Kilis Oto Ekspertiz

Kilis Oto Ekspertiz  2. el oto ekspertiz hususunda alanında uzman olan kişilerin teknik bilgilerinden faydalanmak sureti ile yapılması gereken bir işlemdir. İkinci el araçların oto ekspertiz hizmetlerine bakıldığın da araçlarla ilgili tüm detaylara kolayca ulaşıldığı görülmektedir. Bu şekilde söz konusu olan araçlarda tüm analiz işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır. Kilis Oto ekspertiz işlemlerinin tamamlanmasının ardından, işlemlerin detaylarının yer aldığı bir rapor düzenleyerek taraflara iletilmesini sağlar.

Kilis Oto Ekspertiz Nedir?

Kilis Oto Ekspertiz işlemlerinin yaptırılması için, ilk adım alanında tanınmış olan uzman bir oto ekspertiz firması ile ön görüşme sağlanmasıdır. Alanında uzman olan ekip çalışanları ile randevu alınmak sureti ile hizmetleri sunmaktadır.

Oto Ekspertiz işlemlerinin yaptırılması, günümüz de tüm araç satış işlemlerinde yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun nedeni ise, ikinci el araç alım satım işlemleri sırasında birçok aracın bulunmasıdır. 2. El araçların piyasada çok olması sebebi ile de araçların incelenmesinin yapılması talep edilebilir. Oto ekspertiz testlerinin ve diğer kontrollerinin yapılmadan satış işlemlerinin yapılması durumunda hukuki sıkıntılar ile karşılaşılabilir. Bu açıdan  mutlaka Kilis Oto Ekspertiz raporunun alınması gerekmektedir.

İkinci el araç alacak olan kişilerin, araçlarının bir uzmana gösterilmesi ve araçlarda kusur var mı yok mu tespitinin yapılması gerekmektedir. Bu tespitler esnasında ; araçların bir kaza geçirip geçirmediği, değişen parçalarının olup olmadığına göz atılır. Kilis Oto ekspertiz işlemlerinin sonucunda tüm detaylara ulaşılmış olacaktır.

Kilis Oto Ekspertiz Raporu Sadece 2. El Araçlar İçin mi Alınır?

Kilis Oto Ekspertiz hizmeti nedir? Diye sorulduğunda 2. el araçlar İçin uygulanmakta olan profesyonel hizmetler olarak nitelendirebiliriz. Bu profesyonel hizmetler genelde ikinci el araçların satın alım işlemlerinde yapılmaktadır. Alınacak olan 2.el araçların saklanılan kusurlarının tespitinin yapılması için Kilis Oto Ekspertiz raporunun alınması önemlidir. Böylelikle de araçların temiz olup olmadığı öğrenilir.

Kilis Oto Ekspertiz işlemleri genelde, araç alım ve satım işlemlerinde yapılmaktadır. Bu sayede de satış işlemleri sırasında güven ortamı hazırlanmış olur. Ayrıca her iki tarafın hukuksal hakları da korunmuş olunur. Kilis ekspertiz işlemlerinin yapılışı sırasında gerekli olan tüm elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Ayrıca yazılım işlemleri de yapılmaktadır. Eğer Kilis Oto Ekspertiz raporları alınması ise satıcı tarafın sorumluluğu red etme hakkı da olabilmektedir.

Kilis Oto Ekspertiz denildiği zamanlarda ; sizlere genel bir tanım üzerinden anlatmaya çalıştık. Kilis Oto ekspertiz işlemlerinin önemi hem alıcı hem de alıcı olan taraflar için çok önemlidir. Bu açıdan alnında uzman olan bir oto ekspertiz firmasına başvurulması gerekmektedir.

Kilis Oto Ekspertiz

Kilis Oto Ekspertiz

Kilis Oto Ekspertiz Raporu İçin Hangi Testler Yapılır?

• Araç ilk başta süspansiyon testine tabi tutulur. Bu test esnasında; 4 tekerlekler kontrol edilir ve de bilgisayar eşliğinde kontrolleri sağlanır. Testin yapımı sırasında direnç kaybı söz konusu mu değil mi? Ona bakılır.

• Süspansiyon testinin yapılmasının ardından fren kontrolleri yapılır. Burada önemli olan fren sıkma değerinin ölçümünün yapılmasıdır.

• Daha sonra DYNO yani araç motoru kondisyon kontrolleri sağlanır. Burada bu testin yapılması için aracın lift üzerine kaldırılması gerekmektedir. Bu sırada aracın üretebileceği son hız motor gücü gözlemlenir. DYNO testi sonrasında ise; araçlar tekrar lifte alınmak sureti ile  Diagnostic denilen araç beyni kontrolleri gerçekleştirilir.

Bu başlıca kontroller yapıldıktan sonra, araçların diğer kontrolleri de sağlanır. Daha sonra da gerekli olan rapora, tüm veriler işlenerek taraflara teslimi gerçekleştirilir.

Kilis Oto Ekspertiz işlemleri oldukça detaylı yapılması gereken bir raporlama sürecidir.

 

Kilis Oto Ekspertiz Sürecinde Yapılan Diğer Kontroller

• Gösterge panelinin kontrolü

• Kaporta kontrolü 

• Boya kalınlık kontrolü

• Yanal kayma kontrolü 

• Aks kontrolleri 

• Araç iç ve dış kontrolleri 

 

Yukarıda belirtilen diğer tüm kontroller Kilis Oto Ekspertiz tarafından yapılması gereken kontrollerdir. Bazı oto ekspertiz servisleri, bunlara ek olarak çeşitli cihazlar da kullanmaktadır. Kullanılan elektronik aletlerin en son versiyonlardan ibaret olması hata riskini ortadan kaldıracaktır. 

Kilis Oto Ekspertiz Raporunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Kilis Oto Ekspertiz servisleri söz konusu olan araçların her detayına ulaşarak varsa ayıpları ortaya çıkartacaktır. Kilis Oto ekspertiz raporu içerisinde, araçların kontrol edilen kısımlarının belirtildiği bir resimde bulunmaktadır. Şayet araçların iç kısımlarının kontrolleri yapılmış ise yapılma kontrol noktaları bu çizimde ortaya çıkarılacaktır. 

Söz konusu olan Kilis Oto Ekspertiz raporunun yasal olarak geçerlilik süresi bulunmamakla birlikte genel de raporlama da güncel veriler istenmektedir. Bu şekilde söz konusu olan aracın hasar kaydına da ulaşılmış olacaktır. 

Kilis Oto Ekspertiz Firmaları 

Kilis Ekspertiz firmaları, yapmış oldukları işlemleri yaptıkları servisleri bulunmaktadır. Bu servislerin her birini farklı işlem sistemi bulunmaktadır. Bu konuda net bilgi Kilis Oto Ekspertiz firmaları tarafından alınabilir. 

Kilis Oto Ekspertiz Servislerine Giden Araçların Arıza Konuları Nelerdir? 

• Motorun Çalışmaması

2. El araçların kontrollerinin yapılması esnasında en sık karşılaşılan problemlerden biri, araç motorunun stop etmesi olayıdır. Yani araç motorunun çalışmamasıdır. Bu durum genelde araçların akü şarj durumundan ya da ateşleme sisteminde meydana gelen arızalardan kaynaklanmaktadır. Bu durumda, motorun arıza yapma sebepleri çok iyi bir şekilde araştırılacak ve de sorunun kaynağı bulunacaktır. Bir aracın motorunun çalışmamasının birçok sebebi olabilmektedir. Örneğin ; aktivilatör  denilen elektronik donanımlardan da durum kaynaklanabilir. Ya da durum koaptörlerden de kaynaklanabilir. Ya da daha kötüsü araç aküsü de bitmiş olabilir. Bu durumun ayırt edilmesi için alanında uzman ekiplerin aracın kontrolünü sağlamasıdır. Çünkü birçok neden araç motorunun stop etmesine neden olabilir. Bilinçsizce yapılan kontrollerde zaman kaybı meydana gelecektir. Kilis Oto ekspertiz servisleri sizlere bu konuda yol gösterecektir. 

Araçlar dizel ise; de söz konusu araç motorun stop durumu kızdırma bujileri ya da sigortasın da meydana gelen arızalardan da oluşabilir. 

• Yakıt Arızası 

Araçların çalışmamasının en önemli sebeplerden biri de yine yakıt sisteminde meydana gelen arızalanmalardır. Yani ya yakıt sisteminde motora yakıt ulaşmıyordur. Yani yakıt pompasında bir sıkıntı vardır. Ya da yakıt sisteminde elektrik hattı diye tabir edilen bölgede kablolar da bir gevşeme sorunu baş göstermiştir. Basit bir yazılım işlemi sayesinde bu sorunun kaynağına kolaylıkla ulaşılabilir.

• Dizel Rölanti Arızası

Bilindiği gibi dizel araçlarda gaz kelebeği olarak ifade edilen valfi bulunmuyor. Bu sebeple de, dizel motorlarda devir işlemi enjektörlerden püskürtülmüş olan yağ miktarı ile ayarlanmaya çalışılmaktadır. Bu durum ne yazık ki tek başına giderilebilecek bir durum değildir. Bu sebeple de alanında özellikle dizel araçlar konusunda tecrübe kazanılmış Kilis Oto Ekspertiz Servislerine başvuruda bulunulması çok önemlidir. 

• Dizel Enjektör Arızası

Dizel araçlarda yer alan bu parçalar mekanik olarak çalışmakta olan parçalardır. Bu açıdan bu parçaların yetkili servisler dışında kontrollerinin sağlanması mümkün değildir. 

• Supap Erimesi 

Motor da yer alan supaplarda erime söz konusu olduğu zamanlarda motor da kompresyon adı verilen problem ortaya çıkacak ve de bu ağır sonuçları da beraberinde getirecektir. Örneğin ; motor rölanti devrinin düzleşmesi sorunu. Bu durum genelde LPG’li araçlarda gelişmekte olup diğer tip araçlarda da söz konusu olabilmektedir. Tüm araçlar da 30.000 km’ye ulaşılması halinde supap ayarlarının gözden geçirilmesi ve değiştirilmesi önerilmektedir. Supap başlıklarının kontrol edilmesi de mühimdir. Çünkü supap kalınlığı zamanla incelemekte ve de yanma noktasına kadar gidebilmektedir. Supap yaylarında bir eskime söz konusu ise hemen değişikliğe gidilmelidir. Ayrıca diğer bir sorun da supap tırnaklarının aşınması durumudur. Her konuda olduğu gibi bu konuda da mutlaka Kilis Ekspertiz hizmetinden destek alınmalıdır. 

Kilis Oto Ekspertiz Firmalarında Nelere Dikkat Edilmeli? 

Şayet 2.el araç satın almayı veya satmayı planlıyor iseniz mutlaka oto ekspertiz raporunu almanız gerekecektir. Bu açıdan da Kilis ili ve çevresinde yer alan oto ekspertiz servislerinden birine gidilerek rapor için test talebinde bulunulması gerekmektedir. Ama bunun öncesinde mutlaka bir oto ekspertiz firması ile anlaşılmalı yani bir oto ekspertiz firması araştırmasının yapılması gerekmektedir. Çevrenizde daha evvel oto ekspertiz konusunda hizmet almış olan biri var ise ilk evvel fikir almanız da fayda var. Ya da Google Arama motoru optimizasyonu üzerinden firmalara yapılan yorumlara da göz atabilirsiniz. Daha sonra da karar verdiğiniz birkaç firmayı arayarak bilgi alabilirsiniz. İlk sormanız gereken soru TSE yetkinlik belgelerine sahip olup olmadıklarıdır. Daha sonra da kuruluş tarihlerine dikkat etmelisiniz. Ne zaman kurulmuş? Kurumsal bir firma mı? Bu servise giden araç sahipleri yanda aracı satın almayı planlayan kişiler, aldıkları hizmetlerden memnun kalmış mı? Tüm bu sorulara yanıt bulunmalıdır. Ayrıca Kilis Oto Ekspertiz servislerinde çalışan ustaların deneyimlerini de sormaya ve bilgi almaya çalışın. Tüm bu noktalar size doğru ekspertiz hizmetinizi almak için yol gösterici olacaktır. Kilis Oto Ekspertiz servislerinin kullanmış oldukları cihaz markasını dahi sorun. Çünkü test aşamasında kullanılan cihazlar nedeni ile de hatalı ekspertiz raporu çıkabilir. Tüm bunlara mutlaka dikkat edin. Ayrıca garantili hizmet veren Oto Ekspertiz firmasını seçmeniz de size bir avantaj daha sağlayacaktır. Bu açıdan garantili Oto Ekspertiz raporu düzenleyen Kilis Oto Ekspertiz Firmasından yana olun. 

Daha sonra da tercih ettiğiniz Kilis Oto Ekspertiz servislerinden ekspertiz ücretlerini öğrenmeye çalışın. Bütçenize en uygun olan oto ekspertiz firmasını tercih edin. Burada şuna dikkat edilmelidir. Bütçeden kaçmaya çalışılırken daha fazla zarara maruz kalmanın söz konusu olduğu da unutulmamalıdır. Yani ekpertiz raporundan esirgenen para, sizin zarara uğramanıza da sebebiyet verebilir. Bu yüzden kaliteli hizmet almak sizin için daha önemli olmalı. Ayrıca şeffaf ve alanında güvenilirliği ile tanınmış olan oto ekspertizler tercih edilmeli. Her ne kadar yetkinlik belgesi söz konusu olsa da maalesef katkı olarak hata yapan Oto Ekspertiz firmaları ile de karşı karşıya kalınmaktadır.