Polatlı Oto Ekspertiz

Yeni araç almaya girişecek kişilerin, uzmanlar tarafından maddeler halinde oluşturulan rapora polatlı oto ekspertiz raporu denilmektedir. Bu raporu kişiler araçlarını satarken veya alırken kullanmaktadırlar; bu rapor aracın geçmişi hakkında kişileri bilgilendirir, kişilere garanti ve güven verir. Araçların bir nevi özgeçmişleri olan polatlı oto ekspertiz raporları piyasada oldukça öneme sahiptirler. Araç geçmişi, geçmişte olan veya yaşanılan herhangi bir kaza, değişen parça, boya, mekanik aksamda bozulma oto ekspertiz uzmanları tarafından kontrol edilmektedir; bunların yanında ayrı durumlarda bulunmaktadır. Oto ekspertizde uzmanlar tarafından kontrol edilen birçok kısım ve bölme bulunmaktadır; bunların temel kısımları aracın motor, fren, el freni, tekerlek ve araç beynidir. İkinci el araçlar için uygulanan bu işlemin nasıl yapıldığını, ne olduğunu ve fiyatlarını makalemizin içerisinde bulacaksınız; oto ekspertiz ile alakalı bilinen ve bilinmeyen birçok yönden bahsedeceğiz. Teknolojinin de gelişimi ardından oldukça profesyonel bir şekilde ilerleyen bu işlem uzmanlar tarafından raporlar halinde alıcı veya satıcılara sunulmaktadır; ayrıca bu işlem sadece ikinci el arabalara uygulanmaktadır. Her araç için geçerli olmayan bu işlem, satıcının “araç satımı” gerçekleştirmek istediği sırada oluşturması gereken ayrıntılı bilgiler yerine polatlı oto ekspertizi tercih edebilmesidir. Oto ekspertizin tam anlamda ne olduğunu öğrendiğimize göre nasıl uygulandığına ve sıralı bir şekilde hangi işlemlerden geçildiğine bakabiliriz.

polatlı oto Ekspertiz

polatlı oto Ekspertiz

Polatlı Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Bu sorunun kişiler tarafından sektöründe ilerlemesiyle birlikte merak edildiğini biliyoruz. Bu sektörün fazlasıyla değer görmeye başlamasındaki başlıca sebeplerden bir tanesi de araba piyasasının ve sektörünün kolay kolay bitecek olmamasıdır. Konuyu dağıtmadan devam ediyorum; aracınızı oto ekspertiz servisine götürmeden önce kesinlikle yıkamanızı veya yıkatmanızı öneriyoruz. Bu bilgiyi ilk defa aracını ekspertiz yaptıracak olanlar için veriyoruz; bununla birlikte aracın şanzıman ve diğer bölgelerini de kontrol etmelisiniz. Araba alım-satım mevzuatının yükselmesindeki en temel sebep olan polatlı oto ekspertizin nasıl yapıldığı aşağıda gördüğünüz maddelerde sıralanmıştır.

  • Temiz olarak uygulanan ilk test süspansiyon testidir; bu test tekerleğin birçok hiddetini, sağlığını, sağlamlığını ve duruşunu kontrol etmektedir. Elektronik bir cihaz eşliğinde dört tekerinde süspansiyonları kontrol edilmeye başlanır; bu kontrol esnasında tekerleklerde oluşabilecek herhangi bir direnç kaybı, patlak bölge durumu, görevlerini yerlerine getiriyorlar mı diye kontrol edilmektedir. Bu durumun ardından uzmanlar tarafından teker süspansiyonlarının sağlık durumları ve net durumları rapor alınır ve araç lift üzerine kaldırılarak ikinci işleme geçilir.
  • Süspansiyonların kontrol aşaması sonlandıktan sonra ikinci işlem fren testi olarak uzmanlar tarafından uygulanır. İleri teknoloji olan “fren test cihazı” olarak adlandırılan aletler eşliğinde sağ ve sol frenlerin kontrolü yapılmaya başlanır. Bu arada aracın fren sıkma değerini de uzmanlar analiz eder ve rapora geçer; bu durumu 120km hızla giden aracın aniden fren yapmasıyla ne durumda olduğunu anlayabiliriz. Bahsi geçen kilometreyle araç savrulma ihtimali, frenlerin aynı anda tutup tutmadığı ve frenlerin eşit şekilde tutup tutmadığına bakılmaktadır. Anlayacağınız denge üzerine tutulması gereken frenlerin sağlık durumları oto ekspertiz raporlarına geçilir ve diğer işleme geçilir.
  • Sıradaki işlem ise lift üzerine kaldırılan aracın motor kondisyonu ve motor sağlığı test edilir. Fren testinin ardından motor testine tabi tutulan aracın gerçekten ne kadar zorlandığını bu testle birlikte görebilirsiniz; uzmanlar özellikle motorun sınırlarını zorlamaya özen gösterir. Böylelikle motor üzerinde veya içerisinde oluşabilecek herhangi bir deformasyon durumu belli olur veya motorun ne kadar sağlıklı olduğu ortaya çıkar. Tabi ki bu durumdan önce makalemizin başında da belirttiğimiz gibi şanzıman bölümüne, motor ve diğer aktarma organlarının sağlam olduğu kontrol edilmektedir. Bunların kontrolünün ardından motor testiniz uygulanır ve motor sağlığı ve durumu oto ekspertiz raporlarına geçilir. Bu sırada uzmanların herhangi bir yağ kaçağı gördükleri anda rapora geçtiklerini de sizlere söylememiz gerekiyor; bu durumdan dolayı aracınızda yağ kaçağı olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Dynometre yani motor testi olarak söylenen bu testin uygulanma aşamasında motorunuzun sınırına da erişebilir ve motor sağlığınızı da şeffaf bir şekilde görebilirsiniz.
  • Motor kondisyon testinin ardından sıradaki işlemlerden bir tanesi de araç beyni kontrol testidir; bu testin genel olarak ileri teknoloji makinelerle kodlanmalarla ölçüldüğünü söylemek mümkün. Kodlar halinde bilgilenebileceğiniz testin uzmanlar tarafından kullanılan aletlerin ardından kodlar eşliğinde sorun veya sağlık durumlarının aktarılması mümkün gözüküyor. Araç beyni kontrol altına alındıktan sonra kodlara göre rapor tutulur ve onlara göre çizelge çizilir; bu kodların karşılığı da araç sürücülerine söylenilir.
  • Son test olarak görülebilecek olan test ise el freni testi olarak kabul edilir; bu teste ek olarak bakılsa da oldukça önemli ve testin oluşumunun ardından aracın güvenilir olduğu hakkında rapor ortaya çıkmaktadır. İşlemin güvenilir olduğunu anlatacak olan bu test olağanüstü hesaplamalar ve ince ayrıntılar eşliğinde yapılmaktadır; tüm fren sistemine inecek kadar hesaplama yapılıyor ve ölçümler uygulanıyor. Bu ölçümler sağ ve sol frenin frene katkı paylarını, kol kuvvet ölçümleri, araç ağırlığına göre fren kabiliyeti, frenin durumu ileri teknoloji makinelerle hesaplanır ve rapora geçilir. Bu işlemlerin hepsi uygulanır ve rapora işlenir; rapora işlenen işlemler bilgisayara geçilip kayıt ettikten sonra araç sahibine rapor verilir.

Peki bu işlemler hangi makinalarla test ediliyor? Bu makinaların da isimlerini sizlerle paylaşacağım. Süspansiyon test cihazı, yönetim paneli, kaporta test ölçüm cihazı, boy test ölçüm cihazı, yanal kayma testi cihazı, bilgisayar alt yapısı, gerekli yazılım ve kodlamalar, lift, arıza tespit cihazı, akü cihazı, fren testi cihazı, dinamometre, kompresör ve son olarak da boya kalınlığı ölçüm cihazı da polatlı oto ekspertiz işlemi esnasında kullanılan makine ve elemanlardandır.

polatlı oto Ekspertiz

polatlı oto Ekspertiz

Polatlı Kurumsal Oto Ekspertiz Fiyatları

Polatlı Oto ekspertiz oldukça emek isteyen ve alanında profesyonellik isteyen bir sektör haline geldi. Bunun sebebi ikinci el araba sektörünün de oldukça geliştiği ve ticaretinin de çoğalmasından dolayıdır; bu yüzden bu raporda herhangi bir detay atlandığı takdirde söz konusu olan güven kaybolabilir. Kurumsal firmamız kişilere her bütçeden fiyatlarla avantaj sağlamaktadır; bu avantajın sebebini vereceğimiz rakam aralıklarıyla anlatmaya çalışacağım. Kişilere 150 TL ila 900 TL arasında bir fiyat uygulaması çıkartılabiliyor; fakat bu çıkartmaların her biri araçtan araca göre yön değiştirebilir. Bunun sebebi kişilerin istekleri doğrultusunda oluşturacakları oto ekspertiz raporları ve işlemlerde istenilen detaylarla alakalıdır. Oto ekspertiz uzman sayısı, raporun içerisinde belirtilmesini istediğiniz detaylar, sunum tarzı, teknik aksamdaki yetkinlik durumuna kadar değiştirilen istekler polatlı oto ekspertiz fiyatlarını etkilemektedir.

Polatlı Oto Ekspertiz Raporu

Bu raporun alıcı ve satıcılar için önemli olduğunu daha önce de söyledik. Bunun sebebi ticaret yapan kişiler arasında raporun güven temsil etmesidir; raporun aracın geçmişinde olup bitenleri tamamen yansıtması alıcı kişiyi tatmin eder ve karşıdaki kişiyi önemser. Bununla birlikte araçta herhangi bir şekilde görülmeyecek kadar deformasyon bulunuyorsa bile bu rapor sayesinde bütün deformasyonlara hakim olur ve en ince detayına kadar görebilirsiniz. Aracın tüm bilgilerini istediğiniz esnada kullanıcılar polatlı oto ekspertiz raporunu gösterir; uzun süre kullandığınız araçlar için bu rapor oldukça önemli olduğu gibi çıkartılması gereklidir.

Polatlı, Oto, Ekspertiz, Polatlı Computest Oto Ekspertiz, Polatlı Ekspertiz, Dyno Test, Polatlı Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Ekspertiz Fiyatları, Polatlı Oto Expertiz, Polatlı Oto Check Up, Polatlı Oto Test, Polatlı Dinamometre 4 Çeker, Polatlı Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Polatlı Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Polatlı , Polatlı Mobil Oto Ekspertiz, Polatlı Mobil Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Polatlı Mobil Oto Expertiz, Polatlı Mobil Oto Check Up, Polatlı Oto Test, Polatlı Mobil Dinamometre 4 Çeker, Polatlı Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Polatlı Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Polatlı , Polatlı Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Ekspertiz Fiyatları, Polatlı Oto Expertiz, Polatlı Oto Check Up, Polatlı Oto Test, Polatlı Dinamometre 4 Çeker, Polatlı Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Polatlı Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Polatlı , Polatlı Mobil Oto Ekspertiz, Polatlı Mobil Oto Ekspertiz, Polatlı Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Polatlı Mobil Oto Expertiz, Polatlı Airbag Kontrol, Polatlı Conta test, Polatlı airbag bakan ekspertiz, Polatlı oto ekspertiz Yorum, Polatlı oto Ekspertiz Tavsiye, experix Polatlı, kurumsal oto ekspertiz Polatlı, garantili oto ekspertiz Polatlı, sigortalı oto ekspertiz Polatlı, tse belgeli oto ekspertiz Polatlı

Polatlı Oto Ekspertiz

Polatlı Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Polatlı Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Polatlı Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Polatlı Oto Ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Polatlı Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi Ankara Polatlı

Polatlı Oto Ekspertiz Notere Yürüme Mesafesindedir.