Opel Corsa özellikleri ve fiyatı ile birlikte dikkat çeken bir model olmakta. Bu konuda Opel’in Corsa modelinden söz etmiş olacağız. Opel, ülkemizde tercih edilen pek çok araca sahip. Bunlardan birisi de birçok modelden daha uygun fiyata sahip olan Opel Corsa modeli olmakta. Firma, sunmuş olduğu bu araç ile birlikte hem müşterilerine en iyi imkanı sunmaya çalışıyor hem de pek çok teknolojiye ağırlık veriyor. Güvenlik özelliklerini içerisinde bulunduran aracın öne çıkan detayları arasında tasarımı yer alıyor. Akıllı teknolojilere ağırlık veren Opel Corsa hakkında bilinmesi gereken pek çok şeye mevcut.

Opel Corsa Özellikleri

Opel Corsa Özellikleri ve Fiyatları 2022

Opel Corsa Özellikleri ve Fiyatları 2022

Opel Corsa Tasarım

Opel Corsa modelini incelerken öncelikle tasarımından bahsetmek isteriz. Opel Corsa, sunmuş olduğu hoş tasarımıyla birlikte kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Dış ve iç dizayn ile beraber sürücü ve yolcuların kendini lüks bir ortamda bulunduğunu sağlayan bu model, sportif ve atletik bir şekilde insanların karşısına çıkıyor. 16 ve 17 inç alaşım jantlara sahip olan Corsa, siyah panoramik cam tavana ev sahipliği yapıyor. Panoramik cam tavan sayesinde gece yıldızları izlemek mümkün oluyor.

Opel Corsa, sunmuş olduğu etkili tasarımı sayesinde sürücüler aracı kullandığında rahatlıkla keyif alabilecek ve konforun tadına varacak. Aracın ön farları daha iyi görüş açısı için güçlü farlara ev sahipliği yapmakta. Kusursuzca aydınlatmayı hedefleyen bu farlar, performansı ve verimliliği ile ön plana çıkıyor. Tasarım kısmında dikkat çeken bir diğer detay genişleyen bagajı olmakta. Arka koltukların katlanabilir olmasıyla beraber daha geniş bagaj hacmine ağırlık vermek mümkün oluyor.

Opel Corsa Özellikleri ve Fiyatı

Opel Corsa Özellikleri ve Fiyatı

Opel Corsa özellikleri arasında aracın genel görünümünden de bahsetmek istiyoruz. Öncelikli olarak dış görünüşünden söz etmek gerekiyor. Modelin arka kısmını incelediğimizde sade bir tasarımın ön plana çıktığı görülüyor. Marka logosu, plakanın bulunduğu dizayn, arka cam detayı ve daha fazlası insanların ilgisini çekecek şekilde. Aracın yan ve ön kısımları ise sade ve modern bir görünümde yer alıyor olmakta. Kısacası aracın dış tasarımı çok abartılı olmamakla birlikte sade, modern ve küçük dokunuşlar ile süslenmiş durumda.

Opel Corsa’nın bir de iç mimarisinden bahsetmek gerekiyor. Araçta yer alan koltuklardan direksiyon simidine, gösterge panelinden vites koluna, bagaj kısmından ısıtma sistemine kadar her detayı özenli bir şekilde yapılmış durumda. Panoramik cam tavana sahip olan Opel Corsa ile birlikte gece araç içerisinden yıldızları rahatlıkla izlemek mümkün oluyor. Daha pek çok özelliğe sahip olan Corsa, sunmuş olduğu etkili ve baş döndürücü tasarım ile beraber insanların güzel bir yolculuk yapmasına olanak tanımış durumda.

Opel Corsa Donanım

Opel Corsa özellikleri arasında pek çok özellik bulunuyor. Her bir özellik kullanıcıların ilgisini çekecek şekilde geliştiriliyor. Corsa, bunu düşünecek olmalı ki sunmuş olduğu özellikler ile müşterilere verimliliği yüksek bir araç sağlamaya çalışmış durumda. Şirket, her bir özelliği kullanıcıların en iyi şekilde faydalanması için sunuyor. Bu özelliklerden birisi şerit takip sistemi olmakta. Şerit takip sistemi, sürücülerin şeritten gitmesini sağlayan yardımcı bir teknoloji. Şeritteyken kaymayı önleyen bu sistem sırasında sürücü direksiyon simidini bırakmamalı ve aktif bir şekilde sürüşe devam etmeli. Bu sistem yalnızca hafif dokunuşlar yapıyor, bundan dolayı bu sistemin otonom sürüş olduğu düşünülmemeli.

Modelin içerisinde bulunan bir diğer özellik 180 derece panoramik geri dönüş kamerası olmakta. Geri dönüş kamerası ile beraber kullanıcıların daha iyi hizmet almasına olanak tanımaya çalışan firma, bu sistem ile birlikte insanların rahatlıkla geri geri giderek park yapabilmesine imkan sağlıyor. Geri geri park etmek bazıları için zorlu bir süreç olabilir fakat geri dönüş kamerası ile beraber bu işlem kolay bir hale bürünüyor.

Opel Corsa özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik aktif acil fren sistemine sahip oluşu. Modelin içerisinde yer alan bu özellik sayesinde trafik kazalarının önüne geçmek mümkün hale geliyor. Bu özelliğin yaptığı işlemi anlatmak gerekirse eğer araç hareket halindeyken aracın önünde araç veya yaya olduğunda araba yavaş yavaş durarak frenliyor. Bu özellik sürücünün de desteğiyle beraber daha etkili hale geliyor. Bu özelliğin temel amacı yapay zekanın sürücüden daha erken davranması. Bundan dolayı sürücünün de frenlemesi gerekebilir.

Opel’in Corsa modelinde sunmuş olduğu özelliklerin arasında ön çarpışma ikaz sistemi de bulunuyor. Araba sürerken kaza yapmamak için dikkat etmek, düzgün bir sürüş gerçekleştirmek gerekiyor. Bunun için Opel, geliştirmiş olduğu bu sistemle beraber yaya ile araba veya araçlar arasında belirli bir mesafe koyabiliyor. Aradaki mesafenin ayarlanması sayesinde büyük kazaların önüne geçmek mümkün oluyor.

Opel Corsa özellikleri arasında multimedya sistemleri de bulunuyor. Özellikle uzun yolculuklara çıkan insanlar için oldukça işe yarar bir sistem olan multimedya paneli ile beraber Android Auto ve Apple CarPlay teknolojisinden yararlanılabiliyor. Bu sistem ile birlikte müzik dinlemek, telefon aramasını panele bağlamak veya mesajlaşma uygulamasını kullanmak gibi çeşitli özelliklerden yararlanma olanağı sağlanabiliyor.

Özellikle kış mevsiminde arabaya binerken buz gibi koltuğun üzerine oturmak birçok kişinin dert yandığı bir durum olabiliyor. Her ne kadar koltuk bir süre sonra ısınsa da bazıları sıcacık bir koltuğa oturup konforlu bir sürüş isteyebilir. Opel Corsa özellikleri arasında bulunan ısıtmalı koltuklar sayesinde sıcacık bir koltuğa oturmak mümkün hale geliyor. Firma, sunmuş olduğu bu özellik ile pek çok müşterisini memnun etmiş durumda.

Opel Corsa Özellikleri ve Fiyatı

Opel Corsa Özellikleri ve Fiyatı

Opel Corsa yapay zekası sayesinde klimayı otomatik bir şekilde ayarlayabiliyor. İster kış olsun ister yaz olsun modelin içerisinde bulunan yazılım hava sıcaklığını ölçerek sıcaklığın kaç dereceye ayarlanması gerektiğini hesap ediyor ve klimayı bu şekilde ayarlayarak içerideki insanların uygun sıcaklıktaki bir ortamda bulunmasını sağlıyor. Opel Corsa’nın sunmuş olduğu bu özellik klima ile uğraşmak istemeyenler için güzel bir seçenek sunuyor.

Okuyunuz: Oto Ekspertiz Fiyatları

Opel Corsa Fiyatı

Opel Corsa özellikleri dışında fiyatıyla da merak edilen bir araç modeli olarak yer alıyor. Öncelikle şu bilgiyi vermek istiyoruz ki burada açıklanan bilgiler mağazadan mağazaya değişiklik gösterebiliyor. Bazı mağazalarda daha uygun fiyata satış sağlanırken bazıları daha yüksek fiyata araç satışı yapabiliyor. Bunun göz önünde alarak ve fiyatların gelecekte güncellenebileceğini bilerek buradaki fiyatları okumanızı tavsiye ediyoruz.

Opel Corsa’nın 1.2 75 HP benzinli motora sahip modeli için Essential 209.900 TL’den başlayan fiyatlarla sunulurken Elegance 233.900 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olmakta. 1.5 102 HP dizel motor seçeneği ise 243.900 TL olarak yer alıyor. Bir diğer seçenek olan 1.2 100 HP benzinli motor tercih etmek isteyen müşteriler Edition için 253.900 TL öderken Elegance versiyonu için 264.400 TL ödeyecek. Model için bir de 1.2 130 HP benzinli seçeneği bulunuyor. Ultimate sürümü olarak piyasaya sürülen bu aracın fiyatının 329.000 TL olarak yer aldığını açıklamak istiyoruz.

Bu konuda sizlere Opel Corsa özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Belirttiğimiz gibi fiyatlar döviz kuruna ve ekonomik duruma göre değişkenlik gösterebiliyor. Bunu göz önüne alarak hesap yapmak gerekiyor.