Ticari Filo Nasıl Seçilir? İşletmenizin araç filosuna bakmak için bir oto tamir merkezi seçmek, kişisel tamircinizi seçmekten biraz daha karmaşıktır. Merkez sadece bir araçtan değil, işletmenizin kullandığı tüm araçlardan sorumlu olacaktır. Ticari bir filo hizmeti sağlayıcısı seçme sürecindeyseniz, iyi bir otomobil merkezi bulmak için bu soruları kullanın.

Filolar ne yapar?

Ticari Filo Nasıl Seçilir?

Ticari Filo Nasıl Seçilir?

Özetle, işletmeler , şirket araçlarının yaşam döngüsünü denetlemek için filo yöneticilerini görevlendirir . Indeed, filo yöneticilerinin “teslimatların ve dağıtımların zamanında yapılmasını ve gerekli araçların mevcut olmasını ve gerektiği gibi çalışmasını sağlamak için diğer departman yöneticileriyle birlikte çalıştığını” açıklıyor.

Ticari filo, bir şirket tarafından iş hedeflerine ulaşmak için kullanılan bir araç grubudur . Ticari filolar, filo araçlarından oluşur. Filo araçları ya onları işleten işletmeye aittir ya da bir üçüncü taraf sağlayıcıdan kiralanır.

Ticari filo nasıl seçilir?

Ticari filo nasıl seçilir?

Ticari Filo Nasıl Seçilir? Tek Bir Kişi Ana Temas Noktası Olabilir mi?

Bir oto tamir merkezinde, işletmenizin araçlarının bakımı, onarımı ve çekilmesi için birden fazla teknisyen bulunması muhtemel olsa da, tüm iletişim tek bir kişi aracılığıyla yapılmalıdır.

Yalnızca bir kişinin birincil iletişim noktası olarak hizmet etmesi, iletişimi kolaylaştırır ve kişiye işinizin ihtiyaçlarını daha iyi anlama fırsatı verir. Kısacası işletmenize daha rahat ve daha üst düzeyde hizmet sunar. Ayrıca, tek bir irtibat noktası belirlemek, işletmenizin araçları üzerinde gerçekten çalışan teknisyenlerle görüşmenizi engellemez. Yine de teknisyenlerle gördükleri ve ihtiyaç duyduğunuzda önerdikleri şeyler hakkında doğrudan konuşabilirsiniz. İrtibat noktası, tüm hizmetleri ve ek görüşmeleri kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Ticari Filo Nasıl Seçilir? Ticari filo servisi için kurulmuş bir oto tamir merkezi, iletişimin ne kadar önemli olduğunu anlayacak ve belirlenmiş bir irtibat kişisinin sağladığı değeri takdir edecektir. Sadece birini atamaktan mutlu olmayacaklar, aynı zamanda muhtemelen bu rolü üstlenecek bir hesap yöneticisini de akıllarında tutacaklar.

Servis ve Onarım Yetkileri Nasıl İşlenir?

İletişimi daha da açık tutmak için, seçtiğiniz oto tamir merkezinin servis ve onarım yetkilerini ele alma konusunda belirli bir yöntemi olmalıdır. Tek bir yönteme sahip olmak, hangi işin önerildiğini tam olarak anlamanızı sağlar ve işletmenizin hangi işe izin verdiğini açıkça görebilirler.

Bu yetkileri ele almanın en iyi yolu, standartlaştırılmış bir çalışma yetkilendirme formu kullanmaktır. Böyle bir form şahsen doldurulabilir, posta yoluyla gönderilebilir, e-postayla gönderilebilir veya en uygun olana bağlı olarak fakslanabilir. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, form yazılı bir kayıt sağlar, böylece karışıklık olmaz.

Merkez Hangi Coğrafi Bölgeye Hizmet Vermektedir?

Araçların her zaman iletişim kurduğunuz oto tamir merkezi tarafından servis edilebildiğinden emin olmak için, işletmenizin araçlarının gittiği tüm bölgeye hizmet veren bir merkez arayın. Örneğin, işletmenizin araçlarının gittiği yerler buysa, tüm şehre ve çevresindeki banliyölere hizmet veren bir onarım merkezi seçmelisiniz.

Bir onarım merkezi işinizin gittiği her yere hizmet verdiğinde, merkezin her zaman arızalı araçlara hizmet verebileceğini bilirsiniz. Merkez, yerinde onarım için bir teknisyen gönderebilir veya dükkanına bir araç çekebilir. Her iki durumda da, bir araç çalışmayı bıraktığında nerede olursa olsun işi kesinlikle yapabilecekler.

Bir onarım merkezi, işletmenizin kapsadığı bölgenin tamamına hizmet vermiyorsa, anlaşmalı merkezin hizmet alanı dışında bir araç bozulursa, başka bir onarım atölyesi bulmak zorunda kalabilirsiniz. Başka bir onarım merkezi bulmak elverişsizdir ve tercih ettiğiniz merkezin sağladığından farklı bir deneyime neden olabilir.

Lastik Sağlığını ve Ömrünü İyileştiren Araç Tamir ve Bakım İhtiyaçları

Bir araç için ortalama bir lastik, aracın   hafif bir sedan, büyük SUV veya kamyon olmasına bağlı olarak, lastik başına 1000-2500 TL arasında bir maliyete mal olabilir. Özel lastikler, korumaya değer bir yatırım olan eksiksiz bir set için neredeyse 7000 TL’ye mal olabilir.

Yeni bir lastiğin ortalama maliyetine ek olarak, tek bir lastiğin ortalama diş izi yaklaşık  üç veya dört yıl sürer ; bu da, aracınızın lastiklerini sahip olduğunuz süre boyunca muhtemelen birkaç kez değiştireceğiniz anlamına gelir.

Neyse ki, belirli bakım ve onarım görevlerini yerine getirerek aracınızın lastiklerine yaptığınız yatırımın korunmasına yardımcı olabilirsiniz. İşte lastik sağlığını ve ömrünü iyileştiren üç araç onarım veya bakım ihtiyacı. Lastik uzmanınız bu hizmetleri kendi mağazasında gerçekleştirecektir.

Süspansiyon Onarımı

Aracınızın süspansiyonu, hareket halindeyken aracınızın sorunsuz hareket etmesini sağlamaktan sorumludur. Süspansiyon payandaları yolun şokunu emerek aracınızın ana şasisi, motor bileşenleri ve lastiklerine uygulanan baskıyı sınırlar.

Filo yönetimi hizmetleri , sahip olduğu veya kiraladığı araçları olan şirketlerin paradan, zamandan ve sorumluluktan tasarruf etmesine yardımcı olur . Diğer bir fayda ise şirketlerin araç yönetiminden elde ettiği kaynakları müşteri hizmetleri, satış ve ürün teslimi gibi daha karlı alanlara taşıyabilmesidir. Verimliliği artırmanın birçok yolu vardır.

Aracınızdaki süspansiyon, aracınızın kontrolünü yeniden kazanmanızı sağlayarak lastik sağlığına da yardımcı olur. Aracınızı güvenle yolda tutabildiğinizde ve sürüş sırasında sarsılma, pürüzlü hareketler veya çarpma ve sarsılma sorunlarıyla karşılaşmadığınızda, lastik aşınmasına karşı koruma sağlar ve lastiklerinizin stres ve gerilmesini önlersiniz – tüm bunları yaparken de aracınızı daha konforlu hale getirirsiniz.

Aracınız yavaşladığınızda veya durduğunuzda alçalırsa, sürerken durur ve sarsılırsa veya engebeli arazide giderken düzensiz sekiyorsa, lastik uzmanınızdan süspansiyonunuzu kontrol etmesini isteyin. Dikmeler, zorlu sürüş teknikleri veya düzenli aşınma ve yıpranma nedeniyle aşınabilir. Lastik uzmanınızın, hizmetinizin bir parçası olarak lastiklerinizi incelemesini ve döndürmesini sağlayın.

Ticari filo nasıl seçilir?

Ticari filo nasıl seçilir?

Ticari Filo Nasıl Seçilir? Fren Tamiri

Ticari filo nasıl seçilir? Aracınızın frenleri, lastiklerinizin tamamen durmasını sağlamaktan sorumludur. Hatalı frenler, lastiklerinizi zorlar ve lastik sırtının daha hızlı ve düzensiz aşınmasına neden olur, bu da lastiğin aşınmış ve güvenilmez yol tutuşuna yol açar. Aşınmış lastikler ayrıca frenleri zorlar ve frenleme sürecini ve hızı kesintiye uğratır, bu nedenle sağlıklı frenlere ve lastiklere sahip olmak aracınızın genel kontrol güvenliğinin anahtarıdır.

Frenleriniz yavaş tepki veriyorsa, gıcırdıyor veya inliyorsa, şıngırdayan bir ses çıkarıyorsa veya fren pedalına bastığınızda hatta hava varmış gibi hissediyorsanız, aracınızı hemen kontrole götürün. Fren balatalarının değiştirilmesi, sıvının değiştirilmesi veya doldurulması gerekebilir veya frenlerinizin hatlardan havasının alınması gerekebilir. Frenlerinizi kendi başınıza değiştirebilseniz de, bu işi sizin için bir uzmanın yapmasına izin vermek genellikle daha uygun maliyetlidir ve zamandan tasarruf sağlar.

Experix Ticari filo nasıl seçilir Sorusunu Cevaplar

Experix kurumsal oto ekspertiz servisi veriyor. Haliyle çevremiz oldukça geniştir ve bu konuda size yardımcı olabilecek kadar güçlü deneyimli ekip elemanlarımız vardır. Experix’e her konuda danışabilirsiniz. Bu şu anlama geliyor. Eğer Ticari filo nasıl seçilir? sorusunun cevabını bulmak konusunda endişeleriniz varsa ve kurumunuz için en iyi filoyu seçmek istiyorsanız Experix deneyiminden faydalanabilirsiniz. Bu sayede size güvenilir filo sağlayacılarını bulabiliriz. Eğer sizin de ihtiyacınız bu yöndeyse, dilediğiniz zaman size en iyi flo sağlayıcısını bulacağız. Bundan kuşkunuz olmasın!

Experix Oto Ekspertiz size en uygun hizmeti 7/24 sunar. Bu konuda Experix’e tamamen güvenebilirsiniz. Bütçenize göre filo arayışınız çok hızlı cevaplanacaktır.