Salihli Oto Ekspertiz

Özellikle ikinci el araç satımlarında; aracın gerçek değerinin tespiti en önemli konudur. Bu değer; sadece gözle yapılarak, aracın sağına soluna bakılarak tespit edilemez. Bu nedenledir ki, araç değer tespiti; tarafsız, uzman ve yetkin kişilerce yapılmalıdır. Ancak bu hizmetin, kurumsal ve belli standartlarda olması; çok daha güven verici ve tarafların haklarının korunması açısından çok daha etkindir. İşte bu nedenle Türkiye çapında Oto Ekspertiz bayilik esasıyla hizmet ulaştıran Experix, her ilde olduğu gibi; Salihli Oto Ekspertiz olarak da hizmet vermektedir. Bölgenizde ya da Salihli oto ekspertiz taleplerinizde; en etkin, hızlı ve güvenilir hizmeti sunmaktayız. Uzmanlığımız olan güvenilir ekspertizlik hizmeti dışında; mobil ekspertiz listesinde bayilerimiz de bulunmaktadır. 

Salihli Oto Ekspertiz

Salihli Oto Ekspertiz

Salihli Oto Ekspertiz Hizmetimizde Uyguladığımız Testler Nelerdir?

Oldukça kapsamlı olan testlerimiz; uzman ve eğitimli personelimiz tarafından, tüm teknolojik imkanlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Araç model ve teknolojilerinde olan gelişmelere paralel olarak, bu durum bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu testler ve nasıl yapıldıklarını şöyle sıralayabiliriz;

• Motor performans testi; dinamometre cihazıyla yapılan bir testtir. Tork ve motor gücü değerleri kontrol edilir.
• Arıza testi; araca herhangi bir zarar verilmeden, diagnostik cihaz ve bilgisayarla yapılan bir işlemdir. Bu sayede, aracın çeşitli bölüm, nokta ve parçalarında; ölçüm ve değerlendirmeler yapılarak herhangi bir arıza olup olmadığı tespit edilir.
• Boya ve kaporta testi; özel ölçüm cihazları ile araç kaportası taranır. Bu sayede, fabrika çıkış sonrası herhangi bir boya işlemi yapılmışsa, tespiti gerçekleştirilir.
• Süspansiyon kontrol testi; bu iş için geliştirilmiş Maha isimli cihazla ölçümler uygulanır. Herhangi bir test amaçlı sürüşte fark edilmesi imkansız olan durumlar, bu ölçümler sayesinde kolaylıkla ortaya çıkarılır ve ölçüm raporu hazırlanır.
• Araç altı kontrol ve testleri; lift ile kaldırılan aracın alt kısım aksamları, uzman personel tarafından kontrol edilir. Bu kontrolde; egzoz, şase, rotlar ve diğer parçalar kontrol edilirken, herhangi bir yağ sızıntısı olup olmadığına da dikkatle incelenir.
• Fren sağlamlık testi; özel cihazlarla ve özenle yapılan bir testtir. El freni ve araç fren sistemi en ince ayrıntısına kadar kontrol edilip, grafik sonuçlarla değerlendirme yapılır.
• Rot balans ya da yanal kayma, hareket testleri; aracın belli mesafe ve düz yolda, direksiyonda oluşan sapma oranını tespit eden bir testtir. Oluşturulan test raporuna göre, sapma limitleri ile gerçekleşen değerler karşılaştırılarak sorun olup olmadığı anlaşılır.

            Yapılan bu testlerin sonucu, detaylı bir rapor haline getirilerek müşterilerimize verilir. Bu aynı zamanda, Salihli güvenilir ekspertiz olarak; yaptığımız işin teminat ve garantisidir.
Eğer müşterilerimiz isterlerse; satın alacakları araç modeline özel teknik analiz talebinde de bulunabilirler. Ya da sadece ihtiyaç duydukları konu ya da bölüm için araçlarına test uygulatabilirler. Bunların yanı sıra Salihli oto ekspertiz hizmetlerimizden; paket olarak yararlanma imkanı da bulunmaktadır.

 

Salihli Oto Ekspertiz Olarak Sunduğumuz Paket Hizmetler

 1. Mini Oto Ekspertiz Paketi: Bu paketimizde bulunan hizmetler; elektronik testler, boya ve kaporta testi, araç altı kontrol hizmeti.
2. Standart Oto Ekspertiz Paketi: Bu pakette yer alan hizmetler; elektronik testler, fren testleri, süspansiyon testleri, araç lastik kontrolleri, boya ve kaporta testleri, araç altı kontrolleri, yanal kayma test ve kontrolleri.
3. Kapsamlı Oto Ekspertiz Paketi: Bu pakete sunulan hizmetler; her tür elektronik testler, araç içi aksam ve mekanizmaların kontrolü, genel mekanik durum kontrolleri, fren testleri, süspansiyon testleri, araç lastik kontrolleri, boya ve kaporta testleri, araç altı kontrolleri, yanal kayma test ve kontrolleri.
Paket olarak sunulan hizmetlerimiz dışında; Salihli egzoz emisyon ölçümü hizmeti de bayilerimiz tarafından yapılmakta ve Salihli egzoz pulu verilmektedir. Benzinli, LPG ya da dizel tüm araçların emisyon ölçümü standartlara uygun olarak tarafımızdan yapılır ve emisyon pulları düzenlenir.
Hizmetlerimiz dahilinde; araç muayene dönemi gelen ve Tüv Türk kontrolüne girecek araçlar da bulunmaktadırlar. Tüv Türk kontrolünden sorunsuz geçmek ve araç muayenenizi eksiksiz tamamlamak istiyorsanız; muayene öncesi gerekli testler ve incelemeler tarafımızdan yapılarak, sizlere rapor olarak sunulur.

Salihli Oto Ekspertiz

Salihli Oto Ekspertiz

Salihli Oto Rapor Sistemi 

            Salihli ilinde bulunan aktif ekspertiz firmaları sayesinde oto rapor alabilmek oldukça kolaydır. Bu firmaların kaliteli ve tecrübeli hizmetleri 2.el bir araba alımında da çok büyük önem taşımaktadır(Araba alıcısı tarafından). Salihli oto ekspertiz işlemleri büyük önem taşıdığı için talepler artmıştır. Talep üzerine yoğunlaşan firmalar da artmıştır. Salihli araç ekspertiz işini en iyi şekilde icra edecek olan firmalar arasında yeni kurulacak olan firma da yer almaktadır. Bu firma da Salihli oto ekspertiz firması olarak piyasa da etki yaratmayı hedeflemektedir. Oto rapor işlemleri de ekspertiz işlemlerini takiben yazılı bilgilerdir.

            Ekspertiz ile yapılan işlemler sonucunda elde edilen bilgiler bu belgede yer almaktadır. 2.el araçlarda bu belgelerde veriler oldukça kabarık çıkabilmektedir. Özellikle 2.el oto alım satım işlemlerinde sıkça karşılaşılan bir durum vardır. Satıcı tarafından iddia edilen aracın bütün bakımlarının yapılmış olup, hasarsız ve kazasız olduğu gibi durumlar oldukça çok yer almaktadır ilan sitelerinde. Bu tür iddialara inanıldığı taktirde büyük ekonomik zararlar yaşanabilmesi mümkündür. Salihli oto ekspertiz firması da en kaliteli hizmet için iddia edilen bu araçları en iyi şekilde inceleyebilmektedir. Salihli ekspertiz merkezi içinde yer alan bir çok firma da oto ekspertiz işleminin yapılması gereken bir işlem olduğunu vurgulamaktadır. 

Araç Muayene Öncesi Yapılan Kontroller

 Sunduğumuz hizmet gereği; Tüv Türk standart, ölçüm ve test değerlerine uygun hale gelmesi için araçlara uyguladığımız testler şunlardır;
• Araç ve el freni sistemlerinin kontrolü
• Araç amortisör kontrolleri
• Aracın mekanik yapısının genel kontrolü
• Araç far teçhizat ve far ayar kontrolleri
• Lastik kontrol ve lastik derinlik ölçümleri
• Elektronik cihazlarla yapılan tüm kontroller
• Araç emniyet kemeri, kilit ve cam gibi ekipmanlarının genel kontrolü
• Araç altı aksam kontrolleri
Araç alım satım ekspertiz hizmetimizden faydalanmak için eğer bize gelme imkanınız yoksa, hizmetlerimizi biz size getiriyoruz. Sunduğumuz Mobil Ekspertiz hizmetimizle size; 
 • Zamandan tasarruf sağlıyoruz,
• Almayı düşündüğünüz araç başka bölge ya da şehirdeyse, oraya sizin adınıza gidip, test ve kontrol sonuçlarını tarafınıza gönderiyoruz.

            Mobil Ekspertiz hizmetimizi sunabilmemiz için bize; aracın bulunduğu adresi ve hangi tarihte istediğinizi bildirmeniz yeterli olacaktır. Araç alım satım ekspertiz hizmetinden, egzoz emisyon ölçüm ve puluna; özel test taleplerinden, sunduğumuz paket ve mobil hizmetlere kadar; sektörde kurumsallığı ve belli standartları oluşturmayı hedefleyen Experix Kurumsal Oto Ekspertiz olarak alanının öncüsü olmaya devam ediyoruz. Bu konuda iddiamızı da; ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi sertifikamızla tescillemiş bir firma olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz.