Ümraniye Oto Ekspertiz

Ümraniye İlçesinde oturup otomobil satın alma düşsel kuran kişiler Ümraniye oto ekspertiz ararlar. Ancak ne şeklinde kriterlere dikkat etmelisiniz, doğru ekspertizi nasıl bulabilirim gibi benzer biçimde sorularınızı bu yazımızda cevaplayacağız. Ümraniye Oto Ekspertiz firmaları içinde ustalaşmış ve Kurumsal bir marka olan Experix Oto Ekspertiz sizlere Garantili ve alan kişi hizmet odaklı deneyim sunar. Tse Belgeli olan Ümraniye Bayimiz size en iyi hizmeti vermek için alanında uzman kadrosuyla hizmetinizde.

Ümraniye oto ekspertizi ararken nasıl ekspertiz yapıldığı benzer biçimde soruların cevabını bilmeniz gittiğiniz firmada işlemleri takip edebilmenizi sağlar. Ümraniye’de olan kişilerin ekspertiz firması olarak çok fazla seçeneği vardır. Bundan dolayı gitmeden önce araştırma yapması bütçe korunması tarafınca önemlidir. Ek olarak kendimize ihtiyaç duyulan paket içeriği hakkında bilgi sahibi olabilirsek de güzel olur. Bu sayede raporumuzda eksik kontrol var ise belirtebiliriz. Ek olarak mümkünse garantili ve sigortalı firmalar tercih edilmelidir. Olası durumlarda sizin mağdur olmamanızı sağlarlar. Bu sayede kafanız rahat olur.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, otomotivler hakkında bilgi birikimi ve tecrübesi olan uzmanların otomobil hakkında testler ve yorumlar yaparak arabanın performansı hakkında bilgi vermesidir. Araç alım satımları esnasında bu yorumlar araba almaya tasdik çıkartırken aksi şekilde almaktan vaz geçirebilir. Çünkü arabada söylenmeyen bir kusurun çıkması otomobil sahibinin hatasıdır. Fiyattan düşülerek yada onarım ettirip teslim ederek anlaşırlarsa otomobil satışı gerçekleşebilir. Bu ekspertiz yalnız araç alım satımında değil olurda bir trafik kazası yaşanırsa deforme olan araç aksanı tespitinde de kullanılabilir. Kaza sonrası bunu yapmak önemlidir. Çünkü frenlerden birisi hasar alıp daha azca fren uygularsa bu durumda otomobil savrulmaya adım atar. Ayrıca kazadan sonrasında bir mesele çıkartmasa bile ilerleyen dönemlerde kullanıcının yada başkalarının hayatını tehlikeye atabilir. Bu durumlardan kaçınmak için etkili trafik kazalarından sonrasında da ekspertiz yapılmalıdır. Ayrıca araç satışı esnasında oto ekspertiz işlemi yapılmazsa otomobilde sonradan ortaya çıkan bir sorun satan ferdin kabahat olarak görülmez. Ekspertiz işlemi yaptırmayan ferdin suçudur.

Ümraniye Oto Ekspertiz Fiyatları

Ümraniye oto ekspertiz fiyatları firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir. Ek olarak yalnız firma farkı yoktur. Aynı şirket içinde de farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi hizmet paketleridir. Almak istediğiniz pakette hizmet sayısına oranla fiyat yükselmektedir. Minimum kontrol ile daha ucuza ekspertiz işlemi yapılabilir. Yüksek seviye paketlerde ise kontrol sayısı artmakta, motor ve mekanik aksamları şeklinde çeşitli şeylere sigorta yapılmaktadır. Ümraniye oto ekspertizi ararken farklı firmalar ile fiyat karşılaştırması yapmanız sizin bütçenize katkı sağlayacaktır. Size uygun paket ile gerekli testleri en uyguna yapmanız sağlanır. Sadece fiyat aralığını söylememiz gerekirse 300-2000 TL içinde değişkenlik izah edebilir. En uygun paketten üst seviyelere çıkarken aldığınız hizmet ve kalitesi artacaktır. Ancak paket seçimi sizin tercihinize kalmış bir şeydir. Ne kadar üst seviye paketler daha güvenli olsa da bütçe olarak o parayı ödemek saçma gelebilir size. Alacağınız arabanın kalitesine bakılırsa ücret-performans karşılaştırmasını sizin yapmanız en kısaca olacaktır.

Oto Ekspertiz Paketleri

Ümraniye oto ekspertizi arayan kişilerin sık sık sordurulmuş olduğu sorulardan birisi de oto ekspertiz paketleri neleri içerir, sorusudur. Bu sorunun cevabını vermek zordur. Çünkü firmadan firmaya bu paketlerin içinde ne olduğu değişmekte birbirlerinden farklı hizmetler vermektedirler. Fakat hemen derhal her pakette fren testi, süspansiyon testi, kondisyon testi, Beyin testi yapılmaktadır. Bunu söyleyebiliriz. Sadece fiyatlar arttıkça firmalar paketlerine birbirinden farklı hizmetler sunduğundan yüksek paket seviyelerinde içeriği söylemek zorlaşır. Ama şunu bilmenizde fayda var. Üst düzey paketlerde sigortalama işlemi yapılmakta ilerleyen dönemlerde malzemenizde olası problemlere karşı sorun yaşamamanız olasıdır. Hatta en lüks ekspertiz paketlerinde havaalanına bir ekip gelip sizi karşılayabilir, alacağınız arabanın yanına dolaşıp noter işlemlerinizi birlikte halledebilirsiniz. Bu tür işlemlere kadar giden oto ekspertiz paketleri 300-2000 TL içinde değişkenlik göstermektedir. Sizler farklı firmalara başvurarak fiyatları öğrenebilirsiniz. Bu hizmetin bulunmuş olduğu pakette aşağıdaki hizmetler bulunmaktadır. Genel olarak araba ekspertiz firmaları airbag denetimini ayrı paketlerde sunmaktadırlar. Bu yüzden alacağınız pakette airbag denetimi olmayabilir. Bunu sormanız sizin açınızdan fayda elde edecektir. Talebiniz doğrultusunda averaj 175-275 içinde bir fiyat ile airbag denetiminizi rahatça yaptırabilirsiniz.

Motor Uzmanlığı
Kaporta Ekspertizi
Boya Ekspertizi
5664 Tramer sorgulama
OBD Testi
Dinamometre Testi
PTT Muayene kilometre sorgulama
HGS Geçiş sorgulama
TPC ceza sorgulama
Vergi Borcu sorgulama
test Hattı
Fren Testi
Süspansiyon Testi
Yanal kontrol
Amortisör Testi
Dış Kondisyon Ekspertiz denetimi
İç Kondisyon Ekspertiz kontrolü
Motor-Mekanik Sigortası
Airbag denetimi

Ümraniye Oto Ekspertiz

Ümraniye Oto Ekspertiz

Bu paket içerikleri her pakette olmayabileceği benzer biçimde her firmada da olmayabilir. Sizlere sigortalı hizmet vermeyebilirler. Bu durumda garantili yada sigortalı hizmetleri tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Ümraniye oto ekspertiz
Oto Ekspertizde İncelenen, Bakılan Noktalar

Oto ekspertiz işlemine arabamızı bıraktıktan sonra bazı testlere doğal olarak tutulur. Bu testlerde otomobilimizin iç aksamlar ve dış kısmını incelerler. Testler yardımıyla şanzımana, motora, amortisörlere, dış boyasına, fren sistemine, beyin yazılımına bakılır. Bu işlemler sonunda bir problem oluşursa ekspertiz raporunda belirtilir. Ek olarak yalnız araç donanımına bakmakla kalmayıp aracın hasar kaydı sorgulamasını, HGS geçişleri sorgusunu, aracın trafikten men edilip edilmediği gibi birçok bilgiyi de sizlere suna, belgede belirtirler. Dışarıdan görünmeyen bu bilgilere ekspertiz yapılmadan ulaşamayacağınızı bilerek hareket etmeniz ekspertiz yapılmasını mantıklı kılar. Araç satın alırken ekspertiz yapmak bu nedenle önemlidir. Sizin şanzıman sisteminde göremeyeceğiniz hasarları, eksperler makine aracılığıyla kusursuz ölçümlerin arkasından ulaşabilirler.

Ümraniye Kurumsal Oto Ekspertiz

Ümraniye oto ekspertiz arayan kişilerin bilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki noktada kurumsallaşmış firmalar ile çalışmanın güvenilirliği arttırdığıdır. Birçok bayisi olan firmaların olası durumlarda daha hızlı cevap almanızı sağlarlar. Ek olarak internet üzerinde web sitelerine ulaşarak paket-fiyat bilgisine erişmeniz sizin daha emin adımlarla ekspertize gitmenize olanak sağlar. Ek olarak farklı şirketler ile karşılaştırma yapmanız kolaylaşır. Elinizin altında tek tık ile tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için kurumsal oto ekspertiz firmalarının iletişim bilgilerine ulaşabilir kolaylıkla bildirime geçebilirsiniz. Aklınıza takılan soruları sorabilir, web siteleri üzerindeki fiyat bilgisinin güncel olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu güncel fiyat listesi önemli olabilir. Evde internet sitesinden bakarak ayarladığınız paradan fazlasını isteyebilirler. Verileri güncellemedikleri zaman zam gelirse orada karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle gitmeden önce arayıp paket listesinin güncel fiyatta olup olmadıklarını öğrenmenizde yarar var. İnternet üzerinde araştırabilmenizin bir güzel yanı da kurumsal firmaların Google maps üzerinde açtıkları konum noktalarına gelen yorumları görebilmeniz. Önceki müşterilerinin sevinç derecesini görebilmenize olanak sağlar. Bu sayede ekspertiz firması kafanızda daha çok şekillenir.

Garantili Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz ararken yapılan işten de kararlı olmanız gerekir. Çünkü ödeme yapıyorsunuz ve karşılığını almak istersiniz. Bizim sigorta şirketimiz ile 1 aylık veya 1000 km mesafeli güvence anlaşması yapabilirsiniz. Hangisi önce biterse güvence bitmiş olur. Kısaca 1 aydan kısa sürede 1000 km yol yapmış olursanız icra ettiğiniz sürede o garanti bitmiş olur. Veya tam tersi olursa çok yol giden biri değilseniz 1 ay sonucunda 1000 km yol gitmemiş olsanız dahi garanti süresi bitmiş olur. Amaç o 1 ay içinde sizin çeşitli sorunlar ile karşılamamanız. Hemen sonra araç eskimeye devam ettiği için yeni sorunlar ortaya çıkabilir. Bu oto ekspertiz şirketinin sorumluluğunda değildir. Sizler de garantili hizmet alarak araç aldıktan sonrasında probleminizi minimum indirmiş olmuş olursunuz.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Alacağınız arabanın ekspertiz işlemini tamamlamış olduktan sonra çeşitli sorunlarla karşılaşmamak için kendimizi güvene almak isteriz. Bu şeklinde durumlarda ilerleyen süreç içinde arabanın aksanlarında sigorta yaptığım kısım zarar görür ise ödemesini sigorta karşılayacaktır. Sadece sigorta kapsamı şeklinde çeşitli detayları firmanızdan almayı ihmal etmeyiniz. Tam enformasyon almamanız durumda yanlış hareketiniz ile sigortadan faydalanamayabilirsiniz. Ayrıca her parça için sigorta sunamayabilirler bunu da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Almış olduğunuz sigorta çeşitlerine dikkat etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

Oto Ekspertiz bir tek 2. El araçlar İçin mi Yapılır?

Oto ekspertiz işlemi sadece 2. El enstrümanlar için yapılmamaktadır. Trafik kazası sonrası hasar alan araçta hasar tespiti için oto ekspertiz işlemi yapılabilir. Bu sayede göremediğimiz hasarları önceden tespit ederek olası kötü sonuçlara engel oluruz. Experix Ümraniye oto ekspertiz şubeleri ile sizlerde arzu ettiğiniz zaman ekspertiz işlemini yapabilirsiniz. İlerleyen dönemlerdeki can ve mal kaybını engellemiş olmuş olursunuz.

Oto Ekspertiz İşleminde Hangi Makineler Kullanılır?

Oto ekspertiz işlemini yaparken hangi makineleri kullanılacağını bilmekte yarar vardır. Sadece vereceğimiz liste firmadan firmaya değişkenlik izah edebilir. Ayrıca alacağınız hizmet paketine göre de eksilip artabilir.

Kaldırmak
Yönetim Paneli
Süspansiyon test cihazı
Kaporta ve Boya kontrol aygıtı
Yanal Kayma Testi cihazı
Akü Testi cihazı
Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
Arıza Tespit aygıtı
Fren Testi aygıtı
dinamometreler
Fren Hidrolik Testi cihazı
Boya Kalınlığı Ölçümü meydana getiren cihaz
Lastik Basınç Hava Saati
Lastik Dış Derinlik Ölçeri

Hatasız olarak işlem icra eden bu cihazlar insan gözlemine göre daha kaliteli neticeler vermektedir. Ve insan testlere göre daha güvenilir sonuçlar verir. Ek olarak işleri ve testleri çok daha rahat bir halde yapılmasını sağlar. Bu aletlerin kullanılması sizin alçağınız paketin içeriğine göre değişebilir. Almış olduğunuz pakette olmayan bir test sizin için bu aletlerin kullanılmaması anlamına gelir. Aletin kullanılmadığını görmüş olduğunuz esnada paket içeriğinizi kontrol edebilirsiniz.

Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Eksper raporu, işlemler yapılmış olduktan 1-3 iş günü içinde çıkartılır tarafınıza teslim edilir. Olası problemler hakkında bilgilendirme yapılır.  HGS geçişleri, hasar kayıtları gibi çeşitli raporları da eksper raporu içinde bulabilirsiniz.

Oto Ekspertiz İşlemi nasıl Yapılır?

Aracımızı oto ekspertiz firmasına teslim ederken neler olduğunu bilmek bizleri daha bilgili kılar. Bu sayede test etmemiz gereken yerleri bilip ona nazaran hizmet paketlerini seçebiliriz. Fazla ödeme yapmak yerine uygun ödemeyi yapmamızı sağlar.

Aracımızı temiz olarak getirilmesi istenir. Sebebi ise boyama denetimi yapılırken daha doğru sonuçlara ulaşmaktır.
Aracımız ilk başlarda fren testi yapılır. Frenlerin eşit derecede sıkması gerekir. Aksi takdirde arabada savrulma söz mevzusu olur. Fren sıkma değerleri makine tarafından tespit edilir. Sağa yada sola kayma olup olmadığı gözlenir.
Fren testinden sonraki kontrol ise motor kondisyonudur. Otomobil yükseğe lift ile kaldırılır. Aracın şanzımanı, motoru veya aktarma organlarında herhangi bir deformasyon var mı yok mu tespiti yapılır. Ayrıca aracın yağ kaçağı olup olmadığı incelenir. Ardından araca dyno testi yapılarak tüm gücünü kullanması gözlenir. Güç kaybı varsa raporda belirtilir. Aracın sınırları zorlanacağından işlem yapılırken emniyet alınmalıdır. Ön araştırma yapılıp öyle başlanmalıdır.
Son kontrol olarak el freni testi gerçekleştirilir. Bu test yardımıyla frenleme şiddetine göre tekerin katkı payı benzer biçimde, Sağ ve sol teker farkı hesaplaması şeklinde işlemler yapılır. Başvuran ferdin talebine göre kol kuvveti ölçümü ve araç ağırlığına göre durdurma gücü hesaplanır. Bu işlemlerde ters giden bir şey hissedilirse ekspertiz yaptıran kişiye bildirilir.
Son olarak tüm evraklar bir yerde toplanır ve ekspertiz başvurusu meydana getiren kişiye teslim edilir. Herhangi bir sorun olup olmadığı tarafına iletilir. Herhangi bir cezası yada hasar kaydı var ise belirtilir. Bu işlemlerden sonra ekspertizin işi kalmamıştır.