ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ

Yeni araç sahibi olmak isteyen kişiler almayı düşündüğü arabayı bir uzmana göstererek, herhangi bir problem var mı bunu bilmek ister. Aracın geçmişte olan bir kazası, değişen bir parçası veya mekanik aksamında herhangi bir değişiklik var mı diye uzmanlar tarafından bakılır. Tüm bu işler Adıyaman oto ekspertiz merkezlerinde yapılabilir. Bu işlemler yapıldıktan sonra bir rapor hazırlanır ve raporda yazılanlara göre aracı alacak kişi bütün detaylarını görebilmektedir.

Oto ekspertiz işlemleri ikinci el araçlar için uygulanmaktadır. Satıcı aracını satmak istediği zaman sayın alacak kişiye araç hakkında detaylı bir şekilde bilgi vermemiş ya da araçta oluşan darbe, kaza gibi işlemleri gizlemiş olabilir. Satın alacak kişi aracın geçmişini öğrenmek için oto ekspertiz uzmanlarına göstermesi gerekmektedir. Oto ekspertiz işlemi genel olarak araç alım ve satım işlemleri sırasında yapılmaktadır.

Adıyaman oto ekspertiz merkezinde yapılacak olan işlemden önce ilk adım olarak aracın temiz olarak servise gelmesi gerekmektedir. Kirli olan araç için boya kontrol işlemleri tam sonuç vermeyebilir. Temiz olarak gelmiş olan araç ilk olarak süspansiyon kontrolüne alınır. Süspansiyon kontrolü içerisinde 4 tekerin süspansiyonları son teknolojik bilgisayarlı makineler ile test edilmektedir. Kontrol sırasında direnç kaybı bulunuyor mu, yırtılmış ve çatlamış bir bölge var mı, görevini tam olarak yerine getirebiliyor mu ona bakılır.

Bu aşamadan sonra fren kontrol cihazı ile aracın frenleri kontrol edilmektedir. Fren sıkma değerleri bir makine ile fren kontrol uzmanı tarafından yapılmaktadır. Fren ayarları dengede dört teker üzerinde eşit olmalıdır. Eğer tekerler denge de olmazsanız araç sağa ya da sola çeker.  Yani bir tekerin diğerinden daha az frenlenmesi aracın savrulmasına sebep olabilir. Fren kontrolünden sonra dynometre yani motor kondisyon konrolü yapılır.

Adıyaman oto ekspertiz işlemlerinde motor kontrolünde araç lifte kaldırılır. Lifte kaldırılan aracın dynometre kontrolünden önce şanzıman kısmında, motor bölümünde ve aktarma organları üzerinde herhangi bir darbe veya kırık gibi işlemlerin olup olmadığına bakılır. Bu bölümde yap kaçağı gibi problemler varsa bu rapor edilmektedir. Dynometre testi aracın motorunun yaşatabileceği son sınırları zorlar. Bu zorlama işlemi ile de eğer bir deformasyon varsa tehlike oluşabilir. Kontrol yapıldıktan sonra dynometre kontrolü yapılır.

Bütün bu kontrollerden sonra araç beyni için kontrol yapılır. Bu kontrol diagnostic ile yapılmaktadır beyine bağlanan bu cihazda arıza tespit edildiğinde kod ile ortaya çıkar ve bu koda göre rapor tutulmaktadır. En son el freni kontrolü yapılmaktadır. Bu kontrol sayesinde bütün oto ekspertiz işlemleri güvenli bir şekilde işlemektedir. Bu kontrol sırasında da herhangi bir problem ortaya çıkmazsa eğer bütün yapılan bu işlemler bilgisayara aktarılarak rapor hazırlanır. Bu hazırlanan rapor kullanıcıya iletilir.

Oto ekspertiz işlemleri oldukça önemlidir son teknoloji cihazlarla ve alanında uzmanlaşmış ustalar ile yapılmalıdır. İnce ve detaylı bir şekilde önem verilmesi gerekmektedir. Oto ekspertiz kontrolleri sırasında ve de alan kişi tarafından kullanım sırasında gözden kaçmış olan bir işlem daha büyük sorunlara sebep olabilir. Böyle bir probleme sebep vermemek için her işlem farklı ustalar tarafından gerçekleştirilmektedir ve raporlanmaktadır.

ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ FİYATLARI

Adıyaman oto ekspertiz merkezinde ekspertiz yaptırmak isteyen araçlar için genel olarak fiyat kriteri bulunmamaktadır. Bundan dolayı aracın özellikleri bireyin istediği işlemlere göre çeşitli oto ekspertiz fiyatları talep edilmektedir. Oto ekspertiz merkezleri müşterilerinin taleplerine göre paketler oluşturmuşlardır. Oto ekspertiz işlemi yaptıracak bireyler isterlerse bu paketlerden satın alabilirler ya da diledikleri testleri tek tek yaptırabilirler.

Adıyaman oto ekspertiz fiyatları için net olarak bir fiyat vermek mümkün değildir. Belirlenen oto ekspertiz fiyatları sırasında birey kalem kalem yapılan işlemlerin bedellerini ödeyebilmektedir. Bu sebepten dolayı oto ekspertiz için verilecek ücret sizin istemiş olduğunuz hizmetlere göre belirlenecektir. Raporda istenilen ayrıntılar, sunulma şekli, oto ekspertiz işlemleri içerisinde görüş bildirecek olan uzman sayısı ve teknik aksam yetkinliği gibi farklı ayrıntılarda sizlere sunulacaktır.

Adıyaman oto ekspertiz hizmeti sunan merkezlerde her türlü ihtiyaca göre paket uygulaması yapılmıştır. En uygun paketten en lüks pakete kadar hem bütçenize hem de talebinize uygun fiyatlar sunulmaktadır. Tamamen sizin isteğinize göre verilen bu hizmette istediğiniz hizmeti tek tekte alabilirsiniz.

ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ PAKETLERİ

Adıyaman oto ekspertiz paketleri müşterilerin taleplerine göre oluşturulmuştur. En alt seviyeden başlayarak kademe kademe yükselen paketlerin her biri müşterilerinizin bütçeleri de düşünülerek oluşturulmuştur. Oto ekspertiz işlemleri araç alacak kişiler için oldukça önemlidir. Bu işlemler sayesinde araç alacak olan birey aracın geçmişini detaylı bir şekilde öğrenir.

Oto ekspertiz işlemlerinde aracın motorundan boyasına kadar her işlem ayrıntılı olarak incelenmektedir. Tüm bu işlemler alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından incelenmektedir. Detaylı incelemeler sonucunda ustalar tarafından inceleme sonuçları rapora tek tek işlenmektedir. Adıyaman oto ekspertiz hizmeti sağlayan merkezler oldukça titiz bir şekilde yürütmektedir.

Oto ekspertiz işlemleri yapılırken kurumsal olan bir merkezde yaptırmanız oldukça önemlidir. Oto ekspertiz işlemleri titizlikle yapılmazsa ve alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından bakılmazsa yanlış sonuçlar doğurabilir. Yanlış sonuçlar doğurması yanlış raporlanmaya sebep olabilir. Bunun için Adıyaman oto ekspertiz hizmetleri merkezlerinden hizmet alabilirsiniz. En son teknolojik cihazlar kullanarak alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından incelemeler yapılmaktadır.

ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI

Adıyaman oto ekspertiz kontrol işlemleri sırasında birden fazla makine kullanımı yapılmaktadır. Oto ekspertiz cihazları teste uygun olarak ve diğer işlemlerin tamamlanmasından sonra uygunluk kontrolü ile uygulanmaktadır. Kontrol işlemleri için genel olarak kullanılan cihazlar şunlardır;

 • Süspansiyon kontrolü cihazı
 • Yönetim paneli
 • Lift
 • Kaporta ve boya test ölçüm cihazı
 • Boya kalınlığı ölçüm cihazı
 • Kompresör ve şartlandırıcı
 • Dynometre
 • Lastik basınç ölçüm cihazı
 • Lastik diş derinlik ölçerleri
 • Fren testi cihazı
 • Akü testi cihazı
 • Arıza tespit cihazı
 • Yanal kayma test cihazı

Bütün bu cihazlar oto ekspertiz sırasında bulundurulması gereken cihazlardandır. Bu cihazlar temel olarak kullanılan cihazlardır. Adıyaman oto ekspertiz merkezi isteğe göre cihaz ve uygulamalar değişmektedir.

Oto ekspertiz işlemlerinde cihazlar oldukça önemlidir. Her işlemin cihazı birbirinden farklıdır ve bu cihazlar alanında uzman olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Adıyaman oto ekspertiz hizmetleri son teknolojik olan bu cihazları kullanmaktadırlar. Bir cihaz ile oto ekspertiz işlemi yapılmaz. Her aşamanın cihazı birbirinden farklı olduğu için güvenilir bir kurumda oto ekspertiz yaptırmanız önemlidir.

ADIYAMAN BOYA KAPORTA KONTROLÜ

2. el araç alırken ilk göze çarpan yer aracın boyası ve kaporta bölümüdür. Kaporta aracın dışını kaplayan ve aracın içindeki motor mekanizmasını koruyan bir etkendir. Kaporta herhangi bir kaza durumunda motoru ve aracın içinde bulunan mekanizma bölümü ilk koruma yeridir. Kaporta sayesinde alınan darbede motorun direkt darbe almasını engeller. Adıyaman oto ekspertiz kurumunda kaporta kontrolü uzman ustalar tarafından yapılmaktadır.

Kaporta ustaları aracın her yerini detaylı olarak incelemektedir. Aracın daha önce şiddetli bir şekilde darbe alıp almadığını konusunda bir test yapılır. Kaporta bölümünde değişen herhangi bir parça olup olmadığı konusunda bir izlenim yapılmaktadır. Tüm bu işlemler bittikten sonra araç boya kontrolü testine gönderilir.

Adıyaman oto ekspertiz kurumu boya testi konusunda profesyonel bir ekip ile çalışmaktadırlar. Boya kontrolünden sağlıklı bir rapor elde etmek istiyorsanız ilk önce aracın temiz olması gereklidir. Araç temiz olmazsa eğer elde edilen rapor tam anlamı ile doğru olmayabilir. Temiz olan aracın ilk kontrolü çıplak göz ile yapılmaktadır. Genel olarak aracın sürekli boyanan yerleri detaylı olarak incelenir. Bu aşamadan sonra boya kontrolü için oluşturulan özel ışıklı odaya araç alınır ve burada ışık altında titizlikle bakılır. Tüm bu aşamalardan sonra araç son olarak boya kontrol cihazına bağlanır. Adıyaman oto ekspertiz uzmanları bu aşamaların hepsini ayrıntılı bir şekilde rapor sunmaktadırlar.

ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ MOTOR MEKANİK KONTROLÜ

Adıyaman oto ekspertiz kurumu motor ve mekanik kontrolünü titizlikle yapmaktadır. Motor aracın çalışmasını sağlayan en önemli parçadır. Bunun için motorun oto ekspertiz kontrolü yapılması oldukça önemlidir. Motorda oluşacak en ufak bir arıza büyük hasarlara ve zararlara sebep verebilir. 2. El araç almayı planlayan bir kişi kesinlikle motor mekanik kontrolü yaptırmalıdır.

Adıyaman oto ekspertiz motor ustaları motorun bütün aksamlarına yani gömlek, piston, ateşleme bobini, katelizör, elektrik tesisatı gibi bütün işlev parçalarını kontrol eder. Aynı zamanda üst kapak olan motor üstü parçalarda detaylı bir şekilde kontrolden geçirilir. Motor kontrolü için ustalar aracı ilk önce lifte alırlar ve aracı çalıştırırlar. Aracın çalışmasında ilk çıkan sesi kontrol ederler ve araçta titreme var mı bakarlar. Daha sonra lift üstüne kaldırılarak motorun iç aksamları kontrol edilir. Motor aracın çalışmasını sağladığı için sağlıklı olması gerekir ve gerekli bakımları zamanında yapılmalıdır. Araç satın alacak kişi araç hakkında satıcının verdiği bilgiler ile aracı satın almamalıdır. Çünkü aracın şu an ki durumunu ya da geçmişini saklayabilir. Oto ekspertiz 2. El araç alımlarında alıcının hakkını korur.

Adıyaman oto ekspertiz kurumu oldukça güvenli ve titiz çalışan bir firmadır. Motor ve mekanik kontrollerini burada rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

ADIYAMAN AİRBAG KONTROLÜ

Adıyaman oto ekspertiz airbag olarak adlandırılan hava yastığının kontrollerini de dikkatli ve ayrıntılı bir şekilde yapmaktadır. Airbag araçlarda sürücünün ve yolcuların hayatını korumak için bulunan bir mekanizmadır. Herhangi bir kaza sırasında ya da aracın şiddetli bir darbe almasında açılan sürücüyü ve yolcuları koruyan hava yastığıdır.

Adıyaman oto ekspertiz uzmanları hava yastığının içinde bulunan kimyasal gazın kontrolünü sağlarlar. Araç darbe aldığının da veya kaza anında airbag’in açılmasını sağlayan kimyasal gazın ne durumda olduğuna bakarlar. Airbag için önemli olan bir diğer parça da beyindir. Beyini orijinal bir beyin olmalıdır.

Adıyaman oto ekspertiz işlemlerinde her işlemin ustası farklıdır. Airbag kontrolü içinde alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından kontrol sağlanmaktadır. Airbag hayati bir önem taşımaktadır ve bundan dolayı incelemeyi yapan ustalar daha titizlikle davranmaktadır.

ADIYAMAN CONTA TESTİ

Adıyaman oto ekspertiz aracın her yerini detaylı ve titizlikle incelemektedirler. Aracın herhangi bir yerinde bulunan küçücük bir arıza belirli bir süreç sonra ciddi hasarlara yol açabilir. Araçlarda conta kısmı da oldukça önemli bir detaydır. Conta bir paravan görevi görmektedir ve soğutma odası ile gaz odasını birbirinden ayırır.

Conta üstünde tespit edilen en ufak bir çatlak, yırtık ya da delinme motorun bozulmasına sebep olabilir. Adıyaman oto ekspertiz ustaları conta testini oldukça dikkatli yaparak ayrıntılı bir rapor hazırlamaktadırlar. Contanın üstünde bulunan ufak yırtık ilerleyen zamanda büyüyerek contanın yanmasına neden olur. Conta yandıktan sonra soğutma odasında bulunan sular gaz odasına dolar ve bir karışıklık meydana gelir. Soğutma odasında su kalmadığı için motorun bozulmasına neden olur.

Adıyaman oto ekspertiz ustaları conta testini yaptıktan hemen sonra detaylı olarak bir rapor hazırlamaktadırlar. Aynı zamanda oto ekspertiz yaptıran kişiye de bu konu hakkında birebir detaylı bir bilgi sunarlar.

ADIYAMAN ARIZA TESPİTİ

2. El araç almayı planlayan kişiler alacakları aracın herhangi bir arızası olup olmadığını merak ederler ve bu konuda kesin bilgi almak için oto ekspertiz testi yaptırırlar. Oto ekspertiz testi güvenli ve tarafsız bir kurumda yaptırılmalıdır. Adıyaman oto ekspertiz hem satıcının hem de alıcının haklarını korur. Oto ekspertiz yapılan araç için gerçekçi veriler sunarak alıcı olan kişiyi bilgilendirir.

Adıyaman oto ekspertiz arıza tespit testini uzman ustalar tarafından son teknolojik cihazlarla yapmaktadır. Arıza tespit kontrolü oldukça önemli ve dikkat edilmesi gerekli olan bir işlemdir. Aracın herhangi bir aksamında bulunan arıza araca değer kaybı düşüklüğü sağlayabilir ya da alıcıyı ciddi zararlara uğratabilir. Oto ekspertiz yaptırdıktan sonra size verilen raporu detaylı olarak incelemelisiniz ve tespit yapan usta ile birebir görüşmelisiniz.

Adıyaman oto ekspertiz ustaları arıza testini titizlikle ve ayrıntılı bir şekilde yapmaktadırlar. Kullandıkları son teknolojik cihazlar sayesinde en gerçekçi verilere ulaşarak bir rapor hazırlanır. Bu raporun etkisi araç almayı düşünen kişinin karar vermesine neden olmasıdır. Testi yapan ustalar tüm verileri tarafsız bir şekilde tutarak alıcıya en gerçekçi bilgileri sunar.

ADIYAMAN EKSPERTİZ RAPORU

Adıyaman oto ekspertiz en güvenilir oto ekspertiz kurumudur. Oto ekspertiz oldukça önemli bir işlemdir ve her işlem dikkatle yapılmalıdır. Oto ekspertiz aracın profesyonel bir şekilde incelenmesi olarak bilinmektedir. Oto ekspertiz işlemlerinde her işlem için uzman bir usta ve işlemin cihazı kullanılmaktadır. Tek bir usta bütün kontrolleri yapamaz aynı zaman da tek bir cihaz bütün kontrolleri sağlayamaz. Bunun için oto ekspertiz yaptıracağınız firmada her işlem için ayrı usta ve cihaz kullanıyorlar mı dikkat etmelisiniz.

Adıyaman oto ekspertiz kurumu rapor işlemlerini dikkatli ve gerçekçi verilere dayanarak hazırlarlar. Oto ekspertiz işlemlerinde en son aşama rapor hazırlamaktır. Rapor testin sonucunu belli eden bir belgedir. Bunun için gerçek verilere dayanması ve tarafsız olarak hazırlanmış olması önemlidir. Rapor kısmına göre oto ekspertiz yaptıran kişiler aracı alıp almama konusunda karar verirler.

Adıyaman oto ekspertiz ustaları her test için ayrı ayrı detaylı bir şekilde rapor hazırlarlar. Raporda yapılan testin verileri ve arızları yer alır. Oto ekspertiz raporu aracın geçmiş öyküsüdür. Rapor ciddiye alınarak hazırlanmalı ve tarafsız olmalıdır.

ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ KURUMSAL MARKA

Adıyaman oto ekspertiz test işlemleri için kurumsal firmalar ile çalışmak oldukça önemlidir. Kurumsal firmalar güven içerir ve aynı zamanda gerçekçi veriler sunmaktadır. Ot ekspertiz testlerinde testi yapan firmanın tarafsız olması gerekir ve aynı zaman da gerçek veriler ile bilgilendirme yapması gerekir. Tüm bu işlemleri kurumsal firmalar yapmaktadır.

2. el araç satışının artması ile birlikte otomobil piyasasında dolandırıcılıkta oldukça artış sağlamıştır. Araç alacak kişilerin kesinlikle oto ekspertiz yaptırmaları gereklidir. Araç değer düşüklüğü yaşamış mı, değişen bir parçası var mı gibi geçmişiyle ilgili bilgi edinilmelidir. Adıyaman oto ekspertiz firması bu konuda rahatlıkla güvenebileceğiniz bir firmadır.

Adıyaman oto ekspertiz firması tamamen müşteri memnuniyetine dayalı olarak çalışmaktadır. Müşterilerinin haklarını koruyarak rapor hazırlamaktadır. Raporda tamamen gerçek verilere dayanan bilgiler yer almaktadır. Oto ekspertiz yaptıran kişinin rahatlıkla güvenebileceği bir belge oluşturulur.

ADIYAMAN OTO EKSPERTİZ; EXPERİX KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

Adıyaman oto ekspertiz kurumsal firması oto ekspertiz konusunda markalaşmış bir firmadır. Alanında en fazla tercih edilen oto ekspertiz firmasıdır. Kullanılan cihazları ve ustalarının profesyonelliği ile oto ekspertiz yaptıranların güvenini kazanmıştır.

Adıyaman oto ekspertiz testi yaptırırken öncelikle size işleyiş anlatılır. Firmanın kendi oluşturmuş olduğu paketler hakkında bilgi verilir. Bunun içinden tercih etmiş olduğunuz hizmetler için hazırlık yapılır. Her test için kullanılan usta ve cihaz farklıdır. Adıyaman oto ekspertiz firması en son aşama raporlama kısmında da son derece titizlikle davranarak gerçekçi verileri içeren bir belge hazırlarlar. oto ekspertiz yaptıran kişiye bu belgeler sunulmaktadır.