Sinop Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz kelimesi Fransızca kökenli bir kelimeden dilimize çevrilmiştir. Bu kelime anlam itibari ile kısaca belirtil ke istenirse “Belirli bir konu da uzmanlaşmış, alanında uzman olan kişi/ kişiler veya kurum “ şeklinde belirtilmektedir.

Sinop Oto Ekspertiz ise; elektronik cihazlar ile ayrıca çeşitli aletlerle birlikte kullanılarak araç ekspertizi işlemleri detaylı bir biçimde yapılmaktadır. Bu kontroller aşamasında da araçların tüm durumları hakkında net bir bilgi sahibi olunmuş olunur.

Sinop Oto Ekspertiz Ne İş Yapar?

Sinop Oto Ekspertiz işlemleri sonucunda, araç hakkında tüm veriler ile birlikte araçların genel durumu hakkında net bilgilere sahip olunur. Bu verilerin elde edilmesinde; alanında uzman ustalar tarafından şeffaf bir şekilde yorumlanması sureti ile sunum ya da rapor haline getirilmektedir.

Sinop Oto Ekspertiz Raporunda, araçların o anki durumu hakkında detaylı tüm veriler ve yönlendirmeler yapılmaktadır. Sinop Oto Ekspertiz işlemleri alınacak olan araçlar için resmi bir ön değerlendirme vazifesi görecektir. Böylelikle araçları detaylı olarak tanıyarak bir öngörü de bulunabilirsiniz. Böylelikle atılması gereken adımlar daha sağlam olacak bir çok problemden karşılaşmaktan korunarak zarar görmeyeceksiniz.

Neden Sinop Oto Ekspertiz Yaptırmalıyım?

2. El araç alım veya satım işlemlerinde en sık başvurulan yöntem Sinop Oto Ekspertiz işlemleridir. Çünkü Sinop Oto Ekspertiz işlemlerinin yaptırılması hem yasal açıdan hem de araç kullanım açısından çok önemlidir. Araç satış sitelerinde büyük ihtimal ile karşılaşacağınız birçok ilanda, şu başlıklara rast geleceksiniz. “ Değişensiz, hasarsız, boyasız” gibi bu tür başlıkların doğruluklarının öğrenilmesi için Sinop Oto Ekspertiz hizmetlerinden mutlaka yararlanmalısınız. İkinci el araç satın alma işlemlerinde ne yazık ki bir çok hile ile karşılaşılmasına mümkündür. Bu gibi kötü olaylar ile muhatap olmamak için en doğru seçim mutlaka, Sinop Oto Ekspertiz işlemlerinin öneminin farkında olunmasıdır. Böylelikle yaptıracağınız Sinop Oto Ekspertiz işlemleri sonucunda TSE belgeli, noter onaylı oto ekspertiz raporlarına sahip olmuş olacaksınız.

Malatya Oto Ekspertiz

Sinop Oto Ekspertiz

Sinop Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

İkinci el ya da sıfır kilometre bir aracın satın alınmasına karar verdiniz. Karar aşamanızdan sonra ki adımda ilk atacağınız adım şeffaf bir şekilde hizmet veren Sinop Oto Ekspertiz firmalarından oto ekspertiz hizmeti almanızdır. Sinop Oto Ekspertiz Paketleri içerisinde yer alan seçeneklerden birini tercih ederek başlangıç yapabilirsiniz. Araçlarda fark edilmeyen tüm aksaklıklar en hassas noktasına kadar incelenecek ve raporlanacaktır. Böylelikle de satın alınacak olan araç konusunda tüm veriler elde edilecek, piyasa değerine göre tasarruf sağlamış olacaksınız. Yapılan Sinop Oto Ekspertiz işlemleri sonucunda da birçok problemi bertaraf edecek kendinizi garantiye almış olacaksınız. Bu şekilde birçok araç satış işlemi güvenli bir şekilde yapılmaktadır. 

Sinop Oto Ekspertiz firmaları ile tüm kontroller birçok ekipman ve yazılım ile elektronik alanda gerçekleştirilmektedir. Kontrol aşamalarında alanında uzman kişiler  tarafından tüm işlemler yürütülmektedir. Bu aşamalarda; boya kalınlığı, değişen parça durumu, tüm aksamların kontrolleri yapılmaktadır. Bunun yanında da diğer tüm ayrıntı içeren noktaların kontrolleri de yapılarak ustalar tarafından teyitler alınmaktadır. Sinop Oto Ekspertiz işlemleri esnasında tüm kontroller sıralı olarak dikkatlice yapılmaktadır. Sinop Oto Ekspertiz firmalarının merkezlerinde, Oto Ekspertiz işlemlerinde öncelikli olarak araçlar; fren, yanal kayma, süspansiyon ve motor gibi testleri yapılmaktadır. Bu kontrollerin gerçekleştirilmesinin ardından daha sonra da diğer kontroller yani mekanik kontroller gerçekleştirilmektedir.

Bu kontroller ise; değişen parça kontrolü, boya kalınlığı ölçümü gibidir. Bunun yanında ayrıca diğer kontrolleri de gerçekleştirilen araçlar birçok alanda uzmanlaşmış ustalar tarafından teyit edilmektedir. Bunun yanında ustalar ve yanında bulunan yardımcı personeller; basınç ölçümleri, lastik diş derinlikleri gibi ana noktalarla birlikte diğer tüm aksamları da kontrol etmektedir.

Sinop Oto Ekspertiz işlemleri yapıldıktan sonrasın da araçlar Lift yardımı ile kaldırılarak alt kısımlarında ki kontroller de sağlanır. Tüm kontroller tamamlandıktan sonra ise, elektronik aletler araçlara bağlanarak yazılı yardımı ile araç beyninin kontrolleri sağlanarak diğer problemlerin tespiti yapılır. Elde edilen veriler sonucunda da araçlar DYNO testi aşamasına getirilir. DYNO testi bilindiği gibi motor gücü, beygir gücü kontrolleridir. Yani aracın tüm beygir performansı burada kontrol edilir. Araçların genel kontrolleri yapılarak şanzıman dahi tüm noktalara bakılır.

Sinop Oto Ekspertiz Raporunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

2. El araç satın alma işlemlerinde tercih edilen oto ekspertiz raporlarında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de TSE Hizmet Yeterlilik Belgesinin bulunup bulunulmadığının  kontrol edilmesidir. Anormal durumlarla karşılaşmamak adına, alıcı olan tarafların, hizmet yeterlilik belgelerine dikkat edilmesi çok önemlidir. Böylelikle de araçların satın alım işlemlerinin sonrasında ki dönemlerde kötü durumlar ile karşılaşmaları söz konusu olabilmektir. Mesela kontroller sonrasında hazırlanan sunum ya da evrak olarak sunulan Oto Ekspertiz raporlarının içeriğin de; hasar kaydı, göçük, fren kontrolü, şanzıman, motor, km gibi tüm bilgilere yer verilmektedir.

Bu açıdan raporda meydana gelebilecek olan hatalara ilişkin, raporu hazırlayan Sinop Oto Ekspertiz Firmaları sorumlu tutulmaktadır. 2. El ve sıfır kilometre araçlar hakkında hazırlanmış olan yönetmelik kapsamında ; Oto Ekspertiz firmalarının 3 ay ya da 5.000 km garanti verme zorunluluğunun olmasıdır.

Bu garanti şartı ile birlikte de birçok alıcı, yaşayabilecekleri sorunlara karşın muhatap bulabilme avantajına sahip olmaktadır.

Sinop Oto Ekspertiz Fiyatları Neye Göre Değişiyor?

İkinci el ya da sıfır kilometre araç satın alınırken, yapılan kontrollerde birçok içeriğe sahip paketler taraflara sunulmaktadır. Tarafların taleplerine göre değişiklik gösteren  bu paketler araçların değerlendirilmesi açısından çok önemlidir.

Aytaç alım satım işlemlerinde, meydana gelebilecek olan sorunlara karşın, ustalar araç satın alımlarını yapmadan evvel mutlaka Sinop Oto Ekspertiz raporlarının istenilmesi gerekliliğine dikkat çekiyor.

 Sinop Oto Ekspertiz  Testleri Nelerdir?

Süspansiyon : Elektronik aletler vasıtası ile araçların tekerlekler üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirilmesi sureti ile araçlara çukur etkisi verilmektedir. Böylelikle de araçların süspansiyon verimlilikleri de kolaylıkla ölçülmektedir.

Fren Testi: Aletin ruloların üzerinde yer alan kaplaması ile tekerleklere asfalt hissi verilmek sureti ile fren mekanizmalarının kontrolleri sağlanmaktadır. Böylelikle de araçların fren verimliliklerinin kontrolleri sağlanır.

Yanal Kayma Testi : Araçların sağ ve sol yönlere ne kadar kayabileceklerinin bir mesafe de ölçülmesini ifade etmektedir.

Diagnostik Testi: Araçların OBD soketi ile diagnoz aletine bağlanması ile genel arıza taramasının yapılmasıdır. Araçlarda kayıt edilmiş olan tüm arızalar ekranda gösterebilmektedir. Bu şekilde aracın marka ve modeline göre elektronik tüm sistemlerinin kontrolleri sağlanmaktadır.

Dinamometre Testi: Yapılan kontrollerde araç motorunun üretmiş olduğu beygir gücünün ölçümleri yapılmaktadır. Yani burada gücün tekerleklere iletme gücünün iletilmesidir. Bu test aşamasında

• Motor güç kontrolü

• Tekerlek güç kontrolü

• Tork değer ölçümleri yapılmaktadır. Ayrıca bu kontroller esnasında kayıp güç ölçümleri de yapılmaktadır. 

Bu kontroller esnasında meydana gelebilecek olan tüm hatalar da yetkili firmalar ve satıcı taraf sorumlu tutulmaktadır.

Sinop Oto Ekspertiz Firmaları Tercih Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oto Ekspertiz yaptırmayı düşünüyorsanız bu başlığı dikkatlice okumalısınız. Kurumsal kimliği bulunan Sinop Oto Ekspertiz firmalarının tercih edilmesi önemlidir. Alanında profesyonelmiş bir uzman ekip ile çalışmak sizi garantiye alacaktır. Sizlere alacağınız araç hakkında detaylı bilgileri verecek olan testlerin yapılması gerekmektedir.

Araç satın alımı yapılırken, araç hakkında detaylı fikir sahibi olmak amacı ile hangi paketlerin seçileceği de çok önemlidir. Mesela süspansiyon, amortisörlerin testlerinin yanında fren ve el freni testlerinin yer aldığı paketlerin tercih edilmesi de çok önemlidir. Araçların takımlarının life kaldırılmak sureti ile kontrollerinin yapılması hemen hemen tüm paketler de yer almaktadır. Bu açıdan Sinop Oto Ekspertiz Paketleri arasından seçim yapılırken, bu testlerin varlığına daha çok dikkat etmelisiniz.

Sinop Oto Ekspertiz Randevu

Sinop Oto Ekspertiz Kaç Dakika Sürer?

Genel hatlarıyla Sinop Oto Ekspertiz işlemleri 30 dakika sürmektedir. Ancak en ince ayrıntısına kadar oto ekspertiz işlemlerini yaptırmak istiyorsanız. Büyük ihtimalle 3 iş gününe kadar süreç sürebilmektedir. Bu aşamada vakit için ekspertiz kontrollerinden sakın kaçınmayın. Testlerin doğru sonuçlar vermesi ileri de yaşanabilecek problemlerin engellenmesini sağlayacaktır.

Sinop Oto Ekspertiz işlemleri yaptırılırken;

• Motor testlerinin yapılmasına

• Tekerleklerin iyice kontrol edilmesine

• Fren şiddetlerinin ölçülmesine

• Aracın hasar kaydının bulunup bulunmadığına dair kontrollerin sağlanmasına dikkat edilmelidir. 

Sinop Oto Ekspertiz işlemlerinde araçların tüm ayrıntıları gözden geçirilmektedir. Burada mutlaka oto ekspertiz ustalarının görüşlerine yer verilmesine özen gösterilmelidir. Sinop Oto Ekspertiz ustalarının şu önerilerine dikkat edilmelidir:

• Satıcı taraf çok acelesi ise bu tavra karşı dikkatli olunmalıdır.

• Araçların işinin ehli kişilerce kontrol edilmeleri çok önemlidir. 

• Araçların km durumu düşük ise mutlaka kontrolleri daha dikkatli yapılmalıdır. 

Alanında uzmanlaşmış olan Sinop Oto Ekspertiz hizmetleri veren firmalardan alınan tavsiyelere kulak vermelisiniz. 

Elbette hiçbir araç sahibi satışa sunmuş olduğu araçlarının kusurlarının ortaya çıkmasından hoşlanmaz. Bu sebeple de araç satın alınmasında şeffaf bilgilerin olması çok önemlidir. Ayrıca test sürüşlerinin de yapılması da çok önemlidir. En çok dikkat edilmesi gereken konu araç test sürücünün yapılmasıdır. Çünkü sürüş testi performans ölçümleri için çok önemlidir.

Oto ekspertiz işlemlerini yaptırılacağı firmaların bu konularda şeffaf olarak alanında uzman olması çok önemlidir. İkinci el araç satışları sırasında, alıcı tarafların dikkat etmesi gereken diğer hususlar ise  firmaların tecrübe sahibi olduklarından emin olunmasıdır. Bu açıdan oto ekspertiz firmasına daha evvel işlem yaptırmış kişiler ile irtibat kurarak bir ön bilgi almakta bir seçenek olabilir. Yanlış yapılan bir oto ekspertiz firması, kötü sonuçların doğmasına neden olacaktır.

Google üzerinde yer alan işletme bilgilerine yapılan yorumlarda elbette dikkate alınabilir. Orada yorum yapmış olan müşteriler ile irtibat kurarak neden memnun olduklarını? Neden memnun olmadıklarına dair bilgilere kolaylıkla ulaşabilir ve de danışabilirsiniz. Paketler ile ilgili genel bilgilerin alınması için ise firmaların web sitelerinin üzerinden iletişim adreslerine ulaşılarak talepte bulunulabilir. 

Sinop, Oto, Ekspertiz, Sinop Computest Oto Ekspertiz, Sinop Ekspertiz, Dyno Test, Sinop Oto Ekspertiz, Sinop Oto Ekspertiz, Sinop Oto Ekspertiz, Sinop Oto Ekspertiz Fiyatları, Sinop Oto Expertiz, Sinop Oto Check Up, Sinop Oto Test, Sinop Dinamometre 4 Çeker, Sinop Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Sinop Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Sinop , Sinop Mobil Oto Ekspertiz, Sinop Mobil Oto Ekspertiz, Sinop Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Sinop Mobil Oto Expertiz, Sinop Mobil Oto Check Up, Sinop Oto Test, Sinop Mobil Dinamometre 4 Çeker, Sinop Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Sinop Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Sinop , Sinop Oto Ekspertiz, Sinop Oto Ekspertiz, Sinop Oto Ekspertiz Fiyatları, Sinop Oto Expertiz, Sinop Oto Check Up, Sinop Oto Test, Sinop Dinamometre 4 Çeker, Sinop Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Sinop Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Sinop , Sinop Mobil Oto Ekspertiz, Sinop Mobil Oto Ekspertiz, Sinop Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Sinop Mobil Oto Expertiz, Sinop Airbag Kontrol, Sinop Conta test, Sinop airbag bakan ekspertiz, Sinop oto ekspertiz Yorum, Sinop oto Ekspertiz Tavsiye, experix Sinop, kurumsal oto ekspertiz Sinop, garantili oto ekspertiz Sinop, sigortalı oto ekspertiz Sinop, tse belgeli oto ekspertiz Sinop