Opel Grandland X özellikleri ve fiyatıyla kullanıcıların dikkatini çeken bir model olarak karşımıza çıkıyor. Bu model hakkında bilinmesi gerekenleri açıkladık.

Opel’in yeni modellerinden birisi olan Grandland X, SUV modelleri arasına giren geniş bir araç olmakta. Sunduğu ferahlık ve göz alıcı tasarımıyla sürücülerin yanı sıra yolcuların dikkatini çeken Opel Grandland X, çevresindekileri de büyüleyebiliyor. Etkileyici görünümünün yanı sıra sunmuş olduğu pek çok özelliği ile kendisini kanıtlayan bu model, fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Opel Grandland X Özellikleri

Tasarım

Opel Grandland X modelini incelerken öncelikle tasarımından başlamak istiyoruz. Aracın tasarımını incelediğimizde SUV model grubunu en iyi şekilde yansıtmaya çalıştığı görülüyor. Geniş bir araç olan Opel Grandland X, yüksek tabanı sayesinde eğimli yollarda dahi yere çarpmadan gidebilir. Modelin ön kısmını incelediğimizde aracın dikkat çeken detaylarından birisi sade ve modern bir görünümünün bulunması. Izgara tasarımının dahi en iyi şekilde yapıldığı bu araçta farların dizaynı ve markanın bulunduğu kısma da özen gösterilmiş durumda.

Aracın yan kısımlarını incelediğimizde alt kısmın siyah, üst kısmın renkli olduğu görülüyor. Girinti ve çıkıntılara sahip olan araç, bu özelliği ile farklı bir stili müşterilerine sunmaya çalışıyor. Üst kısmının panoramik cam tavana sahip olduğu aracın tavanı siyah renk olarak yer alıyor. Opel Grandland X özellikleri ile ilgili verilmesi gereken bir diğer bilgi modelin arka kısmının da özenli bir şekilde geliştirildiği. Bu sayede kullanıcılar araç içerisinde en iyi deneyimi yaşamaya çalışabilecek.

Modelin iç tasarımı hakkında da yorum yapmak gerekiyor. Aracın içerisini incelediğimizde donanımların yerlerinin özenle seçildiği ve her bir teknolojinin özenle yerleştirildiği görülüyor. Ortaya harika bir uyum çıkaran Opel, geliştirmiş olduğu bu araç ile birlikte sürücü ve yolcuların ihtiyacına yönelik bir çalışma gerçekleştirmiş durumda. Aracın iç kısmında yer alan özelliklerden birisi de ambiyans aydınlatması olmakta. Bu özellik ile birlikte sürücü ve yolcular gece yolculuklarında farklı bir atmosfer yaşayabilecek, kaliteli aydınlatma sayesinde bir işi rahatlıkla yapabiliyor olacak.

Opel Grandland X özellikleri arasında yer alan bir diğer özellik modelin döşeme ve yüzeyi olmakta. Opel Grandland X modelinde yumuşak dokuya sahip malzemelerin kullanıldığı ön plana çıkan bir bilgi. Deri görünümlü koltuk döşemelerine sahip modelin koltuklarının özenle dizayn edildiği ve sunduğu ihtişamlı görünümü ile insanları etkileyebildiği de bir diğer bilgi olmakta. Sürücü ve yolcular, kaliteli doku sayesinde konforlu bir yolculuğa merhaba diyecek.

Opel Grandland X Özellikleri ve Fiyatı

Opel Grandland X Özellikleri ve Fiyatı

Aracın sunmuş olduğu diğer tasarımsal özelliklerden hızlıca söz etmek istiyoruz. Modelde 17 inç, 18 inç ve 19 inç jantlar bulunuyor. Tasarım konusunda özgün bir görünüme sahip olan bu model, ergonomik bir şekilde düzenlenmiş konforlu koltuklara sahip. Geniş bagaj alanı ve genişletilebilir bagaj sistemi sayesinde 514 litre olan bagaj kapasitesini 1.652 litreye çıkarmak mümkün oluyor. Modelin içerisinde yer alan aksesuarlar arasında kauçuk bagaj havuzu, alaşım pedal kiti, iPad tutucu ve bisiklet taşıyıcı bulunuyor.

Donanım

Opel Grandland X özellikleri ile bilinmesi gereken SUV tarzı bir araç. Bu aracın sunmuş olduğu özelliklerden birisi aktif acil frenleme sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Modelin içerisinde yer alan bu teknoloji sayesinde yoldan biri geçerken eğer araç hızlı bir şekilde gidiyor ise otomatik bir şekilde frenleme yapılıyor. Sürücü frene bastığında bu etki daha güçlü oluyor ve büyük bir kaza önlenebiliyor. Araç saniyede 30 kilometreye kadar bir hızda gidiyor ise aracın anında durması mümkün oluyor.

Opel Grandland X özellikleri arasında adaptif hız sabitleyici de bulunuyor. Bu özellik ile birlikte otomobilin hızını sabitlemek mümkün oluyor. Otomobil, öndeki aracın mesafesine dikkat ederek saatte 30 ile 180 kilometre hızları arasında hız sabitleyebiliyor. Araç otomatik bir şekilde hızı arttırıp frenleme yaparak öndeki mesafeyi koruyabiliyor. Buna ek olarak gerekli görüldüğünde araç kendini yavaşlatarak durdurabilir. Örneğin öndeki araç aniden durduğunda otomobil buna bir önlem alarak hızlı bir şekilde duruyor fakat daha etkili olması için sürücünün de bu duruma destek vermesi lazım.

Opel Grandland X, her ne kadar etkili bir performans gösterip bazı işlevleri otonom bir hale getirse de daha güvenli bir sürüş için sürücünün gözünü yoldan ayırmaması gerekiyor. Opel Grandland X özellikleri içerisinde gelişmiş park pilotu özelliği de bulunuyor. Bu özellik ile birlikte geri geri park etmek otomatik bir hale bürünüyor. Aracın içerisinde yer alan yapay zeka sayesinde otomobil, sensörleri kullanarak aracı iki aracın arasına park edebiliyor. Sürücünün yapacağı şey aracın park edilişini izlemek oluyor.

Okuyunuz: Opel Corsa Özellikleri

Opel Grandland X ile birlikte müşterileri karşılayan bir diğer özellik elektrikli bagaj kapağı olarak yer almakta. Bazı sürücüler eli dolu olduğunda bagaj kapağını açmakta zorlanabilir. Bu durumda yapılması gereken şey bagaj kapağının altındaki alana vurmak. Elektrikli olan bagaj kapağı bu sayede otomatik bir şekilde açılabiliyor. Bagaj kapağının altına vurmak dışında bir düğme ile de bagaj kapağını açmak mümkün oluyor. Opel Grandland X özellikleri arasında yer alan elektrikli bagaj kapağı, hayat kolaylaştırıyor.

Opel Grandland X Özellikleri ve Fiyatı

Opel Grandland X Özellikleri ve Fiyatı

SUV tarzı bir araç olan Opel Grandland X modelinin sunmuş olduğu bir diğer özellik kablosuz şarj desteğine sahip olması. Kablosuz şarj desteği, günümüzde yaygınlaşmaya başlayan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor. Sürücü ve yolcular kablosuz şarj olanağından faydalanarak akıllı telefonunu şarj edebiliyor. Aracın içerisinde yer alan kablosuz şarj sistemi sayesinde telefon bu alana yerleştirilerek kablosuz bir şekilde şarj edilebiliyor. Modelin sunmuş olduğu bu özellik pek çok kişi tarafından memnuniyetle karşılanmış durumda.

Opel Grandland X özellikleri arasında bilgi ve eğlence sistemi de bulunuyor. Kullanıcı, Apple CarPlay veya Android Auto sisteminden yararlanarak telefonunu multimedya sistemine bağlayabiliyor ve bu sistem üzerinden cihaz ile araç arasında bir bağlantı kurabiliyor. Multimedya sistemi ile birlikte müzik, harita, mesaj ve daha birçok şeye ulaşmak mümkün hale geliyor. 7 inç ve 8 inç dokunmatik ekran seçeneklerine sahip olan Opel Grandland X, bu konuda müşterilerine en iyi fırsatı sunmaya çalışıyor.

Opel Grandland X Fiyatı

SUV tarzı bir araç olan Opel Grandland X özellikleri dışında fiyatıyla da merak ediliyor. Bu konu başlığı altında aracın fiyatı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu sayede bu aracı almayı düşünen müşteriler daha rahat bir şekilde karar verebiliyor olacak. Opel Grandland X ile birlikte macera dolu seyahatler mümkün hale gelirken aynı zamanda üstün teknolojiye sahip donanımlardan da faydalanılabiliyor. 8 ileri otomatik şanzımana sahip model 1.5 litre turbo dizel ve 1.2 litre turbo benzinli seçenekleri ile geliyor.

230 Nm ve 300 Nm olarak iki farklı motor seçeneğine sahip olan aracın fiyatı 441.900 TL fiyata sahip. Bu fiyat 1.2 litrelik seçenek için geçerliyken 1.5 litrelik seçenek için 461.900 TL’den başlayan fiyatlar uygulanıyor. Buna ek olarak fiyatların mağazadan mağazaya değişiklik gösterdiğini de belirtelim.