İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? Araba alışverişi gündeminizde ve ikinci kez satın almayı düşünüyorsunuz. Bütçenizi analiz ettiniz ve olmazsa olmazların bir listesini yaptınız ve yeni araba seçeneklerinizin azaldığını hissediyorsunuz. Bütçe kısıtlamaları ve ayrıntılı bir arzu listesi, bir araba satın almayı bir Rubik Küpü çözmek gibi hissettirebilir, ancak kullanılmış satın almayla ilgili bazı efsaneleri veya yanlış anlamaları ezerseniz, kullanabileceğiniz sonsuz seçenek olduğunu fark edeceksiniz.

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? 

Efsane #1 –Kullanılmış Arabalar Çoğunlukla Hurdadır

İkinci el arabalar pek çok şeyi temsil eder; takaslar, tamamlanmış kiralamalar, geri alınan mülkler ve daha fazlası. Otoparkta gördüğünüz her araba tükürük parlayan bir hurda yığını değil. Kullanılmış bir araba satın almayı reddetmeden önce, birinin mevcut aracıyla ticaret yapmasının birçok nedenini düşünün.

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? 

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı?

Takas İçin Genel Nedenler

İnsanların araçlarını takas etmeye karar vermelerinin birkaç yaygın nedeni şunlardır:

 1. Büyüyen ailelerin bir SUV veya minivan gibi daha büyük bir araba için sedanlarını değiştirmeleri gerekebilir.
 2. Bir tamirci, iş için kullanmak üzere bir transit kamyonet veya kamyon için arabasını takas edebilir.
 3. Genç bir çift, bir yelkenliyle dünyayı dolaşmak için sahip oldukları her şeyi satmaya karar verir.
 4. Yaşlı bir erkek ya da kadın artık rahat sürüş yapmıyor.
 5. Yeni bir üniversite mezunu zor durumda ve kira ya da okul ücretini ödemek için arabasını satıyor.

Görüyorsunuz, kullanılmış bir araba satın almanın harika bir puan olabileceği çeşitli senaryolar var! Bir adamın “çöpü” başka bir adamın hazinesidir, ancak bu gün ve çağda “çöp” modadır ve yeni yerine kullanılmış satın almak gezegen için iyidir. Her kullanılmış araba gizli bir hazine değildir, ancak hepsi çöp de değildir. Neyse ki, araç geçmişi raporu adı verilen kullanışlı küçük bir araçla endişelerinizi giderebilirsiniz .

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? 

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı?

Efsane #2 – Değerinden Fazlasını Ödeyeceksiniz

Muhtemelen yeni bir arabanın, araziden çıktığı anda değerinin düştüğünü duymuşsunuzdur; Bu, kullanılmış satın almanın piyasadaki herkes için bir profesyonel olduğu yerdir. Arabayı yeni satın alan kişi, bu değer düşüşünü sizin için yedi ve şimdi tek endişe etmeniz gereken şey, satın aldığınız şeyin gerçek değerini bilmek. Araştırma, bir arabayı test etmeden önce yapabileceğiniz en önemli şeydir.

Okuyunuz: En Az Yakan arabalar

Kullanılmış Bir Arabanın Değerini Tahmin Etmeye Yönelik İpuçları

 1. Google, araba için orijinal MSRP’yi
 2. Farklı bayilerde fiyatları kontrol edin
 3. Araçla ilgili araştırma geri çağırmaları
 4. Experix  gibi araç değerleme sitelerini ziyaret edin
 5. Araç Ekspertize Raporu Alın
 6. Experix’e gelin.
İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? 

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı?

Kullanılmış Bir Arabada Harika Bir Fırsat Almak İçin İpuçları

 1. İlgilendiğiniz arabanın gerçek değerini bilin
 2. Bayilerin genellikle özel kampanyalar düzenlediği tatillerde alışveriş yapın
 3. Düşük kilometreli eski arabaları veya daha yüksek kilometreli daha yeni arabaları arayın
 4. Mevcut arabanızı takasa getirin
 5. Satıcı yerine sahibinden satın alın

Efsane #3 –Nakit Ödemeniz Gerekiyor

Bu söylentinin nasıl ortaya çıktığı belli değil, ancak kullanılmış bir arabayı finanse etmek, yeni bir arabayı finanse etmekten farklı değil. Nakit ödeme yapmak sizi borçtan uzak tutacaktır ve büyük bir peşinat ödemek, aylık ödeme ve faiz oranından tasarruf etmenize yardımcı olacaktır, ancak krediniz kesinlikle bozuk değilse, araba satın almak için nakit gerekli değildir.

Bir araba satın almak için nakit gerektiren bir bayiye rastlarsanız, bu bir tehlike işareti olabilir. Kaliteli otomobil bayileri, yeni veya kullanılmış otomobilinizi finanse etmek için size çeşitli seçenekler sunacaktır. Aslında, birçok bayi sizi kurum içi finansman kullanmaya teşvik edecektir çünkü bu onların para kazanmalarının başka bir yoludur.

Efsane #4 – Kullanılmış Arabalar Güvenli Değildir

Tüm satıcılar orijinal bir garantiyi kabul etmeyecektir, ancak birçok kullanılmış araba satıcısının 10 yıl veya 100.000 mil gibi üretici garantilerini yerine getireceğini göreceksiniz. Geri çağırma araştırmalarına ve bir araç geçmişi raporu almaya ek olarak, satın almadan önce uzman bir tamircinin arabanın sağlığı hakkında kendi raporunu sunmasını sağlayabilirsiniz .

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? 

İkinci El Araba Almak Mantıklı Mı? 

Efsane #5 –Kullanılmış Arabaların Yeniden Satış Değeri Düşük

Yeni bir arabanın değeri, araziden çıkar çıkmaz düşer. Bu nedenle, kullanılmış bir araba size zaten bir miktar amortisman tasarrufu sağlayacaktır. Satışlar tamamen arz ve talep ile ilgilidir, bu nedenle kullanılmış arabanızın değerini anlamak, arabanızdan daha fazlasını elde etmek için keskin bir araç olabilir. Örneğin, çevre bilinci giderek daha popüler hale geldikçe ve gaz maliyeti artmaya devam ettikçe hibrit veya elektrikli araçlar yükseliş eğiliminde.

Efsane #1’de bahsedildiği gibi, insanların arabalarını satmalarının birçok nedeni vardır; birçoğu, kilometreleri nispeten düşükken ticaret yaparak araçlarının yeniden satış değerini optimize etmek istiyor. Konfor ve güvenlik her zaman arzu edilen niteliklerdir. Çekme ve çekme için her zaman gergilere ihtiyaç olacaktır. Dağ bisikleti hayranları veya çiftçiler gibi benzersiz yaşam tarzlarıyla iyi uyum sağlayan otomobiller değerlerini korurken, büyüyen aileler üçüncü sıra koltuklara büyük önem veriyor. Görüyorsunuz, doğru alıcıyı doğru araba ile eşleştirdiğinizde hem kullanılmış hem de kullanılmış satış çok değerli olabilir.

Efsane #6 –Yalnızca Çevrimiçi Olarak İyi Bir Anlaşma Yapabilirsiniz

Bir araba için çevrimiçi alışveriş yapmak kesinlikle uygundur ve alıcıların aynı anda birden fazla yerden birden fazla seçeneği görmelerine izin verebilir, ancak test sürüşü yapmadan satın almak, üretimden yeni bir araba satın alanlar için en uygun olabilir. Belki de bu efsane, alıcıların hırslı satış görevlileriyle yüzleşmekten kaçınmaları için bir bahane olarak ortaya çıktı, ancak bir satıcıyla görüşmenin bir ekranın arkasına saklanmaktan daha fazla yararı olduğunu bilmek önemlidir. Örneğin, bayilerin henüz çevrimiçi listelenmediği bazı seçenekler olabilir ve dijital bir araba için “hissedemezsiniz”. Şimdi ikinci el bir araba almanın tam zamanı. Siz de en güzel arabaları almak ve bir an önce bunun keyfini sürmeye başlayın. Emin olun ikinci el araba almak sandığınız kadar riskli değildir. Sadece doğru arabayı ve tercihi yapmanız gerekiyor.  Siz de en güzel arabaları almak ve bir an önce bunun keyfini sürmeye başlayın. Emin olun ikinci el araba almak sandığınız kadar riskli değildir. Sadece doğru arabayı ve tercihi yapmanız gerekiyor. Artık
Unutmayın ikinci el araba almak mantıksız değildir. Sadece doğru incelemeyi ve ekspertizi bulmalısınız. Experix Oto Ekspertiz size her konuda istisnasız yardım eder.