Vitol Grup şirketler grubunun bir alt kuruluşu olan Vava Cars, aracını satmak isteyenlere veya 2. el araç satın almak isteyenlere hizmet sunan kurumsal bir firmadır. VavaCars 2018 yılında İngiltere’nin Londra şehrinde Vitol Grup şirketler grubunun CEO’su Lawrence Merritt tarafından kurulmuştur. Türkiye’de 2019 yılında faaliyete geçen şirket, ülkemizde Vitol Grup’un bir kuruluşu olan Petrol Ofisi ile ortak hizmet vermektedir. 2019 yılının Nisan ayında Türkiye’de çalışmalarına başlayan VavaCars, 2020 yılının Ocak ayında Pakistan’da da hizmet vermeye başlamıştır. VavaCars’ın İstanbul’da Libadiye, Maltepe, Üsküdar, Şişli, Sarıyer, Küçükçekmece ve Kanyon Alışveriş Merkezi olmak üzere 7 merkezi bulunmaktadır. VavaCars, Vitol Grup tarafından 2. el araç ticareti için internette güvenilir ve şeffaf bir platform yaratmak amacıyla kurulmuştur. Vitol Grup, bu amacını gerçekleştirmek için Türkiye’yi pilot bölge seçmiş ve ilk olarak Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır.  VavaCars’ın amacı tüm dünyada en güvenilir online 2. el araç alış ve satış platformu olmaktır.

VavaCars Nedir?

Vitol Grup şirketler grubunun bir parçası olan VavaCars, 2. el araçların alım ve satımında kullanıcılara hizmet vermektedir. Araç sahiplerine araçlarını değerinden, güvenli ve hızlı bir şekilde satma imkânı veren VavaCars, 2. el araçlar için değer belirleme ile alım ve satım işlemleri gerçekleştirmektedir. VavaCars kullanıcılarına ücretsiz ekspertiz imkânı da sunmakta, noter onay işlemlerini de kendisi gerçekleştirmektedir. Petrol Ofisi ile ortak çalışan VavaCars’ın ilkesi ve sloganı ise şeffaf araç alım ve satımıdır. Kullanıcılara şeffaf bir şekilde araçlarını satma ve 2. el araç satın alma olanağı sunan VavaCars, ikinci el araç piyasasında kurumsal bir firma olarak hizmet vermektedir.

VavaCars ile Nasıl Araç Satılır?

VavaCars ile araç satmak için öncelikle şirketin web sitesinde yer alan soru-cevap uygulaması ile aracınızı satın alıp alamayacaklarını öğrenmelisiniz. VavaCars her aracı satın almamaktadır. Firma, aracınızda aşağıdaki durumlar varsa aracınızı satın almamaktadır:

Aracınızda ağır hasar varsa

Aracınızın airbag’i hasarlı ise veya açılmış ise

Aracınızın şasisi geçmişte hasar görmüşse

Aracınızda yağ sızıntısı varsa

Motor ve şanzımanınızda yağ kaçağı varsa

Aracınızda dolu hasarı varsa

Aracınızda sonradan takılmış LPG varsa

Aracınız 2010 yılından önce üretilmiş bir araç ise

Aracınız ticari bir araç ise

Aracınız VavaCars’ın araç alım şartlarını karşılıyorsa, VavaCars’ın web sitesinde yer alan ‘Aracınızı Satın’ kısmındaki çeşitli soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Bu sorular, aracınızın üretildiği yıl ve markası, aracınızın modeli, şanzıman tipi, kilometresi ve plakası ile ilgili temel sorulardan oluşmaktadır. Bu bilgileri doğru bir şekilde yanıtladıktan sonra, ‘aracımı değerle’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Aracınızın değerleme bilgilerini öğrenmek için son adımda adınızı ve soyadınızı, e-mail adresinizi, cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Son olarak hüküm ve şartları kabul ettiğinize dair onay kutusunu işaretledikten sonra ‘değerleme al’ butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladığınızda aracınızın tahmini değerini öğrenebilirsiniz. VavaCars, eğer fiyatı uygun bulup aracınızı hemen satmak isterseniz size bir randevu vermektedir. VavaCars’ın verdiği randevu tarihinde aracınızı en yakın VavaCars şubesine götürerek ücretsiz ekspertiz işlemleriniz yapılmakta ve verdiğiniz bilgilerin doğru olup olmadığı incelenmektedir. Aracınızın incelenmesi tamamlandıktan sonra VavaCars size son fiyat teklifi yapmaktadır. Vavacars’ın teklifini kabul ederseniz aracınızın satış işlemleri hemen başlatılmaktadır. VavaCars’ta aracınızı satma işlemleriniz üç aşamada gerçekleşmektedir. Bunlar; ücretsiz değerleme, ücretsiz ekspertiz ve 3 saat içinde ödeme işlemleridir.

Ücretsiz Değerleme

VavaCars’a ikinci el aracınızı satmak istediğinizde ilk işlem, aracınızın gerçek değerinin belirlenmesidir. Bu işlemi tamamlamak için kullanıcıların VavaCars’ın web sitesinde yer alan soruları yanıtlamaları gerekmektedir. VavaCars’ın web sitesinde bulunan soruları yanıtlayan ve aracını satmak isteyen kullanıcılar, araçlarının yaklaşık değerini öğrenmektedir.

Ücretsiz Ekspertiz

Ücretsiz ekspertiz hizmeti VavaCars’ın aracını satmak isteyen kullanıcılarına sunduğu ücretsiz araç muayene işlemidir. Ücretsiz ekspertiz işlemi tarafsız ve güvenilir ekspertiz firmaları tarafından yapılmaktadır. Ücretsiz ekspertiz hizmetinde aracın herhangi bir sorunu olup olmadığına bakılmakta ve aracın gerçek değeri bu ekspertiz işlemi sonrasında belirlenmektedir. Ücretsiz ekspertiz işlemi sonrasında VavaCars size aracınızla ilgili son fiyat teklifini yapmaktadır. VavaCars’ın teklif ettiği bu son fiyat teklifini kabul ettiğiniz takdirde araç satış işlemleriniz aynı gün içinde tamamlanır.

Üç Saat İçinde Ödeme

Ekspertiz işlemlerinden sonra VavaCars’ın son fiyat teklifini kabul ettiğinizde aracınızın satış işlemleri hemen başlatılmaktadır. Satış işlemleri en fazla 3 saat içinde tamamlanmakta ve paranız en fazla 3 saat içinde banka hesabınıza yatırılmaktadır.

VavaCars ile Nasıl Araç Alınır?

VavaCars’dan 2. el araç satın almak hem çok güvenli hem de oldukça kârlıdır. Öncelikle VavaCars’da satılan tüm araçlar tarafsız ve kurumsal bir ekspertiz firması tarafından detaylı olarak muayene edilmektedir. Bu yüzden VavaCars’dan satın alacağınız tüm araçlar hakkında güvenli bilgiler edinerek karar verme imkânınız bulunmaktadır. VavaCars’dan araç satın almak için VavaCars’ın web sitesinde yer alan araç listesinden satışta olan tüm 2. el araçları inceleyebilirsiniz. VavaCars’ın web sitesinde firmanın satışa sunduğu 2. el araçlarla ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler yer almaktadır. İhtiyacınıza uygun bir araç bulmak için VavaCars’ın web sitesinde araç satın alma bölümündeki arama sekmesini kullanarak arama da yapabilirsiniz. Bu bölümde istediğiniz aracın marka ve modelini, fiyat aralığını, üretildiği yılı, kilometresini, vites tipini, yakıt tipini, aracın çekiş türünü, aracın gövde tipini, kapı ve koltuk tipini, rengini ve teslimatın yapılacağı şehri seçerek detaylı bir arama yapabilirsiniz. VavaCars’da her ay belirli bir miktarda ikinci el araç satışa sunulmaktadır. Bu araçların hepsi sertifikalı araçlardır ve tüm araçlar satışa sunulmadan önce VavaCars’da detaylı olarak muayene edilip incelendikten sonra satışa sunulmaktadır. Bu yüzden VavaCars’da satışa sunulan bütün araçlar güvenli ve sağlam araçlardır. VavaCars’dan bir araç satın almak istiyorsanız VavaCars’ın web sitesinde satışa sunulan tüm araçları görüntüleyebilirsiniz. Bu araçların detaylı görsellerine ve kapsamlı ekspertiz raporlarına da VavaCars’ın web sitesinden ulaşabilirsiniz. VavaCars’da satışa sunulan tüm araçlar 14 gün iade garantisi ile satılmaktadır. 14 gün iade garantisi sayesinde, VavaCars’dan satın aldığınız her aracı memnun kalmazsanız 14 gün içinde iade edebilirsiniz. VavaCars’dan satın almak istediğiniz aracınızı 3 basit adımla satın alabilirsiniz:

VavaCars’ın web sitesindeki araç listesini inceleyip kendiniz için en uygun aracı seçin.

Banka transferi veya kredili olarak ödeme işlemlerinizi tamamlayın.

Teslimat seçiminizi yaparak aracınızı teslim alın.

VavaCars’da Araç Teslimatı Nasıl Yapılıyor?

VavaCars’dan bir araç satın aldığınızda seçebileceğiniz üç farklı teslimat türü vardır. Bunlar; seçili şehirlerde ücretsiz eve teslimat, VavaCars’ın merkez ofislerinden teslimat ile özel müşteri transfer hizmeti ile merkezden teslimattır. VavaCars’dan bir araç satın aldığınızda seçili şehirlerden birinde yaşıyorsanız veya aracınızın seçili şehirlerden birine adrese teslim edilmesini istiyorsanız size ücretsiz eve teslim seçeneği sunulmaktadır. Bu teslimat türünü seçerseniz firma yetkilileri istediğiniz tarihte bulunduğunuz adrese gelerek aracınızı size bizzat teslim etmektedir. Ücretsiz eve teslim seçeneği şimdilik sadece İstanbul ve Ankara illerinde uygulanmaktadır. Ancak yakın zamanda eve teslim seçeneği diğer şehirlerde de hizmet vermeye başlayacaktır. Bunun dışında kullanabileceğiniz diğer yöntemleri de kullanabilirsiniz. VavaCars’ın ofislerinden aracınızı kendiniz giderek teslim alabilirsiniz veya aracınızı VavaCars’ın transfer hizmetini kullanarak merkezden aracınızı teslim alabilirsiniz.

vavacars teslimat

vavacars nedir

Vava Cars’da araç teslimatında kullanılan süreler aracın bulunduğu şehire ve sizin bulunduğunuz şehire göre değişmektedir. Vava Cars’ın satışa sunduğu araçlar İstanbul, Ankara veya Adana şehirlerinde bulunmaktadır. Aracınızı en erken ne zaman teslim alabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki tablodan yararlanabilirsiniz. Bu tabloda belirtilen günler, Vava Cars’dan satın almak istediğiniz araç için ön ödeme ücretini ödedikten sonraki süreyi göstermektedir. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız ve Vavacars’dan satın almak istediğiniz araç İstanbul’da bulunuyorsa, aracınız için ön ödeme yaptıktan sonra aracınızı en erken 4 gün sonra teslim alabilirsiniz. Eğer satın almak istediğiniz araç Adana’da ise, siz Türkiye’nin farklı bir şehrinde bulunuyorsanız, ön ödeme yaptıktan sonra aracınızı en erken 5 ila 9 gün sonra teslim alabilirsiniz. Eğer aracınızın plakasının değişmesini istiyorsanız bu süreler daha uzun sürebilmektedir.

Sizin bulunduğunuz yer Aracın bulunduğu yer
İstanbul Ankara Adana
İstanbul 4 gün 6 gün 6 gün
Ankara 5 gün 6 gün 5 gün
Adana 11 gün 11 gün 5 gün
Antalya 11 gün 11 gün 9 gün
Bursa 5 gün 7 gün 5 gün
İzmir 5 gün 7 gün 8 gün
Kocaeli 5 gün 6 gün 5 gün
Samsun 11 gün 11 gün 9 gün

Vava Cars’da Satılan Araçların Özellikleri Nelerdir?

Vava Cars’da her araç satışa sunulmamaktadır. Vava Cars’da sadece 2010 yılı ve üzeri araçlar ile 125 bin kilometreyi aşmamış araçlar satılmaktadır. Aynı zamanda VavaCars’da satışa sunulan her bir araç belirli kriterleri karşılamak zorundadır ve satılan her bir aracın belirli özellikleri vardır. Öncelikle bir aracın VavaCars’da satışa sunulabilmesi için hasar kaydının olmaması şarttır. Bu yüzden Vava Cars’da satışa sunulan tüm araçlar hasar kaydı olmayan, daha önce kaza yapmamış ve hasar almamış olan araçlardır. Ayrıca firmanın satışa sunduğu tüm araçlar garantili ve sertifikalı araçlardır. Vava Cars’da satılan tüm araçların fiyatları piyasadan daha uygun, avantajlı fiyatlardır. VavaCars’da satılan her araç için sabit bir fiyat politikası uygulanmaktadır. VavaCars’da aracınızı satarken veya 2. el araç satın alırken herhangi bir işlem için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Firmada satılan her araç 3 ay ve 5000 km garantiye sahip araçlardır. Vava Cars’dan satın aldığınız bir aracı 14 gün içinde veya 500 km’yi aşmadan iade edebilirsiniz. Firmadan satın aldığınız her aracı memnun kalmazsanız herhangi bir gerekçe göstermeden iade ederek ödediğiniz tüm ücreti geri alabilirsiniz. Vava Cars ile 2. el araç alış ve satış ilemleri çok kısa sürelerde gerçekleşmektedir. Bu yüzden VavaCars’ı tercih ettiğinizdepazarlık veya resmi işlemler için beklemek zorunda kalmazsınız. Vava Cars’ın en iyi özelliği, müşterilerine şeffaf alım ve satım işlemleri sunmasıdır. VavaCars’da satışa sunulan tüm araçlar tarafsız ve kurumsal ekspertiz firmaları tarafından ekspertiz yapılan araçlardır. VavaCars kullanıcılarına şeffaf bir ticaret imkânı sunmayı ilke edinmiş bir firmadır. Bu yüzden VavaCars ’da satışa sunulan tüm araçların bilgilerine ayrıntılı olarak ulaşılabilmektedir.

VavaCars’da satılan her araçta aşağıdaki kontroller ve işlemler uygulanmaktadır:

250 noktada ekspertiz hizmeti ile detaylı kalite kontrolü ve araç muayenesi

Yol simülasyonu ile süspansiyon ve fren testleri ile aracın tüm sistemlerinin kontrolleri

Mekanik servis, kaporta ve boya yenileme işlemleri

Boyasız darbe ve hata düzeltme işlemleri

Rot ve balans ayarı

Boyalı yüzey temizliği ve kusurların giderilmesi, yüksek kaliteli ürünler kullanılarak pasta-cila uygulaması ve boya koruma uygulamaları

Detaylı iç mekan temizliği ve bakım işlemleri

Ozonla havalandırma kanallarının sterilizasyon işlemleri

Vava_Cars takas

Vava_Cars takas

VavaCars Takas Sistemi

VavaCars’da yapabileceğiniz işlemler 2. el araç almak ve satmakla sınırlı değildir. VavaCars’da 2. el araç alıp satmanın yanı sıra takas seçeneğinden de yararlanabilirsiniz. Bu seçenek sayesinde VavaCars’da aracınızı VavaCars’da satılan başka bir araçla takas yapabilirsiniz. Takas işlemleri VavaCars’da 9 bin indirimli olarak gerçekleştirilmektedir. Bu indirim, aracını başka bir model araçla takas etmek isteyen kişiler için oldukça avantajlıdır. Aracınızı VavaCars’da satılan bir araçla takas etmek için VavaCars’ın müşteri hizmetleri telefonu olan 0 (850) 255 82 82 numarasını arayarak istediğiniz takas işlemi için teklif alabilir, randevu oluşturarak takas işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Takas süreci boyunca firmanın müşteri temsilcileri size gerçek zamanlı destek hizmeti sunmaktadır. Takas işleminizin başlatılabilmesi için seçtiğiniz araç için ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız ön ödeme miktarı seçtiğiniz araca göre değişmektedir. Takas işlemi için ön ödemenizi yaptıktan sonra takas işlemleriniz hemen başlatılmaktadır. Müşteri hizmetlerinin verdiği randevu tarihinde VavaCars’ın merkez ofislerine giderek aracınızı ekspertiz muayenesinden geçirdikten sonra size firmanın teklifi iletilmektedir. Firmanın size yapmış olduğu takas teklifini kabul ettiğinizde takas işlemlerinizi aynı gün tamamlayabilirsiniz. VavaCars’da takas işlemleri için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Takas etmek istediğiniz aracı VavaCars’ın web sitesindeki satışta olan araç kataloğundan seçiniz.

Seçtiğiniz araç için ön ödemenizi yapınız.

Müşteri hizmetlerinden randevunuzu alınız.

Randevu tarihinde aracınızı müşteri merkez ofisine götürünüz.

Aracınıza aynı gün merkez ofisinde ekspertiz yaptırınız.

Aracınızın takas işlemleri için firmanın teklifini alınız.

Firmanın yaptığı teklif sizin için uygunsa yeni aracınızı teslim alıp takas işleminizi tamamlayınız.

VavaCars’ın sunduğu takas indirimlerini aşağıdaki fiyat listesini inceleyerek öğrenebilirsiniz:

Seçtiğiniz Aracın Fiyatı             İndirim Tutarı
0 TL – 99.999 TL              1.000 TL
100.000 TL – 199.999 TL              1.500 TL
200.000 TL – 299.999 TL 2.000 TL
300.000 TL – 399.999 TL 3.000 TL
400.000 TL – 499.999 TL 4.000 TL
500.000 TL – 599.999 TL 5.000 TL
600.000 TL – 699.999 TL 6.000 TL
700.000 TL – 799.999 TL 7.000 TL
800.000 TL – 899.999 TL 8.000 TL
900.000 TL – 1.000.000 TL 9.000 TL

Takas işlemlerinde Vavacars’ın sunduğu indirim oranları satış tarihinden itibaren 30 gün boyunca geçerlidir. VavaCars’da birden fazla araç takas etmek istediğinizde sadece tek bir araca takas indirimi uygulanmaktadır. Takas işlemi yaptıktan sonra vazgeçme hakkınız firma tarafından saklı tutulmaktadır. Takasla aldığınız bir aracı Vava Cars’a  hiçbir mazaret belirtmeden 14 gün içinde iade edebilir ve firmaya takas için ödediğiniz tüm parayı geri alabilirsiniz. Takasla aldığınız bir aracı iade etmek istediğinizde eğer İstanbul veya Ankara şehrinde yaşıyorsanız, VavaCars aracınızı adresinizden teslim almaktadır. Bunun dışında aracınızı VavaCars’ın merkez ofislerine getirerek de iade edebilirsiniz. Takasla aldığınız araçlarda bazı iade şartları uygulanmaktadır. Öncelikle iade etmek istediğiniz aracın en fazla 500 km’ye ulaşmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda araç teslim alındıktan sonra herhangi bir kaza yapmamış olmalı, hasar görmemiş olmalıdır. Araç teslim alındıktan sonra ekspertiz raporunda tespit edilmemiş olan herhangi bir sorun olmamalıdır.

vavacar güvenilirmi

vavacars nedir?

Vava Cars Firmasının Sunduğu Avantajlar

Vava Cars müşterilerine birçok avantaj ve fırsatlar sunan kurumsal bir firmadır. Vava Cars’ın müşterilerine sunduğu en büyük avantajlardan biri güvence ve güvenirliliktir. Vava Cars bu güvence ve güvenirliliği müşterilerine sunduğu ücretsiz ekspertiz hizmeti ile sağlamaktadır. VavaCars aynı zamanda müşterilerine sattığı her araç için 14 gün iade imkanı sunmaktadır. Bu sayede VavaCars’dan satın alacağınız her aracı 14 gün içinde firmaya bir mazeret sunmadan iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz. VavaCars’ın sunduğu diğer bir avantaj ise satın aldığınız aracın evinize teslim edilebilmesidir. Eğer İstanbul veya Ankara şehirlerinde yaşıyorsanız VavaCars’dan satın aldığınız bir aracın evinize teslim edilmesini isteyebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ettiğinizde firmaya belirttiğiniz gün ve saatte aracınız adresinize teslim edilmektedir. Ancak bu hizmet şimdilik sadece İstanbul ve Ankara şehirlerinde sunulan bir hizmettir. VavaCars’ın sunduğu bir diğer avantaj ise satılan tüm araçların garantili olmasıdır. VavaCars’da satılan tüm araçlar 3 ay ve 5000 km garantilidir.

VavaCars Hakında Merak Edilenler

Türkiye’de ve dünya çapında en güvenli otomobil alım satım merkezi olmayı hedefleyen VavaCars hakkında merak edilen birçok soru vardır. Ülkemizde Petrol Ofisi ile ortak çalışan VavaCars ile ilgili internette sıkça araştırma yapılmaktadır. VavaCars hakkında en çok sorulan sorular ve yanıtları ise şunlardır:

vavacars sahibi kimdir

vavacars’ın sahibi kimdir

VavaCars’ın Sahibi Kim?

İkinci el araç alım ve satım işlerini güvence altında gerçekleştiren bir firma olan VavaCars’ın kurucu CEO’su, Lawrence Merritt’dir. Lawrence Merritt VavaCars’ı İlk olarak 2018 yılında İngiltere’nin Londra şehrinde kurmuştur. VavaCars, Vitol Group adlı şirkete ait bir firmadır. Vitol Group ise 1966 yılında Henk Viëtor ve Jacques Detiger tarafından kurulmuş Hollandalı bir enerji şirketidir. Vito Grup, günde 7 milyondan fazla varil petrol işleyen, çeşitli ülkelere petrol sevkiyatı yapan bir şirkettir.  Vito Grup, ikinci el araç alım ve satım firması olarak VavaCars’ı kurmuş, bunun için ilk pilot bölge olarak da Türkiye’yi seçmiştir.

VavaCars’ın Çalışma Saatleri Nedir?

VavaCars hakkında en çok merak edilen sorulardan biri VavaCars’ın çalışma saatleridir. Kurumsal bir firma olan VavaCars hafta içi 08:45 ile 17:45 saatleri arasında kesintisiz hizmet vermektedir. Hafta sonları ise sadece Cumartesi günleri hizmet veren şirketin tüm ofisleri Pazar günleri kapalıdır. Cumartesi günleri VavaCars çalışma saatleri ise 08:45 ile 15:00 saatleri arasında uygulanmaktadır.

VavaCars’dan Araba Almak – Araba Satmak Güvenli mi?

VavaCars’dan araba almak oldukça güvenli bir işlemdir. VavaCars’ın güvenli olmasının temel nedeni ise sattığı araçlara tarafsız ve kurumsal firmalarda ücretsiz ekspertiz yaptırmasıdır. VavaCars’ın sunduğu şeffaf, tarafsız ve güvenilir ekspertiz hizmeti sayesinde VavaCars’da sadece hasarsız ve iyi durumda olan araçlar satışa sunulmaktadır. Bu firmadan satın alacağınız tüm araçlar garantili ve sigortalıdır. VavaCars’dan bir araç satın aldığınızda ekspertiz yapılarak aracın ekspertiz raporu alınır ve bu rapor noterden onaylatılır. Ekspertiz ve noter onay ücretleri ise firma tarafından ödenmektedir. VavaCars’da ekspertiz ve noter işlemleri, araç alım ve satımlarında güvenceyi sağladığı kadar müşterilere büyük bir kolaylık da sağlamaktadır. Bu sayede alıcı veya satıcılar ek bir ücret ödemeden ve uğraşmadan zahmetsizce ekspertiz ve noter onay işlemleri kolay bir şekilde halledilmektedir.

VavaCars Fiyatları Nasıl?

İkinci el araba almak veya ikinci el arabasını satmak isteyen kullanıcılar, VavaCars fiyatları nasıl sorusunun cevabını merak etmektedir. VavaCars hem alıcılara hem de satıcılara birçok avantaj sağlayan büyük bir firmadır. Bu yüzden 2. el araç alıp satmak isteyen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yüzden VavaCars’da işlem yapmak isteyenlerin en fazla merak ettiği konuların başında VavaCars’ın fiyatları gelmektedir. VavaCars’da her bir aracın fiyatını belirleyen temel unsur, araca uygulanan ekspertiz işlemleri sonucunda araca verilen ekspertiz raporudur. VavaCars’da her bir aracın fiyatı ekspertiz raporu dikkate alınarak belirlenmektedir. VavaCars’da 2. el araç alış fiyatları piyasa fiyatlarına göre biraz daha düşük olmaktadır. VavaCars’ın sunduğu teklifler piyasadan daha düşük olsa da çoğu insan VavaCars’ı tercih etmektedir. Bunun nedeni ise VavaCars’ın satıcılara para transferini çok hızlı yapması ve satıcıların satış prosedürleri için uzun süre beklemek istememesidir. VavaCars’ın 2. el araç satıcılarına düşük teklifler sunması ise genellikle aracın durumu ve aracın özellikleri ile ilgilidir. VavaCars’da satış fiyatları ise piyasanın biraz daha üzerindedir.  Müşteriler, VavaCars’ın sunduğu avantajları dikkate alarak buradan alışveriş yapıp yapmamaya kendileri karar vermelidir.

VavaCars Ne İş Yapar?

Merkezi İngiltere’nin Londra şehrinde olan VavaCars, kısa sürede 2. el araç alıp satılabilen bir firma olarak tanınmaktadır. VavaCars, 2. el araç alan ve satan kurumsal bir firmadır. VavaCars firması ikinci el araç ticaretinin internet üzerinden en hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesi için hizmet vermeyi hedeflemektedir. VavaCars firması hem alıcılarıhem de satıcıları koruyan bir sisteme sahiptir. Bu yüzden 2. el araç alım ve satım işlemlerinde güvenilir bir 2. el araç ticareti platformu haline gelmiştir.

VavaCars Ücretli mi?

VavaCars, 2. el araç alış ve satış işlemleri için herhangi bir ücret almamaktadır. VavaCars’da tüm hizmetler ücretsizdir. VavaCars’dan araç satın almak isteyen kullanıcılar, VavaCars’ın internet sitesinden araç satın alırken aracın ücreti dışında herhangi bir ek ücret ödemezler. İkinci el araçlarını satmak isteyen kişiler de VavaCars’da herhangi bir ek ücret ödememektedir. Ayrıca VavaCars’dan alınan ekspertiz hizmeti, aracın eve teslim edilmesi, ekspertiz raporunun noterden onaylatılması gibi işlemler de tamamen ücretsizdir.

VavaCars LPG’li Araç Alıyor mu?

VavaCars’ın 2. el araç alımında belirlediği bazı kriterler vardır. Bu kriterler, aracın yaşı ve hasar durumu gibi çeşitli özelliklere bağlı kriterlerdir. Bu kriterlere uymayan araçlar VavaCars tarafından sisteme kabul edilmemektedir. Bu kriterlerden biri ise LPG ile ilgili kriterdir. VavaCars sonradan LPG taktırılan hiçbir 2. el aracı almamaktadır.

VavaCars Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

VavaCars tüm müşterilerine belirli gün ve saatlerde canlı müşteri hizmeti desteği sağlamaktadır. Vavacars müşteri hizmetleri numarası 0850 255 82 82 olarak VavaCars’ın web sitesinde de yer almaktadır. VavaCars’ın müşteri temsilcileri ile görüşme yapmak için hafta içi 09:00-19:00, hafta sonu 09:00-18:00 saatleri arasında 0 (850) 255 8282 numarayı arayabilirsiniz. Aynı zamanda 0 (850) 255 8282 numaraya whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca VavaCars’ın web sitesinde yer alan iletişim formunu doldurarak da müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. VavaCars müşterileri, müşteri hizmetlerine VavaCars’ın internet sitesinde yer alan bize ulaşın sayfasından da ulaşabilmektedir.  İnternet üzerinden müşterilerine canlı destek hizmeti sunan firmadan web sitesi üzerinden de destek alınabilmektedir.

VavaCars Nasıl Çalışır?

VavaCars kurumsal bir firma olarak araç alcı ve satıcılarını en uygun koşullarda bir araya getiren bir firmadır. VavaCars 2. el araç alıcı ve satıcıları için aracı bir kurum rolü üstlenir. VavaCars, aracını satmak isteyen ve 2. el araç satın almak isteyen kişilere güvenilir, şeffaf ve tarafsız bir ortam sunan bir firmadır. VavaCars’ın sunduğu hizmetler sayesinde 2. el araç satın almak isteyen kişiler en iyi ve garantili araçları uygun fiyatlara alabilirken, aracını satmak isteyen kişiler de hiç beklemeden araçlarını anında satabilmektedir. VavaCars bu yüzden hem 2. el araç ticaretinde hem alıcı hem de satıcı için tarafsız ve güvenli bir ortam oluşturmaktadır. VavaCars, öncelikle aracını satmak isteyen kişilerden araçlarını satın alır. Daha sonra, araca ekspertiz yaptırır ve ekspertiz raporu alır. Noterden bu raporu onaylattıktan sonra aracı satışa koyar. VavaCars ekspertiz ve noter işlemlerini kendisi yürütür ve satıcının bu işlemler için ek ücret ödemesi gerekmez. Araçların alım ve satım işlemleri VavaCars’da çok kısa bir süre içinde gerçekleşir. Bu yüzden hem alıcılar hem de satıcılar VavaCars’ın sunduğu güvencelerin yanı sıra işlem hızından dolayı da işlemlerden memnun kalmaktadır.

VavaCars Hangi Şehirlerde Hizmet Veriyor?

VavaCars 2019 yılında Türkiye’de ilk olarak İstanbul şehrinde faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu günden beri ard arda şubelerini açan firmanın artık birçok şehirde ofisi vardır. Şu anda VavaCars’ın İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Adana, Antalya ve Samsun’da şubeleri bulunmaktadır. Türkiye’nin neresinde yaşıyorsanız yaşayın siz de VavaCars’dan araç satın alabilir veya aracınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için VavaCars’ın müşteri hizmetlerini  arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

VavaCars İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

2019 yılında kuruluşundan itibaren yaklaşık 10 bin araç satışı gerçekleştirmiş olan VavaCars’da iş olanakları da oldukça geniştir. VavaCars’ın yaklaşık olarak Türkiye’de 150’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Türkiye’de çeşitli iş olanakları sunan VavaCars’a iş başvurusu yapmak için VavaCars’ın web sitesinde yer alan kariyer sekmesinden başvuru yapmak gerekmektedir. VavaCars’a iş başvurusunda bulunabilmenin ilk şartı ise İngilizce bilmektir. VavaCars’a iş başvurusu yapmak için VavaCars’ın web sitesinde yer alan kariyer sekmesine tıkladığınızda VavaCars’ın insan kaynakları sitesi açılacaktır. Bu sitenin en alt kısmında, Türkiye’de aranan iş pozisyonlarını ve şartlarını görüntüleyebilir ve VavaCars’ın bu iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Aynı zamanda aynı sayfada yer alan iş başvuru formunu da doldurarak siteye gönderebilirsiniz. VavaCars’a iş başvurusu yapabileceğiniz birçok alan vardır. VavaCars’da sürekli ihtiyaç duyulan iş pozisyonları ise şunlardır:

Otomasyon mühendisi

Ürün ve teknoloji direktörü

Satın alma sorumlusu

İnsan kaynakları uzmanı

Yedek parça sorumlusu

İdari işler yöneticisi

Kaporta onarım teknisyeni

Mekanik teknisyen

Web analisti

VavaCars’da Yapılan İşlemler Hakkında Merak Edilenler            

İkinci el araç alım ve satım yapmak isteyen kullanıcıların birçoğu VavaCars’da yapabilecekleri işlemler hakkında birçok konuyu merak etmektedir. VavaCars’da işlem yapmak isteyen kullanıcıların en çok sorduğu sorular ve yanıtları şunlardır:

Aracı satın almadan önce test edebilir miyim?

VavaCars’da bir araç satın alınmadan önce test edilememektedir. Ancak satılan her araç için 14 gün sürelik bir iade imkanı bulunmaktadır. Bu yüzden VavaCars’dan bir araç satın almadan önce test edemeseniz bile satın aldıktan itibaren 14 günlük bir deneme süreniz vardır. Bu süre içinde araçtan memnun kalmadığınız takdirde herhangi bir gerekçe göstermeksizin aracı iade edebilirsiniz.

Satın aldığım araç ne zaman resmi olarak benim olur?

VavaCars’dan bir araç satın alıp ödemesini tamamladıktan sonra aracın mülk hakkı anında size devredilmektedir. Bu işlemler VavaCars tarafından yaptırılan noter onay işlemlerini de kapsamaktadır. Aracın size teslim edilmesi ise nerede yaşadığınıza bağlı olarak 4 ila 9 gün arasında değişebilmektedri. Eğer satın aldığınız aracın plakasını değiştirmek isterseniz bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Ön ödeme sonrası kalan bakiyeyi 1 gün içinde ödemezsem ne olur?

VavaCars’dan bir araç satın almaya karar verdiğinizde öncelikle seçtiğiniz aracın ön ödemesini yapmanız gerekmektedir. Aracın geri kalan ödemesini ise 1 iş günü içinde banka havalesi yoluyla VavaCars’ın banka hesap numarasına yatırmanız gerekmektedir. Aracın ön ödemesini yaptıktan sonra 1 iş günü içinde geri kalan miktarı ödemezseniz yatırdığınız ön ödeme ücreti size iade edilmektedir. Bu durumda satın almak istediğiniz araç tekrar satışa sunulur. Bu yüzden VavaCars’dan bir araç satın almak istediğinizde ön ödeme yaptıktan sonra 1 iş günü içinde aracın ücretinin tamamını yatırmanız gerektiğini göz önüne alınız. Aksi takdirde satın almak istediğiniz araç yeniden satışa çıkarılabilir ve sizden önce bir başkası tarafından satın alınabilir.

Aracı online olarak mı satın alacağım?

VavaCars’da 2. el araç alım ve satım işlemleri online olarak yapılmaktadır. VavaCars’ın kuruluş amacı da online olarak 2. el araç alış ve satışını kolaylaştırmaktır. Bu yüzden VavaCars’dan araç satın almak için önce aracı VavaCars’ın satışa sunduğu araç listesinden seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra satış işlemlerinin başlatılması için aracın ön ödemesini yine online olarak yapmanız gerekmektedir. Ön ödemenizi kredi kartınız veya banka kartınızla online olarak yaptıktan sonra 1 iş günü içinde aracın ücretini VavaCars’ın banka hesabına havale veya eft ile göndermeniz gerekmektedir. Dolayısıyla VavaCars’dan bir araç satın almak istediğinizde tüm işlemleri online yapmanız gerekmektedir.

Online satın aldığım aracı gördüğümde fikrimi değiştirirsem ne olacak?

VavaCars’da satın alma süreci online olarak gerçekleşse bile satın almak istediğiniz aracın ayrıntılı ekspertiz raporunu ve aracın görsellerini aracı satın almadan önce VavaCars’ın web sitesinde detaylı olarak inceleme imkânınız vardır. Satın almak istediğiniz bir araçla ilgili tüm bilgi ve detaylar, aracın sayfasında mevcuttur. Aracı teslim aldıktan sonra aracı satın almaktan vazgeçerseniz, aracı 14 gün içinde herhangi bir sebep göstermeden iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz.

Satın aldığım araca sigorta yaptırmalı mıyım?

VavaCars’da satışa sunulan her araç noter onaylı ekspertiz raporuna sahip olan, garantili ve sigortalı araçlardır. Ancak aracı satın aldıktan sonra sizin yaptırmanız gerken tek bir sigorta vardır; o da zorunlu trafik sigortasıdır. Zorunlu trafik sigortası ile ilgili daha detaylı bilgi almak için VavaCars’ın müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. VavaCars’ın müşteri destek ekibi bu konuda da müşterilere yardımcı olmaktadır.

Araç satın alırken hangi evraklar gereklidir?

Aracın satış işlemlerini tamamlayabilmemiz için noter onaylı vekaletnamenizi bize iletmeniz gerekmektedir. Ön ödemenizin ardırdan ekibimiz devir ve noter işlemlerini sizin için halledecek ve süreçle ilgili size bilgi verecektir. Böylelikle noter işlemleri için sizin yorulmanıza gerek kalmaz.

VavaCars’ın bir Showroom’u var mı?

Bir Türkler genellikle satın alacağımız bir ürüne yakından bakmak isteriz. Bu yüzden VavaCars’dan 2. el araç satın almak isteyen insanların en fazla merak ettiği konulardan biri de VavaCars’ın bir showroom’u olup olmadığıdır. VavaCars araç almanın ve satmanın online ve hızlı bir şekilde gerçekleştiği bir platformdur, bu yüzden VavaCars’ın bir showroom’u yoktur. Ancak araç satma ve alma konusunda tüm merak ettiğiniz konular için VavaCars’ın Türkiye genelinde bulunan 26 müşteri destek ofisinden herhangi birine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

VavaCars kendi arabalarını mı satıyor yoksa bireylerin veya bayilerin arabalarını sattığı bir platform mu?

VavaCars aracını satmak isteyen kişilerden araç satın alır. Bu araçları kurumsal ekspertiz firmalarına inceleterek ekspertiz raporu aldıktan sonra bu araçları internet sitesinde satışa çıkarır. VavaCars’ın internet sitesinde satışa sunduğu tüm bu araçlar garantili ve sertifikalı araçlardır. VavaCars’ın sattığı araçlar çoğunlukla araçlarını VavaCars’a satmış olan kişilerin araçlarıdır.

Satışı olan araçlara nasıl güvenebilirim?

VavaCars satışa sunduğu tüm araçları detaylı bir muayeneden geçirmektedir. Bu muayenelerde ciddi bir sorun tespit edilirse, araç VavaCars’ın sistemine kabul edilmez. Örneğin sonradan LPG taktırılmış araçlar, kaza yapmış, hasar görmüş araçlar, yağ sızdıran veya şasisinde hasar olan araçlar satışa çıkarılmaz. VavaCars’ın internet sitesinde satış kısmında gördüğünüz her araç temiz, sağlam ve hasarsız araçlardır. Bu araçların her birinin noter onaylı kurumsal ekspertiz raporu vardır. Ayrıca VavaCars’dan bir araç satın aldığınızda 14 gün içinde iade edebilir, paranızı geri alabilirsiniz. Bu iade sistemi VavaCars’ın sattığı araçlara ne kadar çok güvendiğinin bir simgesidir. Bu yüzden VavaCars’da satışı olan araçlara güvenebilirsiniz.

Test sürüşü yapabilir miyim?

VavaCars’da test sürüş imkanı yoktur. Bunun en önemli nedeni işlemlerin çok hızlı gerçekleşmesidir. Ancak bir aracı satın aldıktan sonra 14 günlük ve 500 km’lik bir deneme süreniz vardır. 14 gün içinde 500 km’lik yolu aşmadığınız sürece araçtan memnun kalmazsanız aracınızı iade edebilirsiniz. İade şartları hakkında daha detaylı bilgiyi VavaCars’ın müşteri temsilcilerinden öğrenebilirsiniz.

Aracı nasıl teslim alacağım?

VavaCars’dan satın aldığınız bir aracı İstanbul ve Ankara şehirlerinde yaşıyorsanız ücretsiz eve teslim seçeneği ile teslim alabilirsiniz. Diğer şehirlerde yaşıyorsanız aracın bulunduğu şehirdeki VavaCars ofisine giderek aracınızı kendiniz de teslim alabilirsiniz.

İstanbul veya Ankara dışında ikamet ediyorsam teslim alabilir miyim?

Araçlarımız şimdilik sadece İstanbul, Ankara ve Adana’da bulunmaktadır. Ancak her gün şubelerimizin sayısı artmaktadır. Hangi şehirde yaşıyor olursanız olun VavaCars’dan araç satın alabilirsiniz. Satın aldığınız araç hangi şehirde bulunuyorsa o şehirden arabanızı kendiniz teslim alabilirsiniz.

Ön ödeme nedir?

VavaCars’dan bir araç satın aldığınızda, aracınızın satış işlemlerinin başlatılması için ön ödeme yapmanız gerekmektedir. VavaCars’da her araç için 2000 TL ön ödeme ücreti alınmaktadır. Ancak aracı almaktan vazgeçerseniz bu ücret tarafınıza iade edilmektedir. Ön ödeme ücreti, kredi kartı ile veya banka havalesi yöntemi ile ödenebilmektedir.

Aracın fiyatı için pazarlık yapabilir miyim?

VavaCras’da araç satın alma işlemleri herkese açık bir şekilde, şeffaf olarak yapılmaktadır. VavaCars’da satışa sunulan araçların ücretleri ise araçların son fiyatlarıdır. Bu yüzden VavaCars’dan satın almak istediğiniz araçların fiyatlarında pazarlık yapılmamaktadır. Her aracın satış fiyatı, o araç için belirlenmiş en iyi fiyattır. VavaCars’dan bir araç satın aldığınızda aracın fiyatı dışında herhangi bir işleme ücret ödemezsiniz. Bu yüzden de araçların fiyatları ile ilgili VavaCars’da fiyatlarla ilgili herhangi bir pazarlık yapılması söz konusu değildir.

Mevcut aracımı takas edebilir miyim?

VavaCars’da araç satın almanın ve satmanın yanı sıra takas da yapılmaktadır. VavaCars’da aracınızı belirli bir ücret ödeyerek başka bir araçla takas tapabilirsiniz. Vavacars’da satışa sunulan herhangi bir aracı, takas seçeneğini kullanarak satın alabilirsiniz. VavaCars’da takas işlemi yaparak araç satın almak için VavaCars’ın müşteri temsilcilerini aramanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisi takasla satın almak için beğendiğiniz araçla ilgili size bir takas teklifi sunacaktır. Bu teklif sizin için de uygun olursa araç için ön ödeme ücretini yatırmanız gerekecektir. Daha sonra kendi aracınızın ekspertiz işlemleri için aracınızı VavaCars’ın merkez ofislerinden birine götürmeniz gerekmektedir. Aracınızın incelenmesinden sonra firma yetkilileri takas için size son tekliflerini sunacaklardır. Bu teklifi uygun bulduğunuzda ödemenizi yapıp aracınızın takasını aynı gün gerçekleştirebilirsiniz.

Takas işlemi ile satın aldığım araçtan memnun kalmazsam 14 gün içinde eski aracımı geri alabilir miyim?

VavaCars’dan takasla yaptığınız işlemden memnun kalmazsanız takas işlemini 14 gün içinde iptal edebilir, paranızı geri alabilirsiniz. Ancak VavaCars’dan eski aracınızı geri alamazsınız. VavaCars böyle bir durumda takas işlemleri için ödediğiniz tüm ücretleri banka hesabınıza iade etmektedir. Ancak aracınızın iadesi yapılmamaktadır. Bu yüzden takas işlemi yapmadan önce takas işlemi ile VavaCars’a verdiğiniz aracınızı asla geri alamayacağınızı göz önüne alınız.

VavaCars’a Aracınızı En Hızlı Nasıl Satarsınız?

VavaCars bilindiği gibi her aracı satın almamaktadır. Aracınızın bir kaza kaydı varsa veya aracınız hasarlıysa VavaCars aracınızı sizden satın almayacaktır. Bu yüzden VavaCars’da satmayı düşündüğünüz aracınızın hiç kaza yapmamış olması, yağ sızdırmaması, şasisinin sağlam olması ve aracınıza sonradan LPG takılmamış olması oldukça önemlidir. Çünkü VavaCars aracınızı uzman bir ekspertize incelettiğinde bu durum ortaya çıkacak ve firma aracınızı almaktan vazgeçecektir. Eğer aracınız daha önce hiç kaza yapmadıysa yine de VavaCars aracınızı hemen almak istemeyebilir. Çünkü aracını satmak isteyen binlerce insan var ve hepsi de VavaCars’da sıraya girmiş durumda. Bu yoğunluktan dolayı aracınız tüm koşulları karşılıyor olsa bile aracınızı VavaCars’a satmak için bir süre beklemeniz gerekebilir. Ama VavaCars’a aracınızı hızlı satmanın bazı püf noktaları var. Bu püf noktalarını kullanarak siz de aracınızı VavaCars’a hemen satabilir, ödemenizi 3 gün içinde alabilirsiniz.

1. Araç değerlemesi adımını eksiksiz tamamlayın

Bir kişi aracını VavaCars’a satmadan önce firmanın resmi web sitesine girip aracının değerini hesaplatmalıdır. Bunun için VavaCars’ın web sitesinde yer alan ‘Aracınızı Satın’ sayfasındaki sorulara doğru yanıtlar vermek çok önemlidir. Bu sorulara eksiksiz olarak yanıt verdikten sonra aracınızın yaklaşık değeri hesaplanır. Aracınızı VavaCars’a hızlı birşekilde satmak istiyorsanız, VavaCars’ın web sitesindeki tüm soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlamalısınız. Bu sorulara hatalı yanıtlar verdiğinizde VavaCars aracınızı satın almaktan vazgeçebilir veya satış işlemleriniz uzayabilir.

2. Aracınızı VavaCars’a götürmeden önce bir ekspertize danışın

VavaCars’dan randevu alıp aracınızı VavaCars’ın merkez ofisine götürdüğünüzde aracınız ekspertiz muayenesinden geçirilecektir. Bu muayenede aracınızla ilgili problemler tespit edilecek, araç ekspertiz raporunuz oluşturulacak ve bu rapora göre firma size son fiyat teklifini yapacaktır. Bu aşamada herhangi bir sorun yaşamadan aracınızı hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, aracınızı VavaCars’a götürmeden önce tarafsız ve deneyimli bir ekspertiz firmasına muayene ettirin. Böylece aracınızla ilgili tüm bilgileri önceden öğrenmiş olursunuz. Başvurduğunuz ekspertiz firması aracınızda bir sorun varsa onaracaktır. Böylece VavaCars’a aracınızı hızlı bir şekilde iyi bir fiyata satabilirsiniz.

3. Son teklif fiyatını dikkatli hesaplayın

VavaCars’ın web sitesinde satmak istediğiniz aracın yaklaşık değeri hesaplanmaktadır. Ancak VavaCars’ın belirlediği bu fiyat, satıcıya ödenecek bedel değildir. Çoğu kullanıcı burada VavaCars’ın aracı tekrar satışa çıkarırken yapacağı masrafları ve bedelleri hesaba katmamakta ve web sitesinde karşısına çıkan teklif değerinde ödeme alacağını varsaymaktadır. Oysaki araçta hiçbir sorun olmasa bile aracın yaklaşık değerine VavaCars’ın ödemek zorunda kaldığı masraflar ve kâr oranı da dahil edilecek, satıcıya yapılan ilk teklif bir miktar düşecektir. Birçok satıcı bu durumu anlayamamakta ve ekspertiz işlemlerinden sonra aracına ilk tekliften daha düşük bir teklif sunulduğunda aracını satmaktan vazgeçmektedir. Bu sorundan dolayı hem satıcı hem de VavaCars zaman kaybetmekte ve iki taraf da zarara uğramaktadır. Bu yüzden aracınızı gerçekten VavaCars’a hızlı bir şekilde satmak istiyorsanız, ilk teklifin belirli oranlarda daha düşük olacağını baştan hesaplamalısınız. Bu düşüş oranı aracın marka ve modeline, aracın tekrar satılma potansiyeline ve ekspertiz raporuna göre değişecektir. Bazı araçlarda ilk teklif ile son teklif arasında yalnızca 3-4 bin TL’lik bir fark ortaya çıkarken bazı araçlarda bu fark 10-15 bin TL civarında olabilmektedir.