Bayburt Oto Ekspertiz

Antfriz Özellikleri Nelerdir?

Bayburt Oto Ekspertiz firmaları, birçok taraflar tarafından önemsiz olarak karşılasan da burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. O da antifrizdir. Bayburt Oto Ekspertiz, kontrollere gelen araçların oto ekspertiz kontrollerinin yapılması esnasında araçlarda var ise antifrizin de kontrollerini sağlar. Bu esnada yaz aylarında kullanımı tercih edilen antifrizlerin ortaya çıkartabilecek olan problemlerini de önlemeye çalışmaktadır. Tüm araçlar için oldukça önemli bir yere sahip olan antifrizin de kontrollerinin yapılması gerekmektedir.

Antifrize Su Nasıl Eklenir?

Burada antifriz radyatör suyuna eklenir. Eğer radyatör hortumunun yerini biliyorsanız bu  oldukça basit bir işlemdir. Bunun için püf nokta olarak bu işlemi yapmadan evvel motorun soğumasının beklenilmesidir. Antifriz şu şekilde eklenir:

• Aracın kaputu açılır.

• Radyatör bulunur. 

• Yedek su kapağı açılır.

• Tahliye kapağı açılır.

• Suyun boşalması beklenir.

• Tüm su boşaldıktan sonra tahliye kapağı kapatılır.

• Antifriz dikkatlice dökülür.

• Tamamen dolum yapıldıktan sonra araç motoru çalıştırılır.

• Bu esnada antifriz üzerine su eklenir.

• Su ekleme suyun normal seviyesine ulaşana kadar devam edilir.

Antifrizler araçlara uygun olarak işinin ehli kişiler tarafından önerilen antifrizler kullanılmalıdır. Burada suyun sertlik derecesine göre de antifriz seçimi yapılabilir. Şayet kullanılan araç, fazla çalıştırılmıyor ise; hibrit ya da organik olarak adlandırılan antifrizler tercih edilebilir. Tüm araç tipleri antifriz seçimini etkilemektedir. Eğer sağlık açısından endişeleriniz var ise mavi tip antifriz seçmeniz daha doğru olacaktır. Bayburt Oto Ekspertiz firmalarından bu konuda destek alabilirsiniz. 

Amortisör Patlaması Nedir?

Amortisörler, araçlar da frenleri daha güvenli çalışmasını ve de aracın yıla yapışmasını sağlayan bir parçadır. Amortisörler düzgün çalışmadığın da yani vazifesini yerine getiremediği zamanlar da ; araçların tüm oynar parçalarının genleşmek sureti ile fazla hareket etmesine neden olur. Ayrıca araçların kasisleri de ses çıkarmaya başlayacaktır. Tüm bu zincirleme olayı aracın tekerleklerinin aşınmasına en önemlisi de fren dengesinin bozulmasına ve hayati riske neden olacaktır. Bu nedenle Bayburt Oto Ekspertiz firmalarına başvurularda bulunulmaktadır.

Amortisör de bir arıza ya da patlak durumunun gelişmesi şu şekilde anlaşılabilir :

• Direksiyon da sertleşme meydana gelir.

• Kasis denilen kısımda sesler duyulmaya başlar.

• Araç lastikleri aşınır.

• Aşırı yaylanma olayı dengesizliği neden olur.

• Fren performansı düşer.

• Denge kaybı meydana gelir.

• Yağ kaçakları oluşur.

Araçlarda motor ve fren kısımlarının önemi kadar amortisör kısımları da hayati önem taşımaktadır.

Buji Arızası Nedir ?

LPG’li araçların en çok sıkıntı yaşadığı “buji” kısmında herhangi bir alev meydana gelmez ise önemli bir sorun meydana gelmez. En çok sorun yaşayan araçlar LPG’li araçlardır. Bunun ana nedeni ise LPG’nin yanma oranının benzine göre daha fazla olmasıdır. Eğer BUJİ arızası söz konusu ise; mutlaka araçta tekleme olacak ve de araç boşta iken rolanti de aksaklıklar meydana gelecektir. Böyle bir durum olması halinde mutlaka Bayburt Oto Ekspertiz hizmeti alıp sorunu gidermelisiniz. Burada buji arızasını diğer bir belirtisi de egzoz kısmından gelen patlama sesidir.

Bazı arıza tipleri çoğu zaman Buji arızası ile karıştırılmaktadır. Buna örnek vermek gerekirse, iki ateşleme bobini arasında meydana gelen arıza tipidir. Çünkü bu arıza tipi de buji arızası gibi belirtileri ortaya koyacaktır. Bayburt Oto Ekspertiz firmaları bu konu da dikkatli olmayı önermektedir. Bu gibi durumlarda yapılacak ilk iş şarj dinomosunun kontrol edilmesidir. Çünkü ateşleme bobininde bir arıza söz konusu ise, mutlaka dinomoda bir problem vardır. Böyle bir durum ile karşılaştığınız an mutlaka Bayburt Oto Ekspertiz firmalarından randevu alıp sizlere anlattığımız kısımların kontrollerini sağlatmalısınız.

Araçlarda Suyun Eksilmesinin Nedenleri Nelerdir?

Bayburt Oto Ekspertiz firmalarına başvuran araçların bazılarında su eksilme olayı tespit edilir. Su eksilme durumu pek önemsenmese de ilerleyen dönemlerde büyük arızalara sebebiyet verebilir.

Bayburt Oto Ekspertiz olarak su eksiltme sorununun tespiti için motorun soğuk anında tespitler yapılır. Bu esnada suyun istikamet ettiği hortumlar başta olmak üzere tüm noktalarına göz atılır. Su kaçağı olabilecek olan ; klima, termostan, kalorifer gibi bir çok kısım elden geçirilir. Eğer bu noktalarda su kaçağına rastlanmamıştır ise; regülatöre bağlı olan su hortumlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Araçta yer alan tüm parçaların kontrolleri tek tek sağlanarak, su kaçağının tespiti yapılmaya çalışılır. Burada işinin ehli Bayburt Oto Ekspertiz firmasının seçilmesi önemlidir.

Kara Taşıtlarında Hararet Neden Olur ? 

Tüm araç tiplerinin en çok karşılaştığı problem, araçların hararet yapma problemidir. Hararet problemi araçların soğutma suyunun kaynama derecesini geçmesi motorun aşırı ışınmasıdır. 

Araçlarda hararet probleminin olup olmadığına göstergeye bakılarak analiz edilebilir. Ama bazı durumlarda hararetlerin tespitinin yapılması çok karmaşık olabilmektedir. Çünkü iki hararet tipi vardır. Bunlar ise şu şekildedir :

• Hararet : Araç motorun aşırı ısınması sonucunda aracın  arıza durumuna gelmesi. 

• Yalancı Hararet : Gösterge kısmında herhangi bir hararet ibaresinin ye almaması. 

Bu iki tip hararet tipinin birbirinden ayrılması için bu konuda uzmanlaşmış Bayburt Oto Ekspertiz firmaları ile irtibata geçmelisiniz. 

Araçlarda hararet durumunun ortaya çıkması için şu nedenlerin ortaya çıkması gerekmektedir :

• Gösterge Arızası

• Fan Arızası

• Radyatör Arızası 

• Silindir Arızası

• Termostat Arızası gibi

Bu nedenlerden bir veya birkaçı ortaya çıkmışsa araçta mutlaka hararet durumu ortaya çıkacaktır. Bu arıza fark edilir edilmez hemen Bayburt Oto Ekspertiz firmalarından destek alınmalı ve hararet sorununa hemen çözüm bulunmalıdır. Aksi durumlarda araçların daha çok maddi kayba neden olması beklenmektedir. 

Araçlarda Yağa Su Karışması Problem Doğurur mu? 

Bazı araçlarda yapın suya karışması ya da suyun yağa karışması olayına rastlanabilir. Şayet böyle bir durum ile karşı karşıya kalmış iseniz mutlaka durumu farkedeceksinizdir. Eğer böyle bir durum meydana gelmiş ise; büyük ihtimalle ya silinir üst conta denilen kısımda bir problem olmuştur ya da yap soğutucusunda bir arıza meydana gelmiş ve de yağ ile su birbirine karışmıştır. İki durumda da yağ ve su birbirine karışmış olacaktır. Bu durumda da Bayburt Oto Ekspertiz firmaları ile irtibat kurularak destek istemeli ya da araç ot ekspertiz firmasına götürülmelidir. 

Üst Kapak Contası Arızaları Nelerdir? 

Birçok araç sahibi üst araç contası hakkında pek bir önem sahibi olduğu düşünülmese de bu conta da meydana gelen arızalarda büyük arızalar meydana gelmektedir. 

İlk evvel üst kapak contasının görevini öğrenelim. Üst Kapak Contası motor bloğu denilen kısma yağ ve suyun karışmasını önlemektedir. Eğer bu conta da hararet meydana geliyor ise mutlaka üst conta da bir aşınma meydana gelecektir. Bu da yap ve suyun birbirine karışmasına neden olacak bu durum da motor da birçok parça zarar görmeye başlayarak daha çok masrafın ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bayburt Oto Ekspertiz Firmaları sizlere bu konuda destek sağlayacak ve de yol gösterecektir. 

Üst Contada Aşınma Meydana Gelirse Ne Olur? 

• Radyatör sistemi zarar görecektir. 

• Araçların aşınır hararet yapması meydana gelerek motor zarar görebilir. 

• Egzoz sistemi zarar görerek büyük ihtimalle ısı sensörlerinin de zarar görmesi söz konusu olacaktır. 

 Bu konuda mutlaka Bayburt Oto Ekspertiz firmalarından yardım alınmalıdır. 

 

Egr Valfi Nedir? Egr Valfi Sorunu Çözümleri Nelerdir? 

Bu konuyu detaylıca anlatabilmek için ilk evvel Egr Valfi ne işe yarar onu öğrenmeliyiz. Egr Valfi; egzoz gazlarının devirdim yapmasını sağlayan çok önemli bir araç parçasıdır. Yani kaba tabiri ile egzozun doğru bir şekilde işlevini yerine getirmesi Egr Valfi’nin düzgün performans göstermesine bağlıdır. Egr Valfi’de bir arızanın olması durumunda, aracın yakıt performansında ciddi bir düşüş meydana gelecek ve de büyük problemlere davetiye çıkaracaktır. Mesela araçlar yokuş yukarı çıkarken başarılı bir performans elde edilmeyecektir. Şayet araçlar yukarı çıkışta zorlanıyor ise mutlaka Egr Valfi kontrol edilmeli ve bakım yaptırılmalıdır. 

Hatalı Oto Ekspertiz Raporunda Nasıl Bir Yol İzlenmelidir? 

Bayburt Oto Ekspertiz hizmetleri şeffaf ve tarafsız olarak verilmesi gereken hizmetlerdir. Ekspertiz raporu sonrasında tespiti yapılan araç ayıplarının belirlenmesi halinde, hatalı oto ekspertiz raporu ile mahkemeye ayıplı mal başlığı altında başvuru da bulunulur. Mahkeme süreçleri genelde 8 ay ile 2 sene arasında sürerken temyiz olması halinde ise bu süreç daha çok uzayabilmektedir. Ne yazık ki günümüzde bazı oto ekspertiz hizmeti veren kurumsal ya da bireysel firmalar, hu işlemleri rant kapısı görerek raporlarda hile yapabilmektedir. Bazen de araçta bulunan eksiklikler gözden kaçabilmektedir. Bu açıdan da alanında uzman olan Bayburt Oto Ekspertiz firmaları ile çalışmak çok önemlidir. Bunun için çok iyi bir araştırma yapılması ve tarafsız olan bir Bayburt Oto Ekspertiz firması ile oto ekspertiz hizmetleri alınmalıdır. Ayrıca firmaların seçiminde güven olması çok büyük bir esastır. Bunun içinde müşteri yorumları dikkate alınmalı oto ekspertiz firmasının geçmişi araştırılmalıdır. 

Bayburt Oto Ekspertiz firmaları, müşterilerine tarafsız olarak yaklaşamaya çalışmaktadır. Bu açıdan Bayburt ilinde yer alan oto ekspertiz firmaları ile bir ön görüşme sağlanarak daha sonrasında randevu alınarak oto ekspertiz işlemlerine başlanabilir. Konuyla alakalı olarak detaylı bilgi firmaların sitelerinde yer alan iletişim bilgileri ile ulaşılarak en doğru yönlendirme yapılacaktır. 

Bayburt Oto Ekspertiz Paketleri Nelerdir? Bayburt Oto Ekspertiz Fiyatları Nelerdir? 

Bayburt Oto Ekspertiz Paket içerikleri ve ücretleri standart olsa da firmadan firmaya değişiklik gösterecektir. Çünkü her oto ekspertiz paketinin içeriği farklıdır. Bunun içinde oto ekspertiz firmaları ile görüşme sağlanarak bilgi alınmalı ve araç için en doğru olan paketin ödeme yapılarak hizmet alınmalıdır. Bu açıdan da firmaların web sitesinde ye talan bilgiler doğrultusunda fikir alınabilir. Daha evvel oto ekspertiz hizmeti alan bir tanıdığınız varsa da ondan da fikir alımı sağlayabilirsiniz. 

Bayburt Oto Ekspertiz firmaları sizlere bu konuda yönlendirici de olabilirler. Yalnızca yapmanız gerek Bayburt Oto Ekspertiz firmaları ile iletişim kurmanız olacaktır.