Elektrikli otomobil uzun mesafe kaygısı, pek çok kişinin elektrikli otomobile geçiş konusunda tereddüt etmesinin temel nedenidir. Menzil kaygısı, bir şarj noktasına ulaşmadan önce pilin biteceği korkusu olarak tanımlanır . JD Power tarafından yürütülen bir 2021 araştırmasında, tüketicilerin menzil kaygısını etkileyen iki temel unsurun, elektrikli otomobilin iddia edilen menzili ve gerçek kullanımdaki menzilinin üreticinin iddia ettiği menzil kadar büyük olup olmadığıdır. Peki ya bunun için endişelenmenize gerek yok deseydik ne derdiniz ?

Uzun Menzilli Elektrikli Araç Modelleri 2022

Elektrikli aracınızın (EV) sürekli olarak durup şarj etmek zorunda kalmadan sizi yolculuklara çıkarma kapasitesine sahip olduğunu bilerek güvende hissedebilmeniz için en iyi menzile sahip bazı elektrikli araçların bir listesini derledik. uzun yolculuklara çıkmak ya da sadece işe gidip gelmek için 10 dakikalık bir yola çıkmak.

10. Kutup Yıldızı

Polestar 2, Polestar’ın ilk tamamen elektrikli otomobili ve hızla Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri haline geliyor ve pazarda güçlü bir rakip. En uzun menzilli elektrikli araç modelleri arasında yer almaktadır.

Polestar 2 Aralığı

Üreticiler Polestar 2 Uzun Menzilli Tek Motorun menzilinin 570 km’nin üzerinde olduğunu iddia ederken , gerçek dünya menzili muhtemelen 450 km civarındadır .

Polestar 2 İç

Polestar 2’nin içi, tarzında minimaldir ancak çoğu Tesla’nın iç tasarımıyla aynı aşırılıkta değildir. Şık ve fütüristik bir his veriyor, bu nedenle iyi ve temiz bir İskandinav tasarımından hoşlanıyorsanız, bu sizin için iyi bir seçenek olabilir.

Polestar’ın sahip olduğu harika bir özellik, bir android bilgi-eğlence ekranıdır ve bunun en iyiler tarafından yapıldığını söyleyebilirsiniz. Gezinme gerçekten kolay hale getirildi ve birçok özellik özelleştirilebilir, böylece sorunsuz bir deneyim yaşarsınız. Ayrıca Google Asistan’ı kullanma seçeneği de vardır, böylece sürüş sırasında sesli komutları kullanabilirsiniz, yani gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Ek olarak, cep telefonları için her zaman kullanışlı olan kablosuz şarj seçeneği vardır.

Yeterli miktarda iç alan var, ancak Tesla model 3 gibi rakiplerle karşılaştırıldığında, depolama için çok fazla alan olmayabilir. Yine de kapı bölmelerinde, orta konsolda ve torpido gözünde iyi bir yer var ve bagajda yaklaşık 405 litre alan var. Ayrıca arka koltuklarda oldukça fazla yer var, yine Tesla Model 3 kadar geniş değil ama yine de 6 fitten daha uzun olmamanız koşuluyla iyi bir konfor içinde seyahat edebilirsiniz.

9. Ford Mustang Mach E

Bir Mustang’e sahip olma fikrini her zaman sevdiyseniz, neden elektrikliye geçmiyorsunuz? 0-100 km yaklaşık 7 saniyelik bir hızla bu araba, harika bir aile arabası olacak birinci sınıf bir SUV olmak için özel olarak yaratılmış gibi hissediyor.

Ford Mustang Mach E serisi

Ford Mustang Mach E Genişletilmiş Menzil’in iddia edilen menzili 610 km’dir , ancak gerçek dünyada menzilin 435 km civarında olması daha olasıdır , ancak bunun, içinde bulunduğunuz koşullara bağlı olarak dalgalanabileceğini unutmayın.

Ford Mustang Mach E İç

Bu arabanın içi çok kaliteli ve şık bir his veriyor. Önceki Tesla modellerinden açıkça ilham alan bir portre bilgi-eğlence ekranı var ve ekran mükemmel kalitede ve dokunmaya oldukça duyarlı. Biraz garip bir özellik, ekranın altında hala fiziksel bir ses kadranı bulunmasıdır, ancak bu belki de estetik açıdan en hoş seçim olmasa da hala iyi çalışıyor. Sürücü ekranına gelince, daha küçük tarafta ama çalışmıyor. Direksiyon simidi tarafından gizlenmeyin. En uzun menzilli elektrikli araç modelleri arasında yer alır.

Orta konsolda yeterli miktarda depolama alanı var ve bugün piyasadaki çoğu EV’ye benzer şekilde, bir cep telefonunu şarj etmek için bir şarj pedine sahip, ancak muhtemelen oraya iki tane sığdıramayacaksınız. Kapı kutularına gelince, iyi bir boyuttalar ama piyasadaki diğer bazı arabalar kadar büyük değiller.

Arka koltuklar inanılmaz derecede geniştir, bu nedenle arka koltuklarda yetişkinlerle çok seyahat edeceğinizi biliyorsanız, kesinlikle rahat olacakları için bu harika bir seçimdir. Bagajda da yeterli miktarda alan var, depolama kapasitesi yaklaşık 400 litre ve ön bagajda veya ‘froot’ta ek 80 litre var. Bu, bu listedeki diğer bazı arabalar kadar olmasa da, çok fazla bagaj kapasitesine ihtiyacınız olmayacağını biliyorsanız, bu sizi rahatsız etmeyebilir.

8. Volkswagen ID3 Pro S Turu

ID.3 Pro S Tour küçük ama güçlüdür. 0-100 km’lik 9.62 saniyelik hızıyla , bu EV, uygun fiyata şık bir dış görünüme sahip iyi bir şehir otomobili arıyorsanız mükemmel bir seçimdir.

VW ID.3 Aralığı

ID.3 Pro S Tour’un iddia edilen menzili 550 km’dir, ancak gerçek dünya menzilinde yaklaşık 450 km arasında biraz daha azdır ki bu, özellikle fiyat noktasının daha uygun olduğu düşünüldüğünde, hala harika bir menzildir.

VW ID.3 İç

ID.3’ün içi oldukça minimalist ve moderndir, ancak tasarımında fazla boş hissettirmez. Torpido gözünde çok fazla yer olmamasına rağmen, kapı bölmeleri ve orta konsol oldukça geniştir, böylece ihtiyacınız olan her şeyi oraya sığdırabilirsiniz.

Çoğu EV’de olduğu gibi ID.3’ün dokunmatik ekranı vardır, ancak yazılım sistemini kullanırken, piyasadaki bazı rakipleri kadar kullanıcı dostu olmadığı için kalitede hafif bir düşüş görebilirsiniz. Harika bir özelliği de dijital sürücü ekranıdır, çünkü direksiyonu ayarladığınızda ekran onunla birlikte hareket eder, direksiyon nasıl ayarlanırsa ayarlansın sürücü ekranı her zaman görebilir.

Önde de kablosuz şarj matı ile birlikte arkada ve önde birkaç USBc bağlantı noktası vardır. Koltuklar belki de bazı rakipleri kadar rahat değil ama kesinlikle idare edilebilir.

ID.3 oldukça geniş hissettiriyor, yeterli diz ve baş mesafesi ile oldukça rahat, ancak bazı rakipleri kadar geniş olmadığı söylense de bu, arabanızın içinde ne kadar yer istediğinize bağlı. , ancak aşırı uzun olmamaları koşuluyla yetişkinleri arkaya rahatça sığdırabilirsiniz. Bagajda da oldukça fazla alan var, her zaman kullanışlı olan  385 litreye kadar çıkabilir.

Skoda Enyaq gibi, VW ID.3 de manuel ve dokunmatik ekran düğmelerinin bir kombinasyonuna sahiptir, bu nedenle hala geleneksel otomobil hissine sahip ancak yine de modern hissettiren bir şey arıyorsanız, bu iç mekanı seveceksiniz. Dokunmatik ekran düğmeleriyle ilgili dikkat edilmesi gereken bir nokta, özellikle sürüş sırasında doğru düğmeye basıp basmadığınızı söylemek zor olabileceğinden, alışmaları biraz zaman alabilir.

 

7.BMW i4

BMW i4 eDrive40, BMW 3 serisi temel alınarak tasarlanmıştır, bu nedenle biraz daha geleneksel içten yanmalı motor (ICE) hissine sahiptir, ancak kesinlikle baştan sona bir elektrikli otomobildir. 5,7 saniyelik 0-100km’lik bir zaman ile , bir BMW’nin geleneksel stilinden fedakarlık ediyormuş gibi hissetmeyeceksiniz ve yine de sunduğu en iyi teknolojinin avantajlarından yararlanacaksınız.

BMW i4 Serisi

Bu EV’nin iddia edilen menzili 585 km biraz üzerindedir , ancak bunun hava ve iklim gibi faktörlere bağlı olarak değişeceğini unutmayın (pillerin hava koşullarından nasıl etkilendiği hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun ). Gerçek dünya menzilinin 465 km civarında olması daha olasıdır .

BMW i4 İç

i4’ün içi bir BMW 4 serisine oldukça benziyor, kaliteli ve bazı rakipleri kadar üst düzey olmasa da. Yine de, oldukça sportif hissettirirken rahat ve iyi yapılmış hissediyor.

i4, çoğu EV’den daha büyük ve mükemmel kalitede harika bir bilgi-eğlence ekranına sahiptir, ancak bununla birlikte, temel şeyler için birçok fiziksel düğme de vardır (önemli bir beklenti, iklim kontrolüdür), yani değilseniz Tesla gibi tek bir ekrandan yapılan her şeyin hayranı olmak iyi bir seçenek olabilir.

Ayrıca, kablosuz şarj pedleri ve sesli kontrol işlevlerine sahip olma gibi bazı seçeneklerle, teknoloji söz konusu olduğunda bazı rakipler için bir rakiptir.

Genel olarak, i4, arka koltuklar da dahil olmak üzere, iyi bir diz mesafesinin de bulunduğu, depolama için yeterli miktarda iç alana sahiptir, ancak baş odası olmadığı için arkada 6 fit ve üzeri yetişkinleriniz varsa, bu en iyisi olmayabilir. kadar harika. Bununla birlikte, arkada klima kontrolü için seçenekler var ve ayrıca uzun bir yolculuk sırasında bir şeyi şarj etmeniz veya çocukları telefon veya Ipad gibi çeşitli cihazlarla eğlendirmeniz gerektiğinde harika olan USB bağlantı noktaları da var. Bagaj da oldukça geniştir, toplamda yaklaşık 470 litre sunar , bu da uzaklara seyahat ediyorsanız harikadır.

6. Tesla Model 3 Performansı

Fiyat daha az endişe vericiyse ve en iyi çok yönlü EV’yi istiyorsanız, Tesla Model 3 Performance güçlü bir rakip. Yine de bir Tesla model 3’ten bekleyeceğiniz tüm özelliklere sahip, ancak Performans 0’dan 100 km’ye 3,1 saniyelik bir hıza ve çok daha yüksek bir maksimum hıza (160mph’nin üzerinde) sahiptir, yani hızlı bir arabayı seviyorsanız, bu onlardan biridir. bugün piyasadaki en güçlü rakipler.

Tesla Model 3 Performans Aralığı

Tesla, bu EV’nin 565 km’lik menzile sahip olduğunu iddia ediyor , ancak gerçek dünya menzilinde bu sayı 465’a yakın , bu hala iyi bir miktar ve Tesla Model 3 Uzun Menzilli menzilinden çok uzak değil. Yine, eğer para bir faktör değilse ve Long Range’den sadece 20 km daha azına sahip olmanız sorun değilse, bu dikkate alınması gereken bir şeydir.

Tesla Model 3 Performans İç Mekanı

Model 3’ün bu Performance versiyonu, şık, fütüristik ve minimal bir tasarıma sahip olması bakımından model 3’ün diğer versiyonlarına benzer. Uzun menzilli versiyonu gibi, telefonlarınız için kablosuz şarj alanı ve USBc bağlantı noktaları için seçenekler gibi güzel özelliklere sahiptir.

Yine, model 3’ün diğer versiyonlarına benzer şekilde, aynı zamanda büyük kapı bölmeleri ve uygun büyüklükte bir torpido gözü de dahil olmak üzere iyi miktarda iç alan sunar. Ayrıca bagajda 561 litrelik alan var, bu da özellikle uzun yolculuklar için oldukça iyi bir alan. Dikkat edilmesi gereken bir nokta, daha uzun bacaklı insanlar için arka koltuklarda çok fazla yer olmamasıdır, bu nedenle arka koltukta yolcuların olacağını biliyorsanız, genellikle akılda tutulması gereken bir şeydir.

5. Skoda Enyaq

Skoda Enyaq iV 80, menzili sayesinde sizi biraz daha ileriye götürecek harika bir aile otomobilidir. Bu SUV, ICE arabalarına kıyasla hızlı olan ancak bu listedeki diğer EV’lerin bazıları kadar hızlı olmayan  8.6 saniyelik 0-100 km zamanına sahip .

Skoda Enyaq Serisi

Üreticiye göre, menzil 540 km , ancak gerçek dünya şartlarında muhtemelen 480 km civarına inecek, bu yine herhangi bir EV’de olduğu gibi sürdüğünüz koşullara bağlı olacaktır.

Skoda Enyaq İç

Skoda Enyaq’ın içi oldukça kaliteli ve modern bir his veriyor, ancak yine de bir aile arabası gibi hissettiriyor ve Tesla gibi piyasada bulunan diğer EV’ler gibi minimalist değil. Örneğin, bilgi-eğlence ekranı için hala kısayol düğmelerine sahiptir, bu nedenle modern ve geleneksel özelliklerin güzel bir karışımına sahiptir.

Enyaq ayrıca, uzun bir yolculukta eşyalarınızı saklamak için mükemmel olan güzel bir iç alana sahiptir. Arka koltuklar da oldukça geniştir, bu nedenle kesinlikle yetişkinlere rahatça sığabilecektir.

Bagaj alanına gelince, yaklaşık 580+ litre var , bu nedenle, çok fazla bagajla uzaklara seyahat edeceğinizi biliyorsanız veya yoğun bir aile hayatı yaşıyorsanız ve çoğu zaman kendinizi çok fazla bavul hazırlamanız gerektiğini düşünüyorsanız, Enyaq harika bir seçenektir. günlük olarak bir şeyler, hepsini yapabileceksiniz!

4. Tesla Model 3 – En  Uzun Menzilli Elektrikli Araç Modelleri

Standart Model 3 ile Uzun Menzilli versiyon arasındaki farkın ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz? İki önemli fark, ön akstaki ek elektrik motoru ve Uzun Menzilli versiyondaki daha büyük pil, standart ile karşılaştırıldığında daha geniş bir menzil sağlıyor.

Performance versiyonuyla karşılaştırmasına gelince, Model 3 Performance’ın fiyatı ideal fiyat aralığınızın biraz dışındaysa ancak durup şarj etmeden çok uzaklara seyahat edebilme fikrini seviyorsanız, Tesla model 3 Long Aralık harika bir seçimdir.

Okuyunuz: Türkiye’de Satılan Elektrikli Araçlar

Tesla Model 3 Uzun Menzilli Gerçek Dünya Menzili

Tesla, Model 3 Uzun Menzilinin menzilinin yaklaşık 580 km olduğunu tahmin ederken, gerçek dünya menzilinin 480 km kadar olduğu tahmin ediliyor , ancak kesinlikle mümkün olsa da, sürüş yaptığınız hava koşullarına bağlı olarak daha fazla menzil elde etmeniz mümkün. .

Tesla Model 3 İç Mekan (Uzun Menzilli)

Long Range’in içi, model 3 ile aynı fütüristik tasarıma sahiptir ve oldukça geniştir, bu da onu daha uzun yolculuklar için güzel bir seçenek haline getirir. Çoğu Tesla’da olduğu gibi, içeride oldukça fazla depolama alanı var, orta konsolda ve kapı bölmelerinde bolca yer var. Ayrıca bagaj ve froot (ön bagaj) alanlarında yaklaşık 425 litre var, ancak saklamak isteyebileceğiniz uzun şeyler söz konusu olduğunda bu en iyisi değil.

Tıpkı diğer Model 3’lerde olduğu gibi, hem ön hem de arka koltuklar için ısıtmalı koltuklar, uydu haritalama gibi bazı eğlenceli ekstralara sahiptir ve 10 profilden oluşan farklı tercihleri ​​kaydedebilirsiniz, böylece arabayı herhangi biriyle paylaşıyorsanız tercihlerini kaydedebilirsiniz. arabada, bu yüzden her gün daha uygun.

3. BMW  iX

Bu ayırt edici görünümlü SUV, sıfırdan bir elektrikli otomobil olarak inşa edildi ve 0-100km / saat hızı 4.6 saniye ve temiz tasarımı ile pazarda güçlü bir rakip.

BMW iX Serisi

BMW iX xDrive 50’nin iddia edilen menzili 610 km’dir, ancak gerçek dünya menzilinin çevresel faktörlere bağlı olduğunu akılda tutmak önemli olsa da, gerçek dünya menzilinde kilometre muhtemelen daha fazla 505 km gibidir .

BMW iX İç

BMW iX xDrive 50’nin içi çok şık ve lüks, kesinlikle yine de minimalist ve yüksek teknoloji hissi veriyor ancak onu öne çıkaran birkaç özelliğe sahip. Bu tasarımın hemen en dikkat çeken parçalarından biri, uzun bir manzaraya ve kavisli tasarıma sahip bilgi-eğlence ekranı. Her şey gerçekten şık görünüyor, ancak bu, çok fazla fiziksel düğmeye sahip olmama pahasına geliyor, bu yüzden akılda tutulması gereken bir şey. Ekranın kalitesi harika ve çok duyarlı. Ayarları değiştirmek için bilgi-eğlence ekranını kullanmak, kullanıcı deneyimi açısından biraz karmaşık bir his verdiği için alışmak biraz zaman alabilir, ancak kolayca özelleştirilebilir.

Bir büyük tasarım farkı, ön panel ile orta konsol arasında bir ayrım olmamasıdır, bu nedenle bol miktarda bacak mesafesi vardır (ancak bu, sürücü için gerçekten bir satış noktası olmayabilir, çünkü elbette ayaklarınızı pedallara yakın tutmak en iyisidir) . Telefonunuz için hala bir şarj pedi için yer var ve orta konsolda depolama için büyük miktarda alan var, bu nedenle o alanda hiçbir şey eksikmiş gibi hissetmiyorsunuz. Kapı bölmelerinde de yeterli alan var ama torpido gözü biraz küçük, bu yüzden eşyaları nasıl veya ne şekilde saklamak istediğinize bağlı olarak bu sizin için önemli olabilir veya olmayabilir. Tasarım açısından bir diğer farklılık ise altıgen direksiyon simidi ki bu kişisel zevkinize göre biraz polarize olmuş olabilir ancak bu modelin öne çıktığı söylenemez.

Arka koltuklarda üç yetişkinin uzun yolculuklarda rahatça oturabilmesi için bolca yer var ve ayrıca ön koltukların arkasında USBc şarj cihazları var, böylece arka koltuklardaki yolcular elektrikli cihazlarını istedikleri kadar uzun süre kullanabilirler. gibi (yanlarında bir şarj cihazı olması şartıyla). Ayrıca bagajda 500 litrelik saklama alanı var, bu da uzun yolculuklar için harika.

BMW iX Fiyatı

2. Tesla Model S İngiltere

Model S, piyasada yaklaşık 10 yıl kaldıktan sonra yakın zamanda biraz makyajlandı, bu nedenle artık hem gelişmiş performans hem de özellikle iç mekanda güncellenmiş bir görünüm elde edeceksiniz. Yaklaşık 3 saniyede 0-100 olduğu iddia edilen bu şık sedan, bir süredir otomobil pazarında güçlü bir rakip oldu ve şimdi bu en son güncelleme ile büyük olasılıkla öyle kalacak.

Tesla Model S Serisi

Tesla, Model S’nin menzilinin 640 km civarında olduğunu iddia ediyor, gerçek dünya menzilinin muhtemelen 580 km işaretine daha yakın olması muhtemel, ki bu hala mükemmel bir menzil.

Tesla Model S İç

Daha önce de belirtildiği gibi, Model S’nin içi oldukça yakın zamanda güncellendi. Her şeyden önce, güncellenen Model S’deki genel tasarım, tasarım açısından daha şık ve neredeyse İskandinavya benziyor, bu nedenle S modelinin önceki yinelemelerinin daha retro-modern tasarımının görünümünü beğenmediyseniz, bu olabilir. sadece kulaklarına müzik ol.

Ana orta ekran da artık eskiden olduğu gibi portre yerine yatay durumda. Bu, sürüş sırasında kullanımı biraz daha kolaylaştırıyor ve ayrıca sürücüye doğru çok hafif eğimli olması, görmeyi daha da kolaylaştırıyor.

Direksiyonun arkasında, sürücü ekranı olarak çalışan ikinci bir ekran var. Bu da güncellendi, ancak ana değişiklik boyunduruk. Belki biraz tartışmalı bir şekilde Tesla, tipik direksiyon simidini, bir F1 arabasında göreceğiniz bir direksiyon simidi hibritine benzeyen ve bir uçağın kokpitinde görmeyi bekleyebileceğiniz Tesla boyunduruğu dedikleri şeyle değiştirdi. . Kesinlikle farklı ve biraz fütürist görünüyor, büyük olasılıkla alışması biraz zaman alacak ve herkesin zevkine göre olmayabilir.

Üçüncü ekran orta konsolun arkasında yer alıyor, bu yüzden arka koltuklara bakıyor. Yetişkinler için ekranı biraz alçak gibi görünse de bu ekran, uzun bir yolculukta çocukları eğlendirmek için mükemmel olan oyun oynamak için tasarlandı.

Ön koltuklar yetişkinler için geniş ve rahat hissettirirken, uzun yolculuklar söz konusu olduğunda arka koltuklar uzun boylu insanlar için o kadar iyi olmayabilir, bu nedenle arka koltuk alanı sizin için önemliyse bunu aklınızda bulundurun.

Ayrıca, tüm koltukların ısıtmalı olması ve hem ön orta konsolda hem de arka orta koltukta (kol dayama yerine katlandığında) kablosuz şarj matları gibi beklenen bazı güncellemeler var. İç mekanın genel hissi kesinlikle Model 3 ve Y  ile daha uyumludur.

Bagaj hacmi 700 litre civarındadır ve bu listede adı geçen tüm arabaların en büyük bagaj alanıdır, bu yüzden çok fazla alana ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız bu araba sizin için mükemmel bir seçim olabilir.

1. Mercedes EQS İngiltere

Mercedes EQS, ayrıntılardan taviz vermeyen şık ve lüks bir sedandır – baştan sona lükstür. 0-100 km’lik 3.4 saniyelik bir hıza sahiptir, bu nedenle hızdan konfordan ödün vermezsiniz, her iki dünyanın da en iyisini elde edersiniz.

Mercedes EQS Serisi

EQS’nin menzili en yakın rakiplerinin menzilinden biraz daha az, iddia edilen menzil 725 km ve gerçek dünya menzili kabaca 635 km , bu da onu bu uzun menzilli EV’ler listesindeki en güçlü yarışmacılardan biri yapıyor.

Mercedes EQS İç Mekan

Hiç şüphe yok ki bu lüks bir araba. İç mekan çok lüks ve temiz, minimalist anlamda değil ama pahalı ve rahat hissettiriyor. Hem orada hem de kapı bölmelerinde bol miktarda saklama alanı bulunan geniş bir orta konsola sahiptir, bu nedenle seyahat ederken tüm eşyalarınız için yine de yeriniz olabilir.

Teknoloji tarafına gelince, hem dokunmatik ekranın hem de bazı geleneksel düğmelerin bir kombinasyonuna sahiptir. Spektrumun daha yüksek teknoloji tarafında sınır olsa da, ilk kez bir EV sahibiyseniz veya sadece Tesla’nın aşırı minimalizminin hayranı olmayan biriyseniz, hala yabancı gelmiyor.

Bilgi-eğlence ekranı çarpıcıdır, aracın önünü kaplayan tek bir cam parçası üzerinde üç ayrı ekrana (dijital sürücü ekranı, ana bilgi-eğlence ekranı ve ön yolcu koltuğu için ek bir ekran) sahiptir. Arka koltuklara gelince, her biri bir medya ekranına sahip, bu nedenle çocukları uzun yolculuklarda eğlendirmek istiyorsanız bu kullanışlı olabilir.

Ayrıca arka koltuklarda bolca yer var, bu nedenle uzak yolculuklarda arkada seyahat eden bir yetişkinseniz arkada sıkışıklık hissetmenize gerek yok. Arkada saklama için bolca alan var, bu nedenle daha uzun yolculuklar için harika. Daha da kullanışlı hale getirmek için, hem ön hem de arka koltuklarda cep telefonları için kablosuz şarj matlarının yanı sıra tonlarca USBc şarj bağlantı noktası vardır, bu nedenle arabada sahip olmak isteyebileceğiniz herhangi bir elektrikli cihaz için çok sayıda şarj seçeneği vardır. Ek olarak, 610 litre bagaj alanı da var ve bu listedeki en büyük bagaj kapasitesi olmasa da yine de oldukça geniş.

LED ambiyans aydınlatması da eğlenceli bir bonus ve rengi değiştirebiliyorsunuz ve aralarından seçim yapabileceğiniz 64 renk seçeneğiniz var. Bunu ayrıca arabada neler olduğuna bağlı olarak değişecek şekilde de ayarlayabilirsiniz, yani hızlı hızlandığınızda veya klima ayarlarını değiştirirseniz renkler bunu yansıtacaktır. Ayrıca iki ön koltuk için bir masaj işlevi vardır, bu nedenle en üst düzeyde konfor hissi ile seyahat etmeyi seviyorsanız, bu kesinlikle listenizde üst sıralarda olması gereken bir otomobil.