Üniversite Öğrencileri İçin Araba Önerileri merak ettiğiniz bir konu. Üniversite zor olabilir, ancak derse zamanında varmanıza yardımcı olacak güvenilir bir arabaya sahip olmak her şeyi değiştirebilir. Bir öğrencinin son derece kısıtlı bütçesine sahip olsanız da, bu, taviz vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Okul için doğru arabayı seçmenize yardımcı olmak için, bireysel ihtiyaçlarınıza uygun en iyi seçimlerimiz burada.

Üniversite Öğrencileri İçin Araba Önerileri  Toyota Yaris

Üniversite Öğrencileri İçin Araba Önerileri  Şunlar için idealdir: Güvenilirlik

Toyota markasına yönelen otomobil sahipleri bunu genellikle güvenilirlik konusundaki sağlam itibarları nedeniyle yaparlar. Ve Toyota Yaris, yepyeni satın alabileceğiniz en güvenilir ve güvenilir otomobillerden biridir. Oldukça basit bir araba türü olan Toyota Yaris’te, özellikle önerilen bakım planı izlenirse, arızalanabilecek çok az şey vardır. 2019 Toyota Yaris için yapılan tek geri çağırma, yanlış basılmış bir etiketle ilgiliydi ve sahipler tarafından önemli bir sorun bildirilmedi. Her Toyota Yaris, Toyota’nın mükemmel garantisi kapsamındadır ve aktarma organları 60 ay/60.000 mil boyunca kapsanmaktadır.

Toyota Yaris Hakkında Sevdiğimiz Başka Neler Var?

Yaris, bir Toyota platformundan ziyade çok sevilen Mazda 2 etrafında tasarlandı ve bunu gösteriyor. Toyota’nın Yaris’e sunduğu sürücü konforu ve teknoloji miktarı, bu fiyat noktasında beklediğinizden çok daha fazla.

Nissan Versa 

Nissan Note’u farklı kılan, kusursuz tasarımıdır. İç mekanı en üst düzeye çıkarmak için biraz kutudan ilham alan bir tasarım seçildi. Standart konfigürasyonunda Nissan Note, daha pahalı Honda Jazz’ın yanı sıra tüm rakiplerinden daha büyük olan 325 litrelik bir bagaj hacmine sahip. Note’un çoğu varyantında, bu, tüm yıl boyunca ders kitaplarını taşımaya yetecek kadar devasa bir 411 litreye genişletilebilir. Çoğu donanım seviyesi, Nissan’ın neredeyse her boyut ve şekildeki kargoya izin verecek şekilde ayarlanabilen ve yapılandırılabilen Flexiboard bagaj tabanını kullanır.

Nissan Notu Hakkında Sevdiğimiz Başka Neler Var?

Nissan, Note’un tasarımına gerçekten biraz kafa yormuş. Ekstra iç alan nedeniyle, oturma pozisyonu yükseltilerek sürücülere etraflarında neler olup bittiğini daha iyi görmeleri sağlandı. İyileştirilmiş görüş, normalden daha büyük aynalarla artırılır ve Nissan’ın 360 kuş bakışı kamera sistemi bir seçenek olarak seçilirse, bir park yerinin navigasyonunda bir daha asla sorun yaşamayacaksınız.

Ford Fiesta (2019)

Şunun için idealdir: Günlük Sürüş

Çok fazla işe gidip geliyorsanız, muhtemelen yüzünüzü gülümsetecek bir araba isteyeceksiniz, Ford Fiesta’nın en iyi yaptığı şey bu. Fiesta, turboşarjlı varyantı almadığınız sürece leziz bir performans sergiliyor, ancak temel model, özellikle iyi ağırlıklı direksiyon, iyi ayarlanmış süspansiyon ve öğretilmiş şasinin olduğu köşelerde kendine özgü bir performans sergiliyor. diğer pek çok bütçe dostu kompakt otomobilde eksik. Tek dezavantajı? Ford aslında Fiesta’yı Amerika Birleşik Devletleri’nde durdurdu, bu nedenle 2019 veya önceki bir modeli aramanız gerekecek.

Ford Fiesta’da Sevdiğimiz Başka Neler Var?

İç mekan, bu sınıftaki diğer otomobillere kıyasla biraz daha seyrek olabilir, ancak Ford Fiesta, işe gidip gelmek için en konforlu otomobillerden biridir. 70 mph’de bile neredeyse hiç tekerlek veya rüzgar sesi yoktur. Ford yapı kalitesi tipik olarak ortalamanın üzerindedir, bu nedenle gıcırtı ve çıngıraklar da belirgin şekilde yoktur. Ford, Fiesta’ya oldukça özel bir şeyin ve en iyi kolej arabalarından birinin direksiyonunun başında olduğunuzu bilmenizi sağlayacak kadar küçük dokunuşlar yaptı.

Kia Rio

En İyi İçin: Uygun Fiyatlılık

Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız, Kia Rio’yu zaten listemizdeki en ucuz arabalardan biri olmasına rağmen inanılmaz bir fiyata alabilirsiniz. Düşük satın alma fiyatı, standart olarak gelen ekipmanın etkileyici olduğu en üst donanım seviyesini bile uygun maliyetli hale getirir. Buna Sirius XM uydu radyosu, Android Auto ve Apple CarPlay’in yanı sıra Bluetooth ve USB bağlantısına sahip 7 inçlik bir dokunmatik ekran dahildir. Geri görüş kamerası ve park sensörleri gibi bazı sürücü yardımcıları da dahildir.

Kia Rio Hakkında Sevdiğimiz Başka Neler Var?

Taban kaplamasının yanı sıra tüm modeller, Kia Rio ile birlikte gelen standart güvenlik özelliklerinin zenginliği sayesinde 5 yıldızlı bir Euro NCAP güvenlik derecesi elde etti. Temel model biraz eksik, ancak diğerlerinde altı hava yastığı, yokuşta kalkış desteği, şeritten ayrılma uyarısı, çekiş kontrolü ve otomatik acil frenleme var.

Üniversite Öğrencileri İçin Araba Önerileri: Nakit Öde

İster yaz işlerinden birikmiş paranız olsun, ister bankadaki öğrenci kredilerinden hala fazladan paranız olsun , araç için nakit ödeme yapabilecek durumda olabilirsiniz. Yapabiliyorsanız, bu uzun vadede önemli tasarruflar anlamına gelecektir. Faiz oranları, ne kadar düşük olursa olsun, orijinal fiyat etiketine kıyasla zamanla yüzlerce veya binlerce ekstra maliyet ekleyebilir.

Nakit ödeme yapmak, bu ek maliyetten vazgeçmenin bir yoludur. Ayrıca, araca doğrudan sahip olmak, bir krediyi temerrüde düşme ve araca yeniden el konulması riskiyle karşı karşıya kalmayacağınız anlamına gelir. Gaz, sigorta ve bakım, kullanıma ve karşılayabileceğinize göre kolayca ayarlayabileceğiniz maliyetlerdir, ancak kredi ödemelerinin saat gibi olması beklenir.

İkinci El Araçlara Bakın

Daha ucuz bir şey satın almaktan daha kolay nakit ödeme yolu var mı? Yepyeni bir araba satın almak, yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak araç, eve götürdüğünüz anda değer kaybetmeye başlayacaktır. Konut gibi gayrimenkullerden farklı olarak, arabalar genellikle yaşlandıkça değerlerini korumaz veya artırmaz. Bunun bir istisnası bazen eski araçlar olabilir, ancak bu tam olarak yeni bir üniversite öğrencisi için uygun ideal sürüş türü değildir.

Bütçenize ve hedeflerinize bağlı olarak, düşük kilometreli ve yine de 5 yaşından küçükler gibi daha yeni olan bir şeyi, yeni olduğu zamanki fiyatından çok daha ucuza bulabilirsiniz. Ayrıca arsaya ulaşıp dakikalar içinde tam istediğinizi düşündüğünüz araca inseniz bile, henüz satın almayın. Henüz yapmadıysanız, birkaç araç görün ve her birini test edin. Dışarıda ne olduğu ve maliyetinin ne olduğu hakkında bir fikir edinin. Özellikle özel satıcılarla çalışmaya karar verirseniz ve bayilerden vazgeçerseniz, bir partide sevdiğiniz aynı aracın başka bir yerde daha ucuz olduğunu görebilirsiniz. Doğrudan aracın önceki sahibinden satın almanın sağladığı tasarruf binlerce liraya çıkabilir.

Not: Araç almadan önce gerekli testleri yaptırmak için Experix oto ekspertiz merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Kontrol Yaptırın

Bir bayiden veya özel bir satıcıdan satın almaya karar verirseniz, satın almadan önce aracı güvenilir bir tamirciye götürmeniz şarttır . Araba harika bir anlaşma gibi görünse bile, yüzeyin altında gizlenen ve maliyetlerinizi muazzam bir şekilde artırmayı bekleyen gizli sorunlar olabilir. Açıklanmayan su hasarı gibi herhangi bir sorun belirtisi için iyice kontrol ettirin.

Aracı kontrol etmenin bir başka yolu da geçmiş raporunun bir kopyasını satın almaktır. Aracı harap eden geçmiş kazalar gibi kırmızı bayraklar için geçmişi inceleyebilirsiniz. Yanlışlıkla kötü bir sicile sahip bir dud satın almak istemezsiniz.

Üniversite Öğrencileri İçin Araba Önerileri

Üniversite Öğrencileri İçin Araba Önerileri

Uzun Süreli Maliyetleri Düşünün

Çoğu zaman, birisi bir araç satın almak için pazara girdiğinde, asıl odak noktası, fiyat etiketinin arabanın kendisinin ne kadara mal olacağını söylediğidir. Finansman sizin için sıkıysa, gelecekteki maliyetleri de hesaba katmak isteyebilirsiniz. Borçlu olabileceğiniz kredi ödemelerinin yanı sıra bakım, gaz kilometre ve sigorta da satın alma işlemini tamamlamadan önce incelemeye değer.

Bazı üst düzey markalar da daha yüksek bakım maliyetleriyle gelir. Bazı araçlar, aracı kullanmanın zaman içinde sürdürülemez olduğunu görebileceğiniz, yeterince zayıf benzin tüketimine sahiptir. Son olarak, bazı araçlar, onları tamir etme veya değiştirme maliyetleri ve hırsızlığa hedef olma olasılığı gibi gerekli hususları sigortalamak için daha pahalıdır.

Önceden biraz durum tespiti yapmak, hem önceden hem de uzun vadede uygun bir maliyetle mükemmel bir sürüşe çıkmanıza yardımcı olabilir. Genel olarak insanlar için daha iyi bir maliyet bir zorunluluk olsa da, üniversite borçlarının artmasıyla karşı karşıya kaldığınızda, sadece daha önemli hale gelir.