Malatya Oto Ekspertiz Experix

Malatya Oto Ekspertiz; Ülkemiz genelinde özellikle son yıllarda kara taşıtı alım satım işlemlerinde en fazla yanıt beklenilen soruların arasında yer almaktadır.

Kilometre düşürme hilesi, kötü niyetli olan satıcılar tarafından en çok başvurulmakta olan yöntemlerin başında gelmektedir. Bu durumun ana sebeplerinden biri de, müşterilere yani araç sahibi olmak isteyen kişilerin akılların da oluşan düşük kilometre hilesidir.

Burada dikkat edilmesi gereken ana nokta günümüz teknolojisi ile üretilen aküler doğru kullanım ile bakımlarının düzenli yapılması sayesinde en az 500.000 kilometre yol yapmaktadır . Kaza kaydı bulunmayan , sorunsuz ve düşük km taşıt alma isteği ile art niyetli olan satıcılar tarafından hileler kullanılmaktadır. Kilometre hilesi günümüz şartlarında ; kötü satıcıların yani dolandırıcıların en sık başvurdukları basit bir yöntemdir. Bu konuda mağdur olmamak ve de satın alınmak istenilen taşıtı doğru ve teknik cihazlar kullanabilen , yetkili bir Malatya Oto Ekspertiz firmalarına mutlaka raporlamalıdır.

Malatya Oto Ekspertiz Km Kontrol

Her taşıt kısa bir zaman dilimin de birçok basit yöntemle arzulanan kilometre rakamlara çekilebilmektedir. Mekanik sayaç özelliğine sahip olan araçlar manuel olarak sökülerek km değerleri değiştirilebilir. Mekanik sayaçlar, yazılım programları yardımı ile mevcut yazılımları değiştirilmek sureti ile yeni yazılımlar programları yüklenerek taşıtların gösterge ekranları komple değiştirilmek sureti ile taşıtların yazılım beynine uyumu sağlayarak taşıtların kilometreleri değiştirilebilmektedir.

Malatya Oto Ekspertiz

Malatya Oto Ekspertiz

Kilometre Kontrolün de Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

1. Geçmişi sanayi kayıtları ve sanayi çıkışı kayıtlarının alınmasına özen gösterilmelidir.

2. Taşıtın tüm servis bakım ve onarım kayıtlarının dikkatle incelenerek periyodik bakımları esnasında kilometre kayıtlarına dikkat edilmelidir.

3. Satın alınacak olan piyasanın altındaki bir fiyatlandırma söz konusu ise satıcılar ile ilgili olarak o taşıyla ilgili olarak birçok söylenti var ise ve birçok söylenti var ise mutlaka şüphe edilmelidir. Çünkü ayıplı ve kusurlu ürünler biran önce elden çıkarılmak istenmesine dikkat edilmelidir.

4. Taşıtlar ile yolculuk yapılırken kullanılmakta olan; motor, alt ön, diğer mekanik aksamlarında taşıtların km göre daha fazla ses ve vuruntu söz konusu ise Malatya Oto Ekspertiz hizmetlerine mutlaka başvurulmalıdır.

5. Taşıtların anlık güç ölçümleri yapıldığı zaman da ciddi olarak düşük performans söz konusu ise , performans düşüklüğünün ana nedeni belirtilmiyor ise bu konu da fazlası ile dikkat edilmelidir.

6. Araçların düşük kilometrede olmasına karşın yağ eksilmesin söz konusu ise ya da yağ yakması söz konusu ise yine oto ekspertizlerden yardım istenilmelidir.

7. Şayet düşük kilometre konusunda 4 lastik birden değişikliği yapılmış ise veya stepne denilen kısmında gerektiğinden fazla yıpranma söz konusu ise bu da bir ipucu olacaktır.

8. Günümüz koşullarında üretilmiş olan lastiklerin ortalama 40.000 km yol yapacağı durumu da unutulmamalıdır.

9. Araçların sigorta ve kasko kayıtlarında veya bunun haricinde elde edilmiş olan bilgilere göre ; dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yukarıda yer alan noktalarda dikkat edilmesi kesin bir sonuç oluşturmamakla birlikte kesin sonuç vermeyebilir. Taşıtların kilometresinin orijinal olup olmadığı konusunda müşteriler tarafından anlaşılamayacak noktalar Malatya Oto Ekspertiz firmaları tarafından yapılmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu suç unsurunu kesin olarak oluşturulması ve de suç eyleminin önüne geçilememesi durumu ortaya çıkmıştır. Bu noktada da suç işleyen art niyetli olan satıcıların yani kilometre dolandırıcılığı yapmaya çalışan kişi veya kişilerin gün geçtikçe daha değişik, etkin yöntemler kullanmak sureti ile uzman kişiler tarafından bilinen ve de ivedikle dikkat edilen bir konudur. Kara taşıtlarının kilometresi ile alakalı olarak yapılan bu hilelerin önüne geçilmesi için Malatya Oto Ekspertiz firmalarından, Oto Ekspertiz raporunun istenmesi gerekmektedir.

Malatya Oto Ekspertiz Kilometre Kontrolünde Ne Yapmanız Gerekir?

Ülkemizde genelinde 8 yaşını doldurmuş ya da 160.000 kilometre altında satışa çıkarılan araçların birçoğu çıkarılmış olan taşıtların birçoğu gibi bir bölümünün kilometresiyle oynanmış olma ihtimali olduğu unutulmamalıdır. Şayet kilometre ekranı sıfır bir taşıt alabilmek için; akıllarda soru işaretlerinin kalmaması ve de alınan taşıtın tüm ana hatlarını bilmenize yönelik Malatya Oto Ekspertiz tarafından günümüzdeki teknolojik altyapıya sahip olarak, doğru ve gerekli yöntemler kullanılarak hizmet vermeye çalışmaktadır. Malatya Oto Ekspertiz işlemleri için ; yetkili, tarafsız ve güvenilir bir ekspertiz firmasından rapor alınması gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken asıl nokta; kilometre dolandırıcılığı konusudur. Ancak yukarıda yer alan maddeler ile birlikte, yazılım destekli teknik cihazlar ile doğru ve tarafsız bir şekilde kullanılması ve elde edilmiş olan tüm verilerin aynı anda doğru bir şekilde değerlendirme aşamasına kolaylıkla gelmesini sağlayacaktır.

Yukarıda yer alan tüm verilerin dışında en etkili yollar, taşıtların doğru ekipmanlar ile etkili bir diagnostic testinin gerçekleştirilerek raporlanmasıdır. Burada araç yazılımının profesyonel ve alanında yetkili bilgilere sahip personeller tarafından; orijinal km ekranına ulaşarak kontrolü sağlanmaktadır. Günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan kara taşıtların da orijinal kilometre ekranının birden fazla kör çipe kaydedilmesi ve de bu kör çiplerin kontrol edilmesi ve de eski veriler ile karşılaştırılması gerekmektedir. Malatya Oto Ekspertiz firmaları, bu konu da elinde gelen hizmeti vermeye çalışmakta ve de bu nokta da hizmet vermeye çalışmaktadır. Bu konuda yetkili bir firma tarafından konunun takibi yapılması ve raporlanması ileri ki hukuksal süreçlerde büyük önem arz eder.

Malatya Oto Ekspertiz firmaları olarak müşterilere daha kaliteli hizmet sunmak amacı ile tarafsız bir şekilde günümüz de sahip olunan teknoloji sayesinde sahip olunan bilgi ve deneyim ile Malatya oto ekspertiz hizmetleri alanında tüm ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Alanında uzman ekipler , müşteri memnuniyeti ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak; tarafsız bir şekilde, kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet Malatya Oto Ekspertiz, Malatya oto ekspertiz olarak kara taşıtlarının tüm detayları ile ilgilenerek müşterilere araç alınmasından önce evrak düzenlemesi gerekmektedir . Daha sonrada alınmış olunan bu rapor işlemleri, noter tasdiki alındıktan sonra işlemler sona erecektir. Burada uzman ekipler ile kilometre kontrollerinin yapılması önemlidir.

Malatya Oto Ekspertiz Ücretleri Nelerdir?

Malatya Oto ekspertiz ücretleri, Oto ekspertiz raporu düzenleyen firmalara , ekspertiz kontrolleri içerisinde , araç aksamlarında veya oto ekspertiz talebinde bulunan kişilerce taleplere ve paketlere göre değişmektedir. Malatya oto ekspertiz firmaları, Oto Ekspertiz Hizmeti için değerli müşterilerinin talepleri doğrultusunda en uygun olan hizmetleri sunmaktadır. Burada ki testler, müşterilere ve de satın alımı yapılmak istenilen aracın en uygun şekilde oto ekspertiz paketini almasını sağlamak ve bu konuda da oto ekspertiz işlemlerini kusursuz hale getirmektedir . Malatya oto ekspertiz firması olarak bütçelerle en uygun oto ekspertiz paketlerinden birini seçerek hizmet alabilirsiniz . Malatya ekspertiz hizmetlerinden güvenle yararlanabilirsiniz.

2. El Kullanılmış Olan Taşıtların Kilometresinin Düşürüldüğünün Tespiti İçin Yapılmış Birkaç Örnek:

1-Taşıtın orijinal kilometresi: 263829

Mevcut kilometresi: 112156

2-Taşıtın orijinal kilometresi: 66042

Mevcut kilometresi: 14297

Malatya oto ekspertiz, oto ekspertiz Malatya, Malatya oto expertiz, malatya expertiz, malatya ekspertiz,

Malatya oto ekspertiz, oto ekspertiz Malatya, Malatya oto expertiz, Malatya oto ekspertiz, oto ekspertiz Malatya , Malatya oto expertiz, oto ekspertiz, expertiz,

Taşıt kilometresi nasıl anlaşılır?

Taşıt kilometresi (km) düşürülen taşıt, km hilesi , km oyunu, gerçek kilometre durumunun anlaşılması için mutlaka TSE belgeli oto bakım – tamir firmalarından destek alınmalıdır.

2. El Araçlarda Neden Km Hile Düşürme Yapılıyor?

Kilometre düşürme işlemleri hileli bir işlemdir. Bu hileler ile , ikinci el taşıt piyasasında bulunmakta olan hemen hemen her taşıtta uygulandığı görülmektedir. Şayet ki bu tür yöntemlere başvurulmayan güvenilir firmalar var ise onlara başvurulmalıdır. Fakat özellikle de Malatya şehrimiz de ikinci el taşıt satış piyasasında satışa çıkarılan araçlar ortalama olarak büyük bir kısmının km değeri ile oynanmış olduğunun farkına varılmaktadır. Hatta bu durum artık hiç de zor değildir.

Söz konusu olan herhangi bir taşıtın kilometre değeri ile oynanması halinde ; daha doğrusu kilometrenin düşürülmesi halinde temel sebeplerden biri olan taşıtın daha az kullanılmış olmasını göstermektir. Burada örneğin ;normal şartlarda 180.000 km olan bir taşıtın, km düşürme hilesi ile daha sonrasında 80,000 km’ye kadar düşürülmesi durumudur. Hatta km hilesi işlemleri çok basit bir işlem olarak ülkemizde günümüzde de maalesef ki herhangi bir sanayi alanında çok uygun fiyatlar kapsamında kolaylıkla yaptırılan bir işlem olarak bilinmektedir .

Malatya Kilometre Hilesi Yapılmış Aracı Nasıl Anlayabiliriz?

Kilometre oranı düşürülmüş olan bir aracın, kilometre oranının düşürülmesi olayının anlaşılması için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Bu yöntemlere bakılacak olursak aşağıdaki gibi sıralanabilir ;

1.Yöntem : Satın alınacak olan güvenilir bir Malatya oto ekspertiz firmasına gidilerek taşıtlar için ekspertiz raporu alınmasıyla alakalı olarak ön görüşme yapılmalıdır . Bu yöntemde, taşıt yakından incelenmesi sağlanacaktır . Bu aşamada uygulanacak olan işlemlerde , taşıtların iç kısımlarında yer alan en çok kullanılmakta olan ekipmanlar incelenmektedir. Örneğin aracın iç kısmında bulunan ; direksiyon, teyp, hava yastıkları, vites kolu, koltuk başlıkları gibi aksamlar yenilenmiş ise , bu gibi durumlarda taşıtların kontrolü daha dikkatli davranılmalıdır. Çünkü bu durum da araç kilometresi düşürülmüş olacaktır. Çünkü fazla değişiklik yapılan araçlarda kilometre hilesi ihtimali yüksektir. Burada araç içinde bu iç ekipmanlar, yüksek kilometreye sahip olan taşıtlarda en çok aşınan ekipmanlar olması sebebi ile , ikinci el araç sektöründe yer alan araçların satışını gerçekleştirebilmek amacı ile araç satıcıları bu ekipmanları yenilemektedirler.

2. Yöntem :2.el taşıtlarda Malatya Oto Ekspertiz yetkili servisler tarafından ; bakımlı araçların markasının herhangi bir yetkili sanayi servisine gidilerek söz konusu olan araçların her hangi bir kilometresinde servise bakım için gidildiği öğrenilmiş ise km hilesinin yapılıp yapılmadığını karşılaştırılması yapılabilir.

3.Yöntem : Taşıtların muayeneye gitmiş oldukları tarih ve kilometre kayıtlarının kontrol edilememesi konusunda, sıfır kilometre de bulunan araçların ve de trafiğe yeni çıkış yapan taşıtların üç yıl boyunca trafik muayenesi zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu konuyla alakalı işlemler uygulanırken araçların sıfır olması sebebi ile daha önceleri muayeneye girmemesi sebebi ile herhangi bir trafik muayene kaydı söz konusu olmayacaktır. Bu tarz durumlarda oto sanayi servis kayıtlarının incelenmesi büyük fayda sağlayacaktır. Sıfır kilometre olan bir kara taşıtın in, ilk trafik muayenesine girdiği andan 3 yıl sonunda yapmış olduğu kilometre sisteme kayıt olacaktır .

4.Yöntem : Taşıtların motoru incelenebilir . Örneğin ; 60.000 km’de olan bir taşıtın motor aksamları nasıl olması gerekiyor ise , satın alımı planlanan kara taşıtlarının 40,000 veya 30,000 km olduğu iddia ediliyor ise , bu gibi durumlarda da araçların motor durumları yorumlanırken, burada Malatya Oto Ekspertiz Firmalarından destek alınması çok önemlidir.

5.Yöntem : Araç sahiplerine çeşitli sorular sorularak, hile yapılıp yapmadığı anlaşılabilir .

Burada araç satın alacak olan kişilere önerimiz; ilk başta km’nin düşürüldüğü konusunun anlaşılmasıdır. Bu yöntemlere bakıldığında ise ; arasında en sağlıklı ve en kolay olan yöntem ise alanında uzman ve güvenilir bir Malatya oto ekspertiz firmasından ekspertiz hizmetinin talep edilmesidir. Bir çok firma Malatya ilimizde kolaylıkla bulabileceğiniz en güvenilir firmalar olarak, isteklerinizi en iyi bir şekilde sağlayacaklardan emin olabilirsiniz.

Kilometre Hilesi Cezası Nedir?

Kilometre ile oynanması suç mudur? Gibi sorular internet ortamında oldukça fazla araştırılan ceza hukuku sorusudur. Bu konuda yasalarımız hakkında yapılan incelemeler sonucunda da , doğrudan km ile oynanması suç olduğunun yansıdığı bir yasa görülmemektedir. Fakat bu işlemlerde ikinci el taşıt satışlarında uygulanmasının “dolandırıcılık” olarak karşılık bulunduğu bilinmemektedir. Ayrıca bazı örnek davalarda 1 yıldan 10 yıla kadar ceza isteminde bulunulan ve halen süren konular basına yansımış durumdadır

Kilometre Hilesi ile Kilometresi Düşürülmüş Olan Araç Alınmış İse Ne Yapılmalı ?

Şayet araç döneminde KM’si ile oynanmış bir araç söz konusu ise bu gibi durumlarda sizlere bu taşıt ile alakalı satışta bulunan kişi veya kişilere karşın dolandırıcılık suçu ile dava açılabilir. Dava açılması amacı ile söz konusu olan araçların KM’si ile oynanmış olduğuna dair gösterilecek olan bir kanıta ihtiyaç duyulacaktır. Bu kanıta elbette Malatya Oto ekspertiz raporu olacaktır. Firmalar ile iletişim kurularak Malatya oto ekspertiz işlemleri için talep yapılmalıdır . Bunun içinde en güvenilir ve en yetkili kişilere tarafsız bir şekilde araçların tepeden tırnağa her ayrıntısı kontrol edilerek profesyonel ekipler ile incelenerek , test edilmesi sağlanmaktadır. Bu gibi durumlarda da araçların normalde olması gereken gerçek kilometre değerleri öğrenilmektedir.

Böylelikle de taşıtların mevcut durumuyla alakalı olarak ayrıntılı bir şekilde raporlar müşterilere sunulacaktır. Ayrıca oto ekspertiz danışmanlığının yanında mutlaka hukuksal anlamda da destek alınması gerekmektedir. Çünkü söz konusu araçta kilometre hilesi tespit edilmiş ise ; mutlaka araç sahibinden ve bu hileyi yapan kişilerden davacı olunması gerekmektedir.

Malatya, Oto, Ekspertiz, Malatya Computest Oto Ekspertiz, Malatya Ekspertiz, Dyno Test, Malatya Oto Ekspertiz, Malatya Oto Ekspertiz, Malatya Oto Ekspertiz, Malatya Oto Ekspertiz Fiyatları, Malatya Oto Expertiz, Malatya Oto Check Up, Malatya Oto Test, Malatya Dinamometre 4 Çeker, Malatya Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Malatya Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Malatya , Malatya Mobil Oto Ekspertiz, Malatya Mobil Oto Ekspertiz, Malatya Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Malatya Mobil Oto Expertiz, Malatya Mobil Oto Check Up, Malatya Oto Test, Malatya Mobil Dinamometre 4 Çeker, Malatya Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Malatya Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Malatya , Malatya Oto Ekspertiz, Malatya Oto Ekspertiz

Malatya Oto Ekspertiz Fiyatları, Malatya Oto Expertiz, Malatya Oto Check Up, Malatya Oto Test, Malatya Dinamometre 4 Çeker, Malatya Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Malatya Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Malatya , Malatya Mobil Oto Ekspertiz, Malatya Mobil Oto Ekspertiz, Malatya Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Malatya Mobil Oto Expertiz, Malatya Airbag Kontrol, Malatya Conta test, Malatya airbag bakan ekspertiz, Malatya oto ekspertiz Yorum, Malatya oto Ekspertiz Tavsiye, experix Malatya, kurumsal oto ekspertiz Malatya, garantili oto ekspertiz Malatya, sigortalı oto ekspertiz Malatya, tse belgeli oto ekspertiz Malatya

Malatya Oto Ekspertiz

Malatya Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Malatya Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Malatya Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Malatya oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Malatya Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi olmak İçin Başvuru Yapabilirsiniz