Oto ekspertiz sektörü her yıl büyük bir ivme kazanarak, otomotiv alım satımında önemli bir yer almaya başlamıştır. İkinci el araç alım satımında, ekspertiz yapılmasının zorunlu hale gelmesi ve tüketici tarafında yaşanan talep, bu kârlı sektöre girişi yapmak isteyen girişimcilerin sayısını da arttırmıştır. Oto ekspertiz açmak ve bu kârlı sektöre giriş yapmak istiyorsanız, önünüzde bir kaç seçenek mevcut. Bayilik almak, sıfırdan oto ekspertiz dükkanı açmak ya da mevcut bir ekspertiz dükkanını devir almak, seçenekleriniz arasındadır. Peki hangi tercih sizin için hem kazançlı hem de sürdürebilir bir yatırım olması açısından daha mantıklı? Experix A.Ş olarak sizlere oto ekspertiz dükkanı açmak ve bu sektörde yer almak isteyen tüm girişimcilere, sektördeki tecrübelerimizi anlatmak istiyoruz.

Oto Ekspertiz Açmak

Oto Ekspertiz Açmak

Oto ekspertiz ustası olup, sıfırdan bir dükkan açmanız mümkün. Ancak bu sektörde tüketiciler, oto ekspertiz hizmeti almak için, tercihlerini kurumsal oto ekspertiz markalarında yana kullanmaktadırlar. Bunun en büyük nedeni, yeni çıkan kanun kapsamında, sözleşme vasıtası ile ekspertiz hizmetinin verilmesi ve ekspertiz hizmetinde bazı garantilerin tüketiciye sunulmasıdır. No-name tarzı işletmelerden alınacak olan ekspertiz hizmetlerinde, tüketiciler ekspertiz raporlarının hatalı olabileceğini ya da hatalı yapılan ekspertizlerde firmanın hatasının arkasında durmayacağını düşünür. Öncelikle güven faktöründen başlayarak, bu ve bunun gibi bir çok nedenden dolayı, kurumsal oto ekspertiz bayiliği almak, isimsiz bir işletme ile başlamaktan daha avantajlıdır.

Oto ekspertiz bayilik seçeneklerinden faydalanmak için araştırma yaptığınız zaman karşınıza 30’dan fazla kurumsal firma çıkacaktır. Peki bu 30 adet oto ekspertiz firması arasında hangisini neye göre seçmelisiniz? Ya da oto ekspertiz dükkanı açmak için yapacağınız seçimlerde, hangi işletme faktörlerine dikkat etmelisiniz? Oto ekspertiz alanında Experix markası ile bayilik veren bir firma olarak, sizlere bu konuda şeffaf ve objektif bilgiler sunacağız.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Oto ekspertiz açmak için bayilik almanız gerektiği konusunda hem fikir isek, öncelikle ne kadar sermaye ayırmanız gerektiğine karar vermelisiniz. Sadece oto ekspertiz değil, hangi sektör olursa olsun, öncelikle ayıracağınız sermaye miktarı, nasıl hareket edeceğinizi belirleyecektir.

Örneğin; oto ekspertiz açmak için 2 Milyon TL sermayeniz var ise, hem bayilik veren tüm firmalar hem de kiralayabileceğiniz tüm dükkanlar için, seçeneğinizi genişletebilirsiniz.

Ancak kısıtlı sermaye ile hareket ediyorsanız, tüm ekspertiz firmalarını seçenekleriniz arasını koymanız zor olacaktır. Ya da kiralayacağınız işletme yerini belirlemede esnek davranamayacaksınız. Zira işletme kiraları 15 Bin TL ile 60 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Kira rakamlarının yüksekliği, yapacağınız iş hacmi ile doğru orantılıdır. Bir dükkanın merkezi noktada bulunması ve büyük olması, vereceğiniz hizmet ile birlikte iş yapma potansiyelini arttıracaktır.

Yatırım yapacağınız sermaye tutarını belirledikten sonra, bayilik almak için kurumsal oto ekspertiz firmaları ile görüşmeye başlayabilirsiniz. Seçim yaparken en iyi oto ekspertiz firması ya da en çok şubeyi sahip olan oto ekspertiz firması diye seçim yapamamalısınız. Oto ekspertiz açmak için size optimum fayda sağlayacak olan, Kurumsal firma arayışına girmelisiniz.

Bayilik veren kurumsal oto ekspertiz firmalarının marka değeri kadar, istemiş oldukları isim hakkı bedeli, yapmış olduğunuz cirodan pay alınması, reklam katılım payı, bayi bölge koruması ve sahip olduğu cihazların güncel teknolojiye sahip olması oldukça önemlidir.

En çok şubeye sahip ya da isim olarak bilinen bir firmanın bayiliğini alıp, %13’lere varan ciro payı ve yüksek franchise bedelleri ödemeniz, kar marjının düştüğü ve maliyetlerin arttığı bir zamanda mantıklı olmayabilir. Bu nedenle sizler için yatırımın geri dönüşü ve sağladığı kazanç potansiyeli açısından daha karlı olacak, kurumsal oto ekspertiz markalarına yönelmelisiniz.

İşletme lokasyonu konusunda doğru seçim yaptığınız taktirde, müşteri için hangi kurumsal marka olduğunuzdan ziyade, işletmenin dış görünüşü ve vermiş olduğunuz hizmetler seçimde büyük rol oynayacaktır. Örneğin; aracınızın benzini bittiğinde, yol üzerinde Shell, Opet ya da Petrol Ofisi olmasının sizin için fark etmiyor olması gibi. Bu nedenle oto ekspertiz açmak için, doğru tercihler yaparak hem başarı oranını hem de kar marjını maksimum seviyelere çıkarabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Açmak İçin Bayilik Seçimi

Experix A.Ş olarak oto ekspertiz bayiliği veren firmalar arasında yer almaktayız. Farklı bayilik paketleri sunmuş olduğumuz girişimcilerden, herhangi bir franchise bedeli ya da cirodan pay gibi kar marjınızı düşürecek ücretler talep etmiyoruz. En yeni teknolojiye sahip yerli ekspertiz makinaları ve modern tasarım konseptine sahip ekspertiz dekorasyonu ile sizlerin rakiplerinizin bir adım önüne taşıyoruz.

Oto ekspertiz açmak için bayilik seçimi konusunda tarafsız bir şekilde, dikkat etmeniz gereken ve başarılı olmanızda size fayda sağlayacak olan detayları birlikte inceleyelim.

 • Oto ekspertiz açmak için araştırma yaptığınızda ve firmalar ile iletişime geçtiğinizde, isim hakkı + cirodan pay + anahtar teslim kurulum bedeli kurulum bedeli gibi detayları öğrenebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki, ödeyeceğiniz isim hakkı + ciro payı yatırımınızın geri dönüş süresinin uzamasına neden olacaktır. Bu bedelleri ödemeyeceğiniz, sektörde yenilikçi firmalar mevcut.
 • Sektörde 100-200 bayisi olan firmaların, ilk kuruluş evrelerinde ücretsiz bayilik fırsatı sunmuş olduğunu unutmayınız. Bu firmaların bir çoğu, bayi sayılarını arttırdıkça isim hakkı bedeli ve cirodan pay istemeye başlamışlardır. Bu nedenle büyüme potansiyeli olan yenilikçi oto ekspertiz firmaları arasında seçim yapmanız, gelecekte marka değerinin artması ile birlikte, mevcut işletmenizin değerinin artmasını sağlayacaktır.
 • Experix A.Ş olarak her zaman otomotiv sektöründe tecrübesi ve bilgisi olan adayların bu işi yapmalarını öneriyoruz. Sektörde kalifiye personel bulmak büyük bir sorun. Bu doğrultuda, bayilik almış olduğunuz firmanın eğitim, personel desteği ve iş geliştirme programlarının bulunması size büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 • Bayilik veren firmaların TS 13805 kalite yönergesi kapsamında, kalibrasyonu yapılacak olan cihazlara sahip olması ve hizmet yeterlilik belgesi yani HYB alınması konusunda standardının olması, oto ekspertiz açılışı sürecinde zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Alacağınız bu belgeler ve gerçekleştireceğiniz kalite yönergeleri ile belediye işletme ruhsatı alabilirsiniz.
 • Oto ekspertiz açmak için aklınızda düşündüğünüz bir dükkan yeri olabilir. Bu yer için ekspertiz başvurusu yaptığınız zaman, mutlaka size bulunduğunuz bölge için, fizibilite örneği gönderecek bir firma ile çalışmalısınız. Zira açmayı düşünmüş olduğunuz işletme yerinin, iş yapma potansiyeli yeterli olmayabilir. Bu noktada sizlerle, tecrübesini paylaşıp, kazan – kazan politikası çerçevesinde bayilik veren firmalar ile çalışmalısınız.
 • İkinci el araç satın alıp ekspertiz yaptıracak olan müşteriler, ya bildikleri bir ekspertiz merkezini tercih eder ya da Google üzerinden en yakın ekspertiz firması hangisi diye araştırma yaparak, genellikler reklamlar üzerinden karşısına çıkacak olan firmayı tercih ederek, araç ekspertizi yaptırırlar. Bu noktada sizlere uzman Google Adwords reklam çıkma desteği sunabilecek olan firmalar, iş potansiyelini arttırmanızda büyük avantaj sağlayacaktır.
 • Her geçen yıl teknolojinin geliştiğini ve eski teknolojiye sahip ekspertiz cihazlarının, garantili ekspertiz için yeterli donanıma sahip olmadığını kabullenmeliyiz. 2010 yılında ya da 2014 yılında üretilmiş olan teknolojiye sahip cihazlar yerine, en güncel yazılım ve donanıma sahip olan oto ekspertiz makinaları, sizi rakiplerinizden avantajlı kılacaktır.
 • Bayilik alacağınız oto ekspertiz firması, dünyanın en iyi araç ekspertiz merkezi olsa dahi, bir işletmenin dış görünüşü, tasarım zenginliği; ilk intibanın oluşması ve tüketiciye güven vermesi açısından önemlidir. Toplum olarak lüks olan iyidir ve kalitelidir algısına sahibiz. Bu noktada zengin konsept tasarımı seçeneklerine sahip olan firmalar ile çalışmayı deneyebilirsiniz.
 • Oto ekspertiz firmaları hakkında şikayet siteleri üzerinde yapılan yorumlar, araba ekspertiz yaptıracak olan müşteriler için tercih kararı almada önemli bir etkiye sahiptir. Bu doğrultuda firmalar hakkında yapılan yoruma, yaşanmış bir olumsuzlukta çözüm sunmuş olup, olmasına dikkat etmelisiniz.

Önemli Not: Bir çok oto ekspertiz firması, birincil amaç olarak makine ve cihaz satışı yaparak kazanç elde etmeyi hedeflemektedirler. Bu doğrultuda, bayilik anlaşması yapıldıktan sonra, gerekli destek sağlanmayın girişimciler, kendilerini sektörde yalnız hissetmektedir. Bu konuda aynı sorunu yaşamamak için, mutlaka diğer alt bayi girişimcileri ile iletişime geçiniz.

1996 yılından beri Otomotiv alanında faaliyet gösteren ve bir grup alt şirketi olarak kurulmuş olan Experix A.Ş bayisi olmak ve bilgi almak için franchise başvuru formunu doldurunuz.

Oto Ekspertiz Açma Maliyeti

Oto ekspertiz dükkanı açma maliyeti sabit ve değişken maliyetler olarak 2 şekilde hesaplanır. Sabit maliyetler 2WD ya da 4WD ekspertiz seçimine göre kullanacağınız ekipman ve cihazlardan oluşur. Değişken maliyetler ise işletme büyüklüğü, alınacak bayilik modeli, isim hakkı bedeli, işletme kirası vb. gibi kalemlerden oluşur.

Oto ekspertiz cihazlarının fiyatları ortalama olarak 450 Bin TL ile 7500 Bin TL arasında marka ve kalitesine göre firmadan, firmaya değişiklik göstermektedir. Anahtar teslim kurulum ise 1 milyon -1 milyon 500 Bin TL’ye gerçekleştiren firma da var, 2 milyon TL’ye yapan firma da. Maliyetlerin artması tamamen isim hakkı bedeli ile ilgiliyken, maliyetlerin aşırı düşük olması ise, sadece makine satışının hedeflenmesinden kaynaklanmaktadır.

Oto ekspertiz açmak ve sektörde başarılı olmak istiyorsanız, öncelikle işletmenin büyüklüğü, dış görünümü, kalifiye personel ve en güncel ekspertiz cihazlarına yatırım yapmanız gerekir. Bu doğrultuda seçeceğiniz dükkan yeri ile birlikte, size başarılı olma şansı tanıyacak olan ekspertiz firmasında bayilik alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Dükkanı Kazancı

Oto ekspertiz dükkanı açmak isteyen girişimci sayısında her yıl artış yaşanmaktadır. Bu artış kar marjının ve pazarda talebin yüksek olmasından kaynaklanır. Peki ortalama olarak bir oto ekspertiz dükkanı aylık ne kadar kazandırır?

Oto ekspertiz yaparak elde edeceğiniz kazanç, maliyetlerde olduğu gibi size bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bayilik alınan kurumsal firma, işletme sabit giderleri, personel giderleri ve aylık karşılamış olduğunuz müşteri sayısı elde edeceğiniz kazancı belirleyecektir.

Örneğin; %15’e kadar cirodan pay ve reklam katılım bedeli talep eden firmalar mevcut. Tabi Experix A.Ş gibi herhangi bir ciro katılım payı istemeyen firmalar da var. Experix oto ekspertiz bayiliği aldığınız zaman, elde edeceğiniz kar marjı, %15 daha fazla olacaktır.

Günlük 10 Adet Araç Ekspertizi X 2500 TL(ortalama) = 25000 TL Günlük Ciro

25000 TL (Günlük Ciro) X 30 Gün = 750.000 TL Aylık Ciro

750.000 TL aylık ciro yapan bir ekspertiz firmasının net kazancı 400 Bin TL ile 500 Bin TL arasında değişiklik gösterecektir. Bu değişen kar marjı, alacağınız bayilik, personel giderleri ve sabit işletme giderlerine göre son halini alacaktır. Günlük bakılan araç sayısı yarı yarıya düşse bile kârlılık oranınız yine yüksek kalacaktır. Tabiki bu fiyatların içinde ekstra satılan paketler ve yan ürünler hariç.

Oto Ekspertiz Yatırımın Geri Dönüş Süresi

Elde edilecek kazanç ya da harcanacak sermaye tutarından ziyade, yatırımın geri dönüş süresini hesaplamak her zaman daha doğru sonuçlar verecektir. Türkiye’de döviz kurunun yükselmesi nedeniyle, yapılacak olan işlerde, yatırımın geri dönüş süresi ne kadar kısa ise, reel başarınız o derece yüksek olacaktır.

Oto ekspertiz açmak için, bayilik talebinde bulunacağınız zaman, firmalardan yatırımın geri dönüş süresi ile ilgili bilgi talep edebilirsiniz. Bu doğrultuda, sizlere 6 ay, 12 ay ya da 24 ay gibi süreler verecek firmalar olacaktır. Ancak oto ekspertiz gibi, maliyeti sadece verilen hizmet olan karlı bir sektörde, bu sürenin maksimum 12 ay olması gerekir.

Örneğin; 200 Bin TL gibi bir sermaye harcayıp, 24 ay beklediğinizi düşünün. Bu süreçte döviz kuru %100 arttığı zaman, oto ekspertiz sektörüne yatırım yapmaktan ziyade, döviz kuruna yatırım yapmış olsaydınız, hiç çalışmadan aynı geliri elde etmiş olacaktınız. Ancak harcadığınız 200 Bin TL sermayeyi, size 6 ay ile 12 ay arasında geri kazanabileceğinizi sunan bayilik modelini seçseydiniz, döviz kurunun üzerine gelir elde ederek, yatırımınızın artı değer kazanmasını sağlamış olacaktınız.

Oto Ekspertiz Dükkan Yeri Seçimi

Lokasyon seçimi ya da kiralayacağınız dükkanın bulunduğu nokta, kazancınızı ve başarılı olmanızı sağlayacak en önemli faktördür. Oto ekspertiz işletmeleri galeri ve oto sanayilerde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Buradaki bir çok ekspertiz dükkanı, pazarın ana merkezinde bulunduklarından, müşteri konusunda sıkıntı yaşamazlar. Notere yakın noktalarda yeni yönetmelikten dolayı büyük katkı sağlamaktadır. Ancak bu tarz lokasyonlardaki tek sorun sıkı rekabet ortamının yaşanmasıdır.

Yoğun olan rekabet ortamında, sizleri avantajlı kılacak olan durum ise, tavsiye edilmeniz, hizmet kaliteniz ve marka değeriniz olacaktır. Tabi tek alternatif oto ekspertiz dükkanları, sanayi ya da oto galeri çevresi değildir. Noter ya da araç satış pazarlarının olduğu lokasyonlarda ekspertiz dükkanı açmak için idealdir. Ancak gürültülü ve ses seviyesi yüksek olan bir iş yaptığınızdan dolayı hem ruhsat almanız zor olacak hem de apartman sakinlerinin şikayetine maruz kalacaksınız.

Oto Ekspertiz Açmak İçin Gerekli Belgeler

Oto ekspertiz dükkanı açmak için öncelikle vergi levhasına sahip olup, bulunduğunuz ilçe belediyesinden ruhsat almak için gerekli olan evrakları temin etmelisiniz. Her belediyenin istediği evraklar arasında farklılık olabilmektedir. Ancak oto ekspertiz açmak için bakanlık tarafından belirlenmiş olan zorunlu belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Ekspertiz cihazları kalibrasyonu
 • Hizmet yeterlilik belgesi
 • Topraklama Raporu
 • İlaçlama firması sözleşmesi
 • Çalışanlara ait dosyalar (SGK bildirgesi, sertifika, sözleşme)
 • Belediye ruhsat evraklar (kimlik fotokopisi, kira kontratı…)
 • Personel sağlık raporları
 • TSE standartlarına uygun aydınlatma raporu
 • Gürültü Ölçümü Raporu
 • ISG sözleşmesi

Oto ekspertiz açmak için gerekli belgelerden ziyade, yeni yönetmelikte sizlerden istenilen şartları yerine getirmelisiniz. Burada önemli olan TS 13805 standartlarına sahip hizmet yeterlilik belgesini almanızdır. Bayilik başvurusu yapan tüm girişimcilerimize, HYB belgesi alınmasına yönelik yapılması gerekenler konusunda, ekibimiz tarafından yardımcı olunmaktadır.

Hizmet Yeterlilik Belgesi Alımı

 • Kullanmış olduğunuz ekspertiz cihazlarının kalibrasyonu TSE personelleri aracılığı ile yapılır. Kalibrasyonun yapılmasında 100 KW, 150 KW ve 150KW üstü olarak teste sokulup, kalibrasyon belgesi verilir.(¹)
 • Belediyeden alınmış olan iş yeri ruhsatından Taşıt test merkezi/Oto Ekspertiz gibi iş faaliyetin ne olduğunu belirleyecek ibarenin bulunması zorunladır.
 • Taşıt test merkezi alanı 2WD ve 4WD araçlar için en az 70 m² olmalıdır.
 • Taşıtlar için test sırasında meydana gelebilecek olan aksaklıklara karşı, 3. şahıs mali mesuliyet sorumluluk sigortası yaptırılmalıdır.
 • Müşteri kabul alanı, müşteri bekleme salonu, idari büro, çalışanları için soyunma ve dinleme odası, WC bulunmalıdır.
 • Araç modeli, markası, şasi numarası ve bilgileri 3. bir şahıs ile paylaşılmadan, bilgisayar ortamında en az 5 yıl saklanmalıdır.
 • Ekspertiz yapılan araç, dinamometre testi esnasında sabitlenmelidir.
 • Ekspertiz merkezinde en az iki personel çalışmalıdır. Bu personellerin kaporta ve motor alanında ustalık belgesi bulunması zorunludur.
 • Çalışanlar kendilerini tanıtan kimlik kartı ile birlikte, tek tip üniforma giymelidir.
 • Ecza dolabı ve yangın tüpü bulunmalıdır. Ayrıca oto ekspertiz fiyatları ile ilgili fiyat tarifesi duvarda asılı olmalıdır.
 • Uyarı ikaz levhası, acil eylem planı ve acil durum çağrı numarası duvarda görünecek şekilde asılı durur.
 • Kullanılan cihazların imalatçı ya da ithalatçı firmalardan eğitim belgeleri talep edilir.

Oto ekspertiz açmak için HYB belgesi alacak olanlar, tüm süreci daha kısa sürede gerçekleştirmek için uzman danışmanlık şirketlerinden destek alabilir. Ayrıca bayilik alacağınız kurumsal firmalar bu belgenin nasıl alınacağı konusunda, tüm detayları sizlere bildirecektir.

Oto Ekspertiz Cihazları

Oto ekspertiz dükkanında yapılacak olan test işlemleri için zorunlu olan standartla birlikte, ihtiyari test işlemleri mevcuttur. Test aşamasında kullanılan oto ekspertiz cihazları ve makineleri, her kurumsal bayi için farklılık gösterebilir. Örneğin; bazı firmalarda airbag testinin yapıldığını, bazılarında ise bu doğrultuda herhangi bir test yapılmadığını görebilirsiniz. Bu tarz test ürünleri, kontrol kameraları opsiyonel olabilmektedir. Ancak TS 13805 kapsamında yapılacak test ve cihazlar aşağıdadır.

 • Yanal kayma testi
 • Süspansiyon(Amortisör) Testi
 • Fren Testi
 • Dyno – Dinamometre Testi
 • Boşluk Test Cihazı
 • OBD Arıza Tespit Cihazı
 • Akü Testi
 • Lastik Diş Derinliği Ölçer
 • Lastik Basınç Ölçer
 • Boya kalınlık ölçer
 • Kompresör ve şartlandırıcı
 • Takım Arabası
 • Far ayarlama cihazı ( Opsiyonel)
 • Araç Lifti (Opsiyonel)
 • Airbag Testi Mikro Kamera(Opsiyonel)

Oto Ekspertiz Fiyatları

Oto ekspertiz sektöründeki rekabeti aşmak için hem fiyatlarda hem de hizmetlerde rekabet edebilecek bir güce sahip olmanız gerekir. Tabi fiyat rekabeti olarak, Kurumsal firmaların size sunmuş olduğu ortak fiyatı uygulamak zorundasınız. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, fiyatların çok uygun ya da çok yüksek olması olmamalıdır.

Oto ekspertiz fiyatları açısından optimum değer noktasını yakalamalısınız. Çok ucuz ya da en ucuz oto ekspertiz hizmetini vermek, sizi kalitesiz gösterebileceği gibi, aşırı yüksek fiyat sunmak gereksiz pahalı algısı yaratabilir. Bu aşamada devreye vereceğiniz hizmet detayları girmektedir. Örneğin; minimum ekspertiz ücretinin 1000 TL’den başladığını varsayarsak, bu ekspertiz paketinde, aracın kaç parçasını, kaç noktasını incelediğinizi, müşteriye aktarmalısınız.

Oto Ekspertiz Raporu Okuma

Oto ekspertiz açmak ve başarılı olmak için, en önemli olan rapor okuma ve yorumlama konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Bir çok ekspertiz firmasının rapor yorumlama esnasında yaptığı eksiklikler ya da doğru yorumlayamadıkları için müşterilerle sorun yaşadığını görebilirsiniz. Bu noktada yorum yapacak kişi kim ise, bu konuda eğitim alınmasını tavsiye ediyoruz. Zira yorumlama esnasında yapılacak olan küçük hatalar, sizinle müşterileriniz arasında hukuki sonuçlar doğurabilir.

Oto Ekspertiz Açmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

 • Rekabetin yoğun olduğu bir sektörde iş kurmak riskli iken, en büyük risk no-name bir marka ile yola çıkmaktadır. Risk oranınızı düşürmek için mutlaka alanında uzman, oto ekspertiz bayiliği veren bir firma ile çalışmalısınız.
 • Bu sektöre girecek olanların mutlaka otomotiv alanında tecrübeli olmasını tavsiye ederiz. Zira çalıştıracağınız personeller tarafından yapılacak olan hatalarda, hukuki süreçler ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu gibi sorunlarla yüzleşmemek için, işinin başında duran bir oto ustası, bu tür risklerin daha az yaşanmasını sağlayabilir.
 • Dükkan seçiminde ya rekabetten uzak durmalısınız, ya da sıkı rekabet ile mücadele etmenizi sağlayacak yenilikçi bir marka ile yola çıkmalısınız. En güncel yerli teknoloji ile üretilmiş ekipmanlara sahip olan Experix A.Ş bu konuda en büyük avantaja sahip firmalar arasındadır.
 • Personel eğitimine ağırlık vermelisiniz. Ekspertiz sektöründe başarılı ya da başarısız olmanızda ana etken, çalıştırmış olduğunuz personellerdir. Yapılacak olan tek bir hatada dahi, marka değerinin düşmesine ve işletmenizin müşteri kaybına neden olabilir.
 • Oto ekspertiz açmak için, mutlaka tasarım zenginliği olan firmalar ile iletişime geçmelisiniz. Müşterilerinize hem görsel hem de teknoloji açıdan sunmuş olduğunuz şölen, bu sektördeki bilinirliğinizi arttıracaktır.
 • Ciroda %20’lere kadar pay isteyen, büyük firmalara yatırım yapmaktan ziyade, bu %20’lik payı reklam ve pazarlama faaliyetleri için kullanabilirsiniz. Experix A.Ş olarak ilk ay 5000 TL değerinde Google Adwords reklam desteği sunmaktayız. Ayrıca Araç başı ücretlerimiz %’de olarak değildir. Biz bayimizin kazanması için elimizden gelen her şeyi yapmaktayız.

Experix Oto Ekspertiz Konsept Tasarımlarımız

Oto Ekspertiz Açmak ” ve bu sektörde başarılı olmak isteyen girişimcilerimiz, bayilik başvuru formunu doldurarak, bulundukları bölge için detaylı fizibilite raporu edinebilirler. Experix ile sizde kazanın…

Hemen Bayilik Başvurusu Yapabilirsiniz