır.

Niğde Oto Ekspertiz İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Şayet ikinci el araç almak istiyorsanız mutlaka Niğde  Oto Ekspertiz firmalarına başvurmalısınız. Alacağınız ekspertiz raporu sizlere güvenli alışveriş imkanı tanımış olacaktır. Aracın yaşamış olduğu kazaları, meydana gelen kazalar dolayısıyla da değişen parçalarının ve diğer durumları hakkında taraflara bilgi verilmektedir. Niğde Oto Ekspertiz raporu doğrultusunda araçlara karar verilmesi en doğru yol olacaktır. 2. El araç satın alımlarında Niğde Oto Ekspertiz raporu, motorun çalışma durumundan tüm performansları incelenmektedir. Öncelikli olarak başvurduğunuz oto ekspertiz firması kesinlikle tüm yetki belgelerine sahip olması ve alanında tecrübeli olması gerekmektedir. Çünkü Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri deneyimli personeller tarafından verilmelidir. Çünkü teknolojik aletlerin yanında ayrıca alanında tecrübeli olan kişilerin görüşleri de önemlidir. Oto ekspertiz hizmetleri bir aracın genelde alıcısı veya alıcı adayları tarafından kontrol edilemeyecek motor ve kaporta analizleri çok önemlidir. 2. El araçlardan anlamayan alıcıların, doğru firmalar ile iletişim kurmalarından emin olmaları gerekmektedir. Niğde Oto Ekspertiz hizmeti sunan doğru yerlerde oto ekspertiz yapılması gerekmektedir. Sektörde ne yazık ki bir çok girişimci oto ekspertiz sektörüne yönelmektedir. Bu durumda da birçok firma ortaya çıkmaktadır. Burada en doğru seçenek deneyimli ve tanınmış firmalara yönelim sağlanmasıdır. Bazı firmalar yalnızca çalışanları üzerinden hizmet vermektedir. Halbu ki oto ekspertiz işlemleri garanti isteyen işlemlerdir. Yani alanında uzman olan ustaların ekiplerin başında olması gerekmektedir. Elbette her noktada elektronik aletler ön planda olmaktadır. Lakin insan görüşleri de raporda yer almaktadır.  

Niğde Oto Ekspertiz Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Niğde Oto Ekspertiz raporunda bulunan boya kaporta nüshalarının olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü bu nüshalar hukuki açıdan önemlidir. 

Niğde Oto Ekspertiz raporunda bulunan oto ekspertiz firmalarının kaşelerinin ve ünvanlarının olmasına dikkat edilmelidir. 

Ayrıca DYNO testinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalara baktığımızda, son devirlere kadar zorlanmamasıdır . Çünkü her motorun özelliği ve kaldırma kuvveti farklıdır. 

Araçlarda hasar tespitlerinin yapılabilmesi için hasar ve arıza bulma cihazlarının da orjinal olduğundan emin olunmalıdır. Orjinal olmayan cihazların kullanılması durumunda mutlaka ünite silinme problemleri ile karşılaşılması mümkündür.

Niğde Oto Ekspertiz hizmeti için başvurulan firmaların araç satış işlemleri ile uğraşmıyor olması önemlidir. Çünkü bu gibi durumlarda da hileli yollar ile karşılaşılması olasıdır. Niğde Oto Ekspertiz firmalarının şeffaf olarak tarafsız bir şekilde hizmet vermeleri gerekmektedir. Taraflı bir firmadan alınan hizmet sağlıklı sonuçlar doğurmayacaktır. 

Niğde Oto Ekspertiz hizmetleri aşamasında tek bir personelin, söz konusu olan aracın tüm aksamları ile ilgilenmesi de yanlış sonuçlar meydana getirebilir. Burada alanında uzman kişilerin uzmanlık alanlarına göre yönlendirilmiş olmasına dikkat edilmelidir. 

Yasal düzenlemelere göre, 2. El araçların satım işlemleri ile hizmet veren firmaların araç satışlarından üç gün evvel oto ekspertiz raporunun alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Güncel olmayan raporlar geçersiz sayılacaktır. Raporların hazırlanması durumunda da firmaların araç alıcılarının raporlarını 5 yıl boyunca saklama zorunluluğu bulunmaktadır. 

Yeni yapılan oto ekspertiz yönetmeliklerine göre şayet araçların satış işlemleri esnasında tanışıklık oldukları bir oto ekspertiz işletmesine götürülmesi halinde elde edilen raporlar ne yazık ki garanti kapsamında olmayacaktır. 

2. el araç sektörün de TSE Oto Ekspertiz Yönetmeliği kapsamında, Oto Ekspertiz zorunluluğu çoğunlukla oto ekspertiz firmalarına yoğunluklar yaşatmaktadır. 8 yaşın altında ki araçların ve 160 kilometreyi geçmemiş olan araçların oto ekspertiz işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Günümüzde değişiklik gösteren yönetmelikler ile oto ekspertizlerin garanti şartları da değişikliğe uğrayacaktır. Araç alım ve satım işlemlerinde sorumlu olan firmalar, artık araç alıcısı ya da satıcısı vasfı ile piyasa da bulunamayacak. 

Oto Ekspertiz Yönetmelikleri Hakkında Diğer Detaylar 

Oto Ekspertiz mevzuatına bakıldığında; alıcıları ya da satıcıları sorumlu tutmanın yanında ayrıca araç alım ve satım işlemlerinde yetkili kişiler olarak görülmektedirler. Niğde Oto Ekspertiz mevzuatlarında yapılan yeniliklere bakıldığında ; en az araç alıcısı ve satıcısı kadar oto ekspertiz firmalarının da sorumluluğu artmaktadır. Niğde Oto Ekspertizlerin sorumlulukları, satışları yapılan araçların raporlarında yer alan diğer arıza durumlarında devreye girmektedir. Satış işlemi yapılmış olan taşıt veya taşıtların, belli bir süreliğine garanti kapsamında bulunması söz konusudur. Niğde Oto Ekspertiz firmaları olarak, verilecek olan hizmetlerin hem kurumsal hemde özel firmalara göre koşullara uygun olması gerekmektedir. Oto Ekspertiz firmalarının sunmuş oldukları paket kapsamlarında çoğunlukla standart fiyat politikaları izlenmektedir. Ancak paket içeriğine göre fiyatlar artış gösterecektir. Burada dikkat edilmesi gereken paket fiyatları değil firmaların güvenirliliğidir. Hatalı testlerin sonuçlarında ne yazık ki birçok insan mağduriyet yaşamaktadır. Bu gibi kötü durumlarda da kişilerin söz konusu olan firmalara karşın güveninin sona ermesinin yanında ayrıca hukuksal açıdan mağduriyette yaşayacakları anlamını taşır. Oto ekspertiz hizmetlerinin alınması bu şekilde çok önemlidir. İleri de hukuksal açılardan büyük problemler yaşamamak için firma tercihinin doğru yerden yapılması önemlidir. 

Oto Ekspertiz işlemleri alıcıları ve satıcıları hukuksal açıdan koruyan mühim bir raporlama işlemidir. Alanında uzman olan eksperlerden hem fiyat hemde ön değerlendirme almanız da sizi sağlama alacaktır. Ayrıca birçok Niğde Oto Ekspertiz firmaları yoğunluğun yaşanmaması için randevu sistemi ile çalışmaktadır. Tercih edeceğiniz Niğde Oto Ekspertiz firmasının iletişim adresi üzerinden randevu tarihine karar verebilirsiniz.  

Niğde, Oto, Ekspertiz, Niğde Computest Oto Ekspertiz, Niğde Ekspertiz, Dyno Test, Niğde Oto Ekspertiz, Niğde Oto Ekspertiz, Niğde Oto Ekspertiz, Niğde Oto Ekspertiz Fiyatları, Niğde Oto Expertiz, Niğde Oto Check Up, Niğde Oto Test, Niğde Dinamometre 4 Çeker, Niğde Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Niğde Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Niğde , Niğde Mobil Oto Ekspertiz, Niğde Mobil Oto Ekspertiz, Niğde Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Niğde Mobil Oto Expertiz, Niğde Mobil Oto Check Up, Niğde Oto Test, Niğde Mobil Dinamometre 4 Çeker, Niğde Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Niğde Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Niğde , Niğde Oto Ekspertiz, Niğde Oto Ekspertiz, Niğde Oto Ekspertiz Fiyatları, Niğde Oto Expertiz, Niğde Oto Check Up, Niğde Oto Test, Niğde Dinamometre 4 Çeker, Niğde Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Niğde Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Niğde , Niğde Mobil Oto Ekspertiz, Niğde Mobil Oto Ekspertiz, Niğde Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Niğde Mobil Oto Expertiz, Niğde Airbag Kontrol, Niğde Conta test, Niğde airbag bakan ekspertiz, Niğde oto ekspertiz Yorum, Niğde oto Ekspertiz Tavsiye, experix Niğde, kurumsal oto ekspertiz Niğde, garantili oto ekspertiz Niğde, sigortalı oto ekspertiz Niğde, tse belgeli oto ekspertiz Niğde