Mobil Oto Ekspertiz uygulaması Hemen İndirin

Üstelik şimdi 25 TL Para Prestij Puan Ücretsiz İsterseniz Ekspertiz ‘de Kullanın İsterseniz Tramer Sorgulayın.

exgo android
exgo apple

Uzaktan oto ekspertiz yaptırmak hizmeti, oto ekspertiz sektöründe son dönemde en popüler olan hizmetlerin başında gelmektedir. Bu hizmet sayesinde şehir dışı araç ticaretlerinizde oturduğunuz yerden kalkmadan ve ne paranızı ne de vaktinizi çöpe atmadan satıcı kişiyi ilgili hizmete yönlendirerek raporunuzun direkt olarak elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde onlarca firma son hızla standart ekspertiz hizmetlerinin yanına uzaktan oto ekspertiz hizmetini eklemeye de devam etmektedir.

Eğer siz de şehir dışı araç ticaretlerinizde hem vakitten hem de nakitten yana tasarruf etmek istiyorsanız, uzaktan oto ekspertiz hizmetinden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey satıcı kişiyi ilgili oto ekspertiz hizmetine yönlendirmek olacaktır. Raporunuz hazır olduğunda tarafınıza mail veya whatsapp yoluyla iletilecektir. Böylece ne vaktinizi ne de paranızı çöpe atmadan satın almak istediğiniz arabanın ekspertiz raporuna erişmiş olacaksınız.

exgo Uygulaması

ExGo Uygulaması

Uzaktan Oto Ekspertiz Yaptırmak

Uzaktan ekspertiz hizmetinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey ise hem satıcıya hem de ekspertiz yaptıracağız uzman işletmeye bu hizmetten yararlanmak istediğinizi söylemek. Böylece kolay bir şekilde uzaktan ekspertiz hizmetinden yararlanabilirsiniz. Araçların giderek dijital teknolojilere ve verilere bağımlı hale geldiği günümüz dünyasında, otomobil uzman bilgisi, hasarın kapsamını değerlendirmede ve hasarın nedenini belirlemede çok değerlidir. Telematik verilerini, akıllı teknolojileri ve yapay zeka destekli görüntü tanıma sistemlerini kullanmak, oto ekspertiz hizmetlerini her zamankinden daha hızlı ve daha doğru kılıyor, otomotiv hasar sürecini dijitalleştiriyor ve zamandan tasarruf sağlıyor.

Uzaktan oto ekspertiz, müşterileri bir otomotiv iddiasıyla ilgili hasarı değerlendirmede desteklemenin yanı sıra, dolandırıcılık soruşturması, kaza araştırması ve teknik incelemeler ile bakım dahil olmak üzere teknik denetimler söz konusu olduğunda da kapsamlı destek sunar.

Müşteriler çoğunlukla oto ekspertiz uzmanlarının tarafsız uzman bilgisine ve önemli deneyimine güvenmektedir. Uzmanlar, yalnızca bir aracın gerçeklerini açıklığa kavuşturmak ve tüm iddiaları güvence altına almakla kalmaz, aynı zamanda ayrıntılı bir hasar değerlendirmesine dayanarak herhangi bir hasarın gerçek boyutunu da belirler. Uzaktan oto ekspertiz hizmetleri tamamen kapsamlıdır ve ilgili tüm ulusal ve uluslararası düzenlemelere tamamen uyarlanabilir.

Online Ekspertiz Yaptırmak İçi Hemen Bize Yazın..

Sertifikalı Oto Ekspertizin Önemi

Aracınızı satmak istiyorsanız, sertifikalı bir oto ekspertiz almak yardımcı olabilir. Sertifikalı oto ekspertiz hizmetlerinde bir uzmanın aracınızı muayene etmesi büyük bir avantaj sağlar. Aracınızın değerine ilişkin tüm şüpheleri ortadan kaldıracak bir ekspertiz sertifikasına sahip olacaksınız. Alıcının ve satıcının değerleri birbirinden çok farklı olduğunda, ikinci el bir otomobil satmak veya satın almak zor olabilir.

Bir satıcı arabasına her zaman gereğinden fazla değer verir. Bu arada, bir alıcı, pazarlık için yer açmak için mümkün olan en düşük fiyatı teklif edecektir. Ancak, bir ekspertiz, tam amortisman seviyesini ve birkaç yıllık kullanımdan sonra arabanın ne kadar değerli olduğunu verebilir. İkinci el araba alıcılarının çoğu, herhangi bir fiyat görüşmesi başlamadan önce bir araba ekspertizi görmekte ısrar edecektir. Bu her iki taraf için de faydalıdır. Alıcı bir araç için fazla ödeme yapmayacak ve satıcı aracın değerinden daha azıyla yetinmek zorunda kalmayacaktır.

Sigorta acenteleri, para kazanmak için arabanızın bozulmamasına güvenir. Büyük bir finansal risk istemezler, aynı zamanda kötü bir arabayı etik olmayan bir şekilde sigortalamak da istemezler. Sertifikalı bir ekspertiz, değeri bulmanın en iyi yoludur ve aslında hiçbir sigorta şirketi, ekspertiz yapılmamış bir arabayı kapsamaz. Eski model bir araba satmak istediğinizde yapılacak ilk şey bir oto ekspertizine sahip olmak olmalıdır. Bunun nedeni, fiyatların büyük ölçüde fan duyarlılığı ve belirli bir arabaya olan talep tarafından belirlenmesidir. Otomatik değerlendirmeye sahip olmak, her iki değer tahminini de dengeleyen doğru bir rakamın elde edilmesine yardımcı olabilir.

Sertifikalı oto ekspertiz hizmetlerine ihtiyacınız varsa, tam bir profesyonel değerleme için uzman oto ekspertiz hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bir araç satın alıyor olsanız da, sertifikalı bir oto ekspertiz sizin için en iyi seçenekleri sunabilir.

Uzaktan Oto Ekspertiz Yaptırmak

Uzaktan Oto Ekspertiz Yaptırmak

Uzaktan Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Demek oto ekspertiz hizmetinden yararlanmaya karar verdiniz. Araç ekspertiz sürecinin nasıl çalıştığını anlamak, doğru ekspertizi bulmanıza ve değerlendirmenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir. Bir araç değerlemesi, aracın mevcut değerinin duruma, geçmişe ve mevcut piyasa eğilimlerine dayalı olarak belgelenmiş bir tahminidir. Ekspertiz genellikle bir araç satın alındığında, satıldığında veya sigortalandığında ve koleksiyoncular ve hobiler tarafından yapılır. Ekspertiz ayrıca bir bağışın vergi değerinin belirlenmesinde, emlak davalarında veya bir kaza sonrası hukuki ihtilaflarda da faydalıdır.

Uzaktan oto ekspertiz hizmetinin fiyatları genelde değişken olmaktadır. Mevcut olan en ucuz ekspertiz uzmanını seçmek cazip gelse de, en ucuz ekspertiz deneyimsiz değerleme uzmanları tarafından yapılabilir ve yanlış sonuçlar verebilir. Standart bir araç değerlendirmesi şunları içermelidir:

– Denetimin tarihi ve yeri

– Değerlemenin yapıldığı tarih

– Aracın tam ve ayrıntılı açıklaması

– Değer oluşturmak için kullanılan yöntemler

– Değerlemenin amacı

– Sertifikalar dahil değerleme uzmanının niteliklerinin açıklaması

– Değerleme Uzmanının imzası ve fiziksel adresi

Arabanız veya aracınız yasal bir anlaşmazlık veya sigorta talebinde bulunuyorsa, eksperden bilirkişi raporu vermesini isteyebilirsiniz. Bu ek ücretlere neden olacaktır. Aracınıza ekspertiz yapılmadan önce, aracı temizlemek, yıkamak ve cilalamak ve tüm temel bakımların (yağ değişimleri, tüm sıvıları doldurma, yeni filtreler) tamamlandığından emin olmak en iyisidir. Değerleme uzmanının test sürüşü yapması için yeterli gaz olduğundan emin olun.

Sertifikalı oto ekspertiz, aracın sertifikalı bir acente tarafından yerinde incelenmesini içermelidir. Bu inceleme, aracın fotoğraflarını içermeli ve acente, araç sahibinden mevcut olan ilgili tarihi bilgileri de toplamalıdır. Bir ana değerleme uzmanı, tutarlılığı sağlamak için tercihen eldeki merkezi bir veri tabanı ile tüm araştırma ve değerlendirmeleri gözden geçirmelidir. Şahsen muayene olmadan çevrimiçi olarak tamamlanan ekspertizler, bireysel aracınızı gerektiği gibi değerlendiremez ve aracınızın değerini düşürebilir. Bu, aracın değerinin altında satılması veya potansiyel sigorta geri ödemesinin kaybolması durumunda para kaybına neden olabilir.

Sertifikalı, deneyimli bir acente tarafından yapılan, doğru şekilde yapılmış bir ekspertiz her zaman en iyi seçiminizdir. Eğitimli bir profesyonelden alınan doğru bir tahmin, sizin ve başkalarının aracınızdan en iyi değeri elde etmenizi sağlar.

mobil oto ekspertiz

mobil oto ekspertiz

uzaktan oto ekspertiz yaptırmak

uzaktan oto ekspertiz yaptırmak

Uzaktan Oto Ekspertiz Maliyeti

Bir araç sahibinin bir arabanın ekspertizine ihtiyacı olmasının çeşitli nedenleri vardır. Satmak istediğiniz bir araç için doğru bir değer belirlemeniz gerekebilir veya belki de sigorta amaçlı olarak bir arabanın değerini bilmeniz gerekebilir. Diğer mal sahipleri, miras kalan mülkün bir parçası olarak veya boşanma anlaşmasının bir parçası olarak bir değer değerlendirmesi isteyebilir. Aracınızı neden değerlendirmeye ihtiyacınız olduğu, ne tür bir değerlendirmeye ihtiyacınız olduğunu ve bu değerlendirmenin ne kadara mal olacağını belirlemede önemli bir faktör olabilir.

Genel olarak, bir araç değerlendirme maliyeti, özel ve modifiye otomobiller için daha yüksek olsa da, değişken bir fiyata mal olacaktır. Bu gibi durumlarda, daha yüksek fiyatlar, özel yapım bir aracı uygun şekilde araştırmak ve belgelemek için gereken süreyi ve ayrıntılara gösterilen özeni yansıtır. Antika ve eski model otomobil değerlendirmeleri, kapsamlı bilgi gerektirir ve dikkatli belgeleme ile değerlendirme içerir. Klasik veya antika bir arabanın değeri sigorta ve emlak amaçları için önemlidir ve satış sürecinde çok önemlidir – çoğu koleksiyoncu size yetenekli ve deneyimli bir klasik otomobil ekspertizi ile ilişkili daha yüksek fiyatın uzun vadede buna değdiğini söyleyecektir.

Aracınızın değeri ve ekspertiz yaptırmayı tercih etme sebebiniz, bir oto ekspertizinin maliyetini belirlemede kilit faktörlerdir, ancak aynı zamanda seyahati de göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Aracı acenteye getirirseniz, değerlendirmeniz genellikle acentenin muayeneyi tamamlamak için araca seyahat etmesi gerektiğinden daha az maliyetli olacaktır. Bayiler, genellikle arabanızı onlara getirebildiğiniz için profesyonel bir değerleme uzmanından daha ucuz olduklarını iddia edeceklerdir, ancak bir bayilik değerlendirmesinin genellikle yeni bir satış için takasın bir parçası olarak sunulduğunu ve böyle bir değerlendirmenin aracınızın adil piyasa değerini yansıtmayabilir.

Bir arabayı değerlendirmek için ne kadar çok araştırmaya ihtiyaç duyulursa, ekspertizin o kadar daha maliyetli olacağını bulmak şaşırtıcı değildir. Aynı şekilde, değerlendirmeye ne kadar çok belge eklemeniz gerekiyorsa, ücret o kadar yüksek olacaktır. Klasik otomobiller, lüks araçlar ve özel otomobiller genellikle daha pahalıya mal olurken, geç model bir araçtaki basit bir piyasa değeri aralığı aynı derinlemesine araştırma ve evrak işlerini gerektirmeyebilir.

Aracıma ekspertiz yaptırmanın maliyeti nedir? Aracınız hakkında objektif olarak dürüstseniz ve araçlar hakkında biraz bilginiz varsa, çevrimiçi bir tahminde bulunmayı tercih edebilirsiniz. Böyle bir değerlendirme, tanımınıza dayalı bir basketbol sahası değer aralığıdır ve belge veya sertifika sağlamayacaktır. Ayrıca, bir araç satıyorsanız veya takas ediyorsanız, karşı taraf satın almadan önce daha derinlemesine bir inceleme isteyebilir.

Daha ucuz bir değerlendirme veya çevrimiçi seçeneği tercih etmek cazip gelse de, ihtiyacınız olan değerlendirmeyi almak için bir profesyonelin hizmetlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Profesyonel bir değerleme uzmanı, çeşitli durumlarda kullanılabilecek ve genellikle geçerli bir değer tespiti olarak kabul edilen belgeler sağlayacaktır. Sigorta taleplerinde, boşanma anlaşmalarında, klasik otomobil satışlarında, banka kredilerinde, emlak değerlemelerinde ve diğer birçok durumda sertifikalı bir otomatik değerlendirme kullanılabilirken, ucuz veya çevrimiçi değerlendirmeler tanınmayabilir veya kabul edilmeyebilir ve sonunda size daha fazla paraya mal olabilir.

Uygun olmayan bir şekilde değerlendirilmiş bir araç size potansiyel değerde yüzlerce hatta binlerce lira zarara mal olabilir. Aracınıza gereğinden fazla değer biçen ekspertizler, sigorta talebinde bulunduğunuzda dolandırıcılıkla suçlanmanıza neden olabilir ve değeri düşük araçlar hak ettiğiniz tazminatı almanızı engelleyebilir. Mülk ve boşanma anlaşmalarındaki yanlış değerlendirmeler, size almanız gerekenden daha azını bırakabilir veya akrabalarınızı yapmaya hazır olmadıkları vergi ödemeleriyle bırakabilir.

Bir arabanın ekspertizini yaptırmayı planlıyorsanız, uzman bir ekspertiz hizmeti ile iletişime geçin! Ne tür bir değerlendirmeye ihtiyacınız olduğunu belirlemenize ve hem değerlendirme sırasında hem de gelecekte paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilirler!

Uzaktan Oto Ekspertiz Yaptırmak

Uzaktan Oto Ekspertiz Yaptırmak

Uzaktan Oto Ekspertizi Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Marka, model, yaş, aşınma ve yıpranma, gövde hasarı ve isteğe bağlı özellikler dahil olmak üzere birçok faktör bir otomobilin değerini etkileyebilir. İşte bir araba ekspertizini etkileyebilecek diğer bazı ek faktörler.

1. Alıcı arabanızı nasıl kullanmayı planlıyor?

Bir alıcının arabanız için yaptığı planlar, arabanızın değerini belirlemede büyük bir rol oynayabilir. Araçla ne yapmak istediğinize bağlı olarak değişen değer seviyeleri var.

Takasınızı öne çıkaran ve kendi lotunda satabilen bir satıcı, muhtemelen bir sonraki otomobil müzayedesinde onu boşaltacak olandan daha fazla ödeyecektir. Ve özel alıcılara satış yapmak en büyük teklifleri getirebilir çünkü onlar genellikle geri dönüp kâr için satmayı planlamazlar.

Bu nedenle değerleme kılavuzları size farklı satış türleri için farklı değerler verecektir. Takas değeri satış değerinden tamamen farklıdır.

2. Kilometre

Ortalama bir sürücü, araçla her yıl 12.000 ila 15.000 km yol kat ediyor. Kilometre sayacınız bundan çok daha fazlasını gösteriyorsa, arabanızın değeri bir darbe alabilir.

3. Bulunduğunuz yer

Gayrimenkulde olduğu gibi, konum önemlidir. Örneğin, üstü açılır arabanız lüks semtlerde bulunuyor ise değer artışı yaşayabilir.

4. Bakım

Bir bayi, aracın bakımının yapıldığını doğrulamak için genellikle servis kayıtlarınızı kontrol eder. Benzer şekilde, özel alıcılar, tüm planlanmış bakımları yaptırdığınızın kanıtı olarak servis kayıtlarını isteyebilir.

Oto Ekspertiz Türleri

Bayilik Ekspertizi. Aracınızı takas ettiğinizde çoğu kişi bayilik ekspertizi yapacaktır.

Borç Veren Ekspertizi. Bir araç satın alımında kredi almak istediğinizde bir borç veren ekspertizi yapılır. Borç veren, aracın gerçek değerini anlamak için bir eksper gönderebilir.

Bağımsız Özel Ekspertiz. Bir alıcı veya satıcı olarak özel bir araç işleminde yer alıyorsanız, siz veya alıcı bağımsız bir özel ekspertiz yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu, bağımsız bir değerlendirmenin aracı incelediği ve bir değer atadığı bir süreçtir.

Kılavuz Ekspertiz. Aracınız için tahmini bir değer elde etmek için bir rehber kullanarak kendi ekspertizinizi yapabilirsiniz. Aracınızın değeri hakkında iyi bir fikir edinebilmeniz için bir rehber kitap değerlendirmesi önerilir.

Ekspertiz Uzmanının Rolü

Eksper, araca bir değer atamakla görevlidir. Ekspertiz uzmanı, aracın eksiksiz bir kontrol listesinden geçecektir. Bu, dış görünümün görsel olarak incelenmesinden aracın evraklarının, kilometre sayacının ve iç bileşenlerinin incelenmesine kadar her şeyi içerir. Değerleme uzmanı ayrıca bir test sürüşü yapacak ve aracın değerini hesaplayacaktır.

Oto Ekspertiz Uzmanları Neye Bakar?

Araç eksperlerinin muayeneleri sırasında ne aradıklarını bilmek önemlidir. İşte beklenenler:

İlk Görsel İnceleme ve Gezinme

Değerleme uzmanı önce aracın etrafında dolaşacak ve çatlaklar, ezikler, kaza belirtileri ve aşınma belirtileri dahil olmak üzere herhangi bir hasar olup olmadığına bakacaktır. Ayrıca lastiklerin durumuna da bakacaktır. Aracın bu görsel incelemesi, aracın durumuna ilişkin ilk izlenimi sağlayan “sessiz bir gezinti” olarak bilinir.

Aracın Evraklarını, Kilometresini ve Diğer Detayları Kontrol Etme

Aracın etiketleri, ruhsatı, bakım kayıtları veya herhangi bir kaza evrakı kontrol edilir. Daha sonra, ekspertiz görevlisi aracı bir araç geçmişi arama hizmetine göre kontrol edecektir. Bu, herhangi bir kaza geçmişi ve araç sahipliği geçmişi olup olmadığını kontrol etmek içindir. Daha sonra, ekspertiz görevlisi kilometre sayacındaki kilometreyi kontrol edecektir.

Aracın Dış ve İç Görünümüne Bakma

Aracın kapıları, bagajı ve kaputu sorunsuz açılıp kapanıp kapanmadıkları kontrol edilir. Daha sonra, eksper aracın içine girecek ve çeşitli elektronik bileşenleri kontrol edecektir. Bu sırada, değerleme uzmanı tüm ışıkların, düğmelerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edecektir.

Kaputun Altına Bakma

Eksper, aracın içini kontrol ettikten sonra araçtaki sıvı seviyelerine bakar. Bu, yağın, soğutma sıvısının, fren sıvısının, şanzıman sıvısının ve yıkama sıvısının incelenmesini içerir.

Sürücü Testi

Değerleme uzmanı bir sürüş testi yapacak ve motorun nasıl çalıştığını, vites değiştirme, hızlanma, yol tutuşu ve frenlemenin kalitesini kontrol edecektir. Değerleme uzmanı, aracı tipik olarak yaklaşık 3 ila 5 km sürecektir. Sürüş testi tamamlandıktan sonra, ekspertizci aracın altında herhangi bir sızıntı olup olmadığını kontrol edecektir.

Araç Değerinin Nihai Hesabı

Ekspertiz tamamlandıktan sonra bayi müdürü aracın durumuna, sürüş performansına ve aracın ekspertiz değerine göre aracın değerini hesaplayacaktır.

Neden Oto Ekspertiz Yaptırmalısınız?

Bir otomotiv ekspertizini yaptırmanız için çeşitli nedenler vardır. Bir ekspertiz bir müzakere aracıdır. Sahipler, bankalar, sigorta şirketleri, alıcılar ve satıcılar ile pazarlık yapmak için kullanılabilir.

Mevcut pazarda bir arabanın değerini bilmek son derece önemlidir. Bir araba satın alırken veya satarken doğru bir değere ihtiyacınız olacak. Nedeniniz ne olursa olsun, sertifikalı bir Değerleme Uzmanından klasik otomobil ekspertizini almalısınız. Bu, doğru bir değerlendirme sağlayacaktır.

Otomotiv ve klasik otomobil değerlendirmeleri çeşitli nedenlerle faydalıdır. Birçok satın alma veya satış senaryosunda ve dava konularında yardımcı olabilirler.

Sigorta

Bir aracı sigortalatmak istiyorsanız, sigortanız poliçe yaptırmadan önce ekspertiz yaptırmalısınız.

Bazı sigortalar, bir arabanın belirli bir değeri aşması durumunda ekspertize ihtiyaç duyabilir. Bu, özellikle üzerinde anlaşmaya varılmış bir değer politikası için geçerlidir.

Kazalar

Hasar öncesi yapılan bir otomotiv ekspertizi, aracınızın değerini gösterir. Bu değerlendirmeye sahip olmak, sigorta şirketlerinin toplam kayıp yaşayıp yaşamadığınızı belirlemesine yardımcı olur.

“Toplam kayıp”, bir arabayı tamir etme maliyetinin aracın değerini aştığı zamandır. Onarım maliyetinin kanıtlanması bir değerlendirme gerektirir.

Finansman

Klasik otomobilleri finanse etmek için çoğu finansman şirketi klasik otomobil ekspertizine ihtiyaç duyar. Finansman, hayalinizdeki arabayı satın almak için bir alternatif sunar.

Kredi acenteleri piyasa hakkında iyi bir bilgiye sahiptir. Durumunu belirlemek için hala arabanın bir değerlendirmesine ihtiyaçları vardır.

Uygun olmayan bir şekilde değerlendirilmiş bir araç size potansiyel değerde yüzlerce hatta binlerce lira zarara mal olabilir. Aracınıza gereğinden fazla değer biçen ekspertizler, sigorta talebinde bulunduğunuzda dolandırıcılıkla suçlanmanıza neden olabilir ve değeri düşük araçlar hak ettiğiniz tazminatı almanızı engelleyebilir. Mülk ve boşanma anlaşmalarındaki yanlış değerlendirmeler, size almanız gerekenden daha azını bırakabilir veya akrabalarınızı yapmaya hazır olmadıkları vergi ödemeleriyle bırakabilir.

Satın almalar

Klasik otomobil ekspertizi almak, satın almaya birçok fayda sağlar. Satın alma için ne kadar paraya ihtiyacınız olacağını belirlemenize yardımcı olur. Size bir müzakere aracı sağlar.

Daha da önemlisi, bir ekspertiz size aracın mevcut değerini verir. Klasik otomobillerin değeri sürekli değişir.

Eski araştırmalar size farklı bir değer verebilir. Sertifikalı bir klasik otomobil ekspertizi size doğru değeri verecektir.

Satış

Benzer şekilde, bir ekspertiz yaptırmak, klasik otomobilinizin satışını müzakere etmenize yardımcı olacaktır.

Aracın değeri, satın aldığınız andan satmaya karar verdiğiniz ana kadar değişecektir. Ekspertiz size klasik otomobilinizin en yüksek satış fiyatını söyleyecektir.

Mahkeme Davaları

Mahkemeler birçok dava için klasik otomobil ekspertizini talep etmektedir. Aracın değeriyle ilgili anlaşmazlıkları içeren herhangi bir davanın değerlendirilmesi gerekir.

Hırsızlığa, kazalara veya diğer herhangi bir yasal meseleye yapılan değere itiraz ediyor olabilirsiniz.

Değer, bir emlak anlaşması sırasında söz konusu olur. Boşanma anlaşmaları için bir ekspertiz gerekebilir.

Bağışlar

Birçok kişi araçlarını vergi indirimleri için bağışlıyor. Tam tutarı almak için bir otomotiv değerlendirmesi gereklidir.

Klasik Oto Ekspertiz Neden Önemlidir?

Bir uzmandan sertifikalı bir ekspertiz hizmeti almak size çok para kazandırabilir. Ekspertiz, sizi çok az fiyata satmaktan veya çok fazla ödemekten alıkoyacaktır.

Mevcut arabanızın değerini öğrenebilir ve satın almayı planladığınız kullanılmış bir arabanın gerçek değerini belirleyebilirsiniz.

Pek çok insan basitçe ekspertiz servislerinden hizmet talep eder. Almayı veya satmayı planladıkları tür ve modeldeki tipik bir arabanın mevcut değerini listeler.

Size bir arabanın standart özelliklerini söyleyeceklerdir. Bu bilgileri kullanmak, belirli bir arabanın sizin için doğru olup olmadığını daha iyi belirlemenize yardımcı olabilirler. Söz konusu araçla ilgili temel bilgileri hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Eksper, araca bir değer atamakla görevlidir. Ekspertiz uzmanı, aracın eksiksiz bir kontrol listesinden geçecektir. Bu, dış görünümün görsel olarak incelenmesinden aracın evraklarının, kilometre sayacının ve iç bileşenlerinin incelenmesine kadar her şeyi içerir. Değerleme uzmanı ayrıca bir test sürüşü yapacak ve aracın değerini hesaplayacaktır.

Aşağıdaki durumlarda, kalifiye bir değerleme uzmanından sertifikalı bir ekspertiz almak isteyeceksiniz:

  • mahkemede geçerli olacak bir belge,
  • emlak satışları için gerçek değerini belirlemek,
  • boşanmak,
  • vergi bağışı,
  • sigorta poliçesi gereksinimleri,
  • diğer amaçlar.

Otomotiv Değerleme Türünü Seçme

Çeşitli durumlar için farklı ihtiyaçlar olduğundan değerin türü önemlidir. Bir örnek şudur: arabalar nasıl sattıklarına bağlı olarak farklı miktarlarda satılır.

Başka bir örnek, arabayı bir açık artırmaya götürmeyi veya bir açık artırmada araba satın almayı planlıyorsanız. Değerleme uzmanları size açık artırma değerine göre bir değer verebilir. Özel satışta arabanın değeri değişir.

İki miktar son derece farklı olabilir. Bu nedenle özel satışlar, farklı bir değerlendirme türü gerektirir. Değerleme uzmanının istenen değer için piyasayı doğru bir şekilde tanımlaması çok önemlidir. Değerleme uzmanı, değeri belirlemek için aracınızın piyasasını inceler.

Klasik Araç Ekspertiz Ne Kadar Sürer?

Aracın muayenesi normalde 45 dakikadır. Fotoğraflar, boya kalınlığı ölçümü, gövde dolgu analizi ve tipik çalışma testini içerir.

Daha ayrıntılı görevler için ekspertiz uzmanı bir yol testi yapabilir.

İşin kapsamı, yazılı raporu üretmek için gereken süreyi belirleyecektir. Raporun nihai teslimi, incelemeden sonra 3 iş günü sürer.s

Klasik Araba Ekspertiz Maliyeti Ne Kadardır?

Klasik otomobil değerlendirmeleri, işin kapsamına bağlı olarak karmaşıklık bakımından çeşitlilik gösterir. İş, aracın nadirliğine ve sahip olduğu benzersiz özelliklerin sayısına göre değişir. Çok modifiye edilmiş veya son derece nadir bir arabanın değerlendirilmesi çok daha uzun sürer.

Otomotiv değerleme maliyeti çok değişkendir. Maliyet karmaşıklığa bağlıdır, nadir veya modifiye edilmiş bir araç önemli ölçüde daha pahalıya mal olabilir. İster aracınızı satmayı düşünüyor olun, ister sadece arabanızın değerini merak ediyor olun, bir arabanın mevcut değerini bulmak için birçok faktör vardır. Aslında, aracınızın yeniden satış değeri, onu özel olarak mı satmak istediğinize veya takas olarak mı kullanmak istediğinize bağlı olarak değişebilir.

Aracınızın değerini öğrenmek isteyebileceğiniz başka bir neden de, otomobil kredinizi yeniden finanse etmeye değip değmeyeceğini belirlemektir. Bazı araç sahipleri, araç kredilerine araçlarının gerçekte değerinden daha fazla borçlu olabileceğinden endişe ediyor.

Ekspertiz Önemlidir

Araba artık düzgün durmuyorsa, bu büyük bir kırmızı bayraktır. Bir arabanın normalden çok daha uzun süre durması gerekiyorsa, bunun nedeni, değiştirilmesi gerekebilecek fren zayıflaması olabilir. Frene basmak arabanın sağa veya sola hareket etmesine neden oluyorsa, frenler “kapma” denilen bir şey yapıyor olabilir. Kapmak hızla ciddi sorunlara yol açabilir ve daha da kötüleşeceği için asla göz ardı edilmemelidir.

Hızlanırken motor düzenli olarak durursa, aracın hemen servise götürülmesi gerekir. Bir pil veya hatta daha pahalı bir alternatör gibi düzeltilmesi kolay bir şey olabilir, ancak aynı zamanda daha ciddi bir sorunun göstergesi olabilir. Satın alımlardan önce bu tarz sorunların tespiti için ve kimseyi mağdur etmemek için lütfen ekspertiz hizmetlerinden yararlanın.

Uzaktan Oto ekspertiz hakkında söyleyebileceklerimizi kısaca böyle özetleyebiliriz. Bu yazımızda günümüzün popüler ekspertiz hizmetlerinden olan uzaktan oto ekspertiz hizmetinden ve diğer birçok ekspertiz türünden kısaca size bahsetmeye çalıştık. Siz de şehir dışı araç satın alımlarınızda teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanarak uzaktan oto ekspertiz hizmetinden yararlanmayı deneyebilirsiniz. Bu satın alım sürecinizi hem maddi hem de zamansal açıdan oldukça pozitif bir şekilde etkileyecektir.

Uzaktan oto Ekspertiz Hizmeti Almak için Hemen Şuanda Android Olarak Kullanıma Sunduğumuz ExGo Uygulamamızı indirebilirsiniz.

İlk Kullanıma Özel 25TL Prestij kart Puan ile İster tramer Sorgulamalarını Yapabilir, isterseniz Yaptıracağınız Ekspertiz İşleminden Puan Kullanabilirsiniz.

Hemen İndir

experix exgo uygulaması