Viranşehir Oto Ekspertiz

Son 2 yıldır ülkemizde yaşanan fiyat artışları bir çok emlak ve taşınırı yatırım modeline dönüştürmüştür. Otomobillerden örnek verilecek olursa özellikle 2. El araç piyasası büyük oranda değişmiştir. 2. El araç ticaretiyle uğraşan kişiler veya yeni bir araç almak isteyen kişiler alacakları aracın mutlaka ekspertiz işlemini yaptırmalıdır. Çünkü alacakları araçlar büyük sorunlara yol açabilir, büyük masraflara neden olabilir. Viranşehir  oto ekspertiz ile Viranşehir  ilinde araç ekspertiz işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

Kurumsal kimliği, alanında uzman deneyimli çalışma ekibiyle Viranşehir oto ekspertiz kendini kanıtlamış ciddi bir kurumdur. Müşteri memnuniyeti her zaman asıl hedefi olmaktadır. Günümüzde bir çok kişi “öğretmenden” , “doktordan” az kullanılmış temiz araba ! Memurdan sıfır gibi temiz araba ! Şeklinde ilanlarla ve telefon konuşmalarıyla araçlarını pazarlama politikaları izlemektedir. Burada yapılan pazarlamalar tamamıyla yalan çıkabilmektedir. Bu ilanların doğruluğunu öğrenebilmeniz için yapmanız gereken ise bellidir.

Viranşehir oto ekspertiz bayimize uğrayarak deneyimli ve güvenilir çalışanlarımıza aracınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Yapılacak incelemelerden sonra bahsi gecen aracın tüm yönleri sizlere en ayrıntılı şekilde raporlanır. İsterseniz mail adresinize de raporlar elektronik olarak gönderilir. Teknoloji entegrasyonu en yüksek firmalardan birisi olan Viranşehir oto ekspertiz bayiimiz daima sizlere hizmet için hazırdır.

Oto ekspertiz nedir ?

Oto ekspertiz, aracınızın detaylı bir şekilde kontrollerden geçerek testlere tabii tutulduğu bir sistemdir. Viranşehir  oto ekspertiz Viranşehir ’da 2. el araçlarınız için sizlere hizmet vermektedir. Aracınızın motor, şanzıman, boya, kaporta, enjeksiyon, tekerlek, tekerlek basıncı, fren sistemi, baskı balatalar, aks sistemi, vites sistemi kontrollerden geçer. Boya kalınlığından tutun, boyanan değişen parça var mı varsa hangi parçada işlem yapıldı hepsini size detaylı bir şekilde raporlar. Viranşehir  oto ekspertiz sizler için yüksek hizmet kalitesini esas alan bir kuruluştur. Experix bünyesinde daima kendini geliştirme gayretinde çalışmalarına devam etmektedir.

Viranşehir  Oto Ekspertiz Fiyatları

Viranşehir  oto ekspertiz, kurumsal kimliği, garantili ekspertiz paketleri ile makul bir fiyatlandırma politikası izlemektedir. Aracınız için seçecek olduğunuz ekspertiz paketine göre fiyat seçeneklerimiz belirlenmektedir. Temelde 4 farklı ekspertiz paketi bulunur. Bunun yanı sıra 3 farklı ekspertiz garanti paketi mevcuttur. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde belirleyerek onları ihtiyaç duydukları hizmet paketlerine yönlendiriyoruz. Fiyatlarımız 450 TL ile 900 TL arasında değişmektedir. https://experix.com.tr/ adresinden paket detaylarını inceleyebilirsiniz.

Viranşehir  Oto Araç Sigorta Ekspertiz Paketleri

Viranşehir  oto ekspertizde araçlarınız için 3 farklı sigorta ekspertiz paketi olduğunu belirtmiştir. Burada ise bu paketleri size açıklayacağız.

1 ay 1000 km = 100 TL

3 ay 5000 km = 500 TL

12 ay 15000 km = 1500 TL olarak belirlenmiştir.

Sigorta paketlerimiz içerisinde; ücretsiz konaklama , ücretsiz seyahat bileti , çekici hizmeti, yol yardım hizmeti bulunmaktadır.

Viranşehir  oto ekspertizde Kullanılan Makinalar Nelerdir ?

 • Süspansiyon tester cihazı
 • Kaporta ve boya ölçümü yapan cihaz
 • Bilgisayarlar ve gerekli oto ekspertiz yazılımları
 • Lift
 • Arıza tespit eden cihaz
 • Akü tester
 • Lastikleriniz için basınç ölçen cihaz
 • Aracınızın boyasının kalınlığını ölçen cihazımız
 • Dinamometre
 • Yönetim yapmamızı sağlayan panel
 • Frenler test cihazı
 • Kompresörler

Viranşehir  Oto Ekspertiz İletişim

Medyada görünürlüğümüze oldukça fazla önem vermekteyiz. Web sayfamıza ulaşmak ve experix Viranşehir  oto ekspertiz den randevu almak için https://experix.com.tr/ bağlantısına tıklayınız. E-randevu oluşturduktan sonra size en yakın experix Viranşehir  oto ekspertiz bayisine yönlendirmeniz yapılmaktadır. Kurumsal iletşim numaramızı aramak isterseniz 444 02 26 dan bizlere ulaşabilirsiniz.

Viranşehir oto ekspertiz olarak experix bünyesinde bir çok kez medyaya demeç verdik. Ayrıca aktif olarak youtube hesabımızı da kullanıyoruz. Bize ait video içeriklerine aşağıda paylaşacak olduğumuz youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. Kanalımızda mutlu müşteri içeriklerimiz, tanıtım amaçlı reklam filmlerimiz, animasyonlu video içeriklerimize ve basın demeçlerimize yer verilmiştir.

Viranşehir Oto Ekspertiz

Viranşehir Oto Ekspertiz

Viranşehir  Oto Ekspertiz Neden Yaptırılmalıdır? 

İkinci el araçların satıldığı piyasa da “Bayandan araba”, “Memurdan Yeni” gibi ilan başlıklarına çoğunlukla rastlanılmaktadır. Bu başlıklarda olduğu gibi, araçların herhangi bir masrafının olmadığı ya da herhangi bir değişen parçasının olmadığı iddia edilmektedir. Araç bakımlarının düzenli olarak yapıldığı da iddia edilen bu ilanların gerçeği yansıtıp yansıtmadığını anlamak için Viranşehir  Oto Ekspertiz raporunun mutlaka alınması gerekmektedir. 

İkinci el araç piyasasında birçok ilan bulunmaktadır. Bu ilanların çoğu alıcıları kandırmaya yöneliktir. Bunların önüne geçilmesi için oto ekspertiz raporunun alınma zorunluluğu getirilmiştir. Viranşehir  Oto Ekspertiz raporu, sayesinde araçta değişen bir parçanın olup olmadığına kolayca ulaşılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken, araçların bazılarında kaza kaydının bulunmaması sorunudur.

Yani araçlar dışarıda resmi olmayarak tamir işlemi görmüştür. Ayrıca araç kilometresinin düşürülmesi hilesi de çok sık karşılaşılan bir dolandırma yöntemidir. Söz konusu olan aracın, gerçek kilometre sayısına ulaşılması için mutlaka Viranşehir  Oto Ekspertiz servislerinden destek alınmalıdır. Çünkü Viranşehir  Oto Ekspertiz servislerinin ilk işi, aracın geçmiş bakım ve muayene kayıtlarına bakmak olacaktır. Bu şekilde de Km tespiti yapılabilir. Unutulmamalıdır ki, ikinci el araçlarda birçok hileler ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

İkinci el araçların satışlarının artış gösterdiği ülkemizde, araç alımı yaparken sadece araç kaportasına ya da motor kısmına bakılması yeterli olmayacaktır. Bazı insanlar, ikinci el araç satım alımı yaparken araçları sadece tanıdıklarına göstermektedir. Bu büyük bir hatadır. Viranşehir  Oto Ekspertiz raporu elinizde resmi evrak bulunmasını sağlayacaktır. Elinizde oto ekspertiz raporunun bulunamaması halinde ; ileride araçta bir ayıbın çıkması halinde sizin için sorun teşkil edecektir.

İkinci el aracı satın alma işleminin yapılmasından evvel, mutlaka Viranşehir  Oto Ekspertiz servislerine başvurmak gerekir. Bu konuda sizlere en yakın olan Viranşehir  Oto Ekspertiz servisinden randevu almalısınız. Viranşehir  Oto Ekspertiz, araçların detaylı olarak sorgulamasını yaparak taraflara en ufak ayrıntıyı bildirmektedir. Böylelikle de satın alınacak olan ikinci el araçların ; daha evvel kaza geçirip geçirmedikleri konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir. Viranşehir  Oto Ekspertiz işlemleri esnasında, araçlar birçok test cihazına bağlanmaktadır. Kontrollerin tamamı güvenli alanlarda gerçekleştirilmektedir.

Viranşehir  Oto Ekspertiz kontrol süreçlerinde tüm aşamalar tek tek yapılmaktadır. İkinci el araçlarda öncelikle motor testine alınmaktadır. Burada, araç motorunun son durumu belirlenmeye çalışılmaktadır. Yani motorda aşınma var mı buna bakılır. Sonraki aşamalarda da ekipte yer alan ustalar tarafından işlemler gerçekleştirilmeye devam eder. Bilgisayarlı destekle, araç kaporta durumu ve değişen parçalarının olup olmadığına tek tek bakılır. Tüm kontrollerde alanında uzman olan ustalar, araçların dip köşe her noktasını kontrol etmektedir. Daha sonra da tüm kontroller de elde edilen veriler rapor haline getirilir.

Viranşehir  Oto Ekspertiz raporu içerisinde; araç motor güç ölçümü de yapılmaktadır. Yani araç motorunun ne kadar güç üretebildiğinin tespiti yapılmaktadır. Şayet bu kısımda herhangi bir arıza meydana gelmiş ise ya da herhangi bir modifikasyon işleminden geçilmiş ise karşılaştırma ile mutlaka tespiti yapılabilir. Tekerlek ölçümlerinde ise; araç motorunun üretmiş olduğu gücün tekerleklere ne kadar ulaşıldığının ölçümleri yapılır.

Tork ölçümlerinde ise; araç motorunun ne kadar tork üretebildiğinin tespitinin yapılması sağlanmaktadır. Bu şekilde motorun devri ortaya çıkartılır. Elde edilen diğer veriler yani ; şanzıman, diferansiyel gibi kısımlara aktarımlarının ne kadarının kaybolduğunun tespiti yapılarak ekrana yansıtılmaktadır. Ayrıca motorla ilgili olarak yapılan diğer ölçümlerde ise; EWG80/1269, ISO 1585 gibi veriler ile karşılaştırmaları sağlanarak en doğru bilgiye ulaşılır.

Viranşehir  Oto Ekspertiz kontrolleri güvenli alanlarda yapılmaktadır. Mesela yol simülasyonu testinde alan güvenliğine çok dikkat edilmelidir. Yol simülasyonu kontrollerinde, araçların motoruna direnç uygulama sureti ile araçta ki bazı arızaların tespiti yapılmaktadır.

Araç DYNO kontrollerinde ise, araçların hız göstergesi üzerinde meydana gelebilecek olan arızalarım tespitinin yapılması için gerekli olan bir işlemdir.