Araç alıp satarken farklı illere gidebiliriz. Bu durumda farklı illerde oto ekspertiz işlemleri arayabiliriz. Kahramanmaraş şehrinde araba alıp satarken Kahramanmaraş Oto ekspertiz ararız. Peki oto ekspertiz ararken nelere dikkat etmeliyiz? Oto ekspertiz işlemlerinde doğru firmayı bulmak çok önemlidir. Çünkü her firmanın kendisine göre avantajları vardır. Oto ekspertiz firmaları kendi içerisinde farklı paketlere farklı fiyatlar sunmaktadır. Paketlerin içeriği birbirinden farklı olabilmektedir. Yani her firma müşterilerine sunduğu paketleri kendisi belirlemektedir.

Kahramanmaraş Oto Ekspertiz

Ağaçları alıp satarken mutlaka oto ekspertize götürmeliyiz. Oto ekspertiz işlemi sayesinde alacağınız aracın fiyatı hakkında fikir edinebilirsiniz. Tabii ki sadece araç alıp satarken değil farklı alanlarda da oto ekspertiz işleminden faydalanabilir. Aracınızda bir hasar veya deforme olma meydana gelirse oto ekspertiz sayesinde aracınızdaki sorunun detaylarına ulaşabilirsiniz. Gelelim oto ekspertiz nedir, bu soruyu cevaplayalım.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, araçların geçmişi hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Aracın geçmişte aldığı hasarları veya araca yapılan boyama işlemi ya da sistem üzerindeki araç bilgileri yani trafik cezası, trafiğe çıkış yasağı gibi bilgileri öğrenmemizi sağlar. Bu bilgiler doğrultusunda almak istediğimiz aracın fiyatının Kafamızda şekillenmesini sağlarız. Ayrıca bize aracı satmak isteyen kişinin verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit ederiz. Araç almak isterken öğrendiğimiz bu hasarlar aracın ne kadar hor kullanıldığını bize söyler. Bu sayede aracın kalitesine belirleriz. Araçta herhangi bir güç kaybı olup olmadığını, frenlerin düzgün çalışıp çalışmadığını, iç ve dış mekaniklerinin deforme olmadığını görebiliriz bu sayede. 

Kahramanmaraş Oto ekspertiz arayan kişiler bu bilgiler doğrultusunda kendisine uygun bir oto ekspertiz firması seçebilir. Seçebilir diyoruz çünkü firmalar arasında farklı kriterler mevcuttur. Bir firmada herhangi bir pakette bulunan bir içerik diğer firmada olmayabilir. Aynı şekilde bu paketlerin fiyatları da birbirinden bağımsızdır. Kendinize almak istediğiniz oto ekspertiz paketiniz seçerek almak istediğiniz ikinci el aracınızın ne kadar kusurlu olup olmadığını görebilirsiniz. Kahramanmaraş Oto ekspertiz arayan kişiler bir de bu paketler hakkında kafalarında soru işareti olabilir. Gelelim bu konuya.

Oto Ekspertiz Paketleri

Kahramanmaraş Oto ekspertiz firması ararken en dikkat etmemiz gereken husus firmada bulunan paketlerdir. Bu paketlerde en uygundan en lüks pakete doğru içerik miktarı artmaktadır. Bu sayede almak istediğiniz aracın en ince detayına kadar görebilirsiniz. En temel paket ile en lüks paket arasında birçok test farkı bulunabilir ancak sadece test farklı değildir. Bu hizmetleri verirken yanında verilen memnuniyet artışı gösterecek hizmetler de sergilenebilir. Ayrıca almak istediğiniz oto ekspertiz paketine ek olarak sigorta işlemleri de yapılabilir. Bu sigorta işlemini genelde kurumsal Oto ekspertiz firmaları tarafından verilmektedir. Ayrıca bu sigortanın da farklı fiyatları bulunan paketleri olabilir. Yani sigorta Süresi kısa olan daha ucuz bir paket ile karşınızda iken daha uzun süreli bir sigorta daha yüksek fiyatlar ile karşınızda olabilir.

Bu sigorta hizmetleri ile Sizlerde aracınızı ekspertiz sonrası daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Sigortanın sizlere birçok avantajı vardır. Olası durumlarda yol yardımı ve çekici hizmeti verebilirler sizlere. Aklınıza şöyle bir soru da gelebilir. Acaba ucuz ekspertiz paketi alırsam araçta sorun olabilir mi, diye. Böyle düşünmeniz çok doğru olmayacaktır. Çünkü en temel paket içerisinde de en temel incelemeler yapılmaktadır. Aracın en ana mekanizmalarını incelerler. Tabii ki fiyatı artan paketlerde daha fazla test yapılmaktadır. Bu testler aracınızın daha detaylı incelenmesi sağlayacaktır. Ayrıca almak istediğiniz paketin fiyatı arttıkça içerisinde sizlere sigorta hizmeti de vereceklerdir. Yani en temel paket içerisinde aracınızın sağlığını gözlemleyebilirsiniz. Tabii ki yüksek maliyeti Araç alırken ilerleyen dönemlerde problem olmaması için daha detaylı testlerinin yapıldığı paketleri seçmenizde fayda olacaktır.

Çünkü küçük kusurların saklandığı problemler detaylı incelemeler sonucu ortaya çıkabilir. Bu incelemeler doğrultusunda yüksek maliyetli aracınızın sıkıntı çıkma olasılığını en düşüğe indirebilirsiniz. Aracı aldıktan sonra trafiğe çıkış yasağı olduğunu öğrenmek istemezsiniz. Tabii ki seçimine de sizin olacaktır.

Sizlere şu paketin içinde şu var diye söyleyemeyeceğimiz için en temel ve en kaliteli paketlerin içeriğinde bulunan olası hizmetleri söyleyebiliriz. Ancak bunlar %100 Garanti o paketin içerisinde olacak diyemeyiz.

En temel paket içerisinde;

 • Motor mekanik kontroller
 • Araç altı kontrolleri
 • Boya kaporta kontroller
 • Araç içi ve dış kontroller
 • Dyno motor kontrolü

Yukarıdaki testler en temel paketten en yüksek pakete kadar hepsinde bulunabilir. Kahramanmaraş Oto ekspertiz arayan kişiler en ucuz pakette de bu testlerden yararlanabilir. En temel paket olduğundan dolayı içerisine sigorta bulunması pek beklenmez. Bu nedenle sizin ek olarak sigorta paketi almanız faydanıza olacaktır. En temel paketi söylerken en temel sigorta paketinden de bahsedebiliriz. Genel olarak kurumsal oto ekspertiz firmaları sigorta paketlerini 1 aylık olarak başlatırlar. Bu 1 aylık sigorta paketi 1000 kilometre ile sınırlandırılır. Yani alacağınız sigorta paketi ya bir ay içerisinde ya da daha erken sürede 1000 kilometre yol giderseniz biter. Bu sigorta paketleri ortalama olarak 70-100 TL arası olarak fiyatlandırılır. Sigorta paketleri de ekspertiz paketleri gibi farklı fiyatlandırmalar ile hizmetinize sunulur. Sigortanın süresi arttıkça fiyatı da artacaktır. Bu süre nerede yine firma belirleyecektir. Çoğu Kurumsal oto ekspertiz firması en yüksek sigorta paketini bir sene olarak belirler. Araç sahipleri isterlerse bu paketten faydalanabilir. En temel ekspertiz paketi ve sigorta paketinden sonra en lüks ekspertiz paketine gelebiliriz.

En lüks paket içerisinde;

 • Motor mekanik kontroller
 • Araç altı kontrolleri
 • Boya kaporta kontroller
 • Araç içi ve dış kontroller
 • Dyno motor kontrolü
 • 5664 tüm sorgulamalar
 • Garanti sigorta hizmeti
 • Yol Yardım hizmeti
 • Conta kontrolleri hizmeti
 • Araç airbag testi
 • OBD Arıza Testi
 • Yanal Kayma
 • Süspansiyon kontrolü
 • Fren kontrolü

Tekrardan söylemekte fayda var bu lüks paket içeriği olarak bahsettiğimiz liste her firmanın en pahalı paketinde olacak içerik diye bir şey yok. Genel olarak başlı başına bu testler yapılabilir. Ek olarak firmalar daha fazla hizmet ekleyebilir.

Oto ekspertiz firmaları bu testleri yaparken birçok araçtan faydalanırlar bu araçlar sizin almak istediğiniz ikinci el otomotivinizin en güvenilir şekilde test edilmesini sağlarlar. Peki bu araçlar nelerdir, diye sorarsanız onlara gelelim.

 • Arıza tespit cihazı
 • Lastik basınç hava saati
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımları
 • Dinamometre
 • Fren hidrolik testi cihazı
 • Lastik diş derinlik ölçeri
 • Lastik basınç hava saati
 • Boya kalınlığı ölçümü yapan cihaz
 • Yönetim paneli
 • Yanal kayma testi cihazı
 • Akü test cihazı
 • Fren testi cihazı
 • Kaporta ve boya test cihazı
 • Süspansiyon test cihazı

Bu araçlar ile eksperler sizin aracınızın en doğru testlerini yapacaktır. Ayrıca bu araçlar insan gücüne oranla çok daha kolay bir şekilde hizmet edecektir. Bu sayede araçlarınızı daha erken teslim alabileceksiniz. Ayrıca araçların en güvenli şekilde test edilmesi ile içiniz rahat edecektir.

Oto Ekspertiz Fiyatları

Kahramanmaraş Oto ekspertiz firması arayan kişiler paketlerden sonra fiyatları da araştıraraktır. Sizlere paketleri söyleyemediğimiz gibi fiyatları hakkında da net bilgiler veremeyeceğiz. Ancak ortalama fiyatlar 350 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Tabii ki bu fiyatları farklı firmalar sizlere farklı şekilde lanse edebilir. En yüksek paketleri 1000 TL ile kalmayıp daha yüksek fiyatlar da olabilir. En uygun paket 350 TL civarında içerisinde ise ortalama olarak 5-6 tane test bulunmaktadır. Tabii ki firmalar bunu değiştirebilir.

Bu paketlerin fiyatları arttıkça içerisinde olan test sayısı artacaktır. Ayrıca bu paketlere ek olarak sigorta paketleri de eklenebilir. Ortalama olarak 70 TL’den başlayan sigorta paketleri 1 senelik olan paketlere doğru fiyatı yükselecektir. En yüksek sigorta hizmetinin fiyatı ise 1000 TL civarındadır. Bu 1000 TL’lik sigorta paketi 12 ay geçerli 15000 kilometre yolculuk garantisi sunan paket olması beklenir. Yani sigorta paketiniz 12 ay geçerli olup eğer ki siz bu süreden daha önce 15000 kilometre yol kat ederseniz sigorta süresi sonlanacaktır.

Kurumsal Oto ekspertiz firmalarının fiyat listesine ise internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu sayede farklı şirketlerin paketlerini fiyatlarına oranla kıyaslayabilirsiniz. Bu kıyaslama ile kendinize en uygun oto ekspertiz paketini bulabilirsiniz. Ayrıca kurumsal oto ekspertiz firmalarının birçok şehirde şubesi olduğundan kendi şehrinde bulunan fiyatlar ile farklı şehirde bulunan fiyatlarda çakışma beklemezsiniz. Peki bu kurumsal oto ekspertiz nedir, ona gelelim.

Kurumsal Oto Ekspertiz Nedir? Faydaları Nelerdir?

Kahramanmaraş Oto ekspertiz firması seçerken kurumsal Oto ekspertiz seçmeniz size avantajlar sağlayacaktır. Bu avantajların en başında alacağınız hizmetin en güvenilir hizmet olması gelir. Bu güvenilirlik ülkenin farklı şehirlerinde şubeleri olmasına dayanır. Sizlere verilecek oto ekspertiz hizmetinde en kaliteli araçlar kullanılacaktır. Bu araçlar en güncel, en modern araçlar olacaktır. Birçok şubesi olan kurumsal Oto ekspertiz firmalarının bir diğer artısı ise farklı şehirde araba alırken bildiğiniz bir firmaya gidip ekspertiz yapabilmenizi sağlar. Çünkü bu oto ekspertiz firmalarının neredeyse her ilde bayisi bulunabilir. Ayrıca sizlere sağlayacakları sigorta hizmetinde en kaliteli hizmeti sunacaklarından emin olabilirsiniz. Gerçekleşme ihtimali olan bir problemde karşısında arayabileceğiniz bir danışman olacaktır.

Kurumsal Oto ekspertiz firmalarının internet üzerinden tüm bilgilerine erişebilirsiniz. Oto ekspertiz paketlerioto ekspertiz fiyatları, sigorta paketleri, sigorta fiyatları gibi birçok bilgiye ayrıca kurumsal oto ekspertiz firmasının iletişim bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Bu sayede en kısa sürede kendilerine ulaşıp destek alabilirsiniz. Genel olarak kurumsal oto ekspertiz firmaları televizyon gibi çeşitli canlı yayın organlarına reklam vererek kendi güvenilirliğini arttırırlar. Birçok kurumsal firmanın televizyonlar üzerinden yayın esnasında reklam verdiğini görebilirsiniz.

Kurumsal Oto ekspertiz firmalarının bir diğer avantajı ise hemen internet üzerinden randevu alarak şubelerine giderek beklemeden oto ekspertiz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Genelde 1 iş günü içerisinde teslim edilse de aracın cinsine ve alınan hizmet paketine göre bu süre 3 iş gününe kadar uzayabilir.

Almak istediğiniz ikinci el otomobil tarafınıza teslim edilirken sizlere bir rapor sunulur. Bu rapor içerisinde aracın test sonuçları yer alır. Sonuçlara göre beklenmedik bir sonuç çıkar ise aracı satın almaktan vazgeçebilirsiniz ya da araç sahibi ile görüşüp sorunun maliyetine göre daha ucuza satın alabilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaması dahilinde daha doğrusu beklenen sorunlar dışında farklı bir sorun çıkmaması durumunda ikinci el aracı satın alabilirsiniz. Notere gidip satış ve alış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta fayda var derler. Aracı alırken sigorta hizmetlerinden faydalanmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Çok küçük maliyetler ile ilerleyen sürelerde olası dertlerden kurtulabilirsiniz.