Adana Oto Ekspertiz

Yeni araç sahibi olmak isteyen kişiler almayı düşündükleri araçları bir uzmana göstererek aracın herhangi bir problemi var mı merak ederler ve öğrenmek isterler. Söz konusu olan araç oto ekspertiz uzmanı tarafından bakılarak geçmişte bir kazası, değişmiş bir parçası veya mekanik aksamında herhangi bir sorun var mı bakılır. Tüm bu işlemlerin adına oto ekspertiz denir. Bu detaylı incelemeden sonra bir rapor hazırlanır ve birey bu raporda araçla ilgili tüm detayları göre bilmektedir. Bu hizmeti Adana oto ekspertiz hizmetleri veren yerlerden alabilirsiniz.

Oto ekspertiz yaptırmayı düşünen birey ilk önce aracını güzelce temizletmesi gerekir çünkü kirli araç üzerinden yapılan boya kontrolü doğru sonuç vermeyebilir. Oto ekspertiz yapılacak araç ilk olarak süspansiyon testine alınır. Bu süspansiyon testinde 4 tekerin süspansiyonlarına ve bilgisayarlı makineyle kontrol edilir. Bunlar ölçülürken test işlemi esnasında direnç kaybı var mı, patlamış olan herhangi bir bölge var mı, görevini tam olarak yapabiliyor mu bakılır.

Adana oto ekspertiz hizmeti veren yerler süspansiyon kontrolü sonrasında yapıla bir diğer işlemde fren testi yapılmasıdır. Frenlerin sıkma değeri bir makine ile test edilmektedir. 4 tekerde de fren dengede mi bakılır. Bir tekerleğin diğerinden daha fazla olarak frenlemesi aracın savrulmasına sebep verir. Bunu için aracın fren testinden geçmesi oldukça önemlidir.

Dynometre yani motor kontrol testi ile ekspertiz işlemleri devam etmektedir. Araç Ekspertiz hizmeti veren yerde lift üzerine kaldırılarak şanzımanına bakılır ve motor bölgesinde herhangi bir darbe ya da kırılma var mı kontrol edilir. Yağ kaçağı varsa eğer bu durumlar rapora eklenmektedir. Dynometre işlemi ile motorun ince ayrıntısına kadar bakılır. Herhangi bir deformansyon var mı diye incelemeler yapılır. Aracın beyni kontrol edilir ve bir arıza söz konusuysa bir kod çıkar ve bu koda göre rapor tutulmaktadır. En son olarak el freni testi yapılarak işlemlere son verilir.

Adana oto ekspertiz testi sayesinde bütün araçlar ekspertiz işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Tüm bu işlemler bittikten sonra bilgiler bilgisayara aktarılır ve raporlanarak kullanıcıya verilir. Ekspertiz işlemleri oldukça dikkatli yapılmalıdır ve ince detaylara tek tek bakılmalıdır. Yapılan bütün testler ayrı ayrı ustalar tarafından bakılmalıdır. Bunun için güvenilir olan bir oto ekspertiz hizmeti sağlayan bir yere gitmelisiniz.

Ekspertiz Firmalarında Fiyatlar

Adana oto ekspertiz hizmetlerinin bu yıl fiyatları 150 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar yaptıracağınız oto ekspertiz ücretine göre değişiklik göstermektedir. Ekipman kalitesi ve ekspertiz rapor garantisi de bu fiyatları etkilemektedir. Bu hizmetlerden isterseniz tek tek isterseniz paket halinde yararlanabilirsiniz.

Birden fazla oto ekspertiz hizmeti sağlayan firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasında en güvenilir olan ve işini en iyi şekilde yapan firmayı bulmanız oldukça önemlidir. Yaptıracağınız işlemlere göre firmalardan tek tek  fiyat alabilirsiniz ve size güvenilir gelen bütçenize uygun olan yerde bu testleri yaptırabilirsiniz.

Adana oto ekspertiz hizmetleri sağlayan yerlerin çoğu paket halinde bu işlemleri sunmaktadır. Dilediğiniz paketi seçerek aracınızda test yaptırarak rapor hazırlatabilirsiniz. Size tüm bu işlemleri tek tek olarak da satarlar sadece merak ettiğiniz işlem içinde test yaptırabilirsiniz. Paket almanız zorunlu değildir.

Adana Oto Ekspertiz

Adana Oto Ekspertiz

Kullanılan Paket Seçenekleri

Adana oto ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız eğer ekspertiz paketlerini inceleyerek istediğiniz hizmeti rahatlıkla alabilirsiniz. Oto ekspertiz işlemleri çok önemlidir ve bu işlemleri gerçekleştirecek olan ekspertiz uzmanları araçları detaylı bir şekilde inceleyerek doğru bilgiler vermelidirler.

Tuv muayene öncesi araç ağır kusurlardan dolayı muayeneden geçmeyeceği akşamların durumları Tuv muayene öncesi kontrol amaçlı paket kapsamında incelenmelidir. Bu paket kapsamının içine neler girmektedir; ruhsat bilgileri, fren sistemi, diskler, balatalar, abs sistemi, direksiyon ayarları, rot ayarları, lastikler, jantlar, salıncaklar gibi aracın ön kontrolleri yapılmaktadır.

Adana oto ekspertiz hizmetlerinden bir tanesi de mobil ekspertiz paketidir. Aracın bulunduğu bölgeye ekspertiz uzmanı gider ve mobil ekspertiz paketini uygular ve rapor müşteriye iletilir. Bu paket neler kapsamaktadır; Boya ve kaporta kontrolleri, iç kontroller, dış kontroller, obd elektronik arıza tespit test sonuçlarını inceler.

Adana oto ekspertiz hizmetleri müşterilerinin ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre paketler hazırlanmaktadır. Mini ekspertiz boya paketi, kaporta paketi, eko clas paket, plus paket, bold clas paket, busıness paket ve vıp palet olarakta isimlendirilir.

Computest Test Cihazları

Adana oto ekspertiz test işlemleri sırasında birden fazla cihaz kullanımı yapılmaktadır. Oto ekspertiz cihazları teste uygun olarak ve bütün işlemlerin tamamlanması üzerine uygunluk kontrolü ile uygulanmaktadır. Bu test işlemleri yapılırken oldukça fazla cihaz kullanılmaktadır. Araçların detaylı incelenmesinde cihaz çeşitliliği oldukça önemlidir.

Adana oto ekspertiz işlemlerinde genellikle kullanılan bazı cihazlar şunlardır; süspansiyon test cihazı, yanal kayma test cihazı, yönetim paneli, kaporta ve boya test ölçüm cihazı, lift, arıza tespit cihazı, akü ve fren testi cihazı, boya kalınlığı ölçüm cihazı, kompresör ve şartlandırıcı, dinamometre gibi cihazlar kullanılmaktadır.

Adana oto ekspertiz hizmetlerinin kullanmış olduğu cihazlar bunlarla sınırlı değildir. Daha birçok cihaz bulunmaktadır. Bu saydığımız cihazlar sürekli kullanılan belirli başlı cihazlardır

Adana Boya Kaporta Kontrolleri

Motorlu taşıtlarda dış etken oldukça önemlidir. Aracın boya kaporta aksamlarında gerçekleşen tamir boya ya da parça değişimi gibi işlemler değer kayıplarına neden olmaktadır. Bundan kaynaklı olarak satış sırasında aracı değer kaybı yaşasın istemeyen araç satıcıları kaportada oluşan boya değişimlerini ve işlemlerini gizleyerek yüksek değere satmaya alışırlar. Adana oto ekspertiz boya ve kaporta kontrol işlemlerini gerçekleştirerek en gerçekçi verileri rapor eder.

Otomobile ilk bakıldığında göze çarpan kaporta ile ilgili detaylı bir muayene titizlik ile yapılır. Adana oto ekspertiz otomobillerde yer alan bir mikronluk kaporta boyasını dahi tespit edebilir. Kaportada tespit edilen en küçük kusur dahil oto ekspertiz raporuna eklenir. Adana oto ekspertiz hizmeti veren merkezlerde otomobilin boya kontrolü ilk önce çıplak göz muayenesinden geçirilir. Bu aşamada aracın her bölgesi titizlikle ve detaylı bir şekilde kontrolden geçirilir.

Boya kontrol işleminde kullanılan özel ışıklandırılmalı alanda bir bakışta aracın boyalı bölümlerinin tespit yapılması söz konusudur. Otomobilde çıplak gözle görülmeyecek boyaların olma ihtimali de düşünülerek cihazlar ile boya ölçüm işlemi yapılır. Profesyonel cihazlar ile gerçekleştirilen araç boya ve kaporta kontörlü araçta bulunan mikron ölçüdeki boyaları, çizikleri ve hasarları tespit etmektedir. Adana oto ekspertiz incelemelerini bitirdikten sonra elde ettiği verileri rapora aktarır ve oto ekspertiz yaptıran kişiye teslim edilir.

Motor Mekanik Ekspertiz Kontrolü

Oto ekspertiz işlemlerinde en önemli bölümlerden bir tanesi de motor mekanik kontroldür. Motor mekanik ustaları incelemelerini oldukça dikkatli ve detaylı bir şekilde yapmaktadırlar. Motor mekanik ustaları bu aşamada ilk olarak otomobili lifte kaldırırlar. Otomobili çalıştırarak ilk çalışma anında çıkarttığı sesi dinlerler. Burada incelenen nokta araç ilk çalıştığında herhangi farklı bir ses, çalışma anında titreme ya da vibrasyon gibi sorunların olup olmadığını tespit ederler.

Adana oto ekspertiz motor mekanik ustaları araç rölantide mi, herhangi bir elektronik arızası mevcut mu, baskı ve balata problemi var mı gibi soruların cevaplarını aldıktan sonra lift üstünde fiziksel olarak kontrollere başlarlar. Bu aşamada en önemli nokta otomobilin üstünde bulunan şase numarası ile ruhsatta bulunan şase numarasının birbirini tutmadığı kontrolü yapılır. Bu işlemden sonra otomobilin ön kaputu açılır ve işlemler başlar. Motor yağı kontrolü araç içinden otomatik olarak ya da yağ çubuğu ile yapılır.

Aracın kilometresi oldukça yüksek ise triger kayışının değişip değişmediği kontrol edilir. Değişti ise kaç kilo metrede ve ne zaman değiştiği sorularının cevabı alınır. Bu aşamadan sonra yapılan fren hidrolik yağ kontrolü, antifriz ölçü mü, yakıt sistemi ve sızdırmazlar kontrol edilir. Adana oto eksperiz hizmeti veren yerler işini titizlik ile yaptıkları için otomobilde hidrolik direksiyon varsa, hidrolik borularındaki yağ kaçakları kontrol edilir. Göz ile görülebilen çatlaklar, yıpranmalar ve bütün kayışlar kontrol edilir.

Motorun elektrik tesisatı dışarıdan detaylı bir şekilde dışarıdan kontrol edilir. Elektrik tesisatında görülen herhangi bir anormal durum ve deformasyon raporlanır. Sıra aracın klima borularına gelir ve klima çalıştırılarak klima kompresörü devreye giriyor mu, klima gazı yeterli mi ona bakılır. Aracın motoru turbo ile besleniyorsa turbonun detaylı kontrolleri gerçekleştirilir ve akü, filteler, arazi şanzumanı, rot kontrolü, radyatör, fan ve egzoz olmak üzere sıra ile hepsine detaylı bir şekilde bakılarak raporlanır. Adana oto ekspertiz ustaları alanında uzmanlaşmış kişilerdir ve raporlarınızı en iyi şekilde hazırlayacaklardır.

Adana Oto Ekspertiz 1

Adana Oto Ekspertiz

Airbag Kontrolü Kesinlikle Tavsiye

Motorlu araçlarda kullanıcıların ve yolcuların can güvenliğini, kaza anında airbag olarak adlandırılan hava yastıkları koruyor. Bunun için airbag kontrolü yaptırmak oldukça önemlidir. Airbag kontrolü ekspertiz işlemleri sırasında yapılması şart olan bir güvenlik önlemidir. Adana oto ekspertiz hizmeti sağlayan yerlerden Airbag kontrolü hizmeti alabilirsiniz.

Airbag otomobilin herhangi bir kazaya karışması sırasında sürücü ve yolcuların güvenliğini koruyacak şekilde olmalıdır ve bunu için ara ara kontrolleri yapılmalıdır. Kazalar insanların yaralanmasına ve ölmesine neden olabilir. Bundan kaynaklı olarak airbag ile bu durumun önüne geçilmeye çalışılır. Otomobilde bulunan airbag’te oluşacak muhtemel bir arıza insanların can güvenliği açısından istenmeyen durumlara yol açabilir. Adana oto ekspertiz Airbag kontrolünü uzmanlar tarafından titizlikle gerçekleştirir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte otomobillerde kullanılan yazılım sistemleri çeşitli kontroller sağlanacağı zaman devreye girmektedirler. Vasıtaların farklı teknolojik cihazlara bağlanması ile yazılımlarının kontrolleri sağlanmaktadır. Adana oto ekspertiz son teknolojik cihazlar ile oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır.

Motor Durumu için Conta Testi 

Motor üst kapağı ve motor bloğu arasında bulunan silindir kapağı contası, motor yağ ve motor suyu arasında paravan görevi görmektedir. Oto ekspertiz conta testi, contanın bu paravan görevini sağlayıp sağlamadığını göstermektedir. Adana oto ekspertiz contada çatlama veya kırılma varsa eğer zamanla soğutma suyu ile motor yanma odasında bulunan gazlar birbirine karışmaya başlarlar. Çatlama zamanla büyürse silindir kapak contası tamamen yanar ve motor yağı ve motor suyu birbirine karışır.

Otomobilde bulunan soğutma suyunun azalması nedeni ile motor ciddi hasar görerek çalışmaz hale gelebilir. Otomobilin motorunun bu derece zarar görmemesi için alınacak olan ilk önlem conta yanık testidir. Adana oto ekspertiz conta testinde en ufak bir çatlama ile tespit edilerek araç sahibini yanma gibi bir zarar görmeden uyarılır. Fakat conta testi uzun süre yapılmazsa ve contadaki kırılma git gide büyüyerek motora zarar verebilir. Egzozdan beyaz duman çıkıyorsa ve motor hararet yapıyorsa contada kırılma vardır ya da motor yanmıştır. Bu iki ikaz bu durumun göstergesidir.

Adana oto ekspertiz ustaları tarafından otomobilinizin contası titizlikle incelenir ve gerekli olan bilgiler rapora aktarılır. Kullanıcı detaylı bir şekilde bilgilendirilir.

OBD ve Arıza Tespit Sistemi

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve bununla birlikte otomobillerde elektronik uygulamalar daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Otomobil arıza tespit cihazları ile her marka ve modeller için bilgisayarlarla arıza tespiti yapılmaktadır. Adana oto ekspertiz son teknolojik arıza tespit cihazları ile otomobillere zarar vermeden güvenli bir şekilde ekspertiz işlemleri yapmaktadır.

Oto ekspertiz oldukça önemli bir hizmettir. Araç almak isteyen kişilerin alacakları aracın geçmişini bilmesi ve araçta herhangi bir değer kaybı olup olmadığını garantilemesi oldukça önemlidir. Oto ekspertizinde motor, boya, kaporta, conta gibi içsel ve dışsal bütün mekanizmalara detaylı bir şekilde bakılmaktadır. Bu sayede daha önce ne işlemler görmüş ve şu an ki değeri nedir öğrenebilirsiniz.

Adana oto ekspertiz bu konuda müşterilerine sınırsız bir hizmet sağlamaktadır. Son teknolojik aletleri ve uzman kadrosu ile gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Tüm incelemeleri titizlikle ve ayrıntılı bir şekilde yaparlar ve her ayrıntıyı raporlarlar. Her mekanizmanın ustası ve cihazı farklıdır. Bundan kaynaklı olarak kullanılan cihaz ve ustanın tecrübesi oldukça önemlidir.

Oto ekspertiz konusunda son derece titiz davranan ve özen gösteren Adana oto ekspertiz sayesinde araçta ne işlem yapılmış, şu an aracın durumu ne ve araçta değer kaybı var mı gibi soruların cevabını kısa sürede alabilirsiniz.

Araç Ekspertiz Raporu

Adana oto ekspertiz incelemeleri ve arıza tespitlerini bir rapor haline getirirler ve ekspertiz yaptıran kişiye sunarlar. Oto ekspertiz raporu araçta ne tür bir arıza var, arızanın boyutu ne kadar ya da araçta değişen olmuş mu, araçta herhangi bir hasar var mı, araçta değer kaybı var mı sorularının cevabını verirler.

Oto ekspertiz incelemesinde her mekanizmaya farklı usta bakar ve her usta ayrı ayrı rapor tutmaktadır. Adana oto ekspertiz uzman kadrosu ve son teknoloji cihazları ile raporu detaylı bir şekilde hazırlarlar ve sunarlar. Araç alma işlemlerinde oto ekspertiz oldukça önemlidir ve güvenli bir yer olması da önemlidir.

Adana oto ekspertiz işlemleri için tercihinizi paket halinde de yapabilirsiniz ya da tek tek baktırmak istediğiniz mekanik işlemlere baktırabilirsiniz. Oto ekspertiz kontrolü ve raporu oldukça önemlidir. Raporun incelenen her mekanik parça ile ilgili detaylı bir bilgi içermesi gereklidir.

Adana Kurumsal Oto Ekspertiz Marka

Adana oto ekspertiz hizmetleri araçlara uygulanan profesyonel anlamda bir test işlemidir. Bu işlem sıfır araçlar için kullanılmaz. İkinci el araçlar için aracın geçmişte ne işlem gördüğünü ve arızası olup olmadığını tespit etmek için yapılır. İkinci el araç alırken satış yapan kişinin vermiş olduğu bilgilerin doğru olup olmadığına ve araçta herhangi bir darbe olup olmadığına bakılır.

Adana oto ekspertiz hizmetleri veren yerlerin kurumsal olup olmadığına dikkat etmeniz gereklidir. Oto ekspertiz raporu oldukça önemlidir ve aracın detaylı incelenip incelenmediğini gösterir. Raporda ne yazarsa araç hakkında bilgi almak isteyen kişi o kadar bilgilenir. Bundan kaynaklı olarak güvenli bir yerde işlem yapmanız oldukça önemlidir.

Adana oto ekspertiz işlemleri için verilen hizmetler müşterinin talebine göre değişiklik gösterebilir. Bu hizmetlerden paket halinde de yararlanabilirsiniz ya da tek tek arzu ettiğiniz şekilde de yararlanabilirsiniz.

Adana Oto Ekspertiz; Experix Kurumsal Oto Ekspertiz

Experix oto ekspertizi 1996 yılından günümüze kadar otomobil sektöründe yer almaktadır. Tecrübesi ve güveni sayesinde müşterilerine Adana oto ekspertiz konusunda tarafsız bir hizmet sağlamaktadır. Son teknoloji oto ekspertiz cihazları ile müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadırlar.

Adana oto ekspertiz; experix TS 13805 standartları içerisinde hizmet yeterlilik belgesine sahiptir. Oto ekspertiz konusunda zorunlu oto ekspertiz kapsamına giren teknik ve mekanik incelemeleri yaparak size bağımsız bir rapor hazırlar. Bu rapor ile noterde işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Oto ekspertiz yaptıracağınız yer oldukça önemlidir. Oto ekspertiz yapan ustaların uzman olması ve raporu tarafsız hazırlamaları oldukça önemlidir. Bunun için Adana oto ekspertiz hizmetleri arasında size en iyi hizmeti sağlayacak kurum Experix kurumsal oto ekspertizidir. Yakın bölgede bulunan Osmaniye Oto Ekspertiz yazımıza göz atabilirsiniz.

Adana, Oto, Ekspertiz, Adana Computest Oto Ekspertiz, Adana Ekspertiz, Dyno Test, Adana Oto Ekspertiz, Adana Oto Ekspertiz, Adana Oto Ekspertiz, Adana Oto Ekspertiz Fiyatları, Adana Oto Expertiz, Adana Oto Check Up, Adana Oto Test, Adana Dinamometre 4 Çeker, Adana Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Adana Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Adana , Adana Mobil Oto Ekspertiz, Adana Mobil Oto Ekspertiz, Adana Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Adana Mobil Oto Expertiz, Adana Mobil Oto Check Up, Adana Oto Test, Adana Mobil Dinamometre 4 Çeker, Adana Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Adana Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Adana , Adana Oto Ekspertiz, Adana Oto Ekspertiz, Adana Oto Ekspertiz Fiyatları, Adana Oto Expertiz, Adana Oto Check Up, Adana Oto Test, Adana Dinamometre 4 Çeker, Adana Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Adana Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Adana , Adana Mobil Oto Ekspertiz, Adana Mobil Oto Ekspertiz, Adana Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Adana Mobil Oto Expertiz, Adana Airbag Kontrol, Adana Conta test, Adana airbag bakan ekspertiz, Adana oto ekspertiz Yorum, Adana oto Ekspertiz Tavsiye, experix Adana, kurumsal oto ekspertiz Adana, garantili oto ekspertiz Adana, sigortalı oto ekspertiz Adana, tse belgeli oto ekspertiz Adana