Yerli Otomobil TOGG Avrupa’ya Açılıyor

Yerli Otomobil TOGG Avrupaya Açılıyor

Yerli Otomobil TOGG Avrupaya Açılıyor

Küresel mobilite dünyasının yeni liginde Türkiye’yi temsil eden, bir otomobilden fazlası mottosuyla ilerleyen TOGG, kullanıcı odaklı yaklaşımla oluşturup, dünyada tescil ettirdiği use-case mobility™ değer zincirini Avrupaya Taşıyor.

Tüm Kullancılar İçin Araştırma Yapılacak

Küresel rekabetteki yerini Avrupa’daki faaliyetleriyle güçlendirmek amacıyla yola çıkan şirket, Almanya’nın 12 inovasyon merkezinden biri ve çatısı olan de:hub’da tamamına sahip olduğu, TOGG Europe GmbH adıyla şirket kurmak için başvurusunu yaptı.

Markanın Avrupa’ya açılan ilk kapısı olacak TOGG Europe GmbH’ın en temel faaliyetleri arasında kullanıcı araştırmaları yapacak.

 

ENDÜSTRİ 4.0 ÇALIŞMALARINDA ÜS OLACAK

Stuttgart’taki merkez TOGG’un dünyada ticari marka olarak tescillediği kullanıcı odaklı, akıllı, empatik, bağlantılı, otonom, paylaşımlı ve elektrikli mobilite kavramlarını temsil eden use-case mobility™ kavramının uygulama alanlarından biri olacak. 

Yeni trendlerin ortaya çıkardığı, kullanıcı ihtiyaç ve beklentilere uygun mobilite çözümleri geliştirilecek olan merkezde bu alandaki ortaklıkların ve yeni iş modellerinin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler gerçekleştirilecek.

Yeni kurulacak şirketin aynı zamanda nesnelerin interneti, büyük veri, dijital işgücü ve yapay zeka konularındaki çalışmalar açısından da önemli bir üs olması planlanıyor.

TOGG EKOSİSTEMİ GÜN GEÇTİKÇE GENİŞLİYOR

Markanın şirket için seçtiği Stuttgart bölgesi, yenilikçi ruhu ile Almanya’nın en önemli iş ve ekonomi merkezi konumunda bulunuyor.

Merkez, akıllı ürünler, mobilite ve Endüstri 4.0’ı çevreleyen yenilikçi çözümler oluşturan Stuttgart’ın dijital ekosistemine dahil olma olanağı tanıyor.

Söz konusu inovasyon merkezinde uluslararası, ulusal ve bölgesel 40’tan fazla firma ve start-up faaliyetlerini sürdürüyor.

Merkezin ekosistemine, kurulduğu 2017’den beri 2 bin 500’ün üzerinde start-up, 2 bini aşkın küçük ve orta ölçekli işletme, 100’den fazla araştırma enstitüsü ve 350’yi aşkın uluslararası şirket katıldı.

İnceleyiniz: Experix Oto Ekspertiz