cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Milas Bayi

Yetkili : Özlem Hnm
Adres: Emek, Sanayi Sitesi 4. Cd. No:26, 48200 Milas/Muğla
Tel: 05062044851
Çağrı Merkezi: 444 02 26
Izmir Oto Ekspertiz Merkezi
Izmir Oto Ekspertiz Merkezi

Kurumsal oto ekspertiz markası olan Experix güvencesi ile 2. el araç alım satımlarını güvenle gerçekleştirin. TSE 13805 HYB belgeli merkezlerimizde Garantili ve tam kapsamlı ekspertiz paketleri ile Soma oto ekspertiz hizmetlerimizi deneyimleyebilirsiniz.

Manisa Soma ve çevre ilçelerde Kurumsal Oto Ekspertiz Merkezimiz ile kaliteli, profesyonel ve Kurumsal hizmet alırsınız. Airbag kontrolleri ve Conta Testi ile garantili ve sigortalı oto ekspertiz. Manisa Soma ilçesinde Experix garantisi ile sizde araçlarınızı usta ellere teslim edebilrsiniz. Çünkü Experix’in Usta olmayan hiçbir bayisi olmadığı gibi tüm bayilerinde de Airbag kontrolleri yapılmaktadır.

İkinci el araç alış ve satış ticaretinde oto ekspertiz muayenesi yaptırmak çok önemlidir. İkinci el araçlarla ilgili kritik bilgiler veren oto ekspertiz işlemleri, güvenli bir alışveriş için en önemli hizmettir. Soma ve çevresinde araç muayene hizmeti veren Experix firmamız kurumsal oto ekspertiz hizmeti veren Soma oto ekspertiz  firmalarından biridir. Tarafsız ve güvenilir bir oto ekspertiz firması olan Experix, en ekonomik fiyatlarla en iyi hizmeti sunmaktadır. İkinci el araç alış ve satışlarınızda firmamızdan oto ekspertiz hizmeti alarak aracınızla ilgili en doğru ve gerçek bilgilere ulaşabilirsiniz. Manisa Soma oto ekspertiz firmamızda uygulanan araç muayene işlemleri garantili işlemlerdir. Firmamızda uyguladığımız tüm işlemler bilgisayarlı cihazlarımızla uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilir. Aracınıza uygulanan tüm test ve kontrollerin sonuçları rapor haline getirilerek tarafınıza teslim edilir. Firmamız kurumsal, sigortalı ve garantili oto ekspertiz işlemleri ile tarafsız ve güvenilir oto ekspertiz hizmeti vermektedir.

Soma Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Soma oto ekspertiz firmamızda yapılan oto ekspertiz işlemleri, aracınızın detaylı olarak incelenmesiyle yapılmaktadır. Firmamızda yaptığımız bu incelemeler, aracınızın bilgisayarlı cihazlarla test edilmesiyle uygulanmaktadır. Uzmanlarımız tarafından uygulanan test ve kontroller ile aracınızla ilgili en güvenilir bilgilere ulaşılmaktadır. Firmamızdan oto ekspertiz hizmeti satın aldığınızda randevu gününde aracınızı yıkattıktan sonra firmamıza getirmeniz gerekmektedir. Aracınızın üzerinde bulunan toz ve birikmiş kirler, aracınızın kontrol sonuçlarının hatalı olmasına neden olabilir. Bu yüzden firmamıza gelmeden önce mutlaka aracınızı yıkatmış olmalısınız. Aracınızı firmamıza getirdiğinizde oto ekspertiz işlemleri için aracınız kontrol alanına alınmaktadır. Aracınıza satın aldığınız hizmete bağlı olarak çeşitli test ve kontroller uygulanmaktadır. Soma oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda uyguladığımız test ve kontrollerin sonuçları ile oto ekspertiz raporunuz oluşturulmaktadır. Firmamızda 2. el araçlarınıza oto ekspertiz işlemleri olarak uyguladığımız başlıca test ve kontroller şunlardır:

Boya kaporta kontrol

Motor mekanik kontrol

Süspansiyon kontrol testi

Yanal kayma testi

Alt takım kontrol

Fren testi kontrolü

Airbag kontrolü

OBD beyin kontrol

Araç iç dış kontrol

Ekonomik Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Standart Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Profesyonel Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • İç Konfor Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Elite Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Airbag Kontrol

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

 • 1 Ay 1000 Km Garanti

 • Yol Yardım Hediye

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, 2. el araçların incelendikten sonra elde edilen sonuçların yer aldığı rapordur. Oto ekspertiz raporu sadece TSE belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından verilebilir.  Oto ekspertiz raporunda, 2. el bir araçla ilgili tüm önemli bilgiler yer almaktadır. Bu rapor araçta hasar olup olmadığı, geçmişte kaza yaypıp yapmadığı, aracın motor ve parçalarının durumu hakkında detaylı bilgi veren resmi bir belgedir. Soma oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızdan oto ekspertiz raporunuzu tarafsız ve güvenilir bir şekilde alabilir, 2. el araç satışlarınızda resmi bir belge olarak kullanabilirsiniz. Firmamızdan alacağınız oto ekspertiz raporları en az 5 yıl geçerliliğe sahiptir. Bu raporu 5 yıl içinde 2. el araç satış işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Soma Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu mu?

Oto ekspertiz raporu ülkemizde bazı araçların satışında alınması gereken resmi bir belgedir. Eğer aracınız 8 yaşından küçük veya 160 bin km’nin altında ise aracınızı satmak istediğinizde bu belgeyi almanız gerekmektedir. Bu belge olmadan yapacağınız satış işlemleri yasal olarak geçersiz kabul edilmektedir. Oto ekspertiz raporu almak için öncelikle aracınızı TSE belgesi olan bir oto ekspertiz firmasına muayene ettirmelisiniz. TSE belgesi olmayan bir firmadan aldığınız oto ekspertiz raporu geçersiz sayılmaktadır ve aracınızın satış işlemleri sırasında bu rapor geçersiz sayıldığı için satış işlemleriniz tamamlanamamaktadır. Bu yüzden oto ekspertiz raporu almak için mutlaka TSE belgeli bir oto ekspertiz firmasına başvurunuz. Oto ekspertiz raporu bir araçla ilgili tüm önemli bilgileri içerdiği için hem alıcıların hem de satıcıların maddi ve manevi kayıplar yaşamasını önlemektedir. Bu yüzden aracınız eski bir araç olsa bile oto ekspertiz raporu almanız tavsiye edilmektedir. Soma’de oto ekspertiz raporu almak istiyorsanız, Soma oto ekspertiz firması olan Experix firmamıza başvurabilirsiniz. Soma oto ekspertiz firmamızdan oto ekspertiz raporunuzu aracınızın satış işlemlerinden en az 3 gün önce almanız gerekmektedir. Oto ekspertiz raporlarının geçerlilik süresi yasal mevzuata göre 5 yıldır. Bu yüzden 8 yaşından küçük ve 160 bin km’nin altındaki araçlar için her 5 yılda bir oto ekspertiz yaptırılması ve rapor alınması gerekmektedir. Oto ekspertiz raporu kurumsal ekspetiz raporu ismiyle de bilinmektedir. Bu rapor, sıfır ve eski araçlar için alınması zorunlu olmasa da ekspertiz uzmanları tarafından her araç satışında alınması tavsiye edilmektedir. Çünkü oto ekspertiz raporu ile bir araçla ilgili en doğru bilgiler öğrenilmekte, aracın tüm kusurları ve arızaları bu raporda yer almaktadır. Sıfır araçlarda bile aracın nakliyesi sırasında çeşitli arızalar meydana gelebilmekte, oto ekspertiz raporuyla bu arızalar da tespit edilebilmektedir. Bu yüzden sadece 8 yaşından küçük 2. el araçların satışlarında değil, hem sıfır hem de 8 yaşından büyük tüm araçların satışlarında da kurumsal ekspertiz raporu alınmalıdır. Soma oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix, sıfır ve 2. el tüm araçlarınıza oto ekspertiz yapmakta ve oto ekspertiz raporu veren kurumsal bir firmadır. Oto ekspertiz işlemleri ve kurumsal ekspertiz raporu hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için firmamızı arayabilir, müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Soma Oto Ekspertiz İşlemleri

Soma oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızda oto ekspertiz işlemleri belirli bir sisteme göre gerçekleştirilir. Firmamızda uyguladığımız tüm test ve kontroller yasal mevzuatta belirtilen koşullara göre, uzman personelimiz tarafından uygulanmaktadır. Bu testler computest olarak da bilinmektedir. Birçoğu bilgisayarlı makinelerle yapılan bu testlerin başlıcaları; boya ve kaporta testi, fren testi, süspansiyon testi, yanal kayma testi, dinamometre testi, diagnostik testlerdir. Boya ve kaporta testinde bir aracın boya ve kaportası ayrıntılı olarak incelenmektedir. Bir araçta fabrika üretiminden sonra boyanmış bir alan varsa bu aşamada tespit edilmektedir. Boya ve kaporta testi, mikron ölçüm cihazıyla uygulanır. Bu cihazla aracın boya kalınlığı ölçülerek boyalı alanlar belirlenir. Bu testte aracın daha önce hasar alıp almadığı, hasar aldıysa bu hasarın nasıl giderildiği belirlenir. Fren testinde fren ve fren hortumları, fren disk ve balataları ayrıntılı biçimde incelenmektedir. Süspansiyon testinde amortisörler test edilir ve süspansiyon sistemi incelenir. Yanal kayma testinde ise aracınız lift üzerine alınarak 1 km’lik sürüş boyunca sağa veya sola kayma potansiyeli test edilir. Oto ekspertiz işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Soma oto ekspertiz firmamızı arayabilir, firmamızda uygulanan test ve incelemelerle ilgili müşteri hizmetlerimizden destek alabilirsiniz.

Soma Oto Ekspertiz Fiyatları

Soma oto ekspertiz fiyatları her firmaya göre değişiklik göstermektedir. Soma oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamızda fiyatlarımız, uyguladığımız test ve incelemelerin kapsamına göre değişebilmektedir. Firmamızda oto ekspertiz işlemlerimiz paketler halinde satışa sunulmaktadır. Satışa sunduğumuz her paket araçların farklı ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir.  Firmamızdan satın alacağınız oto ekspertiz paket fiyatlarımız ise paketlerimizin içeriğine göre değişmektedir. Oto ekspertiz yaptırmak için firmamızın size en uygun paketini seçebilir, oto ekspertiz raporunuzu uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Experix firmamızdan test ve kontrollerimizi paket almadan ayrı olarak da satın alabilirsiniz.

Soma Oto Ekspertiz Paketleri

Soma oto ekspertiz firmamızda uygulanan oto ekspertiz işlemleri 4 ayrı pakette satılmaktadır. Firmamızda satışa sunduğumuz paketler her aracın ihtiyacına göre düzenlenmiştir. Bu yüzden paket seçerken aracınız için en uygun paketi seçmeniz çok önemlidir. İhtiyacınız olmayan paketi seçerek daha fazla ücret ödemek zorunda kalmamak için Soma oto ekspertiz Experix firmamızı arayabilir, müşteri destek ekibimize danışabilirsiniz. Müşteri destek ekibimiz, sizlere en uygun paketi seçmeniz konusunda yardımcı olacaklardır.

Ekonomik Paket

Motor ve mekanik kontrolü

Boya ve kaporta kontrolü

Dyno motor testi

Standart Paket

Motor ve mekanik kontrolü

Boya ve kaporta kontrolü

Araç altı kontrolleri

İç ve dış araç kontrolleri

Dyno motor performans testi

Fren testi

Süspansiyon testi

Yanal kayma testi

Obd arıza tespiti

Profesyonel Paket

Motor ve mekanik kontrolü

Boya ve kaporta kontrolü

Araç altı kontrolleri

İç ve dış araç kontrolleri

Dyno motor performans testi

Fren testi

Süspansiyon testi

Yanal kayma testi

Obd arıza tespiti

Conta testleri

 

Elite Paket

Motor ve mekanik kontrolü

Boya ve kaporta kontrolü

Araç altı kontrolleri

İç ve dış araç kontrolleri

Dyno motor performans testi

Fren testi

Süspansiyon testi

Yanal kayma testi

Obd arıza tespiti

Airbag kontrolleri

Conta testleri

Yol yardımı

1 ay 1000 km garanti sigortası

5664 tüm sorgulamalar

Experix Test Alanı 2
Experix İç Mekan Örnek
Experix gece önden görünüş
Experix dış cephe tasarım
Experix Bekleme Salonu Örnek
Experix Dış Cephe 3
Kurumsal Oto Ekspertiz

Kurumsal oto ekspertiz firmaları gelişmiş, son teknoloji ürünü bilgisayarlı cihazlar kullanan ve oto ekspertiz işlemlerinde yasal mevzuata uygun hareket eden firmalardır. Aynı zamanda kurumsal oto ekspertiz firmalarında tüm işlemler uzman ekspertizler tarafından uygulanmaktadır. Soma oto ekspertiz firmalarından biri olan Experix firmamız, kurumsal oto ekspertiz firmasıdır. Oto ekspertizde kurumsal bir oto ekspertiz hizmeti veren firmamızdan hizmet almanızın birçok avantajı mevcuttur. Öncelikle firmamızdan hizmet aldığınızda aracınıza yapılacak olan test ve kontroller yasal mevzuata uygun bir şekilde uygulanır. Bunun yanında firmamızda aracınız alanında deneyimli ve uzman olan sertifikalı ekspertizlerimiz tarafından incelenir. Bu yüzden firmamızdan alacağınız tüm işlemler tarafsız ve güvenlidir. Kurumsal oto ekspertiz hizmeti almak için Soma oto ekspertiz firmamızı arayabilirsiniz.

Garantili Oto Ekspertiz

Garantili oto ekspertiz hizmeti Soma oto ekspertiz firmamız tarafından sunulan bir hizmettir. Garantili oto ekspertiz, bu işlemler sırasında meydana gelebilecek herhangi bir probleme karşı, aracınızın garanti altına alınmasıdır. Firmamızdan alacağınız tüm test ve kontrollerde garantili oto ekspertiz hizmeti talep edebilirsiniz. Soma oto ekspertiz firmamızda uzman ekspertizlerimiz tarafından yapılan işlemler garantili oto ekspertiz hizmeti sunulmaktadır. Firmamızda garantili oto ekspertiz hizmetimizde garanti süresi 1 ay ve 1000 km olarak hizmetinize sunulmaktadır. Garantili oto ekspertiz hizmetimiz elite paketimizde ücretsiz olarak uygulanır. Diğer paketlerimizde ve testlerimizde bu hizmetimiz ayrı olarak da satın alınabilmektedir. Garantili oto ekspertiz hizmetimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Sigortalı oto ekspertiz hizmeti, firmamızda aracınıza işlemlerden önce sigorta yapılmasıdır. Firmamızda uyguladığımız test ve incelemeler sırasında eğer aracınız zarar görürse tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Soma oto ekspertiz firması olan Experix firmamızda sigortalı oto ekspertiz hizmeti elite oto ekspertiz paketimizde ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Ancak bu hizmet ayrı olarak da satın alınabilmektedir. Soma oto ekspertiz firması olan Experix firmamızın sigortalı oto ekspertiz hizmetimiz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.

Soma, Oto, Ekspertiz, Soma Computest Oto Ekspertiz, Soma Ekspertiz, Dyno Test, Soma Oto Ekspertiz, Soma Oto Ekspertiz, Soma Oto Ekspertiz, Soma Oto Ekspertiz Fiyatları, Soma Oto Expertiz, Soma Oto Check Up, Soma Oto Test, Soma Dinamometre 4 Çeker, Soma Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Soma Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Soma , Soma Mobil Oto Ekspertiz, Soma Mobil Oto Ekspertiz, Soma Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Soma Mobil Oto Expertiz, Soma Mobil Oto Check Up, Soma Oto Test, Soma Mobil Dinamometre 4 Çeker, Soma Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Soma Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Soma , Soma Oto Ekspertiz, Soma Oto Ekspertiz, Soma Oto Ekspertiz Fiyatları, Soma Oto Expertiz, Soma Oto Check Up, Soma Oto Test, Soma Dinamometre 4 Çeker, Soma Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Soma Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Soma , Soma Mobil Oto Ekspertiz, Soma Mobil Oto Ekspertiz, Soma Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Soma Mobil Oto Expertiz, Soma Airbag Kontrol, Soma Conta test, Soma airbag bakan ekspertiz, Soma oto ekspertiz Yorum, Soma oto Ekspertiz Tavsiye, experix Soma, kurumsal oto ekspertiz Soma, garantili oto ekspertiz Soma, sigortalı oto ekspertiz Soma, tse belgeli oto ekspertiz Soma