Değerlendirme Notu

Manisa Oto Ekspertiz

Manisa şehrinde ikinci el araba satın alanların sık sık araştırdığı şeylerden biri olan Manisa Oto ekspertiz sizin aracınız hakkında en sağlıklı bilgiyi verecek işlemdir. Manisa oto ekspertiz ile sizlerde araç satın alırken daha önceki kullanıcının aracı ne kadar düzgün kullanıp kullanmadığını görebilirsiniz. Oto ekspertiz işleminden faydalanmadan araba satın alma işlemine girerseniz satın aldıktan sonra aracı kullanırken problemler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle aracı satan kişi ne kadar güvenilir olsa bile yine de oto ekspertiz hizmetinden faydalanmak gerekir. Ayrıca satan kişinin de bilmediği bir kusuru olabilir.

Oto ekspertiz hizmeti aracının geçmişte ne kadar hasar aldığı, deforme olduğu ya da  ceza aldığı hakkında bilgi verir. Sizlerde bu bilgiler doğrultusunda almak istediğiniz aracın fiyatı hakkında kanaat getirirsiniz. Beklenen kusurlar dışında fazladan kusur meydana çıkarsa aracın fiyatı hakkında tekrar düşünebilir ya da aracı almaktan geçebilirsiniz. Ayrıca oto ekspertiz hizmeti sayesinde dolandırılmaktan da kurtulabilirsiniz. Çünkü araç satıcısının tanımıyorsanız size yalan yanlış bilgiler verebilir. Son teknolojik aletler ile sizlerde sıfır hata payını yakın testlerin sonucuna bakarak aracı satın alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Ancak oto ekspertiz hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler oto ekspertiz firmaları arasından seçim yapması gerekir.

Manisa Oto Ekspertiz Raporu

Manisa Oto Ekspertiz Raporu

Çünkü oto ekspertiz firmaları sizlere farklı fiyatlara farklı hizmetler sunmaktadır. İçerik bakımından birbirinden bağımsız olan oto ekspertiz firmaları sizleri memnun etmek için çeşitli paketler sunar. Bu paketlerin içeriği fiyata bağlı olarak değişir. Fiyat olarak en ucuz paket içerisinde en az test, fiyat olarak en yüksek paket içerisinde ise en fazla test bulunur.

Sadece testler değil birçok yasal sorgulamada yapılır. Sorgulamalar aracın trafiğe çıkış yasağı olup olmadığını, trafik cezalarının olup olmadığını, aracın vergi borcu olup olmadığını, HGS geçişlerini görebilmenizi sağlar. Ayrıca sizlere daha fazla memnuniyet verme çabası içerisindedirler. Manisa oto ekspertiz hizmetinden faydalanmak isteyenler birçok kriteri göz önünde bulundurarak firma seçimi yapması gerekir. Gelin bu kriterleri sizlere açıklayalım.

Oto Ekspertiz Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto ekspertiz firması seçerken dikkat etmemiz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlar hem daha uygun fiyatlı ekspertiz işleminden yararlanmaya hem de oto ekspertiz işleminin verimli olmasını sağlar. Bu nedenle Manisa oto ekspertiz firması seçim yapan kişiler aşağıdaki kriterlere dikkat etmesi gerekir.

Sigortalı Oto Ekspertiz İşlemi

Oto ekspertiz firması seçerken dikkat etmemiz gereken hususlardan bir tanesi sigortalı hizmetlerden yaralanmaktır. Almak istediğiniz ikinci el aracı oto ekspertiz işleminden sonra sigortalatmak sizlere ilerleyen dönemlerde olası problemler de yardımcı olacaktır. Sizlere yol yardım hizmeti  çekici hizmeti, seyahat bileti, konaklama hizmeti vereceklerdir. Çünkü aracınız ile uzak yerlerde yolda kalabilirsiniz. Bu tür durumlarda sigortalı oto ekspertiz işlemi işinize yarayacaktır. Sizlerden sigorta için ek ücret talep edebilirler. Bu sigorta ücreti alacağınız sigorta paketinin süresinin uzunluğuna bağlıdır. Ya da Sizler yüksek fiyatlı oda ekspertiz paketi alırsınız içerisinde sigorta paketi görebilirsiniz.

Bu sayede ek olarak sigorta ücreti ödemenize gerek kalmayacaktır. Tabii ki yine bu süreyi uzatmak isterseniz ek ödeme yapmanız gerekir. Sigorta paketleri genelde 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay olmak üzere çeşitli fiyatlandırmalara sahiptir. Aracınızın kalitesi ve ilerleyen dönemlerde yapacağınız yolculuklara göre bu sigorta paketlerinin süresini seçebilirsiniz. Ben sürekli gezen tozan birim derseniz 6 ay veya 12 aylık paketler sizin işinizi görecektir. Ama ben pek gezmiyorum hatta sigorta paketi almasam bile olur diyorsanız en azından bir aylık almanız işinizi görecektir. Çünkü yeni alacağınız araç hakkında pek bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Sadece sigorta değil oto ekspertiz firmaları sizlere Garanti hizmeti de sunabilir gelin sizlere onun hakkında bilgi verelim.

Manisa Oto Ekspertiz 2

Manisa Oto Ekspertiz

Garantili Oto Ekspertiz İşlemi

İkinci el araç satın alırken sigorta hizmeti hakkında bilgi vermiştik. Ek olarak oto ekspertiz firmaları sizlere garanti hizmeti de verebilir. Manisa oto ekspertiz arayan kişiler garantili oto ekspertiz hizmeti almaya dikkat etmelidir. Genellikle kurumsal firmalar sizlere garanti hizmetini ücretsiz vermektedir. Üçüncü bir firma ile anlaşan oto ekspertiz firmaları sizlere en güzel hizmeti sunmak için bu garanti işlemini karşılıksız olarak verebilir. Tabii ki bunu her firmada görmeyebilirsiniz. Sizlerde oto ekspertiz seçimi yaparken buna dikkat etmelisiniz.

Garanti ve sigorta hizmeti sizlere en kaliteli deneyimleri yaşatmak için vardır. Bu garanti hizmeti sayesinde yapılan oto ekspertiz işleminde herhangi bir problem çıkmasında sizin probleminizi en aza indirmek için uğraşılır. Elbette belli başlı garanti koşulları vardır. Sizlerde bu garanti koşullarını oto ekspertiz işlemini yapacağınız firmadan öğrenebilirsiniz. Bunun için kurumsal oto ekspertiz firması seçiminizde internet web sitesi üzerinden iletişim bilgileri ile öğrenebilirsiniz ya da firmanın bayisine gidip kendiniz sorabilirsiniz.

Manisa Experix Oto Ekspertiz

Manisa Experix Oto Ekspertiz

Oto Ekspertiz Fiyatları

Araç satın alırken dikkat etmemiz gereken konuya geldik. Manisa oto ekspertiz firması arayan kişiler elbette oto ekspertiz firmasına verecekleri ödemeyi de bilmek isterler. Ancak oto ekspertiz firmaları standart bir pakete sahip olmadığından belli başlı fiyatlar yoktur. Oto ekspertiz firmaları müşterilere kendi istekleri doğrultusunda paketler hazırlayıp öyle sunar. İçeriğinde bulunan test sayısına göre fiyatı artıp azalabilir. Genelde en ucuz paketin içerisinde 5-6 tane test olup ortalama olarak fiyatı 350 TL 450 TL arasındadır. Bu fiyat test sayısı artarken artar. En yüksek fiyatlı paketin içerisinde 15-16 tane test olup yaklaşık olarak 1000 TL’ye yakındır.

En yüksek fiyatlı paketin içerisinde sadece test olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Sizlere sigorta hizmeti, garanti hizmeti, çeşitli memnuniyetleri sağlama amaçlı hizmetler sunabilirler. Genellikle sigorta ve garanti hizmetleri kurumsal oto ekspertiz firmaları tarafından verilir. Sigorta konusuna değinmişken onunda fiyatları hakkında bilgi verelim. Sigorta paketleri sizlere birkaç çeşit olarak sunulur. Bu paketlerin fiyatları sigorta paketinin uzunluğuna göre belirlenir. Genel olarak sigorta paketleri 1 ay, 2 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 sene olmak üzere çeşitli zaman aralıklarına sahiptir. Bu sigorta paketleri sadece zaman sınırlı kalmayıp yol miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin 1 aylık sigorta paketi 1000 kilometre yol gidildiğinde sigorta paketi daha erken sürede biter. Hangisi önce tamamlanırsa sigorta paketi o zaman biter.

Fiyatlarına gelecek olursak 1 aylık paket 85 ile 100 TL arasında değişkenlik gösterebilir. 1 senelik paketi ise ortalama olarak 1000 TL civarında bulunabilir. Ara paketlerin fiyatları ise 1 aylık ve 1 senelik paketlerin fiyatları arasında bulunur. Sizlerde kendi bütçenize ve arabanıza göre en uygun sigorta paketini seçebilirsiniz. Uzun süre sigorta paketi adını takdirde aylık oranla daha uyguna satın alırsınız. Sigorta ve garanti hizmetlerine kurumsal oto ekspertiz firmalarına ulaşabilirsiniz. Kurumsal oto ekspertiz firmalarının birçok avantajları vardır. Gelelim kurumsal oto ekspertiz firmalarının avantajlarına.

Manisa Ekspertiz Fiyatlari

Manisa Ekspertiz Fiyatları

Kurumsal Oto Ekspertiz Firmalarının Avantajları

Normal oto ekspertiz firmalarına göre daha sistemli çalışan kurumsal oto ekspertiz firmaları sizlere daha güvenilir hizmet vermektedir. Bu firmaların birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların en başında gelen ise sizlere sigorta ya da garanti hizmeti sunmalarıdır. Olası bir problemle arayıp ulaşabileceğiniz destek alabileceğiniz bir kimse olması iyi hissettirecektir. Tabii ki sadece bu değildir. Kendinize Oto ekspertiz firması ararken kıyaslama yapmanız gerekecektir. 

Kurumsal oto ekspertizler sayesinde sizlerde internet üzerinden bu firmaların paketleri ve fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede daha kolay bir şekilde paket kıyaslaması yapabilirsiniz. Ayrıca Web siteleri üzerinde bulunan iletişim bilgileri ile sizlerde çok hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal Oto ekspertizin bir diğer avantajı ise farklı şehirden araba almak isterseniz kendi şehrinizde bildiğiniz bir ekspertiz firmasına alacağınız şehirde rastlayabilirsiniz. Örneğin siz Malatya’da buluyorsanız Manisa’da ikinci el araba almak isterseniz Manisa oto ekspertiz firması ararken kendi şehrinizde bulunan Oto ekspertiz firmalarının Manisa’da bayisi olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu sayede daha tanıdık fiyatlar ile güvenilir hizmetten faydalanabilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden kurumsal oto ekspertiz firmasının yorumlarını ulaşabilirsiniz. Bu sayede başka müşterilerin deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Manisa Oto Ekspertiz İşlemi Nasıl Yapılır?

Manisa Oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişiler için oto ekspertiz seçimi kriterleri hakkında bilgi verdik. Şimdi ise akıllardaki oto ekspertiz işlemi nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya geldi. Oto ekspertiz işlemi sizin aracınızın sağlığını tespit etmek için kullanılır. Bu oto ekspertiz işlemi Meslek Yüksekokulu mezunu eksperler tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yanlarında en son model olarak kullanılan oto ekspertiz araçları kullanılır. Bu alet edevatlar sizin aracınızın oto ekspertiz işlemini yaparken sıfır hata yakın performans gösterirler. Kurumsal Oto ekspertiz firmalarından yararlanacaksanız en güncel aletlerin kullanılacağından şüpheniz olmasın. Bu aletler hem iş gücünden avantaj sağlar hem de zor işlerin kolay yapılmasını sağlar. Aracınızda yapılacak testleri söylemek mümkün değildir. Çünkü oto ekspertiz firmasından alacağınız pakette farklı testler bulunabilmektedir. Bu nedenle gelin genel olarak tüm paketlerin içerisinde bulunan testlerden sizlere bahsedelim.

Manisa Arac Ekspertiz

Manisa Araç Ekspertiz

Aracınız için boya ve kaporta testleri yapılacaktır. Bu testleri yaparken aracınızın temiz olması gerekir. Aracınızda bulunan kirler testlerin sonucunu etkileyebilir. Bu nedenle aracınızı yıkayıp gelmeni tavsiye edilir. Boya kaporta testinin ardından Aracınız Lift ile yüksek kaldırılıp alt tarafında bulunan mekanik aksanlar incelenir. Motor şanzıman süspansiyon gibi çeşitli önemli unsurlarda deformasyon olup olmadığı tespit edilir. Ayrıca araçta herhangi bir yağ kaçağı olup olmadığı bu testler sonucunda ortaya çıkar.

Mekanik testinin ardından aracın iç ve dış kısımları incelenir. Herhangi bir parça değişimi, hasar olup olmadığı gözlemlenir. Bunun da ardından aracınıza dyno testi yapılır. Bu test ile sizin aracınızda güç kaybı olup olmadığı anlaşılır. Bu test yapılırken aracın bütün sınırları zorlanır. Bu nedenle bu test yaparken gereken önlemler alınması gerekir. Yapılan mı testinde ardından genel olarak her paketin içeriğinde olan son teste gelelim. Bu test aracınızda bulunan fren ve el frenlerinin ne kadar düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yapılır. Bu frenlerden bir tanesi diğer frenlere göre daha farklı bir güçte çalışırsa aracı kullanırken ani frenlerde araçta savrulma yaşanabilir. Bu nedenle bu testin yapılması büyük önem arz eder. Ayrıca bu test sayesinde aracın ağırlığına göre aracın kendisini durdurma gücü hesaplanır. Ayrıca el frenleri test edilirken aracın tekerleklerinin ne kadar kullanışlı olup olmadığı da tespit edilir.

Manisa oto ekspertiz yazımızın sonuna geldik. Daha fazla oto ekspertiz hakkında ki yazılar için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın oto ekspertiz hizmetinden faydalanmadan araç almanız büyük problemlere yol açabilir.