ordu oto ekspertiz
Experix Ordu Bayi
Kurumsal, Garantili Profesyonel Oto Ekspertiz
konum
hemen ara
shbet
whatsapp
Antalya Oto Ekspertiz Merkezi 2

Ordu Oto Ekspertiz

Ordu Oto Ekspertiz açıklayıcı olması için; bir oto expertiz işlemlerimi yaptırmak ya da  sadece motor noktalarında bir problemin olup olmadığı bilinmek isteniyorsa, Otoların genel işleyişini  inceleyebilmek için , motor aksamlarının kontrolünü  sağlayabilmek, yağ yakıp sorun çıkartıp çıkartmadığı veya su ihtiyacını eksiltip eksiltmediğini,  triger kayışı gibi kısımlarda bir problemin olup olmadığı incelenir. Ordu Oto Ekspertiz  raporu, bir otonun değişen veya değişmeyen parçasının tespitinin olmadığını, geçmişte meydana gelen tüm hasarlarını ve de eksiklerini ortaya çıkaran resmi bir belgedir. Araçlar  expertize girdiklerinde geçtiği ilk aşama boya kontrol aşamasıdır. Ölçüm cihazı yardımıyla yapılan bu aşama da elde edilen sonuçlar araç fabrikasının verileri ile karşılaştırılması yapılır. Araçların herhangi bir bölümünde boya bulunması gibi bazı durumlarında araç expertizi raporu sayesinde tespiti yapılır. Bu raporda yer alan  ikinci kontrol ise dyno (dinamometre) kontrolüdür. Bu aşamada otoların motor güçleri ve de araçların güç aktarımlarında meydana gelen aksamalarında sorun olup olmadığı kontrolleri yapılır. Ayrıca radyatör ile akü kontrolleri aşamasından sonrasında ise  araçların tüm güncel bilgileri rapor belgesine  girilir. Araç süspansiyon aşamasının yanın da ayrıca yanal kayma kontrolü Ordu oto expertiz raporu ile resmi kağıda not edilen diğer testlerdir. Araçların  yol tutuşları yani süspansiyon verimlilikleri 1 km kapsamında sağ ve sol taraflarına ne kadar kayma yaptığı, daha doğrusu fren kalitesi bu testler yardımı ile  ölçülerek  raporlanır. Raporlanması yapılan  belge  ile araç alıcısı tarafından mutlaka saklanmalıdır.

Tam Kapsamlı Ordu Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Geniş anlamda bir Ordu Oto Ekspertizinde araçların  kilometresi doğrulukları, airbag adı verilen kontroller ile kaporta kısmında boya  yapılması veya değişen parça olup olmadığı gibi konularda, elektronik parçalarda problem olup olmadığı daha çok minimum 100 maksimum 600 alanda incelemelerin yapılması ile  akıllarda ki tüm sorulara cevap verilmiş olur.

Neden Expertiz Yaptırmalıyım?

Araç alım – satım prosedür işlemlerinde sıklıkla tercih edilen Ordu Oto Ekspertiz işlemlerini yaptırmak büyük bir sorumluluktur. Bu açıdan herhangi bir ilan sayfasında  rastlanan diğer tüm  ilanlarda “boyasız, kazasız” gibi genel ifadelere çoklukla  yer vermektedir.  Bunun içinde tüm söylenen bu detayların doğruluğunu öğrenebilmek içinse Ordu Oto Ekspertiz hizmetlerinden yararlanmalısınız.

2.el araç alım ve satım işlemleri aşamasında çok daha farklı hile oyunlarının yapıldığı zamanlar yaşanmaktadır. Burada dikkat edilecek olan önemli nokta ise, Oto Expertiz hizmetlerinin önemli bir durum olduğunun farkına varmak ve de kişilerin kendilerini garantiye alarak; TSE-HYB Belgesi sunan, garanti koşulu hizmeti veren imzalı resmi bir expertiz raporu hizmeti sunan Ordu Oto Ekspertiz  Merkezlerimizde  araçları getirmenizdir.

Ordu Oto Ekspertiz Adımları Nasıl Yapılır?

Bir aracı satın alımı aşamasına karar verildikten sonrasında ilk yapılacak işlem detaylı olarak Ordu Araç Ekspertizi hizmetini almak olmalıdır. En ucuz oto expertiz işlemleri için Ordu Expertiz merkezlerine  gidebilirsiniz. Ordu Ucuz Expertiz Paketlerinin içerisinde bulunan ; araçların  detaylı oto expertizini yaptırmak, bütün sorunları en ince ayrıntısına kadar en iyi biçimde  inceleyebilmek ve de bildirebilmek amacı için bir çok önemli konu bulunmaktadır. 

Bu hizmet sayesinde de satın alım aşamalarında, Otolar hakkında tüm detaylı ön bilgiler sahip olunur. Bu destek sayesinde de tasarrufları  ve satın alım pazarlıkları bu koşullara göre yapılır. Tüm işlemlerin ardından da, bir çok korkudan kurtularak ; alıcı da, satıcı da kendilerini garantiye alır. Böylelikle de iki tarafta içi rahat bir şekilde  ticaret işlemleri gerçekleştirilecektir.

Ordu Oto Ekspertiz

Ordu Oto Ekspertiz

Ordu Oto Ekspertiz merkezleri ile  tüm detaylı kontroller için bir çok teknolojik ve elektronik cihazla kullanılmakta olup elektronik bölümlerde, yıllarca tecrübeli olan ustaların yönlendirmesi sayesinde de yorumlama işlemleri yapılır. Test süreçleri ise sadece aşama aşama ilerleme gösterir. 

Ordu Oto Ekspertiz işlemlerinim tümünde öncelikle ana kontroller sağlanır. Daha sonra da ana  işlemlerin ardından mekanik kontrollere geçilir. Sırası ile de bu aşamalar gerçekleştirilmeye başlanarak;  boya, parça değişen durumları da  denetim edilmeye başlanarak ilerleme sağlanır .

Aynı zamanda da kaporta-mekanik kontrolleri yapılmış olan araçlar  ile, alanında profesyonel minimum 5 yetkili personel ilgilenmektedir. Bu aşamada da yardımcı ekip üyeleri tarafından lastik diş derinlikleri ile  basınç değerlerinin kontrolleri yapılır. Tüm araç iç kontrolleri ne geçilerek;  aydınlatma lambaları, araç farları, düğmeler ve de kısımlarda yer alan tüm uzantılara ince detaylar ile incelenir.

Araç sahibi olmak isteyen kişilerin  dikkat etmesi gereken en önemli nokta expertiz firmasının TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi in bulunması koşuludur. 

İstenmeyen yasal problem durumları ile  karşılaşmamaları amacı ile söz konusu olan alıcıların, hizmet yeterlilik belgelerinin  tam olarak firmalarında bulundurulan isimlerle çalışılması önerilir. Bu garanti sayesinde de araçların alımı aşamasından sonraki süreçlerde meydana gelebilecek olan kötü sürprizlerin önüne büyük bir oranda geçilebiliyor. Burada asıl kritik durum Ordu Ekspertiz  Raporu Noter Satışı Aşamasından Hemen Önce Alınmalıdır. 

Expertiz yönetmeliği kapsamında ele alınan 2.el araçlarda expertiz raporunun alınmadığı durumlarda  Noterlerin huzurunda araçların satışı ve de  devir işlemleri kesinlikle yapılamıyor. Bu açıdan da Expertiz  raporları araçların o an ki durumu hakkında  bilgi vermesi amacı ile  yönetmelik kapsamında; raporların noter satışı aşamasından önce en fazla 3 gün içerisinde alınması şartı getirilmiştir.

Oto Ekspertiz Raporu 

Ordu Oto Ekspertiz raporu; araç alıcılarının titizlikle incelenebilmesi için  gerekli olan bir belgedir. Bu durumda da satın alımı planlanan araç ya da araçların donanımsal tüm özelliklerine bakılmadan önce Ordu Oto Ekspertiz raporunun güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu araç alıcısı veya alıcılarının ilk görevi olmalıdır. Güncel olmayan Ordu Oto Ekspertiz raporu sağlıklı bulunmayan sonuçları ortaya dökebilir. Ordu Araç Ekspertiz raporu geçerlilik süresi; güncel olan expertiz yönetmeliğine göre 3 gündür. Bu koşullarda bu sürenin sonunda ise  ilgili olan resmi rapor geçerliliğini kaybedecektir.

Satın alımı yapılacak olan araçların en güncel hallerinin  performansları ve de donanımlarını görebilmek için , alıcılar  ve satıcılar arasında güven ortamına destek olacaktır. Ordu Oto Expertiz  raporu konusunda geçerlilik sorusuna net  yanıt bulamayan araç satıcılarının yapması gereken ilk  şey satın alınacak olan araçları bir Ordu Oto Ekspertiz Firmasına götürerek araçların güncel raporlarını  elde etmeye çalışmaktır. Elde güncel olmayan bir oto expertiz raporunun bulunması, ilerleyen günlerde araç alıcılarının başına maddi anlamda büyük dertler açabilir. Hatta motor aksamında meydana gelebilecek olan herhangi bir problem , maliyeti yüksek bakımları da gerektirebilir.

Hazırlanacak olan Expertiz raporunda mevcut aracın özellikleri, arıza-hasar kaydı ve de km bilgilerine yer verilir. Boya, göçük, dolu hasarı, kaza, şanzıman, motor,  gibi tüm parçaların durumu bu resmi raporda yer almaktadır. Expertiz raporu ile  ilgili meydana gelebilecek olan tüm sorunlarda  raporu vermiş olan yetkili firma ve de  satış işlemini yapan kişi sorumlu tutulur.

2. el araç alım-satım ticareti işlemleri hakkında düzenlenen yönetmelikte dikkat çekici diğer bir konu ise 2. el araçlara 3 ay ya da  5.000 km garanti verilmesi zorunlu oluşudur. Garanti hizmetleri ile birlikte; aracı alan kişi veya kişiler arada ortaya çıkabilecek olan problemlerde  artık birebir muhatap bulma imkanı sayesinde, ticaret işlemlerini güven içerisinde yapabileceklerdir.

Ayrıca yeni meydana çıkan ve de  büyüme potansiyeli olan tüm sektörler gibi expertiz sektöründe de birçok küçük ya da  büyük ölçekli firmalar ortaya çıktı. Bu nedenle de 2.el araç expertiz hizmeti almak isteyen kişilerin  kaliteli ve bağımsız hizmet veren, kurumsal firmalardan hizmet talebinde bulunması büyük önem taşıyor.

Ordu Oto Eksperiz Fiyatlari

Ordu Oto Eksperiz Fiyatları

Experix Test Alanı 2
Experix İç Mekan Örnek
Experix gece önden görünüş
Experix dış cephe tasarım
Experix Bekleme Salonu Örnek
Experix Dış Cephe 3

Oto Expertiz Fiyatları Kapsamına Göre Değişiyor

2.el araç alımı yapıp satarken yaptırılmış olan tüm  testler belirli paketlerle müşterilere sunmakta İhtiyaçlara göre düzenlenen bu paketler, expertiz fiyatı alınacak olan aracın doğru değerlendirilmesi için çok önemlidir.

2.el araç almak ekonomik olarak çok  avantajlı olsa  belli riskleri de beraberinde getirmektedir. Araçların kazalı olup olmadığı motorunun çalışma durumu gibi bir çok koşul  aracın satın alımında  dikkat edilmesi gereken unsurlardır. 2. el araç satın alımı yapılırken  dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

İyice bir araştırma yapılarak alınmak istenilen aracın piyasasını öğrenin. İnternet üzerinden yapılmak istenen fiyatlandırmalarda pazarlık olasılığı da  düşünülerek fiyatlandırma  yazıldığından genel olarak aşırı kaçabilir. 

Alınmak istenilen araçların ikinci el piyasasını dikkate alın. Çünkü ileri ki zamanlarda sizler  de aracı elinizden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Satın alımı kararlara  araç veya araçların, ruhsatlarında yer alan şase numarası ile  motor şase numarasının aynı olup olmadığına  dikkat edin. Böylelikle söz konusu olan  aracın çalıntı olup olmadığı anlaşılabilir. Meydana gelebilecek olan bir para kaybı ve de mevcut aracı alıcının çalıp çalmadığının  ispat edilmesi için gereken adli süreçten de kurtulmuş olunur. 

Mevcut aracın kaza kaydını mutlaka sorgulanmalıdır. Bunun için de tüm operatörler üzerinden  araçların plakalarını yazarak 5664’e kısa mesaj gönderilimi sağlanabilir. Gelen mesajla birlikte araçların şayet kaza kaydının görünmemesi aracın kaza yapmadığı  anlamına gelmez.

Alınacak olan aracın görülmesinde mutlaka gün ışığında gitmeye  ve de havanın yağışsız olmasına dikkat edin. Çünkü gün ışığı avantaj sağlayacaktır. Alınacak olan aracın sicilinin mutlaka sorgulamasını yapın. Çünkü araba kiralama veya  ticari taksiden dönme satılık araçlar, 2.el piyasasında fazlaca bulunuyor. Birçok aracın kilometresi hile ile geri çekilebilir. Bu konuda dikkatli olun.

Araç alımında kontrolü ilk olarak dıştan kontrol edin. Böylelikle de boyanan kısmı, paslı yeri var mı? İyice öğrenin. Aracın tampon vb. plastik bölümlerinde yer alan lokal boyalar ciddi bir problem  teşkil etmez. Fakat aracın tavanı veya  kaputunda boya bulunuyor ise; aracın ciddi bir kaza geçirdiğinin anlamını taşır. Araçların her iki yan kısmından mutlaka düz bir çizgi üstünden bakılmasının sağlayarak kontrol edin. Çünkü yansımalar boya görmemiş araçlarda düzgündür.  Böylelikle de araçların boyalı olup olmadığı konusu anlaşılabilir. Yine de bu konuda en garantili yöntem Ordu Oto Ekspertiz kontrolleri esnasında ustanın aletle ölçüm yapmasıdır.

Araçların duruş şekillerine bakın. Şayet bir yöne doğru eğrilik var ise  şasede bir problem olabilir. Aracın motorunu çalıştırmadan önce mutlaka kaput kısmını açarak iç alanı kontrol edin. Motoru çalıştırılması esnasında  hemen çalışıp çalışmadığını mutlaka  dikkat edin. Araçların 3-5 dakika gaza basmadan çalışır bir  vaziyette bekleterek  sesini dinleyin. Şayet çalışması uzun sürüyor veya anormal sesler var sise aracın motoru ile ilgili arızaların habercisi olabilir. 

Ordu Oto Ekspertiz 3

Ordu Oto Ekspertiz

Araçla yola çıkılmadan önce rolantide ne kadar sarsıntı olduğuna  bakmaya çalışın. Çünkü  sarsıntı durumu fazla ise  araçların ateşleme sistemlerinde arıza söz konusu olabilir. Ayrıca aracı sürerek mutlaka  kontrol edin.

Aracı sürmeye çalışırken mutlaka araçtan gelen sesleri dinlemeye çalışın. Şayet anormal bir durum söz konusu ise  bunu kontrol ettirmelisiniz. 

Araç ile boş bir yolda 80 derece açı ile  dönerek akslardan seslerin  gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Ayrıca düz bir çizgide giderken aracın direksiyonunu kontrollü olarak bırakarak aracın sağa sola çekme yapıp yapmadığı durumunu da kontrol edin. Araçlar  size uygun  geldiyse almadan önce de mutlaka profesyonel bir Ordu Oto Ekspertiz  firmasına başvurun. Expertiz raporu alın ve de tarafınıza  aracın özelliklerinin açıklanmasını isteyin.

Oto expertiz işlemleri bir aracın genel de son kullanıcı tarafından takip edilemeyecek olan motor ve de  kaporta analizlerinin yapılarak resmi rapor halinde isteyen kişilere  belirli bir ücret karşılığında sunulması gereken zorunlu bir hizmettir. 

Araçlardan  anlamadığı durumlarda,  2.el araç almak isteyen alıcılar için doğru yerlerde doğru eller tarafından yapılması halinde büyük bir avantaj  olan Ordu oto ekspertiz uygulamasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bu  Ordu oto ekspertiz uygulaması yapan firmaların bir kısmının art niyetli, bir kısmının ise  art niyetli olmasa da işi bilmiyor olmalarından kaynaklanmaktadır. 

Ne yazık ki ülkemizde bir sektör açısında  dışarıdan kolay para kazanıldığı gibi izlenimler bulunması söz konusu ise de bir çok girişimci bu sektör konusunda hesap etmeden veya bilgi birikimi olmadan dikkate almadan atlamaktadır. Bazı oto expertiz firmalarında ise yalnızca çalışan elemanlar üzerine firma  kurulmuş olması oto expertiz hizmeti almak isteyen alıcı ve satıcıların bazı sorunlar yaşamalarına, hatta hatta problemler sonrasında da muhatap dahi bulamamalarına sebep olmaktadır. Bunun için tanına firmaları tercih etmek karlı olacaktır. 

Ordu Oto Expertiz, Ordu Oto Expertiz Bayilik, Ordu Oto Expertiz Fiyatları, Ordu Oto Expertiz Tavsiye, Ordu Oto Expertiz Firmaları

2. el araç ticaretlerinde alıcılar  ve satıcıların ilk yapmış olduğu işlerden biri de satışı yapılacak aracın expertiz firmasına götürülmesidir. Bu sırada  alıcıların araç alım satımı işlemleri sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Araç ticareti üzerinde durulması gereken konuların başında ise expertiz firması güvenilirliği gelmektedir. Peki, alıcılar araç ticaretinde hangi hususlara dikkat etmeli? Her ekspertiz firması güvenilir midir? Expertiz de hangi belgelere mutlaka dikkat edilmeli? İşte 2.el araç ticaretinde Expertiz ile ilgili bilmeniz gerekenleri size aktardık. 

Ekonomik Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Standart Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Profesyonel Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • İç Konfor Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Elite Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Airbag Kontrol

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

 • 1 Ay 1000 Km Garanti

 • Yol Yardım Hediye

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Raporda Hata Söz Konusu İse Ne Yapmalıyım? 

2. el araç alım satımları işlemlerinde, alıcılar expertiz raporunda karşılaşmış oldukları yanlış veya hatalı tespitlerin  nedeni ile mağduriyet yaşayabilmektedir. İşte bu mağduriyetlerle uğramamak için mutlaka tanınmış firmalar ile çalışmaya özen gösterin. Ayrıca böyle bir durumla karşılaşıldığında direk expertiz firması ve de satıcı ile irtibat kurulmalı aksi durumlarda ise hukuki yollara başvurulmalıdır. 

Ordu, Oto, Ekspertiz, Ordu Computest Oto Ekspertiz, Ordu Ekspertiz, Dyno Test, Ordu Oto Ekspertiz, Ordu Oto Ekspertiz, Ordu Oto Ekspertiz, Ordu Oto Ekspertiz Fiyatları, Ordu Oto Expertiz, Ordu Oto Check Up, Ordu Oto Test, Ordu Dinamometre 4 Çeker, Ordu Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Ordu Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Ordu , Ordu Mobil Oto Ekspertiz, Ordu Mobil Oto Ekspertiz, Ordu Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Ordu Mobil Oto Expertiz, Ordu Mobil Oto Check Up, Ordu Oto Test, Ordu Mobil Dinamometre 4 Çeker, Ordu Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Ordu Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Ordu , Ordu Oto Ekspertiz, Ordu Oto Ekspertiz, Ordu Oto Ekspertiz Fiyatları, Ordu Oto Expertiz, Ordu Oto Check Up, Ordu Oto Test, Ordu Dinamometre 4 Çeker, Ordu Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Ordu Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Ordu , Ordu Mobil Oto Ekspertiz, Ordu Mobil Oto Ekspertiz, Ordu Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Ordu Mobil Oto Expertiz, Ordu Airbag Kontrol, Ordu Conta test, Ordu airbag bakan ekspertiz, Ordu oto ekspertiz Yorum, Ordu oto Ekspertiz Tavsiye, experix Ordu, kurumsal oto ekspertiz Ordu, garantili oto ekspertiz Ordu, sigortalı oto ekspertiz Ordu, tse belgeli oto ekspertiz Ordu